2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ben iki doktora gidiyorum ikisi de Prof bir tanesi hemen acil başlanmalı dedi diğeri dış gebelik olabilir ya öyleyse neden başlıyacaz dedi bekleyip keseyi görüp öyle başlıcan dedi.. Benim iki kaybım olunca riske atmak istemedim başladım dediğin gibi göbek daha rahat ama ben yapamıyorum korkuyorum eşim yapıyor iğnemi

Gunaydin guzel hamisler... benim gibi erkenden kalkan var mi nasilsiniz bebislerimiz nasil insallah hersey yolundadir
Namaza kadar kaç kere uyanıyorum sonrada uyuyamıyorum düzenim çok değişti uykum hep var ama uyumakta çok zorlanıyorum

Cok şükür bebegimin kesesini gördük, kalp atışı icin 15 gün sonra dedi dr, sabretmek cok kolay olmayacak ama bi sorun olmasin da ben beklerim, Allahim tamamina erdirir insallah hepimiz icin.
Maşallah canım ben daha muayene olamadım haftaya görmek için gideceğiz inşaallah çok heycan yapıyorum şimdiden inşaallah kalp atışlarında duyarsın

Cok şükür bebegimin kesesini gördük, kalp atışı icin 15 gün sonra dedi dr, sabretmek cok kolay olmayacak ama bi sorun olmasin da ben beklerim, Allahim tamamina erdirir insallah hepimiz icin.
Enemm gununuz ayniymis bizim doktorun gordugu kese cok kucukmus o yuzden bir yanlislik olmasin seni de umutlandirmayayim dedi carsamba gunu birdaha gel dedi sinir bozucu bir bekleyis. Ama midem bulaniyor su an bu da iyi biseymis :)

Enemm gununuz ayniymis bizim doktorun gordugu kese cok kucukmus o yuzden bir yanlislik olmasin seni de umutlandirmayayim dedi carsamba gunu birdaha gel dedi sinir bozucu bir bekleyis. Ama midem bulaniyor su an bu da iyi biseymis :)
Bende aynıyım sizlerle ama benim doktorum ultrasona bile almadı Çarşamba ilk olacak 1000 ve üzerinde kese görülebiliyor benim perşembe 637 idi haftaya inşaallah... Senin vajinal mi gördü keseni

Bende aynıyım sizlerle ama benim doktorum ultrasona bile almadı Çarşamba ilk olacak 1000 ve üzerinde kese görülebiliyor benim perşembe 637 idi haftaya inşaallah... Senin vajinal mi gördü keseni
Yok kuzum gobekten gordu biz kan testi falan da yaptirmadik yaptirsamiydikki ayy ne bilim ben dvdeki testte gordum 6 gun gecti gunumden gittim anlattim testi gosterdim hemen bakti daha cok kucuk dedi oglumun kesesi ilk hafta cikmisti hemen bu da sagliklidir umarim. Insan tedirgin oluo hicbiri birbirine benzemiomus hamileliklerin sanki ilk hamileligim acemilik acemilik

Tamam k. Bakma ozel durumunu bilmiodum

Ben kullaniyorum canim benim de kese gorundu ondan sonra basladim diger onceki dusugumde hemen baslamistim ama. Evet yakio ama ben karindan yaptiriyorum oturur vaziyette ve oldukca yavas... O zaman daha az yakio bi syrr sonra alisiyosun. Ilk zamanlar agliyodum resmen ben 0.6 lik kullaniyorum

300 den fazla olmalı canimmm birden Yüksele biliyo :) bnm 124 den iki gun sonra 578 E yukselmisti :)

Ben benimki hızlı ilerledi diyordum senin daha hızlı yükselmiş.canım. pazartesi çarşamba cuma bakıldı . 124-308-889 çıkmıştı ikizlik durumu söz konusu mu ki canım
Çıktı

Mümkünse tek olsun canim ya Allah isteyene versin :)

Aynen aynen ben de tek istiyorum hayırlı ve sağlıklı.bi şekilde inşallah :)

Benim amcalarim doğal tek yumurta ikizi, esimin de amcası ve halası doğal çift yumurta ikizi. Kan değerim de 3 katından fazla artıyordu.şüphe var hala ama kese tek. Tek yumurta ikizi olma olasılığı hala kesinleşmedi. Ama ben hiç istemiyorum.ailede doğal yoldan ikizler var bi de tüp bebek ikizleri var birkaç tane. Benim için ikizler cazibesini yitirdi hatta itici bile.olmaya başladı :) allah sen gibi isteyenlere versin insallah.

Canım kan uyusmazliklarinda ilk bebekte sorun çıkmaz zaten. İkinci ve sonraki gebeliklerde sorun oluyor. O da bi iğne ile halloluyor. Rhogam denir ona. istenirse gebelikte yapılabiliyor bu rhogam. Ya da doğumdan sonra 72 saat içinde bebeğin kan grubuna bakılır. Pozitif yani babadan almışsa yine "rhogam" (iğne) yapılır. Negatifse yani annenin kanından almışsa mudehale gerekmez.

KIZLAR SELAM TESTLERİ AÇ KARNA MI YAPTIRDINIZ HASTANEDEYİM ŞUAN ÇOK SIRA VAR TOK OLUYOSA YEMEK YİYİM BAŞIM DÖNÜYO

Canım sadece Glukoz ve AKŞ , yani şeker ve açlık kan şekeri vereceksen aç olmak gerek. Ama tokluk kan şekeri ve diğer hiçbir testte aç olman kesinlikle gerekmez. Tam kan sayımı., alt, ast, hemoglobin. Hiçbiri etkilenmez kesinlikle. Bi dahaki.testine yardımcı olayım en azından. Aç kalma boşa. :)

Canım umursama sen testi ne zaman yaptığını.ne sonuç.gördüğünü iyi biliyorsun. O doktor biraz fevri konuşmuş. İnsan biraz yapıcı olur. İsmail beye mi gidiyordun canım hatirlayamadim ama. Aldırış etme derim.

Kilo aliorum yaa alamam lazim daha kilo almak icin erken smdiden alirsam sonum ne olacak
Ben 73 bucuktum ilk ogrendigimde. Doktora gittigimde tabi ayakkabilarla ustumdeki tum kiyafetlerle kalin kalin tartti 76 cikti. 76 die yazdi. Ben evde her sabah kalkip tuvalete gittikten sonra tartiliodum zaten. Bu nedenle kendi olctugum kiloyu dikkatte aliorum. Az once tartildim 73 ciktim. Dun sabah mesela 74 ciktim. Her gun farkli cikiorum. Sanirim siskinlige gire degisio. Bu sabah siskinligim yok 73 ciktim o yuzden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…