2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

aaaa bunu yeni duydum şimdi. benimkiler 2. gün donduruldular şimdi çözülünce hemen transfer sanıyordum ya 5. güne gidemezlerse diye bana da fenalıklar geldi şimdi. ayyy çok zormuş tüp bebek. en iyisini en güzelini en hayırlısını dileyelim napalım arkadaşım.

yoktur diyelim yok olsun

Herkesinkini bekletmiyorlar tatlm 5.güne benim ilk transferim 3.gün embriyosuydu hamile kalmıştım. Seninkileri 3. Gün yada 5.gün yaparlar ama neden 2.gün dondurdular genelde 3.gün yaparlar. Eğer az sayıdalarsa 5.güne bırakmazlar riske atmazlar.

ben de şaşırdım ikinci dün dondurulunca. üç tane var sayı az diye sanırım.

Ayy canim cok guldurdun beni oyle valla herkesin derdi baska biz hickimseye solemedik ailemiz dahi bilmiyor ne mutlu sana annen yaninda bizde kimse gormesin diye merkezde en uc noktaya oturuyoruz esimle agustosta nasipsa benim transferim canim bak hic ole dusunme ilk tedavimde dayadilar bana igneleri dayadilar ohss oldum ama berbat bisey hastanede yattim bu tedavimde drumda cok dikkat etti olmayayim diye bende az ciksin yeterki ohss olmayim diye dua ettim dusun :)

merhablar bugün benim yumurtalar toplandı, saat on da, gün boyu aç gezdim bişey yesem midem bulandı çıkardım, sizlerdede öyle mi oldu birde kanamam oldu benim ayıptır sorması gusl abdesti almam gerekiyor mu, sırtımada bant yapıştırdılar

okurken bile gözlerim doldu, sıkı sıkı tutunur inşallah. rabbim kucağına almayıda nasip etsin

Rahatlattın beni yaa teşekkür ederimm Çok şükür canım benim ben annemlerden güc alıyorum çalışıyorum zor oluyor inan herşey eşime kalsa onada söylemezdik ama annemle çok yakınız konuşmadığımız dakika yok ben onca engabe atlatıcam bilmemesi mümkün değildi. Annem ve kayınvalideme ben söylemek istedim onlar dışında kimseciklere bizde söylemedik. Zaten tedavi bizi yoruyor birde başka eleştirileri soruları bünyemiz kaldırmazdı. şimdi sakin sakin gidiyoruz çok şükür bu arada çok çok geçmiş olsunn yaa senin dondurulmuş varmıydı peki baştan mı başladınız herşeye

Benim basima gelenleri yazsam valla inanamazsin :) ben anneme cok uzulur diye soyleyemiyorum bi duysa konusmaz benimle cok sagol canim dondurulmus yoktu tekrardan basladik tedaviye bu 2.ci insallah hepimizin yuzu guler senin transferin ne zaman olcak bellimi peki

Selam kızlar
Bende ablam dışında hiçkimseye söylemedim.aramızda gizli saklı yoktur..ablamında 2 cocugu var yanımda olamayacak ama duaları yeter

Kızlar bi sorum olacak size tedaviden önce folikasit harici baska ilaclar kullandınız mı?
Ben bir aydır balıkyağı q10, multivitamin ve inofolic kullanıyorum.şimdi balıkyağı ve inofolik ilaclarım bitti dra sordum tekrar al dedi.
Bu ilacları almazsam olmaz mı şimdiden sıkıldım ilaclardan.zaten haftaya regl olcam bi ton ilac kullanıcam buna gerek var mı gercekten siz kullandınız mı

canım , görümcem önermişti banada kendisi sağlıkçı ve kisti yüzünden bebeği zor oluyordu, ilk bebeği tedavi ile oldu ikincisini istemeden kaldı blık yağı vb kullanıyormuş. rahmi hazırlıyor diyo, hamilelik durumunda besin ihtiyacını karşılayıp embriyoyu büyütmeye yardımcı oluyor dedi , bende almak istemiştim ama fırst olmadan tedaviye başladık

kızlaaar 3. gün embriyosu ile 5. gün embriyosunun farkı ne, niye bazılarına 3. gün bazılarına 5. gün trasfer ediliyor, bu günleri sayarken yumurtanın toplandığı günde sayılıyor mu, doktorum bana 2. gün yada 5. gün transfer ederiz dedi, 2. gün transferini ilk kez duydum, daha önce 2. gün transferi olan var mı,

Valla ben 1 yılı aşkın folikasit kullandum. Martta kürtaj olunca inan bütün hapları hayatımdan çıkardım. Coraspin ve foliğe devam et demişti doktorum. Tedaviye başlamaya karar verdim. 1 ay öncesinden folik almaya başladım. Onun haricinde demirim düşükmüş geceleri onu alıyorum. Birde D vitaminim. Damla olarakta onu kullanıyorum. Eğer ki çok eksik değilse değerlerin ara ver derim. Herşeyimizi mükemmel hale getiriyoruz. Tabikide getireceğiz ama çokta bu vitaminlere gelemiyorum açıkçası. Gebelik öncesi tabi. normal hamile kalanların herşeyi çok mu mükemmel. Şeytan diyor hiç kullanma sen depolarına güven onlar büyütür bebeği ama yemiyo işte bu iki arada kalmanında ilacı olsa onuda alıcam

ben de şaşırdım ikinci dün dondurulunca. üç tane var sayı az diye sanırım.
Olabilir canım. Benimde 3 tane var aslında ama doktor değişti hastane değişti bir anda bütün düzen allak bullak oldu. Geçenki tedavim gibi değil şuan. İyi mi kötü mü bilmiyorum bile. Bindik bir alamete derler ya nereye gidiyoruz belli değil. Artık nolcaksa olsun modundayım. Taze transfere başlamak en iyisi belki ama kıyamıyorum ordaki 3 embriyoma. Ya kısmetim onların birindeyse. Hastaneyi arayıp çoğu hasta imha edin dondurulmuşları diyormuş ben diyemem Bu arada belki bilmiyorsundur ohal kapsamında hastanemiz kapatıldı. Donmuş tüm embriyolar koç hastanesine taşındı. Bu yüzden herşey farklı seyrediyor. Napim kaderimde neyse o :)

Canım 3.gün embriyosu yumurta ve sperm buluşup döllenme olduktan sonra laboratuvar ortamında 3.güne kadar gelişimin izlenip sana en kalitelisinin transfer edilmesi. 5.gün embriyosuda 5.güne kadar bekletilip transfer edilmesi. Ama bunun için bazı şartlar var. Her embriyo 5.güne kadar laboratuvar ortamında gelişmeyebiliyor. Bunu riske atmamak için 3.gün transferi yapıyorlar. Anne rahmine ne kadar erken koyarsak o kadar iyi mantığı. Ama bazı doktorlar 5.güne kadar bekletmekten yana. Diyorlar ki eğer 5.güne gitmezse embriyo anne rahmine koysakta gebelik elde edilmez zaten. Ama bunu genelde çok embriyon varsa atıyorum 5 ve üstü o zaman 5.güne kadar izliyorlar. Ama 2 veya 3 tane varsa riske atmamak için ve hastayı transfer edemeden bırakmamak için 3.günde transfer ediyorlar. 5.güne giden embriyoda gebelik şansı daha yüksek. Çünkü sağlıksız olanlar o güne kadar kendilerini eliyormuş zaten. 5.gün olup tutmayan 3.gün olup tutanda çok var tabi. Aklını karıştırdım mı

canım çok iyi oldu, sayende aydınlandım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…