2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Benim oğlum 7 yaşında cinsiyeti belli olana kadar beklemeyi düşünüyorum çünkü çok sabırsız duyarsa sorar durur.. Birde geçen sene düşüğüm olunca söylemeye korkuyorum Allah korusun birşey olmasında.. Ama çok hevesli benimki hep dua ederdi zaten kardeşim olsun diye
Masallah hevesliyse cok guzel. Oglum 4 yasinda cok olumlu bakamiyor bizde soylemedik ama uzun zamandr konusuyoruz kardesin olsa soyle olur falan die bi olumlu bakiyor bi olumsuz. Nasil kabul ettiricez bakalim. Kismet olursa tabii

Masallah hevesliyse cok guzel. Oglum 4 yasinda cok olumlu bakamiyor bizde soylemedik ama uzun zamandr konusuyoruz kardesin olsa soyle olur falan die bi olumlu bakiyor bi olumsuz. Nasil kabul ettiricez bakalim. Kismet olursa tabii
Canım yavaş yavaş ağzını yoklayın kardeşin olumlu yanlarını anlatın eğer kesinlikle karşıysa karnın belli olmadan psikologdan yardım alın derim.

Sakin ol tatlım benimkinin 4 gün önce kalp atışı 102 göründü dün 125 a cikti sakin tatlım umudunu kaybetmek için çok erken yapma

Canm kalp atım hızı belli değl daha sadece görüntüde kalp atışı na benziyor Dedi belki de damar da olabilir Dedi, geçn haftaki doktr da görüntü de kalp atımı var Dedi bir hafta ara var gelişmiş olması lazm çok garip bi durum... :KK43:

canım benim ya başka doktor rahat duymuş bak belki cihazdan falandır, acaba yine o doktora mı gitsen? Rabbim bebeğini sana bağışlasın inşallah bişeyi yoktur

Evt canm önceki doktr da bariz ben de gördm yanıp sönen bi şey vardı doktr bu kalbi Dedi bu hafta başka doktr da böle gördü yanı bi haftada gelişmemiş... :KK43:

Canim insallah 3 gun sonra gümbür gümbür duyarsin. Lutfen iyi dusunelim iyi olsun.

İnşşh canm inşlh dualarınız esirgemeyin.... Belki yarın giderm başka doktra ama çok kararsızım...

Üzülme canım kalbi atıyor miniğinin o seninle ümitsizliğe düşme sakın. Sakin ol dua et.

Kalp atımı geçn 6+2 de vajinal bakmıştı oluşmuş atıyr Dedi bugn yine vajinal baktı bir hafta arayla yine yeni oluşmuş kalp Dedi... İnşlh miniğim canm benimledir bizi bırakmaz...

Allh razı olsn kızlar eksk olmayın hepimz sağlıkla kucağımıza alalım inşlh...

Canım sorma yapamadim :KK70:benimde 6. Haftaya giriyoruz birazda sıkıntın var aslında ultrason a gore 7 haftalık oam gerekiyordu ama 5 haftalık olarak ciktik doktor ya geç döllenme yada boş gebelik dedi biraz endiseliyim korkuyorum ama hayırlısı diyorum dua et bize :KK51:

Canim banada dis gebelik olabilir dendi..pazar aksam agrim artti yattim ama uyandim gece 3te agri ve kanamayla acile gittim sabah 10.30a kadar kaldim evde 1 saat dinlenip randevuma geldim ptesi gelcektim ya zaten burda da dis gebelik olabilir diyip yatis verdiler kan alip degerleri takip ediyorlar bugun ultrasonda baktilar tekrar emin degillermis degerin yukselisine gore karar verilcekmis kanama riskine karsin yatmaya devam et dediler ameliyat olabilirmis...

İkinci bebegi bekleyen hanimlar ilk cocuklari nasil hazirliyorsunuz bu duruma tepkileri nasil :emir_bebek:
henüz söylemedim.hemen söleme taraftarı da degilim zaten.benim oğlum kesin istemediğini söylemişti.şimdi ısındırma çalışmalarındayız.ilk günlerdeki gibi keskin reddedişleri yok artık.hadi ne zaman gelcek niye gelmiyo gelsin artıkk..offff uğraşamam yaa.daha 7 ay var.

Canim banada dis gebelik olabilir dendi..pazar aksam agrim artti yattim ama uyandim gece 3te agri ve kanamayla acile gittim sabah 10.30a kadar kaldim evde 1 saat dinlenip randevuma geldim ptesi gelcektim ya zaten burda da dis gebelik olabilir diyip yatis verdiler kan alip degerleri takip ediyorlar bugun ultrasonda baktilar tekrar emin degillermis degerin yukselisine gore karar verilcekmis kanama riskine karsin yatmaya devam et dediler ameliyat olabilirmis...
Canim HCG en son kaç cikti senin

henüz söylemedim.hemen söleme taraftarı da degilim zaten.benim oğlum kesin istemediğini söylemişti.şimdi ısındırma çalışmalarındayız.ilk günlerdeki gibi keskin reddedişleri yok artık.hadi ne zaman gelcek niye gelmiyo gelsin artıkk..offff uğraşamam yaa.daha 7 ay var.
benimki daha 13 aylık hicbirsey anlamaz zaten ama büyük olsa ben de hemen söylemezdim çocukların zaman kavramı bizden farklı 9 ay da uzun bir zaman

Geçmiş olsun canım üzüldüm. Allah bebeğini sana bağışlasın. Eğer boş gebelikse allah tekrar sağlıklı bi gebelik nasip etsin.

İkinci bebegi bekleyen hanimlar ilk cocuklari nasil hazirliyorsunuz bu duruma tepkileri nasil :emir_bebek:
benim oğlum 8 yaşında ve yıllardır kardeşim olsun diye başımın etini yiyordu resmen ve Rabbim 8 yıl sonra nasip etti fakat bu cuma belli olacak ultrasona göre geçen cuma 6 haftalıktım ama 5 haftalık göründüğüm için dr.bana bebek ya yaşamıyor yada geç döllenme dedi o günden beri moralimi bozmamaya çalışıyorum ama oğlum kardeşim gelecek diye çok mutlu Allah ım sevincimizi kursağımızda bırakmaz inşallah hayırlısı bakalım umarım herşey yolundadır

Kızlar merhaba,

Şimdi kontrolden geldik, bebişimiz 2,5cm ve 9 haftalık olmuş, çok şükür... Dr' um hala kalp atışını dinletmiyor. Zararlı olduğunu, 3 hafta sonraki kontrolde dinletecegini söyledi.

3 hafta sonra yani 12. haftada TARAMA TEST yapılacakmış. Down sendromlu olup, olmama oranını söylüyormuş fakat kesin bir var ya da yok durumu ortada olmayacakmış. Riskli durumlarda ise, Amerika' da uygulanan test ten bahsetti. %99,9 bir oranla durum belli oluyormuş. Biraz pahalı bir yöntemmiş, dolar bazında yaklasık 2400TL gibi...

Allahım insallah öyle bir ihtimale gerek kalmaz, içim içimi yiyor. Beklemek cok zormus.

X