2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Hayırlı Cumalar kızlar.Geçen yazmıştım ikinci çizgi silik cıktı diye.İnşallah hamileyim göğüslerim hassaslasti ve bel ağrım var hafif.Şuan 4 hafta 4 günlük hesapladı int.te.Sizce dr ye ne zaman gitmeliyim.Folik asit kullanıyorum zaten.
5+4 de keseyi gördük. Ondan önce gittiğimizde bir şey görmedik. Pzt kalp atışına gideceğim. 7 haftalık olacak. Sen bence 2 hafta sonraya randevu al.6 haftada kalp atışı duyanlar var. Ben vajinal istemediğim için bekliyorum. Folik asit folbiol başla derim.

Kizlar ilk gebeligim de 6. Haftada kalp atisi duyulmadigi icin kurtaj oldum . Simdi de
Lekelenmem oldu bgn gene 4 gun once olmustu en son. Saridan biraz koyu turuncu degil ama. Ne yapsam buna da bisi olcak diye korkuyorum. Dr u arasam mi progestan kullaniyorum zaten.

Günaydınnnn. pantalonlarım oluyor ama bir süre sonra kasıklarımdan sıkmaya başlıyor. Hamile pantalonu için de çok erken daha. Kalp atışı bile duyulmadı bebeğin. Ne yapsam bilemedim. Alan var mı pantalon.

Canım kan uyusmazliklarinda ilk bebekte sorun çıkmaz zaten. İkinci ve sonraki gebeliklerde sorun oluyor. O da bi iğne ile halloluyor. Rhogam denir ona. istenirse gebelikte yapılabiliyor bu rhogam. Ya da doğumdan sonra 72 saat içinde bebeğin kan grubuna bakılır. Pozitif yani babadan almışsa yine "rhogam" (iğne) yapılır. Negatifse yani annenin kanından almışsa mudehale gerekmez.
tatlım bi kaybım var şimdi ikinci ya o yüzden korkuyorum :KK43:

Cok şükür bebegimin kesesini gördük, kalp atışı icin 15 gün sonra dedi dr, sabretmek cok kolay olmayacak ama bi sorun olmasin da ben beklerim, Allahim tamamina erdirir insallah hepimiz icin.:anneadayı::emir_bebek:
tatlım kese kaç mm di :)

merak ediyorumda benım kisi normal mi diye :) bnde keseyi pazartesi gördüm 1 nisan da çağırdı

Arkadaşlar aranızda pıhtılaşması olan varmı ben dün hibor 3500 yapmaya başladım ama başka bir doktor kalp atışlarına kadar bekleyelimdedi bende riske atmak istemiyorum o yüzden başladım ama çok yakıyor bu iğne bu gün koldan yaptım çok fena yandı
Benimde var pıhtılaşma doktorum hamile kaldığı öğrenir öğrenmez gel dedi 4+3 du o zaman hemen oksapar başladık o da yakıyor aynı şekilde

canım 7 haftalık gebeliğin ilk miydi bildiğim kadarıyla erken 7. hafta. bizimde kan uyuşmazlığımız var ilk gebeliğim 16 haftalıkken sonlandı. kan tahlili yapıldı ve sonrasında iğne yapıldı bana. bu hafta doktorum da arada takip edeceğiz uyuşmazlık için de dedi .. sağlıkla tamamlarız inşallah

canım ilk gebelik benım sorunlar vardı dış gebelik dediler ama kese gözüküyordu. yani değişik bişiler yaşadım

sürekli hastanelerdeydim hatta korktukları için yatış ta verdiler ertesi gün taburcu etmeden önce iğne yaptılar.

o ne acıdır öyle resmen kalçamdan parmak ucuma kadar uyustum böle bi acı hatırlamıyorum.

o aksam eve gittim yattım gece fenalastım bebegimi kaybettim :KK43:

yani önlem amaçlı 7. haftada yapmışlardı iğne..

Kizlar ilk gebeligim de 6. Haftada kalp atisi duyulmadigi icin kurtaj oldum . Simdi de
Lekelenmem oldu bgn gene 4 gun once olmustu en son. Saridan biraz koyu turuncu degil ama. Ne yapsam buna da bisi olcak diye korkuyorum. Dr u arasam mi progestan kullaniyorum zaten.
Canım kusura bakma merak ettim doğrusu ilk gebeliğinde neden o kadar acele ettiniz kürtaj için. 8 haftaya kadar duymayanlar var beklemeliydin bence. Sarı lekelenme için fitil veriyolar duyduğuma göre canım idrar yolu enfeksiyonu için.yinede doktoruna görün.

Maşallah canım ben daha muayene olamadım haftaya görmek için gideceğiz inşaallah çok heycan yapıyorum şimdiden inşaallah kalp atışlarında duyarsın
Sen de gorursun insallah canim, ben de coook heyecanliydim, simdi biraz rahatladim cok sukur. Darisi kalp atisina:)

Cnm doktorunu ara hemen bence.benmde2 gün önce oldu.sütlü kahve gibi akıntı geldi.aradım doktor telefonda asla yorum yapmadı hemen gel dedi.Çünkü herşey olabilr zannediorm.bende progestan kullaniodm.iğne daha etkili zannediorm.iğne verdi acilde yaptır hemen dedi.ultrasonda da herşeyin yolunda oldgnu görünce içimiz rahat etti cnm.ihmal etme bence

Günaydınnnn. pantalonlarım oluyor ama bir süre sonra kasıklarımdan sıkmaya başlıyor. Hamile pantalonu için de çok erken daha. Kalp atışı bile duyulmadı bebeğin. Ne yapsam bilemedim. Alan var mı pantalon.

Sorma cnm bende sıkı giyemiyrm.zaten midem öyle bi agrio ki.yerimden kipirdayamiorm.çok fenayım.doktora giderken mecbur giydim geçen gün nasıl gittim geldim bilemedim yani.Bu çarşamba kalp atışını dinliicz İnşallah.nasipse sonra bende düşünüyorm almayı

Ben kullaniyorum canim benim de kese gorundu ondan sonra basladim diger onceki dusugumde hemen baslamistim ama. Evet yakio ama ben karindan yaptiriyorum oturur vaziyette ve oldukca yavas... O zaman daha az yakio bi syrr sonra alisiyosun. Ilk zamanlar agliyodum resmen ben 0.6 lik kullaniyorum
Benim hibro 3500 eşim yapıyor şimdilik ben cesaret edemiyorum ama alışmam lazım birde hergün aynı saatte olmasına dikkat ediyormusun ben hep akşam 8 de yapıyorum

Benimde var pıhtılaşma doktorum hamile kaldığı öğrenir öğrenmez gel dedi 4+3 du o zaman hemen oksapar başladık o da yakıyor aynı şekilde
Yani ben yanlış bişey yapmıyorum o Zaman bu gittiğim doktora söylemedim başladığımı ama diğeri hemen başla deyince başladım bakalım inşaallah sağlıkla gelir bebeklerimiz

X