2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
ADET GÜNÜ YAKLAŞTI İÇİN GERİLİYORUM BENDE YA O GÜN KANAMA OLURSA DİYE SONUÇTA VÜCUT ADET OLMAYA ÇALIŞIYOR ÇOK ZOR SÜREÇLER YAA

Kızlar merhaba,

Şimdi kontrolden geldik, bebişimiz 2,5cm ve 9 haftalık olmuş, çok şükür... Dr' um hala kalp atışını dinletmiyor. Zararlı olduğunu, 3 hafta sonraki kontrolde dinletecegini söyledi.

3 hafta sonra yani 12. haftada TARAMA TEST yapılacakmış. Down sendromlu olup, olmama oranını söylüyormuş fakat kesin bir var ya da yok durumu ortada olmayacakmış. Riskli durumlarda ise, Amerika' da uygulanan test ten bahsetti. %99,9 bir oranla durum belli oluyormuş. Biraz pahalı bir yöntemmiş, dolar bazında yaklasık 2400TL gibi...

Allahım insallah öyle bir ihtimale gerek kalmaz, içim içimi yiyor. Beklemek cok zormus.
Canim peki anne karninda tedavisi var miymis bende tarama testler ini yaptirma konusunda kararsizim da

Canim peki anne karninda tedavisi var miymis bende tarama testler ini yaptirma konusunda kararsizim da

Kesinlikle yaptırmanı öneririm, sonuclarda cıkacak oranlara göre, sana ileride neler olabilecegini söylüyor. Anne karnında tedavi olacagıyla ilgili konusmadık fakat bunun tedaviyle geçebilecegini sanmıyorum, genetik bir bozukluk sonucta... Hastalık degil.
Demin bahsettigim gibi, Amerika' daki yöntem ise %99,9 sonuc veriyormuş. Tabii insallah o safhaya gelmez de, sağlıklıdır bebeklerimiz.

Kızlar merhaba,

Şimdi kontrolden geldik, bebişimiz 2,5cm ve 9 haftalık olmuş, çok şükür... Dr' um hala kalp atışını dinletmiyor. Zararlı olduğunu, 3 hafta sonraki kontrolde dinletecegini söyledi.

3 hafta sonra yani 12. haftada TARAMA TEST yapılacakmış. Down sendromlu olup, olmama oranını söylüyormuş fakat kesin bir var ya da yok durumu ortada olmayacakmış. Riskli durumlarda ise, Amerika' da uygulanan test ten bahsetti. %99,9 bir oranla durum belli oluyormuş. Biraz pahalı bir yöntemmiş, dolar bazında yaklasık 2400TL gibi...

Allahım insallah öyle bir ihtimale gerek kalmaz, içim içimi yiyor. Beklemek cok zormus.
Canım sen nerdesin yurt dışındamısın niye kalp atışını dinletmiyorlar eğer zararlıysa niye bizimkini dinletiyorlar anlamadım yani. 2400 testi bende duydum allah bebişlerimizi korusun. 2li testi doktorum yaptırırsa yaptırcam. Sonuçta aldırmak istemiyorsak bu testlerle kendimizi üzmeye gerek yok.

Canım sen nerdesin yurt dışındamısın niye kalp atışını dinletmiyorlar eğer zararlıysa niye bizimkini dinletiyorlar anlamadım yani. 2400 testi bende duydum allah bebişlerimizi korusun. 2li testi doktorum yaptırırsa yaptırcam. Sonuçta aldırmak istemiyorsak bu testlerle kendimizi üzmeye gerek yok.

Hayır, Türkiye' deyim. Ben dr' umu cok arastırdım, cok övgü alan ve gelen herkesin memnun kaldıgı bir dr. Özel klinigi var.
Bana ilk söyledigi her dr. dinletebilir fakat ben dinletmiyorumdu. Ultrasonda, bebege yaklastırıyor. Kalbini gösteriyor, kalbinin attığını da görebiliyorsun.
Kalp atışını bu haftalarda dinletmek, bebek cok kücük oldugu için onu rahatsız ediyor dedi. O nedenle bugün bile dinletmedi. Fakat 12. haftamızda dinletebilirmiş ve daha da güzeli, eğer uygun bir pozisyon olursa, cinsiyetini bile söyleyebilirmiş. Gerçi o söylerim de demedi, tahmin edeceğim dedi. :emir_bebek:

Gecmis olsun canimmm keseni de mi gorememstin sen

Saol cnm. Gunduz ilk randevuma gitcektim gece acillik oldum iste.. Rahimde kese var dendi renkli ultrasonda.. Burda da o su birikintisi gibi emin degiliz dediler sagdada gorulen odak dis gebelik olabilir yada saglikli olabilir takiple anlicaz dediler hastanede yatiyorum iste..

Saol cnm. Gunduz ilk randevuma gitcektim gece acillik oldum iste.. Rahimde kese var dendi renkli ultrasonda.. Burda da o su birikintisi gibi emin degiliz dediler sagdada gorulen odak dis gebelik olabilir yada saglikli olabilir takiple anlicaz dediler hastanede yatiyorum iste..

Allah allah ne ilginc yaaa Allah kucagina almayi nasip etsin saglikli bi sekilde

Kızlar bu progestan baş dönmesi yapıyor mu? Ayağa kalkamiyorum resmen yatarken bile dönüyor

Kızlar doktora gittik karından giremedi bebeği alttan muayne etti alttik gorduk ama kalp atışını tam net anlayamadık haftaya bir daha çağırdı geriden geliyormuş bebeğim geç döllenme oldgu İcn :KK43:

X