2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Gunaydin canim. Bi doktor cok az hissediliyo ameliyata gerek yok dedi. Digerleri yok dedi. Sanki bu degerlerle olmazmis gibi geliyo

5 ay kullandik %20 olmustu sonra iş falan derken tedavi kaldi %6 ya düşmüş simdi uroloji bisey vericek mi bilmiyorum

Sayi 98 milyon. Yok duan bisey vermediler tüp bebek dediler direk
Sayınız çok güzel. Allah'tan ümit kesilmez. Bak bizde hem sayı hem hız problemi vardı. Tüp bebek için hazırlanıyorduk. Bu topiği ben açtım hatta ama pazar günü hamile olduğumu öğrendim. Bize de doktorlar normal yolla zor olur aşılama deneyin dediler ama biz direkt tüp bebeğe başlayacaktık. Bizim ileri hızımız %6 idi. Şu var ki şu anda tabiki tedirginlik yaşıyorum morfolojimiz iyileştimi bilmiyorum mesela. İnşallah sıkıntı yaşamadan sağlıcakla kucağıma alırım evladımı.

Sana tavsiyem verilen ilaçları düzenli kullansın eşin. Düzenli spermiogram yaptırın biz her ay yaptırıyorduk. İleri hızınız yükselmeye başladığı zaman rahim filmi çekilmediysen onu çekil. Ben filmden sonra hamile kaldım ve rahim filmi topicinde konuştuğum 2 arkadaş daha filmden sonra hamile kaldı. Rahime verilen ilaç spermleri hızlandırıyormuş ve etkisi 3-5 ay arasıymış. Biraz araştırırsan rahim filmi sonrası hamile kalanların oranı çok yüksek.

Sadece hemen ümitsizliğe kapılma

Gndn kızlar adet oldum bugün ama izinler nedeniyle gidemiyorum çok sinirim bozuldu beni listeden çıkarabilirsiniz ekim kasima kaldı artik ama sizleri takip edeceğim umarım hepiniz yavrunuza kavusursunuz

Gndn kızlar adet oldum bugün ama izinler nedeniyle gidemiyorum çok sinirim bozuldu beni listeden çıkarabilirsiniz ekim kasima kaldı artik ama sizleri takip edeceğim umarım hepiniz yavrunuza kavusursunuz
Çok kötü oldu u izin meselesi ya. Herkesin planı bozuldu. Hayırlısı olsun canım inşallah izinler açılana kadar hamile kalırsın.

Merhaba kızlar,
bende adet oldum çarşamba günü, dün climare bant kullanmaya başladım. ctesi Güvenç bey ile randevumuz var yani bizde başladık dondurulmuş tedavisine. doktora sordum memur olduğum için izin alamayacağımı , ctesi günü transfer yapılsa ptesi işe başlasam bir sıkıntı olur mu diye yoğun bir işin yoksa sıkıntı olmaz dedi bizde başladık tedaviye. umarım hepimizin tedavisi pozitif olur bebişlerimize kavuşuruz gerçekten zor bir süreç hem psikolojik hem fiziksel olarak

Merhaba arkadaslar daģin basinda olduğum için her zaman giremiyorun.Öncelikle hamis olan 2 arkadasimizi tebrik ediyorum .. o kadar imreniyorum ki kendiliginden hamile kalanlara benim yumurtam olusmuyor ilaçsiz malesef incirler mi denemedim hayitlar mi icmedim soganlar mi yaomadim malesef olmuyor bir an once su adet gelse de baslasam artik sabirsizlaniyorum

P pembe ucurtma canim ben 4 gün ilaclarimi kullandim bugün 5. Günüm en büyük yumurtam 14 sonra 13 12 diye gidiyor 4 gün ilac kullanan biri icin degerler nasil sence simdi hastanedeyim ben daha doktorumla detayli konusamadik birazdan cagiracaklar

Canım üzüldüm. İnşallah senin için en hayırlı zamanda baslarsin tedaviye. Rabbim yüzünü guldursun. Bir yerlere ayrılma bizlerle kal.

Canım teşekkürler. Rabbim çok büyük bak tedavi hazırlığı yaparken hamile kaldım. Olumlu düşün Rabbimin izniyle sende bebislerine kavusursun inşallah

Gunaydin canim. Bi doktor cok az hissediliyo ameliyata gerek yok dedi. Digerleri yok dedi. Sanki bu degerlerle olmazmis gibi geliyo
Canim umitsizlige kapilma,farkli bir kac urologa gorunseydiniz..ilac kullaninca degerler yukselmis..Tabi yasin kac bilmiyorum gencsen esinin tedavi olmasi icin vaktiniz vardir.ama doktorlar tup bebek dediyse onlarinda bir bildigi vardir..zor kararlar bunlar..onunde 10 yillik evli olan ben varim..dogal yolla hamile kalirmiyim diye vakit kaybeden..birde simarik83 gibi sansli arkadaslar var dogal yolla hamile kalan..ucumuzunde problem erkek kaynakli ve benzer..malesef şuda bir gercek sperm sayisi ne kadar yuksek olursa olsun dogal yolla hamile olmak icin ileri hiz ve morfoloji bunlarda cok onemli..Doktorlarina guveniyorsan onlarin tedavilerini ihmal etme..ve umutsuz olma..

Benim adetim de 30 günü geçmezdi bugün 35.gün gelmedi daha çok Stresli yım adet gecikince yanibgec gelince tupbebek tedavisine baslanir mi ağrılar var adet yok

Son düzenleme:
Rahim filmi 20sinde cekildim. Evet arastirmistim kanitlanmis hamileligi arttirdigi. Keci boynuzuna cok inaniyorum onunla yukselmisti bizim. Ilk test %2 cikmisti. Ne eylerse rabbim guzel eyler. Topige ilk geldigimde senin msjlarini okudum sonra bi baktim hamile oldugunu yazmissin. Bized3 nasip olur ins. Sende saglikla kucagina alirsin hic meraak etme

Bir de gerçekten herkes söylüyor ya kafaya takmayın diye. Biliyorum takmamazlık olmuyor. Ama mesela bizim bir anlık umursamazlığımızda geldi bebiş. Ben her ay yum günü takip ederdim, ilişkiden sonra 45 dk ayaklarımı dikerdim havaya, belime yastık koyardım vs. Ama ne zamanki normal yolla olmayacağına inandık aşılama ve tüp bebek görüşmeleri yapmaya başladık o ara tuttu. Ne yum günümü takip ettim ne ayaklarımı diktim ne başka bişey... Şimdi ne desem boş yine takacaksın kafaya. Ama şu var öyle bir an geliyorki takmıyorsun, unursamıyorsun o an umutlarının bittiği an ve işte o zaman Allah yardım ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…