2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Merhaba kızlar bugün ilaç kullanımının 5. Günü. Doktor kontrolüm vardı 4-5 yumurta olduğunu söyledi iyi durumdalar dedi. Ben sayısının yeterli olup olmadığını sordum. Burdan yüksek rakamları duyunca biraz panikledim açıkçası. Doktor bize 3 tane yeterli olur gayet iyi dedi. 300 ünitelik gonal f e devam edip orgalutran ekledi. Pazartesi tekrar çağırdı. inşallah herşey yolunda gider de bi an önce bebişlere kavuşuruz. Bu arada bu ilaçlar duygusal olarak sizleri de etkiliyor mu. Çok hassaslaştım. Sanki dokunsalar ağlayacak kıvamdayım ya pisikolojik baskı ya da ilaçların etkisi

B benim bebisim
Valla cnm benim önceki tedavimde bu değerlere transfer sonrası hiç bakılmadı. Öncesinde kontrollerimde bakılmıştı. Şimdi doktor değişti az önce kontrolden geldim kan veemeyecekmiyim dedim ultrasonda herşeyi görüyorlarmış bu yüzden gerek yok dedi. Çarşamba günü nasipse transfer olacak. Demem o ki hiç bakılmıyor :) sonrasında da bakacağını sanmıyorum. Progestan olarak ne kullanıyorsun. Ve transfer öncesinde kullanmaya başlamışmıydın. Bana bugün 100 mg progestan tablet yazdı. Vajinal fitil gibi. Jelde yok iğnede baya fark ediyormuş doktordan doktora ya

transferden 1 hafta önce pregoston 200 sadece akşamları, jelde sabah akşam, estrofemde 3 taneydi. bugünkü tahlilden sonra pregoston günde 3 adette, estrofem 5 adette, jel aynı sabah akşam çıkartıldı. kafam karisti benimde düşük olanlara iyne veriyorlar bana vermedi. bu daha tahlil yapicam mi iyi geldimi diye bakicak mi dedim gerek yok dedi. yaa hala düşük kalırsa. offf offf. neyse senin transferde erken belli olmuş maşallah ne güzel adetin kaçıncı gunu oluyo? kacta transfer olucak?

Bence düşük kalmaz cnm. Bunlardan fazla kullananı okumadm hiç. Ben geçen transferimde günde 1 tane jel ve 50 mg 1 tane iğne vuruyordum sadece hamilede kalmıştm. Banada süpriz oldu transfer tarihi ben hafta sonu falan olur diyordum. Adetimin 16.günü oluyor. Geçenki 19.gün yapılmıştı. Rahim kalınlığına göre belirliyorlarmış bugün 8.8 ölçtü. Dahada kalınlaşır dedi. Öğlen 12 buçuk gibi gidecekmişiz canm.

canım sen 28 temmuzda başlamamışmıydın opu yu ne zaman yaptılar çok hizlı olmuş bende 29 temmuzda başladım daha salı gibi ancak opu tarihi verildi

canım sen 28 temmuzda başlamamışmıydın opu yu ne zaman yaptılar çok hizlı olmuş bende 29 temmuzda başladım daha salı gibi ancak opu tarihi verildi
Canm dondurulmuş tedavideyim ben şuan. Taze değil :) 3 tanecik embriyom var onları kullanıcam.

bana hiç olmaz dediler bak varmış ama! ne sinir olmuştum. istersen bir danış doktoruna belki film çekerler bilemedim. inşallah yoktur öyle bir durum canım.

hayırlı olsun arkadasim. tam bir hafta olucak aramızda. allahım bos cevirmesin ellerimizi.

Bende aynı ilaçları kullanıyorum cnm acayipide bulantı ve baş dönmesi halsizlik var sanki hamileyim
yarın ilk randevu benim 4.igne yi yapcam bu aksam

bana hiç olmaz dediler bak varmış ama! ne sinir olmuştum. istersen bir danış doktoruna belki film çekerler bilemedim. inşallah yoktur öyle bir durum canım.
Ya geçn adetliyken baya bir baktı. Yok gibi görünüyor olsa şekli şöyle olur böyle görünür falan filan bişeyler söyledi. Sonra 3d rahmimin görüntüsünü çekti. Hani bebeklerde çekiyorlar ya. Onun gibi. banada verdi. Ama işte ne kadar güvenilir orası muamma. Bugünde kontrolüm vardı. Rahim kalınlığı sağ sol yumurtalk baktı transfer gününe karar verdi. Ay ne bilim yoktur inşallah ya

ozaman çözüp 2 daha mi bekleticekler
Aynen cnm. 5.güne kadar bekletelim eğer gelişmezlerse sana transfer etmeninde bir anlamı yok dedi. Kaliteleri 3.günden sonra belli oluyormuş çünkü spermin dnası giriyormuş işin içine. O yüzden o blast embriyoda yana. Bana da mantıklı geldi eğer sağlıksızlarsa baştan başlarım. Çünkü dondurulmş embriyoda öyle sanıldığı kadar ilaçsız bir süreç değil. Göbekten kalçadan hergün iğne. Artı haplarda cabası. Bende hormon iğnelerine başlarım tekrardan daha iyi. Kısmet artk. Ne nasip olacak görücez çarşamba güne. Pztsi çözüp 2 gün bekletcekler. Beni arayıp gelin yada gelmeyin dicekler

Canım sen dondurulmuş transferi mi deniceksin?

Pardon canım sonra yazdıklarını şimdi okudum.. Benmde bu ay opu olacak transfer için dondurulacaklar.. Hadi bakalım gelsin buz bebişlerr

anladim canim. hayırlısı neyse o olsun ozaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…