2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
canım bugün banada aynısı oldu bende hasta olcam zannettim ama sanırım bizim bahar ayından dolayı geçiş alerjisi hapşırık ile başladı burnum tıkandı akmadı ilkten sonradan akmaya başladı cabasıda baş ağrısı akşam çekiyorum genelde ama şöyle bişey var baş ağrısı gebelikte 8. haftadan sonra bebeğin gelişimi süresince oluyormuş... Sebebini tam hatırlayamıyorum ama

Canım yaptıracaksan da kesinlikle perinatologa yaptır. Normal doktor ya da radyoloji uzmanı bakmasın. Biraz daha pahalı ama daha kesin sonuçlar veriyor. Ayrıca perinatologlar daha ayrıntılı bakıyor... Detaylı ultrasonu çoğu insan yaptırmıyor ama ben kesinlikle öneriyorum. İleri ki haftalarda çıkabilecek sorunlar saptanabiliyor. Genellikle 11-14 ve 20-22 de yaptırılıyor ama bence 32-33'te de yaptırılmalı. Eğer doktorum bana 32-33.haftada detaylı ultrason yaptırsaydı oğlum belki de şuan hayattaydı

Iki cocugumda da yaptrdim ama artik yaptirmayacgm.yaptrmadigin takdirde senden imza aliyorlar.
Detayli ultrason unutmadiysam 22-24 haftalar arasi oluyor.ileri bir donemde yapilmiyor bebek buyudugu icin ultrasonla her yerini gormek cok zorlasiyor.

şimdi şöyle bir durum var özel hastahanede yaptırcam yaptırırsam yada devlette ikiside zıt kutup özelde ki doktor haftada bir kere özel olarak 2'li test için geliyormuş detaylı ultrason için sadece perşembeleri var oyüzden...

Ama devlettide şu yönden düşündük sonuçta çıkan sonuç bizi ne kadar etkiler bilmiyoruz işte o yüzden devlette yaptıralım çok önemli değil diye de bakıyoruz çok kararsız kaldık... Bende sizin dediğiniz gibi duydum gelişiminde çıkabilcek sorunlar görülebiliyormuş...

Ömür buz gibi eriyip giderken; zaman çalsa da bir şeyleri bizden... Bize kalan bir vefa,bir selam bir de habersiz yapılan dualardır."
Yücelerin Yücesi Rabbim'in gönlünüzdeki tüm güzellikleri ömrünüze katması temennisiyle, REGAİP KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN ....

Iki cocugumda da yaptrdim ama artik yaptirmayacgm.yaptrmadigin takdirde senden imza aliyorlar.
Detayli ultrason unutmadiysam 22-24 haftalar arasi oluyor.ileri bir donemde yapilmiyor bebek buyudugu icin ultrasonla her yerini gormek cok zorlasiyor.
yok canım doktorum 11. haftadan sonra 14. haftaya kadar bakılıyor dedi en önemli olan 2li tarama testiymiş doktorum öyle demişti... 3'lü var bide 4'lü var onlardan biri senin dediğin haftalarda yapılıyor

Canım evet zaten testte de, çıkan degerimizin karşısında olmasi gereken aralık veriliyor. Devlet benim degerime bile normal dedi. Artık bunu duyduktan sonra nefret edecek hale geldim. Aynı testi ozelde ki Dr. Baktı, değer çok yüksek dedi ve dahiliyeye gönderdi. Kaldı ki bak bir arkadaşımıza doktoru gebelikte tsh degerinin 2-2,5 civarında olmasını istiyoruz demis. Öyle dedikçe ve senin ki 3 lerden ken Dr.un yüksek dediyse vardır bir bildikleri. Mutlaka git ve ihmal etme.

Biz kadınların idrar yolu kısa olduğu için azıcık bi mikropta olsa hemen hastalaniyoruz. Gerçekten çok çok titizlenmek gerekiyor ona ragmen üşütünce bile tekrarlıyor. Allah sifamizi versin emi

Amiiin kuzum :) Rabbin bebislerimizi de korusun :)

Özel ya da devlet olması çok önemli değil canım ama kesinlikle perinatologa yaptır. Ben ilk gebeliğimde bilgili değildim bu kadar. Bilseydim ben de perinatologa yaptırırdım. Devlette de pernatologlar var... Şuan ben normal kontrollerime bile özelde perinatologa gidiyorum ve farkı gerçekten görüyorsun... Tabii benim kötü bir deneyimim olduğu için çok evhamlıyım, o da var...

Kandilimiz mübarek olsun kızlar, Rabbim bizlere sağlıklı bir gebelik süreci ve bebislerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımiza almamizi nasip etsin insallah. Hepimiz Dr.dan mutlu, güzel haberlerle gelelim buraya, birbirimizi de mutlu edelim :) Allah'ım dualarimizi kabul eylesin inşallah. Amiin.

Günaydın kızlar şu an doktrdayım bekllyrm, çok heyecanlıyım..: hayrlısı
Yazdıklarınızı okudum Allh razı olsn sizden ben de kendimi telkin ediyrm herşeye.. hayrlısı olsn gönlüm kalp atışını duymaktan yana ama allhın Takdir-i...
Çıkınca inşlh hayrlı haberler vermek nasip olur..

ogrendiginde farkli ise oyunu degistirebiliyorsun ben insallah degistirmem oyle kalir insallah rabbim bu mubarek gunde gonlumuzdekini nasip eder insallah.. amin

CANIM MUTLU HABERLE DÖN İNŞALLAH DUALARIM SENINLE ÇIKINCA YAZ MUTLAKA

Hayırlı haberlerini bekliyoruz canım. Rabbim gönlündekini hayırlı eylesin inşallah...

İnşallah doktor odasından gülümseyerek çıkarsın canım. Hayırlı haberni bekliyorum bende

bende tam tersi lekelenme olursa kiz dediler annemin 1 oglu 6 kizi var annemde oyle diyor kahverengi lekelenme olursa kiz olurmus canim fikirler farkli tabiki rabbim gonlune ve gonlumuze gore nasip etsin insallah :)
Bilmiyorum belki tamamen tesadüftür bu baglaştirma. Ama bende kahve rengi degildi
Kırmiziydi Canim. Saglikli olsunlarda ne olursa olsun degilmi

sonucun gayet normal benim ilk gebelik istediğimde 9,5 du.sonra ilaca başladık düştü ve o ay hamile kaldım.
4 yıldır ilaç kullanıyorum artık dozunu kendim ayarlayabiliyorum değere göre.gayet ii yani.

Sen tekrar başka bit hastahaneye git yada devlete tekrar git ve kendi doktorum böyle bir sonuç cıkarti bence yanliş teşhis koyduysa boş boşuna ilaç kullanmış olursun. İnan böyle cok yanliş yapiyorlar. Benim bir arkadaşimda vardi en iyi doktor, hastahaneye gidiyordu doktoru son anda çocuğun kafasi büyük normal bir cocuk olmayacak demiş. Kiz üzüntüden erken dogum yapti ama cocuk cok Zeki dogdu yani normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…