2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Selamlar eşim Askerde (bedelli)
Bulantıdan kafayı yedim
Diyeceklerim bu kadar:KK53:
Allah kolaylık versin. o kusmalar çok can sıkıcı ama geçecek inşallah sabret.

Kizlar s

Kiyamam sana :) ne diyeyim, gececek biliyorsun :)

Ben su an annemin evindeyim. Zature olmusum. Bakicimiz iki gecedir bizim evde kaliyor, coxuklarimdan ayriyim.. goremedim ikisini de..tedavi yuzunden kizimi memeden apar topar kestim.. tabi henuz beni gormedigi icin bundan haberi yok.

Moralim epey bozuk benim de.. lohusaymisim gibi aglayip duruyorum..
Çok geçmiş olsun cnm. tez zamanda çocuklarına kuvuşursun inşallah.

Kizlar s

Ben su an annemin evindeyim. Zature olmusum. Bakicimiz iki gecedir bizim evde kaliyor, coxuklarimdan ayriyim.. goremedim ikisini de..tedavi yuzunden kizimi memeden apar topar kestim.. tabi henuz beni gormedigi icin bundan haberi yok.

Ah canım nasıl zatürre oldun ya çok büyük geçmiş olsun :KK43:

Allah kolaylık versin. o kusmalar çok can sıkıcı ama geçecek inşallah sabret.

Çok geçmiş olsun cnm. tez zamanda çocuklarına kuvuşursun inşallah.

İnşallah.. bir damla suya hasret kaldım yine kızıma hamileyken böyleydim oğluma hamileyken bu kadar perişan olmamıştım :KK43:

Ah canım nasıl zatürre oldun ya çok büyük geçmiş olsun :KK43:

İnşallah.. bir damla suya hasret kaldım yine kızıma hamileyken böyleydim oğluma hamileyken bu kadar perişan olmamıştım :KK43:
Her hamilelik aynı değil sanırım. ben de oğlumda düşük tehlikesi var diye progestan içtim 6 ay. iş yerinde bulantıdan ölüyordum bir kusamıyordum 7/24 bulantı var ama kusamıyorsun o çok kötü.

Kızlar Allahıma çok şükür oğlumla artık resmen muhabbet ediyoruz. resmen konuşuyor ses tonu var yavrumun. ne kadar çok dualar ettim, benim sesimden al ona ver Allahım diye çok yalvarmalarım dualarım oldu. Şimdi bu günleri görmek ne demek bir bilseniz. 36-37 ay arası konuştu. artık diyorum ki keşke bu kadar kendimi üzmeseydim. bak illaki konuşacakmış diyorum. En büyük yaramdı annemi eşimi bile konuşturmazdım bu konu ile ilgili hemen korumaya alırdım yavrumu biri bişey diyince. hani bir suç işlersin ama suçun ortaya çıkmasın diye çabalarsın ya öyle sürekli çabalıyordum herkesin ağzına lafı tıkıyordum hemen kavga ediyordum. Artık geçti çok şükür. takılarak konuşması var ama konuşuyor mu konuşuyor işte. bu sabah "anne ben çok koktum babam kok işe gitti sen ben evde nannız koktum işte" diyeeee uzun bir cümleyle yanıma geldi. :) neden korktun annem dedim. Mor adamdan koktum dedi. Mor adam nerde dedim tevizyonda dedi. Akşam çılgın hırsız minionlara baktı ondan korkmuş :)

Her hamilelik aynı değil sanırım. ben de oğlumda düşük tehlikesi var diye progestan içtim 6 ay. iş yerinde bulantıdan ölüyordum bir kusamıyordum 7/24 bulantı var ama kusamıyorsun o çok kötü.

Ah o Progestan gerçekten berbat bir ilaç insanı mahvediyor :işsiz:

Kızlar Allahıma çok şükür oğlumla artık resmen muhabbet ediyoruz. resmen konuşuyor ses tonu var yavrumun. ne kadar çok dualar ettim, benim sesimden al ona ver Allahım diye çok yalvarmalarım dualarım oldu. Şimdi bu günleri görmek ne demek bir bilseniz. 36-37 ay arası konuştu. artık diyorum ki keşke bu kadar kendimi üzmeseydim. bak illaki konuşacakmış diyorum. En büyük yaramdı annemi eşimi bile konuşturmazdım bu konu ile ilgili hemen korumaya alırdım yavrumu biri bişey diyince. hani bir suç işlersin ama suçun ortaya çıkmasın diye çabalarsın ya öyle sürekli çabalıyordum herkesin ağzına lafı tıkıyordum hemen kavga ediyordum. Artık geçti çok şükür. takılarak konuşması var ama konuşuyor mu konuşuyor işte. bu sabah "anne ben çok koktum babam kok işe gitti sen ben evde nannız koktum işte" diyeeee uzun bir cümleyle yanıma geldi. :) neden korktun annem dedim. Mor adamdan koktum dedi. Mor adam nerde dedim tevizyonda dedi. Akşam çılgın hırsız minionlara baktı ondan korkmuş :)

Amansız canım gözünüz Aydın ben de çok mutlu oldum burada konuşacaktı evet er ya da geç yani bi sağlık problemi olmayıp da konuşmayan insan gördük mü hayır :) ama anne yüreği işte .. artık oğlunun gevezeliğinden şikayet ettiğin günler gelir :)

Biz de yarık damaklı çocuğum aman konuşabilecek mi derken şimdi yavrum biraz sussan demeye başladık:KK48:

Kizlar s

Çok geçmiş olsun.Allah şifa versin.

Gözün aydın olsun:) maşallah.gercekten sevindim.okuyordum seni ,anne olarak endişelerini.gecti gitti ...

Yeni gördüm canım bende yazını. Bizde durum küçüğün elinden oyuncak almakla devam ediyor. Küçükte abisinin elinden oyuncak alıyor tabi ozaman da büyük oğlum kızıyor vuruyor. Annecim ona vuramazsın ben sana vuruyormuyum. İstemediğin birşeyi konuşarak halletmek lazım diyorum da tabi daha beceremiyor. Yada kardeşinin sevildiği ilgi gördüğü bir anda toplulukta hemen ya iktiriyor yada başka birşekilde dikkat çekmeye çalışıyor. Üstüne atlayıp boğuşmak istemesi de var tabi. Küçüğün hayatını kendini korumakla geçiyor yani anlıcağın☺ Normal bunların hepsi hiç yadırgamıyorum. Mesela bebekarabasına kardeşinden önce biniyor insanlarda hemen kıskanıyor deme kardeşiniiiiii, ayy çok kıskanıyor belliiii, sen kocaman çocuk oldun ya bebekarabasına hiç yakışmıyorsun vs dediklerinde kızıyorum çok. Çocuğun aklına daha çok kıskanma fikrini sokuyorlar. Ki kıskanması çok çok normal
Ah canım ya bu insanlar zaten torba gibi büzüvermek lazım bazen çocuğun aklına sokuveriyorlar Allah'tan itme kakma henüz yok başkası kıskanıyor mu ondan mı yapıyor demezse anne varken herşey normal ama baba varken sürekli yapma etme modunda gidiyor hayat

Ben de kız diye düşünüyorum iki kız bir oğlan güzel olur aslında hep o şekilde hayal ettim bakalım nasipte ne varmış sağlıklı olsun da aman :)
Rabbim yardımcın olsun ben çocukların kıyafetlerini dağıtıyorum eşim üçüncü aklına gelmiyor herhalde diyor hiiiiiiiic mi hiç gelmiyor bulantı kusma zehir zemberek ve iki çocukla hiç gelmiyor Allah tez zamanda sağlık versin gönlüne göre olsun herşey hayırlısı ile

Heyacan ve istekle başlayan kreş maceramız sanırım buraya kadarmış hiç etkinlik yok konudan bizimle sohbet eden merak edip soran çocuk gitti ne dersem hiç bişey diye cevap veren yemek konusunda problem yokken dün abur cuburla geçiştiren istediğini ağlayarak anlatan sürekli mızmız bir çocuk geldi bugün öğretmen ve müdür ile konuşup değerlendirme yapıp okula gondermemeyi düşünüyorum

Heyacan ve istekle başlayan kreş maceramız sanırım buraya kadarmış hiç etkinlik yok konudan bizimle sohbet eden merak edip soran çocuk gitti ne dersem hiç bişey diye cevap veren yemek konusunda problem yokken dün abur cuburla geçiştiren istediğini ağlayarak anlatan sürekli mızmız bir çocuk geldi bugün öğretmen ve müdür ile konuşup değerlendirme yapıp okula gondermemeyi düşünüyorum

3 Yaşta başlayan kreş maceraları hep hüsranla bitiyor sanki ya 2 yaşında filan çok anlamadan başlatmak lazım herhalde ya da 4-5 yaşına kadar beklemek lazım

Bakıcı daha iyi geliyor sanki bana evde yardımcımız var artık ben de evdeyim hem çocuklarla ilgileniyor hem ev işi yemek vs hallediyor hepimiz evdeyiz daha iyi sanki

PembeLokum PembeLokum L llally Ebrulii1111 Ebrulii1111

Çok teşekkürler kızlar. Şu an çok daha iyiyim. Normal hayatıma döndüm de.. Şu kızımı memeden kesme olayı canımı çok sıkıyor. 10 gündür emzirmiyorum baya baya boşlukta kaldım. İçimdeki ses daha çok erkendi, kızının sana ihtiyacı vardı deyip duruyor. Sanki onu yarı yolda bırakmışım hissini, vicdan azabını aşamıyorum. Hem de çok saçma olduğunu bildiğim halde.

Alışırım heralde ben de..

Üzüldüm okuyunca. Tersine benim oğlana çok yaradı kreş. Çok gelişti.

Tabi bunun yanında yaşla beraber gelen değişimler de olmadı değil. Mesela yemek seçme vs.. En iyi değerlendirmeyi tabi ki sen ve eğitimcileri yapacaktır tabi.

PembeLokum PembeLokum L llally Ebrulii1111 Ebrulii1111

Çok teşekkürler kızlar. Şu an çok daha iyiyim. Normal hayatıma döndüm de.. Şu kızımı memeden kesme olayı canımı çok sıkıyor. 10 gündür emzirmiyorum baya baya boşlukta kaldım. İçimdeki ses daha çok erkendi, kızının sana ihtiyacı vardı deyip duruyor. Sanki onu yarı yolda bırakmışım hissini, vicdan azabını aşamıyorum. Hem de çok saçma olduğunu bildiğim halde.

Alışırım heralde ben de..

Kızın kaç aylıktı canım bence üzülme ya vesile olmuş işte ne güzel malum memeden kesme olayı çok zor ben halen daha oğlumu kesemedim cesaret edemedim eşim askerde olduğu için.. ama çok usandım bu ayın 27sinde 2 yaş oluyor oğlum

Kızın kaç aylıktı canım bence üzülme ya vesile olmuş işte ne güzel malum memeden kesme olayı çok zor ben halen daha oğlumu kesemedim cesaret edemedim eşim askerde olduğu için.. ama çok usandım bu ayın 27sinde 2 yaş oluyor oğlum
1 hafta sonra 18 aylık olacak kızım. Hemen hemen 17 aylıkken bırakmış oldu işte. Hayalimde aynı oğlumda olduğu gibi konuşarak, azaltarak, krizler olmadan sevgiyle aşamalı bıraktırmak vardı. Bu da hemen hemen 2 yaşa filan tekabül edecekti işte.. Şimdi ilaçlarım bitti, bugün doktorumla telefonda görüşüp başka ilaç kullanıp kullanmayacağıma bakacağım.

Çok iki aradayım.. 6 ay için bir daha memeye döndürmek saçma geliyor. Hani 1 yaşında olsa hiç düşünmeden devam ederdim kaldığım yerden..

Ya karışık yazdım da.. anlatabildim sanırım derdimi :)

1 hafta sonra 18 aylık olacak kızım. Hemen hemen 17 aylıkken bırakmış oldu işte. Hayalimde aynı oğlumda olduğu gibi konuşarak, azaltarak, krizler olmadan sevgiyle aşamalı bıraktırmak vardı. Bu da hemen hemen 2 yaşa filan tekabül edecekti işte.. Şimdi ilaçlarım bitti, bugün doktorumla telefonda görüşüp başka ilaç kullanıp kullanmayacağıma bakacağım.

Çok iki aradayım.. 6 ay için bir daha memeye döndürmek saçma geliyor. Hani 1 yaşında olsa hiç düşünmeden devam ederdim kaldığım yerden..

Ya karışık yazdım da.. anlatabildim sanırım derdimi :)

Bir iki sene arayla dünyaya getirmiş olsan da iki evlat arasında tamamen aynı olamıyorsun canım geri döndürme artık memeye bu vesileyle bırakmış olsun :) darısı bizim başımıza.. kızıma öyle konuşma, azaltma, kademeli gitme filan işe yaramadı yarabandı ile kapattım oğlumda da aynısını yapmayı düşünüyorum :KK48: bari bir kaç ay emzirmesiz bir hayatım olsun:işsiz:

X