2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
kızlar çok acıktığınız zaman hepsi toplam 1 avuç olacak kadar günde 1 kere ama, badem ceviz fındık ve kuru incir ve kuru kayısı yiyebilirsiniz benim doktorum önerdi yada farklı zamanlarda saat aralarında öğün aralarında kuruyemişleri atıştırabilirsiniz ve ya meyve atıştırabilirsiniz... ben genelde elma yiyorum hem kabızlığıda iyi geliyor hem metabolizmayı çalıştıyor.. :)
Bende portakal yiyorum canım onu istiyor sürekli.Aklıma geldiğinde de ceviz yemeye çalışıyorum ama zorla :)

Hoş geldin aramıza. Sürpriz bebişin de hayırlı olsun:emir_bebek:
ben zaten ikiz ihtimalinden sonra alt üst oldum.yoksa kan testinde pozitif çıkınca sevinmiştim..oğlan kreşe gidiyor,nasılsa tecrübelyim artık falan, haftada 1 kadın gelir temizliğe diyordum ama ikiz ihtimalinden sonra hala duvarlara boş boş bakıyorum!Hey yarabbim herseyin hayırlısı..bir de yaştan sebep ikizlerin gebelik takibinden,hamileliğin zor gecmesinden falan falan...of zaten hamile kafam düzgün düşünemiyor..neyse canlar hayırlısı olsun hepimiz için...

ben zaten ikiz ihtimalinden sonra alt üst oldum.yoksa kan testinde pozitif çıkınca sevinmiştim..oğlan kreşe gidiyor,nasılsa tecrübelyim artık falan, haftada 1 kadın gelir temizliğe diyordum ama ikiz ihtimalinden sonra hala duvarlara boş boş bakıyorum!Hey yarabbim herseyin hayırlısı..bir de yaştan sebep ikizlerin gebelik takibinden,hamileliğin zor gecmesinden falan falan...of zaten hamile kafam düzgün düşünemiyor..neyse canlar hayırlısı olsun hepimiz için...
İçini ferah tut allah yardimcin olur mutlaka. İkiz herkeze nasip olmuyorbn çok isterdim ikiz bi tane ama benim bebeim

Canim rabbim herseyin hayirlisini verir kendine sikinti yapma rabbim korusun hepsini

Arkadaşım birde şöyle düşün. Ben çok sıkıldığım, bunaldığım, yeter artık dayanamıyorum diye düşündüğüm zamanlarda; rabbim kimseye taşıyamayacağı yükü vermezmiş smzünü hatırlayiorum kendime. Ben bu yükün altından kalkabilecekmişim ki demekki rabbim bana bunu vermiş. Sende böyle düşün kalbini ferahlat inşaallah

ilki erkek galiba degilmi bel agrisi he ikisinde olur sonucta gebelikte oluyor tatlim. :)
Benim ilk bebişim canım tecrübesiz olunca kim ne derse aa ölemi diip inanıyo insan :KK45: Bide şu tatlı eksi olayı var ya bn bi ekşi yiyorum bi tatlı ne istediğim belirsiz kafamda deli sorular :KK53:

Benim ilk bebişim canım tecrübesiz olunca kim ne derse aa ölemi diip inanıyo insan :KK45: Bide şu tatlı eksi olayı var ya bn bi ekşi yiyorum bi tatlı ne istediğim belirsiz kafamda deli sorular :KK53:
Her hamileliğin, her bebeğin kendine has olduğuna inanırım.İkinci gebeliğim ve ilkinde aç bir fil gibi mutfaktan çıkmazken bu sefer neredeyse yemeği hatırlatsın diye alam kurucam.Siz ve bebişiniz kendinize hassınız..Tadını çıkarın..

Ah canım ben geçen hafta mutfak dolaplarını ve bütün camları sildim. Perdeleri de yıkadım bi güzel :) Bide küçük kızım var biliyorsunuz. Hiçde birşey olmadı çok şükür ama 2 gün kollarım ağrıdı o var:KK53:
Rahatladim biraz :KK48: sağol canım ya kollar ağrısın sorun yok bebisler iyi olsun. Sende iyice yormuş sun kendini okadar yüklenme kendine Allah korusun :anneadayı: ufaklık da yorar onlarda tam olmuş iyi dayanmış sın :KK19:

Arkadaslar ne diyecegimi bilemiyorum topikten ayrilanlar sizin icin cok cok uzuldum rabbimden duam hakeden kimsenin kucagini bos koymasin sizinkini de tez vakitte doldursun insallah cok cok uzgunum ben de henuz ne bebisi gordum ne kalp atisini esasen kesem bile sat ile uyumlu buyuklukte degil. Hicbirimize yasatmasin artik daha fazla rabbim ayriligi... bu kadarla kalalim artik ne olur. Kotu haberler okumayalim artik. :KK43: ;(

Teşekkür ederim bu sıcak moral veren mesajlar için.Gerçekten rabbim nasip ettiyse mutlaka bana yardım da edecektir.Yeterki biz anneler ve bebekler sağlıklı olalım.İyi ki varsınız
Canim cok sevindim senin adina ne ozel bir kadinsin keske benim icin de bir copy paste yapsa rabbim

Kizlar topige veda ediyorum sizlere kucaginiza almayi nasip etsin Rabbim.kese buyumedi betahcg artisida durdu.bugun.kurtajsiz duser dedi dr 3 ay denemeyin dedi universiteye arsatirtmak icin gidicem 2. Dusuk .hem hemoroid sorunum var gebelikte cok zorlandim o sorunumu cozmem lazim.Ben uzulmuyorum en azindan dogal yolla hamile kaliyorum Hayirlisi Allahdan.
Geçmiş olsun canım.. Rabbim sağlıklı gebelik nasip etsin. Benim de iki kayıbım oldu. Seni anlayabiliyorum.. Üniversite hastanesine gidip kan pıhtılaşması testi yaptırabilirsin. Bende kan pıhtılaşması varmış. Dermansız dert yoktur..

Meyve yiyor musun canım mesela muz hem tok tutuyor hen de mideye iyi geliyor. Elma da öyle. Yada en kötü salata :)

Meyve den acayip korkuorm cnm.muz portakal kivi çok fazla gaz yapıo.normalde hiç mide problemim yoktu ama son zamanlrda çok sikintilym.salatalık yiyrm ama arada

Hepinize çok teşekkür ederim 2. kayiptan sonra tüm tahliller yapıldı eşimin ve benim karyotip incelemesi trombofili kardiyovasküler risk paneline bakıldı historoskobi oldum hiç bir sorun bulunamadı yine de 3. gebeliğimde clexane ve asprin kullandım bu sefer aşırı kanamam oldu. Istanbuldayim ve bir çok ünlü perinatoloğa gittim malesef bi sorun da çözüm de yok. Pgt önerildi ama yine düşebilir dediler.4. Hamileligimde çok şükür Bebeğimi kucağıma aldım mucizem benim o hamdolsun Rabbime.Bu arada hala feci bulantim var yarın kürtaj olacağım ondan sonra geçer inşallah. Bebeğin öldüğünü bilince bulantı hiç çekilmez oluyormuş.

Son düzenleme:
profil resminde bebek olunca senin sandim :) :KK66:

Hepinize çok teşekkür ederim 2. kayiptan sonra tüm tahliller yapıldı eşimin ve benim karyotip incelemesi trombofili kardiyovasküler risk paneline bakıldı historoskobi oldum hiç bir sorun bulunamadı yine de 3. gebeliğimde clexane ve asprin kullandım bu sefer aşırı kanamam oldu. Istanbuldayim ve bir çok ünlü perinatoloğa gittim malesef bi sorun da çözüm de yok. Pgt önerildi ama yine düşebilir dediler.4. Hamileligimde çok şükür Bebeğimi kucağıma aldım mucizem benim o hamdolsun Rabbime.Bu arada hala feci bulantim var yarın kürtaj olacağım ondan sonra geçer inşallah. Bebeğin öldüğünü bilince bulantı hiç çekilmez oluyormuş.
kalp atisini duymadinmi canim :KK43: rabbim yar ve yardimcin olsun saglikli gebelik ve saglikli bebekler nasip etsin rabbim insallah

X