2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bu arada kimlerin cinsiyet açıklandı? Listede 5 kız 2 oğlan 1 ikiz kız yazıyor. Hadi ikiz kız Ikra meyra Ikra meyra nındırda diğerleri kimin?:KK70:
evet canim ben ugur getirsin diye tikladim oylede nasip etsin rabbim insallah cumlemizin gonlune gore nasip etsin insallah.. amin :)

Canım okurken gözlerim doldu. Allah ım inşallah yarın buraya kocaman bi gülümsemeyle güzel şeyler yazıcaksın inşallah burda hepimiz birbirmize duacıyız benimde cuma günü randevum var kalp atısını duyamıcam diye ödüm kopuyo dua etmekten yaradana sığınmaktan başka bişey gelmiyo elimizden. Ama olumlu düşünmemiz lazım iyi düşünelim Allaha sığınalım iyi şeyler olsun. Dularımız seninle canım benim lütfen üzülmeyin...

Çok sağl cnm inşlh güZl haberler veririm,, inşlh senin de doktr kontrölün de güZl haber vermek nasip olur.. Sen ben ve bekleyen herkes kalp atışlarını duyarz...Dua eden herkesten Allh razı olsn... :KK15:

Yaaa hayırrrrrr belki bi çıkıntı görür niye öyle diyorsun:KK12::anneadayı:
insallah daha erken ogreniriz ama iste once kizsa sonra yok erkek diyor yada erkekse sonra kiz diyor en iyi sonuc 16+20 hafta arasi dogru canim rabbim gonlumuzdekini nasip etsin insallah..amin

İnllh canm inşlh; sizlerden de Allh razı olsn sağlıkla doğarlar inşlh Melek'lerimiz...

Canım geriye doğru baktım biraz ama msj göremedim. Gebeliğin de bir sorun mu var ki, neden ağlıyorsunuz :KK43: Üzüldüm ben de ama... Yapmayın öyle, salmayin hemen kendinizi, birbirinize destek olmaya çalışın, gözyaşlarınıza yaziktir. İyi düşünün, iyi olsun canım. Dua edicem sizin için.

angel_lovee angel_lovee canim rabbim saglikli sekilde oldugunu duymani nasip etsin insallah yarin guzel haberler verirsin yarin mubarek kandil gunu suyu yuzu hurmetine bebeginin saglikli haberlerini getirmen dilegi ile hayirli regaip kandiliniz hayirlara vesile olsun annelerimiz.. amin

Canım geriye doğru baktım biraz ama msj göremedim. Gebeliğin de bir sorun mu var ki, neden ağlıyorsunuz :KK43: Üzüldüm ben de ama... Yapmayın öyle, salmayin hemen kendinizi, birbirinize destek olmaya çalışın, gözyaşlarınıza yaziktir. İyi düşünün, iyi olsun canım. Dua edicem sizin için.

Canm kalp atışını daha duymadk sata göre bugn 9 haftalık olduk ama USG göre geçn çarşmba 6 haftalık Dedi..
İlk gittiğm doktr kalp atışı başlamış ama dinmedik ( 21 mart gitmiştim) aradan 10 gün geçti ben başla doktra gittim ( 30 mart gitmiştim) o bana kalp atışı bu Zaman'larda başlar demişti.. bu yüZdn çelişkideyim doktr bey açık açık söledi kalbi atıyrdu durdu ya da hiç atmamıştı atmasını bekliycz Dedi.. , inşlh attığını duyarz yarın... Allh razı olsn kızlar.. :KK15:

angel_lovee angel_lovee canim rabbim saglikli sekilde oldugunu duymani nasip etsin insallah yarin guzel haberler verirsin yarin mubarek kandil gunu suyu yuzu hurmetine bebeginin saglikli haberlerini getirmen dilegi ile hayirli regaip kandiliniz hayirlara vesile olsun annelerimiz.. amin

Çok sağl canm Allh ikizlerini sana bağışlasın sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşlh,,,
İnşlh canm güZl haberler verrm ve gruba devam edrm,,, sağlıkla kucaklarımıza alalm bebeklerimizi inşlh ... :KK15:

Kızlar lütfen bakar misiniz :KK43:
ths sonucum 3.30 çıktı. Devlette ki doktor guatr in normal demişti bugün özel de kendi doktoruma gittim sonuçlara baktığında guatr var sende bebeğin zekasını etkiler dedi dahiliye ye yolladı beni kızlar sizce neden devlet de ki doktor normal dedi :KK43:(
0.63-4.82 arası referans aralığı diyor yani normal demek değil mi bu aralık da sonuç çıkınca benim ki 3.30 neden guatr var dedi. Ben anlamıyorum :KK43:( dahiliye doktoru bana ilaç yazacakmis guatr in etkisinin bebeğe zarar vermemesi için ama 8 haftalik oldum dahiliye ye pazartesi gideceğim geç kalır miyim :KK43:( bebeğin zekasını etkilemeye başlamış midir :KK43:

Sagol kuzum teşekkür ederim. Evet doğdu şuan 10 aylik ama yine hamile kaldim İşte ilk gebeliğimde kanamam olduğunda bende cok panik ve endişe içindeydim. Araştirirken birisi erkek olacak demişti.. Ögle bir konu konuşuldu.
Genelikle kanama, lekelenme gibi sorunlar yaşayanlarda erkek olacagina inaniyorlar.
5 haftalik iken başlamişti
Şimdi normal bir teçrübem olmadigi için bu severde kanama olmadigi icin tuafima gitmeye başladio_O birde bana kanamasi olan kadinlarin bebekleri cok güzel olur dediler. Oda dogru cikti:KK53: ama hepsi bir tesadüfde olabilir:)
Bugün 8 haftalik oldum benim hiç yerleşme kanaması olmadı :KK43: benim ki çirkin mi olacak acaba:KK53:

Kızlar lütfen bakar misiniz :KK43:
ths sonucum 3.30 çıktı. Devlette ki doktor guatr in normal demişti bugün özel de kendi doktoruma gittim sonuçlara baktığında guatr var sende bebeğin zekasını etkiler dedi dahiliye ye yolladı beni kızlar sizce neden devlet de ki doktor normal dedi :KK43:(
0.63-4.82 arası referans aralığı diyor yani normal demek değil mi bu aralık da sonuç çıkınca benim ki 3.30 neden guatr var dedi. Ben anlamıyorum :KK43:( dahiliye doktoru bana ilaç yazacakmis guatr in etkisinin bebeğe zarar vermemesi için ama 8 haftalik oldum dahiliye ye pazartesi gideceğim geç kalır miyim :KK43:( bebeğin zekasını etkilemeye başlamış midir :KK43:

Canım benim devlet hastanesinde yaptırdığı tahlilde tsh 6,17 çıkmıştı. Sonra Dr tekrar tahlil istedi. Bu sefer T3 ve T4 baktilar. Onlar normal değerler içinde çıktı ve bana sorun yok dedi. Bugün özele gittim. Orada ki Dr tsh yüksek dedi ve beni dahiliyeye yönlendirdi. Aslında endokrin e gitmeniz lazım ama onda sıra bulunmuyor gibi birsey söyledi. Çok azmis endokrin poliklinigi. O yüzden vakit kaybetmeden dahiliyeye git dedi. Hemen indim dahiliyeye yine verdim kan falan. Hatta boğazımdan ultrasona gonderdi. Ultrasonda herhangi bir kitle, nodul falan bulunmadı. Ama kan sonucunda burda 5,24 çıkmış. Yine yüksek yani. Diğer tahlillerin de çıkmasını bekliyorum. P.tesi gün tekrar dahiliyeye gideceğim. Ama senin değerin normal sınırlar içinde, neden panik yaptiriyorlar ki seni, anlamadım. Sen yine de bir git canım dahiliyeye. Ne olur, ne olmaz... Rabbim bebislerimizi korusun.

Canm kalp atışını daha duymadk sata göre bugn 9 haftalık olduk ama USG göre geçn çarşmba 6 haftalık Dedi..
İlk gittiğm doktr kalp atışı başlamış ama dinmedik ( 21 mart gitmiştim) aradan 10 gün geçti ben başla doktra gittim ( 30 mart gitmiştim) o bana kalp atışı bu Zaman'larda başlar demişti.. bu yüZdn çelişkideyim doktr bey açık açık söledi kalbi atıyrdu durdu ya da hiç atmamıştı atmasını bekliycz Dedi.. , inşlh attığını duyarz yarın... Allh razı olsn kızlar.. :KK15:

Canım benim, ben 6+3 te yani bugün duydum. Ama benim çevremdeki tüm arkadaşlarım beni telkin ettiler. Biri dedi ki ben bebisimin kalp atışını 10 haftalikken duydum. O yüzden duymazsan eğer korkma, panik yapma dedi. 7 de ve 8 de duyan da var. Ben bugun aslında kalbini duyarım diye gitmemistim. Alistirdim kendimi, kesenin dolu olduğunu göreyim şimdilik yetsin dedim. Çünkü bugüne kadar devlete gitmiştim ve onun beni kalbi için çağırdığı tarih ayin 11 i. 30 Mart ta keseyi görmeye gittiğimdede de çok bik bik etti. Benim kanamam oluyor deyince bana dedi zaten kg.lusun, keseyi gördük sadece aman kanama çok tehlikeli, daha kalbini duymadık, duyamayabiliriz de. Yok boş gebelik olur yok bilmem ne olur. Bir sürü şey saydi. Çok Üzgün çıktım odadan. İlk sağlık ocağında da bana reglim 3 gün geçmesine rağmen daha erken test için boş gebelik olabilir demişlerdi. Boş gebelik zaten kanda anlasilmiyor ki. Hepsi olumsuzluk dolduruyorlar bizi. Özellikle mutsuz etmeye uğraşıyorlar gibi. Ben bu konuda böyle şeyler duyduğum için çok okudum canım. 5. - 6. Hafta da vajinal ultrasonda kalp duyulur yoksa 10. Haftadan once duyulmaz yazan yerler de var. O yüzden peşin peşin uzulmuyorsun tatlım, iyi düşün, güzel olsun hersey. Bebisin senin stresinden de etkilenir. Üzme onu da. Rabbim yardimcin olsun, yüzünüzü guldursun inşallah. Güzel haberini bekliyorum yarın :KK66:

kızlar genelde bi bulantı söz konusu sanırım çoğunuzda, bende de cok cok hafif gel gitli yani:) ama bnde baş dönmesi var.hamilelikte baş dönmesi olayını hep duyuyoruz ama çok tuhaf öyle hafif birsey değil, 15-20 dk sürüyor bilinç gel gitli olup konusmalarım durağanlaşıyor.Cuma kontrolum var ilk kalp atımları için gidicez.Bilinç kaybı durumumu da sorucam doktora.İnsallah hepımızden güzel haberler Buarada benım 4,5 yasında bi oğlum var :) onda hersey süperdi maşallah.Sonrasında 5 ay once bi hamılelik ve düşük kürtaj olmk zorunda kaldım.Haliyle şimdi korkuluyum endişeyi atamıyorum henüz üzerimden.

kızlar genelde bi bulantı söz konusu sanırım çoğunuzda, bende de cok cok hafif gel gitli yani:) ama bnde baş dönmesi var.hamilelikte baş dönmesi olayını hep duyuyoruz ama çok tuhaf öyle hafif birsey değil, 15-20 dk sürüyor bilinç gel gitli olup konusmalarım durağanlaşıyor.Cuma kontrolum var ilk kalp atımları için gidicez.Bilinç kaybı durumumu da sorucam doktora.İnsallah hepımızden güzel haberler Buarada benım 4,5 yasında bi oğlum var :) onda hersey süperdi maşallah.Sonrasında 5 ay once bi hamılelik ve düşük kürtaj olmk zorunda kaldım.Haliyle şimdi korkuluyum endişeyi atamıyorum henüz üzerimden.
Canim herseyin hayirlisi benim de iki yasinda bir oglum var genetik sebeplerle bir cok kez dusuk yaptim ben de canini sikma kotu anilari dusunup kotuyu cagirma canim rabbim hayirlisini versin :KK200::KK68:

Canım benim devlet hastanesinde yaptırdığı tahlilde tsh 6,17 çıkmıştı. Sonra Dr tekrar tahlil istedi. Bu sefer T3 ve T4 baktilar. Onlar normal değerler içinde çıktı ve bana sorun yok dedi. Bugün özele gittim. Orada ki Dr tsh yüksek dedi ve beni dahiliyeye yönlendirdi. Aslında endokrin e gitmeniz lazım ama onda sıra bulunmuyor gibi birsey söyledi. Çok azmis endokrin poliklinigi. O yüzden vakit kaybetmeden dahiliyeye git dedi. Hemen indim dahiliyeye yine verdim kan falan. Hatta boğazımdan ultrasona gonderdi. Ultrasonda herhangi bir kitle, nodul falan bulunmadı. Ama kan sonucunda burda 5,24 çıkmış. Yine yüksek yani. Diğer tahlillerin de çıkmasını bekliyorum. P.tesi gün tekrar dahiliyeye gideceğim. Ama senin değerin normal sınırlar içinde, neden panik yaptiriyorlar ki seni, anlamadım. Sen yine de bir git canım dahiliyeye. Ne olur, ne olmaz... Rabbim bebislerimizi korusun.
Cnm o aralık da olunca normal onun dışında olunca guatr oluyor demi ? Benim normal görünüyor devlette normal dedi ama özel de niye öyle dedi hem de kadın çok tercih edilen bi doktor. Bende evet artık öyle yapacağım cnm :/ evet endokrin Polikliniği guatr için annem guatr hastası hususî araştırma hastanesine giderdi yaşadığımız yerde yoktu da ama dahiliye sana kısa zamanda çözüm sunar. Inşallah sağlıklı bir şekilde bebeğimizi alırız kucağımza Rabbim o günleri gösterir inşallah bize

arkadaslar benım henüz test sonuçlarım çıkmadı. salı günü kan verdim bir kısmı dün çıkacaktı bugn de çıkacak olanlar vardı
cuma günü doktora gidicem diye hiç birini henz olmadım.

ama guatır olayı ciddi anlamda endişelendirmeye basladı. burada yazılanları okuyunca.

yalnız sunu merak ediyorum. guatır önceden oluyor da gebelikte mi fark ediliyor .yoksa gebelikte mi guatır oluyor bunu bilen var mı?

ben bebek düşünmeden 1 ay önce tüm tahlillerimi yaptırmıştım. önden kullanmam gereken bişiler olur mu diye.
çok şükür herhangi bişi çıkmamıştı.

Günaydın kızlar ben c0k hastayım gece ateşim falan çıktı gecen göyüse gtmiş alerjin yogunlaşmıs dedimişti sanırım girpe ceviryor bu gün gene gidecem ateş ürkütü beni bebiş zararı olmasında

X