2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bn pek çok doktordan duydum zararlı olabildiğini

Kimseyi yönlendir gibi niyetm yok tatlım kendi başıma geleni ve buna bağlı tavsiyemi belirttim bende 3 gün öncesine kadar aynısını düşnüüyordum tüp bebek yaptıkları bir arkdaşıma okadar ugraşına ragmen alttan bakılıyorsa risk yoktur dedim kendime başka doktora gittim ve dedikleri gibi bazı doktor alttan muayene tercih etmiyor haftaya gel diyor neden? bu tamamen kişiden kişiye doktordan doktora değişiyo tabiki doktor yada uygulama yada rastalantı olabilir burda herkes ona göre düşünsün kararını versin araştırsın diye doktorlara tabiki güveniyoruz güvenmiyoruz yada güvenmeyin gibi görüşte değilim.

ben vajinal ultrason savunucusu falan değilim. zararlı olsa yasaklanır bunu demeye çalışıyorum.
her doktor nasıl ki aynı ilaç veya aynı tedaviyi uygulamıyor ise bu durumda da görüşler farklıdır.sadece alttan bakılsa bile kimse korkmasın anlamında dedim.
şuna karşıyım tabi,daha 4 5 haftalık gebelere alttan bakmak saçma karından bakılıp kese vs düzgünse 10 gün sonra çağrılıp kalp atışı için bakılması tabi ki doğal.
bu benim 5. gebeliğim(ilk 3'ü düşük) bilgili olduğumu düşündüğüm için yazmıştım o kadar çok doktor gördüm ki her model, her şekil, her uygulama, farklı ama biri de demedi zararlı diyen en azından ben karşılaşmadım.
o yüzden herkes doktoruna bıraksın işi.

İlk 3 aydan korkarken şimdi domuz ayı gorursem tabi bu dokz ayi korkuyla geciricem :cry: salı günü kontrolümu olduktan sonra hemen başka doktora randevu alicam
Kendine cok dikkat et canim tamam canm kendini hangi dktrda daha iyi hissediosan ona devam et hamilelik donemnde destek cok onmli

Kendine cok dikkat et canim tamam canm kendini hangi dktrda daha iyi hissediosan ona devam et hamilelik donemnde destek cok onmli

Bugün anneme gidiyorum kalicam bi kaç gün. İşimide bırakmak zorunda kaldım. Anneler daha iyi bakıyor her zaman

Kızlar gelfim doktordan karından muayene oldum. Ultrason kağıdında yazanlar 0.36cm 4hafta 1gün. Gelişimi haftana göre normal dedi yanlız kızımı hemen memeden kesmem gerekiyormuş:110:
Can'ım seninle aynıyız maşallah keseyi görmüşsün beta istemişmiydi doktorun en son beta kaçtı ve hangi gündü.. Bende yarın gitçem inşaallah görülür

Mrb arkadaslar, ogleden sonra bulantilarim artiyor yemek kokularina karsi cok hassasim ne yesem agzimin tadi olmuyor sizler bu durumda neler yapiyorsunuz yada oneriniz varmi bulantimi bastirabilecek kraker yiyemiyorum onu soyliyim

Mrb arkadaslar, ogleden sonra bulantilarim artiyor yemek kokularina karsi cok hassasim ne yesem agzimin tadi olmuyor sizler bu durumda neler yapiyorsunuz yada oneriniz varmi bulantimi bastirabilecek kraker yiyemiyorum onu soyliyim
Benimde sabah biseyim yok oglen baslio senin gibi. Doktor ilac verdi sabah aksam onu iciorum ama yinede rahatsiz edio etkisi gecince naneli olips aldim ben o biraz ferahlatio bi de muz

ben 6.haftada gittiğimde sadece kese görünüyordu.Kalp atışı için 10 gün sonra gel dedi.Bence bekleyin ikisi birlikte görünürse daha rahat hissedersiniz kendinizi
Ben zaten panik bi insanım eğer gidip kalp atışını duyamazsam üzülürüm o yüzden bekleyeceğim Can'ım sanırım teşekkür ederim

Kızlar simdi geldim doktordan çok şükür duyduk kalp atışını herşey normal dedi doktor, geçen hafta boş keseden şüphelenmişti, 1 ay sonra için gun verdi, ins tüm bekleyenler güzel haberlerle döner buraya

Senjn adina sevindim gjnlerkmiz ayni gozukuyor bebek ve kese yolk sac kesesi ne kadardi bende yarin dr a gidicem

Söylediği şeyler dogru ama yine de daha rahatlatıcı konuşması gerekirdi.
Malesef rahmim kalp şeklinde erken doğum riski düşük riski bunlar var malesef fazlasıyla :cry:

Canim benimde rahim t seklinde ama dr 5.6 aydan sonra biraz riskli olabilir erken donemde sebep bu olmaz dedi ve de bu sekilde olup normal dogum yapanda cok var dedi bence endiselenme

Kizlar Doktor kan takdi bugün kanım için 8.5 çıktı değerim demirde de dipte dedi sen bu halinle nasıl ayakta duruyorsun dedi ufffff :KK43:

Zaten kansızlık vardı doğumda ameliyatta 2 ünite takiyolardi şimdi gene taktılar aman fındığım iyi olsun diyorum avutuyorum kendimi

Kizlar ben kan tahlili vermstim rutin seker demir falan kntrolu icin o testlerde bhcg de oluomu degerimi merak ettim ne kadar olms die

Kizlar Doktor kan takdi bugün kanım için 8.5 çıktı değerim demirde de dipte dedi sen bu halinle nasıl ayakta duruyorsun dedi ufffff :KK43:

Zaten kansızlık vardı doğumda ameliyatta 2 ünite takiyolardi şimdi gene taktılar aman fındığım iyi olsun diyorum avutuyorum kendimi
Allah kolaylik versin canim ya :KK43: herkesn ayri bi derdi var iste Rabbim hapimizeee bebislerimizin kokusunu duymayi opmeyi nasil etsin insallah

Benim doktorum hiç vajinal muayene etmiyor canım hep karından bakıyor ama vajinal muayenesine bi sakıncası olmuyormuş

Hadi hayırlı haberlerle gel canım. Göremedim seni merak ettim. İnsallah her şey güzel olacak. Bol Bol bebişine ayetel kursi o ki ya şafi çek. Kanamanın durmuş olmasına çok sevindim bu iyiye işaret. İçini ferah tut

Kuzum kontrolden çıktım. Doktor vajinal kontrol etti mercimeği gördük sonunda 4,5 mm. Olarak. Ama kalp atışı 5 mm. Olmadan duyamayız dedi doktor beni mi rahatlatmak istedi anlamadım. Kesem bozuk mu dedim yorum yapmak istemedi. Gayet haftası ile uyumlu olduğunu belirtti. Diğer doktorum progestanı içmemi söylemişti. Bu doktor ise öyle işe yaramaz vajinal ile yarar dedi. Diğer doktordan biraz daha olumlu konuştu. Bozuk gebelik tarzı şeyleri konuşmak için çok erken dedi. Kanamam olmazsa 10 gün donra kontrole çağırdı. Şimdilik iyimişiz yani çok şükür :KK36:

Ay gerçekten mi ? :cry: peki doğum sırasında nelere dikkat etmiş bilgin var mı bu konuda :cry:

İki çocuğunun arasında çok yakın 1.5 yaş falan çok dikkatte edemedi açıkçası hamileyken sürekli diğer bebeğine koşturuyordu ona rağmen hiç bi sorun çıkmadı inşallah seninkide öyle olur sağ salim kucağına alırsın canım..

Ya kızlar sizlerde de alt karın bölgesinde hala batma şeklinde ağrı oluyormu? Bende adet ağrısı gibi ağrının yanında bir de batışmalar var hareket etmezken bile bazen batışma oluyo sizlerde durum nasıl?:KK17:

X