2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
bence kilo verme zamanı değil canım abartmadan normal ye ekmek yeme faydalı şeyler yemeye çalış hep
canım öyle yapıyorum ama şu 3 gündür saçma şekilde iştahım var tok olduğum halde bişeyler yeme isteği oluyor tuhaf yani
Bende 1.5-2 kilo almışım :KK43: Çok abartı yeyip icmiyorum da ama sasirdim.
ya keşke biri çıkıp dese ki gebelikte 2 kilo ödem oluyor adet olmuyorsunuz sonuçta kilo oluyor şişkinlik dese zaten 4 gün tuvalete çıkamadım ondan şüpheleniyorum
ben ilk hafta 1,5 kilo almıştım bulantılardan verdim hepsini şuan hala aynı kilodayım ama bugün doktora gittiğimde bana kilona çok dikkat et diyet uygula dedi boyum 168 kilom 73 en fazla 12 kilo almam gerekiyor. Benim amacim ilk 3 ay kilo almamak 2. 3 ay 1,5 kilo ve sonraki aylarda aylık 2 kilo toplam7,5-8 kilo almayı hedefliyorum. Şimdi hergün 1 saat yürüyüşlere başlıycam
aslında evet yürüyüş iyidir ama benim doktorum 3 aya kadar zorunlu olmadığı sürece spor tarzında yürüyüş yasak dedi normal ve sakin yürüyüş oda abartmadan dedi
ben ilk doktora gittiğimde 54.30 çıkmıştım doktor 54 yazmış aç karına gitmiştim.Doktor ilk üç ay sadece 2 kilo almalısın demişti ilk muayenede geçen hafta tahlilleri getirdiğimde 55 çıktım kilo almak yokkkk şeklinde gülerek söyledi.Çok canın çekmiyorsa pilav makarna ekmeği fazla tüketmemek lazım
kesinlikle inşallah en az kilo ile atlatırız bu günleri iinşallah yaaaa
İlk 3 ay normal alınması gereken kilo 1.5-2 kiloymuş oyle cok abartılı yemeye falan gerek yokmuş çünkü 3 ay sonra sonra bebek bizden beslenmeye başlıyormuş
evet onu bildiğim için kilo almamaya çalışıyorum ama sanırım alttaki arkadaşımın dediği gibi kabızlığa bir çözüm bulmak lazım
YA ZATEN KABIZLIKTAN O KİLOLAR YEMEDEN DEĞİL KABIZLIĞA ÇÖZÜM BULMAK LAZIM
bende 4 gündür tuvalete çıkamıyordum bugün çıktım uzun araştırmalar sonucunda zeytinyağını buldum ve hem bebek gelişimine hemde rahatlama açısından önemliymiş :)

canım öyle yapıyorum ama şu 3 gündür saçma şekilde iştahım var tok olduğum halde bişeyler yeme isteği oluyor tuhaf yani

ya keşke biri çıkıp dese ki gebelikte 2 kilo ödem oluyor adet olmuyorsunuz sonuçta kilo oluyor şişkinlik dese zaten 4 gün tuvalete çıkamadım ondan şüpheleniyorum

aslında evet yürüyüş iyidir ama benim doktorum 3 aya kadar zorunlu olmadığı sürece spor tarzında yürüyüş yasak dedi normal ve sakin yürüyüş oda abartmadan dedi

kesinlikle inşallah en az kilo ile atlatırız bu günleri iinşallah yaaaa

evet onu bildiğim için kilo almamaya çalışıyorum ama sanırım alttaki arkadaşımın dediği gibi kabızlığa bir çözüm bulmak lazım
bende 4 gündür tuvalete çıkamıyordum bugün çıktım uzun araştırmalar sonucunda zeytinyağını buldum ve hem bebek gelişimine hemde rahatlama açısından önemliymiş :)
Zeytinyağı miğdemi çok yaktı benim

Rahmim kalp seklindeymiş erken doğum riski düşük riski fazlasıyla var :cry:
Protestan verdi :cry:

Canım bolca dinlen moralini olabildiğince yüksek tut ilk haftalarda hemen hemen hepimiz progestan kullandık. Bir şey olmaz insallah. Rahmi kalp şeklinde olan bir sürü kadın var sağlıklı bebeklerini kucagina alıyorlar üzülme.

üzülme canım. ben 4 ay önce düşük yaptım. progestan kullanmıştım o zamanda. ama o kadar çok üzüldüm ki düşük ihtimali var diye. inan üzüntüden düştü bence bebeğim. Sağlam durmalısın. progestan kaç mg ? günde kaç tane alıyorsn ?

Yaaa canım benim hiç üzülme benim arkadaşın hergun kanaması vardı ilaçla halloldu ve su an bebisi büyüdü 5 yaşında bir kaptan z oldu uzan dinlen ayağının altına yastık koy yüksek olsun biraz tuvalet dışında ayağa kalma canim

Bu arada kızlar topik birlestimi yavvv anlamadım gitti bir yer belirlendi oraya yazalım artik

Başka önlem olarak ne dedi? Üzülme, araştır, bak kk da rahmi öyle olup mis gibi doğumunu yapanlar var... inşallah sürecin olumlu devam eder, moral bozmak yok tamam mı, sakin ol, stresinle bebeği üzme, dua et ve tedbirini almanın yollarını bul... ters rahmi olup doğum yapan, rahmini diktiren, neler neler var... hala bebeğin seninle mi, evet, öyleyse onu korumak için önce sil gözlerini ve topla kendini. Hadi şimdi otur araştır, progestan da bebeğin için önemli, ben iğnesini ve 200 mg hapını kullanıyorum, şükrediyorum... hadi artık ağlama, her zaman seninleyiz

üzülme canım. ben 4 ay önce düşük yaptım. progestan kullanmıştım o zamanda. ama o kadar çok üzüldüm ki düşük ihtimali var diye. inan üzüntüden düştü bence bebeğim. Sağlam durmalısın. progestan kaç mg ? günde kaç tane alıyorsn ?

Erken doğum riski çok korkuttu beni :cry:
200 mg gece yatmadan günde bi kere

Başka önlem olarak ne dedi? Üzülme, araştır, bak kk da rahmi öyle olup mis gibi doğumunu yapanlar var... inşallah sürecin olumlu devam eder, moral bozmak yok tamam mı, sakin ol, stresinle bebeği üzme, dua et ve tedbirini almanın yollarını bul... ters rahmi olup doğum yapan, rahmini diktiren, neler neler var... hala bebeğin seninle mi, evet, öyleyse onu korumak için önce sil gözlerini ve topla kendini. Hadi şimdi otur araştır, progestan da bebeğin için önemli, ben iğnesini ve 200 mg hapını kullanıyorum, şükrediyorum... hadi artık ağlama, her zaman seninleyiz

Saol canım güzel yorumun için bu desteğin beni daha çok aglatti çok saol.. Başka bsey demedi çok değişik bi doktordu doğru düzgün birseybsordurmadi bile :cry:

kızlar bir sürü kişi var hiç biriniz konuşmuyorsunuz görüyorum ben burda yaa bişey sorcam hamile kaldıktan sonra kilo alan var mı ben 1,5 ve ya 2 kiloya yakın almışım nasıl verebilirim kilo şuan eşim çok kızıyor yemeden olmaz diye az yiyincede kızıyor öyle az olmaz diye sizde durumlar nedir
Canim ye ama ekmek borek tatli vs yeme bebegin gelisimine yararli olan şeyler tuketmeye calis mesela sutu bile az yagli sut ic meyve salata her gun tuket az yagli seyler ye

Saol canım güzel yorumun için bu desteğin beni daha çok aglatti çok saol.. Başka bsey demedi çok değişik bi doktordu doğru düzgün birseybsordurmadi bile :cry:
Demek ki doktor da değiştirmek gerekiyor, araştır, önce konuyla ilgili bir donanıma sahip ol, sonra da doktor arayışına geç... fazla radyasyona maruz kalma, ultrasyon vs için de diyorum, bunlar da bebeği etkiler... seni ağlatmak için yazmadım, anne demek duygusallık demek... içindeki canlının sana sımsıkı sarılması için sen elinden geleni yap, gerisi ilahi takdir... ve iyi olacağına inan :KK66: edindiğin bilgileri de bizimle Paylaş ki öğrenelim, birlikte bu süreci inşallah güzelce atlatalım...

NOANNEŞEHİRYAŞSATTAHMİNİ DOĞUMCİNSİYETBEBİŞİN ADIKAÇINCI BEBİŞ
1@Sihirlidegnek Almanya2508/02/201610/11/2016??:emir_bebek:
2 @yaren92 Istanbul2404/02/201610/11/2016??:emir_bebek:
3 @The_new Izmir2808/02/201614/11/2016??:emir_bebek:
4 @Careler caresi Kayseri2322/01/201601/11/2016??:emir_bebek:
5 @Aydede88 Konya2827/01/201602/11/2016??:emir_bebek::emir_bebek:
6 Esaskiz43 Esaskiz43 Kütahya2531/01/201606/11/2016?? :emir_bebek:
7 @Yansima7 Bursa3529/01/201604/11/2016?? :emir_bebek:
8 @Marike Izmir2628/01/201609/11/2016??:emir_bebek:
9 @melekkk_ Karaman 3030/01/201605/11/2016??:emir_bebek:
10 S selin_78 Istanbul 3401/02/201607/11/2016??:emir_bebek:
11 @balbebekk Bursa 27?? 06/11/2016?? :emir_bebek:
12 @Sedaserefoglu Isparta 2710/02/2016 15/11/2016??:emir_bebek::emir_bebek:

Canm beni de ekler misin..
Son adet tarihi 3 şubat tahmini doğum tarihi 10 kasım inşlh... 22 yaşım ilk çocuğum inşlh..:

X