2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Ben artık sorgulama faslını geçtim lokum :) Kaderime razı ve memeler fora geziyorum.

Aynen ben de kaderime razı ve fora haldeyim:deli:
Kendim ettim kendim buldum başka açıklaması yok:deli:
Ama çok tatlılar öyle değil mi, benim oğlan yürüme arkadaşı ile yürüme başladı ikinciler daha çabuk yapıyor herhalde her şeyi büyüğünden görüyor çünkü :)

Ama çok tatlılar öyle değil mi, benim oğlan yürüme arkadaşı ile yürüme başladı ikinciler daha çabuk yapıyor herhalde her şeyi büyüğünden görüyor çünkü :)
Maşallah canım zor günler geride kaldı desene :KK31:sıra bende bakalım nasıl olacak şuan hormonal diye düşünüyorum bazen bianda parlıyorum sinirleniyorum öyle hemencecik geçivermiyorda doğum sonrası düzelir inşallah oğlanda kızın beşiğini kullanıcam yeni yatak almadın ilerleyen zamanlarda cocuklara ayrı oda yapma planım var kız bizimle yatıyor. hastane için bi kaç kıyafet aldım oğlana ilk üç ay kadar kızda unisex almıştım onları kullanmayı planlıyorum böyle yapınca oğluma haksızlık etmiş gibi hissediyorum ama kızım kıyafetlerini 2 3 defa anca giymiştir isim konusunu eşime bıraktım oda egemen olsun istiyor içime sinmiyor tuhaf geliyor birşey de diyorum bakalım ne olacak kızımı eve bir bebek daha geleceği psikolojisine alıştırmaya başladım önce bebek gelecek diyorduk şimdi karnımda olduğunu biliyor artık biz neler yaşayacağız bakalım:KK35:

Maşallah canım zor günler geride kaldı desene :KK31:sıra bende bakalım nasıl olacak şuan hormonal diye düşünüyorum bazen bianda parlıyorum sinirleniyorum öyle hemencecik geçivermiyorda doğum sonrası düzelir inşallah oğlanda kızın beşiğini kullanıcam yeni yatak almadın ilerleyen zamanlarda cocuklara ayrı oda yapma planım var kız bizimle yatıyor. hastane için bi kaç kıyafet aldım oğlana ilk üç ay kadar kızda unisex almıştım onları kullanmayı planlıyorum böyle yapınca oğluma haksızlık etmiş gibi hissediyorum ama kızım kıyafetlerini 2 3 defa anca giymiştir isim konusunu eşime bıraktım oda egemen olsun istiyor içime sinmiyor tuhaf geliyor birşey de diyorum bakalım ne olacak kızımı eve bir bebek daha geleceği psikolojisine alıştırmaya başladım önce bebek gelecek diyorduk şimdi karnımda olduğunu biliyor artık biz neler yaşayacağız bakalım:KK35:

Canım ben de hep uniseks almıştım hem 2. El giydiriyorum oğluma haksızlık değil canım çok güzel oluyor çok duygulu oluyor bence aynı kıyafeti ayakkabıyı iki çocuğun üzerinde de görmek :)

Egemen güzel isim Allah işine sindirsin benim oğlanın ismini de eşim koydu ben de eşime bırakmıştım:)

Hayırlısıyla sennde evladına kavuş inşallah

Canım ben de hep uniseks almıştım hem 2. El giydiriyorum oğluma haksızlık değil canım çok güzel oluyor çok duygulu oluyor bence aynı kıyafeti ayakkabıyı iki çocuğun üzerinde de görmek :)

Egemen güzel isim Allah işine sindirsin benim oğlanın ismini de eşim koydu ben de eşime bırakmıştım:)

Amin canım allah razı olsun

kızlar merhaba,

oğlum okula alıştı sayılır. pazartesi günü yine 10 dakika ağlamış. dün ve bugün hiç ağlama yok. etknlikleri çok güzel yapıyor. iştahı açıldı. biber dolması semiz otu ıspanak cacık herşey yiyo resmen. arkadaşlarını yönlendirmeye çalışıyormuş. konuşamadığı için su isterken bile bağırarak suluğu gösteriyormuş. öğretmeni liderlk kurmak istiyo tabi ki biz izin vermiyoruz diyo. bugn öğretmeni ellerini havaya kaldır demiş hayır diye bağırmış. 10 dakika sonra elleri havada öğretmenine aaaaaaaaaa diye bağırıyormuş. bak şimdi cnm istedi şimdi yaptım demek istiyo, diyo öğretmeni. beni bile yönlendirmek istiyo diyo. tek problemimiz bilerek altına çiş yapması. 3 kez yapıyo okulda. çişi gelince söylüyomuş. tuvalete gidip çiş yapmaya çalışırken hayır diyim donlarını kaldırtıyormuş anında altına salıyomuş. kakası gelince söylüyomuş klozete oturup yapıyomuş. öğretmeni okuldan almanız için ve pes etmeniz için bir yöntem geliştirmiş. sakın vazgeçmeyin dedi. yıldırmaya çalışıyo diyo. gülerek altına yapıyomuş çişi.
evde, dışarda gezerken, hafta sonu tüm gün ve gece böyle birşey olmuyo dedim öğretmene. misafirliğe gidiyoruz böyle bişey yapmıyo sadece okulda yapıyo korkusuna olabilir mi dedim. hayır tamamen yıldırmak için gülerek yapıyor diyo. hele bugün ayakkabılarına kadar ıslatmış :)

Selam kızlar bende iki gün oldu çalışmaya başladım. Oğlumla konuştuk kabullendi gibi ama lafta.
Annem bakıyor yeme içme problemimiz yok ama öğlen uykusu uyumuyormuş anne uyutsun sen uyutma anneanne diye ağlayıp yıkıyormuş ortalığı. Bugün birkez daha konuştum annenin işe gitmesi gerek öğlen anneanne uyutsun akiam annneyle çok oyun oynarız dedim annedeakşam uyutur dedim tamam dedi bakalım ama nasip yarın görürüz

Selam kızlar bende iki gün oldu çalışmaya başladım. Oğlumla konuştuk kabullendi gibi ama lafta.
Annem bakıyor yeme içme problemimiz yok ama öğlen uykusu uyumuyormuş anne uyutsun sen uyutma anneanne diye ağlayıp yıkıyormuş ortalığı. Bugün birkez daha konuştum annenin işe gitmesi gerek öğlen anneanne uyutsun akiam annneyle çok oyun oynarız dedim annedeakşam uyutur dedim tamam dedi bakalım ama nasip yarın görürüz
bizim ki de okula başladığından beri sabahları arkamdan ağlıyo. kapıyı tutuyo bana sarılıyo öpüyo. içm gidiyo onu öyle bırakırken. babasını bile istemiyo o anda. :KK43:

bugün okula girerken hiç ağlamamış. çantasını sırtından öğretmeni almış. raftan ayakkabılarını kendisi bulup koltuğa oturmuş giydirmeleri için. babasına baybay yaparken biraz mızmızlanmış. öğretmeni aradı. şu aate kadar hiç ağlamamış altına bilerek çiş yapmamış. azıcık kaka kaçırmış pırt yaparken. kahvaltıda kıtır ekmekli domates çorbası ve kahvaltı tabağı vermişler. hepsini yemiş. sade peynir bile yemiş çok mutlu oldum. bugün okulda daha uzun kalacak öğretmeni gelmeyin almaya dedi. su isterken hiç ağlamamış su demiş. inşallah hafta sonu unutup sil baştan başlamayız :)

L llally seda222008 seda222008

Kizlar degisime biraz direnc gostermeleri normal. Hani cilginca bir tepkiden bahsetmiyorum. O zaman zaten bir daha durup dusunmek lazim. Artik buyudu cocuklarimiz, tepkilerinden ya da soylemlerinden anlayabiliriz ruh hallerini. Icinizi ferah tutun, su akar yolunu bulur.

Bugun de beni yuvadan aradilar, ishal olmus oglum cok fena. Tutamamis kakasini, 3 kere altina yapmis. Haftasonundan beri antibiyotik kullaniyor, orta kulak iltihabi olmus. Onun yan etkisi herhalde.

Cumartesi gunu hem kizcemin 5 ay kontrolu hem de oglumun hastalik kontrolu var. Kiz iyi gorunuyor da umarim oglan da toparlamistir. Ilac vermekten hic hoslanmiyorum.

Benim kizin da kaderi ayni :) hem yegenimin hem oglanin eskilerini giyiyor. Arada cok hosuma giden birsey olursa aliyorum tabi ama evde gunluk giydikleri hep eski.
1 yasina kadar yetecek giysi var evde. Kuculdukce ihtiyac sahiplerine veriyorum. Evde kalirsa evrene 3. Cocuk mesaji gider diye korkuyorum ne yalan soyleyeyim :))

Bizim iki numara da cabuk buyuyecek gibi duruyor. Dedigin gibi abisini goz hapsine alip taklit etmeye calisiyor.

Bunlar huzurlu son bi kac ayim, tadini cikariyorum. Kiz mobil hale gelip de abiyi taciz etmeye baslayinca film kopacak evde :))

Evin içinde oğlumu arıyorum yok her odaya bakıyorum yok kafayı yiyeceğim resmen emekleyen çocuk nereye gidebilir en fazla arıyorum arıyorum yok nevim döndü

Eşim o sırada odasından çıktı bi panik oğlan nerde bulamıyorum oğlanı diye sordum

Eşimin cevap: Çocuk kucağında ya:KK57:

Harbiden kucağımda imiş ya o odadan bu odaya koşup durmuşum kucağımda iken

Ben huniyi takmışım hayırlı olsun:deli::deli::deli:

Bizim iki numara da cabuk buyuyecek gibi duruyor. Dedigin gibi abisini goz hapsine alip taklit etmeye calisiyor.

Bunlar huzurlu son bi kac ayim, tadini cikariyorum. Kiz mobil hale gelip de abiyi taciz etmeye baslayinca film kopacak evde :))
Henuz baslamadi :) 2-3 aya kalmaz baslar.. o yuzden diyorum ya huzurlu bi kac ayimin tadini cikariyorum diye :)

Evin içinde oğlumu arıyorum yok her odaya bakıyorum yok kafayı yiyeceğim resmen emekleyen çocuk nereye gidebilir en fazla arıyorum arıyorum yok nevim döndü

Eşim o sırada odasından çıktı bi panik oğlan nerde bulamıyorum oğlanı diye sordum

Eşimin cevap: Çocuk kucağında ya:KK57:

Harbiden kucağımda imiş ya o odadan bu odaya koşup durmuşum kucağımda iken

Ben huniyi takmışım hayırlı olsun:deli::deli::deli:
Ahhahha :))) ben bunu uyku sersemi cok yasiyorum. Kucugu emziriyorum saniyorum bakiyorum buyuk yanimda. Yanimdakini buyuk saniyorum, kucuk minnos geliyor elime bi an.. sacmalaya sacmalaya allaha emanet buyuyorlar :)

M miumao PembeLokum PembeLokum çok güldüm ya yakındır benimde huni takmam kız bana çok bağlı çünkü canı isterse tek yatar kendi yer içer istemezse herkese tekme tokat bağırma çağırma annem yapcak siz yapmayın diyor gece tuvalete kalksam annem nerde diye arkamdan kalkıyor baba müsaade etmezse kalkmasına ağlıyor ikincide zor olacak doğum sonrası hastanede bile birlikte kalmayı planlıyorum desen yalan olmaz

Kizlar degisime biraz direnc gostermeleri normal. Hani cilginca bir tepkiden bahsetmiyorum. O zaman zaten bir daha durup dusunmek lazim. Artik buyudu cocuklarimiz, tepkilerinden ya da soylemlerinden anlayabiliriz ruh hallerini. Icinizi ferah tutun, su akar yolunu bulur.

Bugun de beni yuvadan aradilar, ishal olmus oglum cok fena. Tutamamis kakasini, 3 kere altina yapmis. Haftasonundan beri antibiyotik kullaniyor, orta kulak iltihabi olmus. Onun yan etkisi herhalde.

Cumartesi gunu hem kizcemin 5 ay kontrolu hem de oglumun hastalik kontrolu var. Kiz iyi gorunuyor da umarim oglan da toparlamistir. Ilac vermekten hic hoslanmiyorum.
Geçmiş olsun canım. İlaca bende karşıyım kendime bile mecbur kalmadıkça kullanmam oğluma vermekte istemiyorum hiç ama bazı durumlarda şart. Misal orta kulak iltihabında ilaçla bunu tedavi etmezsen ileride kulakta duyu kaybına yol açabilecek kist oluşabiliyor. Tanıdığım birinin basına geldi ve sebep küçük yaşta doğru tedavi uygulanmamış olması diye açıklandı. Yani doktor ilaç diyorsa antibiyotik dahil gerekli araştırmayı yapıp kullanmakta fayda var aşırıya kaçmadan

hayırlı olsun canım uykuyu çok takma benimki 7 8 aydır öğlen uyumuyo gecede 1 den aşağı yatmıyo sabahta erken kalkıyo baya dirençli yani

ben de çok çok nadir ilaç verenlerdenim. önemli bir hastalık değilse. ağrı kesici bile pek kullanmadık malum ilaç içiremiyoruz. 2,5 yıldır 3 kez antibiyotik ihtiyacımız oldu. bu sonuncusu boğaz enfeksiyonu içindi. iğne yaptırdık. daha ilk iğnede iyileşti resmen. allah sağlık sıhhat versin herkeslere de bizlere de.

2 gündür bilerek altına yapmayı bıraktı okulda. çok mutluyuz. öğretmene söylüyo artık. of of diyerek tabi. konuşma daha yok :) iştahı açıldı. 2 haftada 1,5 kilo aldı valla. bugün yeşil mercimek yemiş. akşama sürpriz var dedim arayıp oğlumu. ays dedi hemen çok sevidi. inşallah hafta sonu unutmaz okulu. bi pazartesi sendromu daha yaşamayalım :)

Ah ben Doğuma giderken bile durun kızımı emzireceğim deyip kızımı emzirip öyle sedyeye bindim

Biliyorsunuz oğlum yoğunbakıma girdi de Doğum yaptığım gece bile kızımı emzirerek uyutup onunla uyudum hastanede kızımla kaldım aynı yatakta yattık hep

Kızımı memeden ayırdım 4 gün önce artık dayanamıyordum:KK43: Ah bu kadar üzüleceğim tahmin etmezdim:KK43: Oğlumu gizli gizli emzirirken kızıma ihanet ediyormuş gibi hissediyorumo_O

Önce gündüz emme olayını bitirdim tabi baya krizler yaşadık yemek yeme miktarı epey arttı

Sonra da çok hasta olduğum bir gün artık akşamı ve geceyi de kesmeye karar verdim ve kestik Sadece ilk gece kendini yerlere attı ondan sonra normal ağlamalar oldu annelere geliyorum ve her kriz gelecek olduğunda parka, oyun alanlarına vs götürüyoruz

Oturdum bir güzel anlattım, anne sürekli hasta oluyor artık çok yoruldu sen de bebek değilsin yürüyorsun, koşuyorsun, dişlerin var, kendi kendine yemek yiyorsun, kendine kendine tuvalete gidiyorsun artık kendi kendine uyuyabilirsin sen artık 2 yaşını geçtin çocuk oldun vs artık memeler bitti memeler kapandı dedim (yara bandı ile kapattım)

Öyle işte 4 gün oldu bugün Hale’n daha gelip dokunabilir miyim, öpebilir miyim diyor içim parçalanıyor ya:KK43: Ah annelik delilik ya artık gerçekten çok zor geliyordu ikisini birden emzirmek. Yalnız kardeş 2 yaş olana kadar herhalde gizli emzireceğim yoksa kızım çok üzülür görürseo_O

X