2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bugun 300 liralik makyaj malzemesi aldim yok yok hersey var icinde ama esimin hala haberi yok sizce hepsini gosterip bu kadar mi aldim diyim ya da hic gostermeyim gordukce ayri zamanlarda tek tek almisim gibi numara mi yapsam:süslü:
Güle güle kullan canım iyi yapmışsın :)

Dafiduck Dafiduck ılahi hem makyaj yapmiyon hem o kadar para verdin oyle mi boşa gitnesin kullan bari:KK70::KK53:
bende dun iki ayakkabi bi canta aldim haberi yok.. var aslinda bi tane ayakkabi aldim saniyo cok da fifi artik:işsiz: kimin parasiyla kime hesap veriyrum ki...3 ayajkabi bi canta 300 lira verdim ikinci urun de etijet yarisiydi..ama epey idare eder beni istedigim gibi bulmusken aldim...sonra abdullahi kv ye birakmis esim. oraya gidince kv a y akkabiyi gordu banada alalim dedi aynisindan gittik aldik:KK57:
y a kv genc takiliyo ya da ben ihtiyr takiliyrum anlam veremedim ( 65 yasinda kv ile ayni giydik):skandal:
Sende Güle güle kullan canım, kv den de yani komik :) yine bir şey dememişsin ben aynı mı giyicez derdim :)

Kizlar sukurler olsun disimiz cikti
16 aylikken cikmis oldu ilk disimiz
Gözünaydın canım sıra sıra kolayca çıksın inciler
ah canım gerçekten yemeyen bebeğin derdi çok zor elhamdülillah abdullah yiyo bir ay hasta olmuştu bi ara o zaman ağzına lokma koydurtmazdı benimde oiskolojim bozulmuştu bide senin dediğin gibi açlıktan ağlıyordu ama yemiyordu allah yardımcın olsun..

Canım o ara sütle yapılan bi çorba tarifi vardı içine koyduğum aşın ismini tam bilmiyorum ama bulgurun bi çeşidi her yerde bulunmuyor onu yedi sürekli öyle atlattık biz...
canım çok şükür de de devam etsin yemesi :) elhamdülillah yeterli demek ya

Kızlar bu aksam misafirim vardı esimin arkadaşları, kizartma yapiyordumki ellerimi yaktım birden yag patladi resmen ya, apar topar acile gittik pansuman yaptılar. Basparmaklarımda dahil olmak üzere tüm elim sargili. Diger parmaklarim acikta sadece. Hastaneden dönünce esim annemlere bıraktı beni, malum kizimi kucağıma almakta çok zorlanıyorum. Bana dua edin ne olur, cok moralim bozuk. 2 krem verdi doktor, yarın tekrar pansuman yapılacak sonra elim acik kalacakmis. Aslında yer yer yandı tamami değil ama cok canım yandi halada ara ara ağrıyor. Inşallah izi kalmaz.

@sarfansari ay gorunce cok sevindim. hayırlı olsun canım.
canım çok geçmiş olsun yanık fena Rabbim şifa versin hemen ,yeni gelinen kalçam yanmıştı :) gülüyorum şimdi kalça olunca demlik dökülmüştü ocaktan, rif ampul diye bir şey var o hemen kurutmustu yanığı

Günaydın hanımlar, benim bıdık saymaya taktı, abisine yemek yerken sayıyordum hadi lokmalarını çabuk bitir diye gaza getirmek için :) minik başladı bir iki diyorum uçç demeye :) dokuz diyorum onnnn diyor :) en çok üç ve on favorisi arada aldı dedi de diyor:KK70:
Bu ne diye diye fenalık geçirtiyor bana:rolleyes: artık aa bu ne , bu da ne falan demeye başladı :KK57:

Yeme konusuna gelince her şeyi yemiyor ama çok şükür yediği şeyler var , mama diye ağlıyor onu veriyorum yok bunu veriyorum yok bazen ne istediğini anlamıyorum, su ya cü diyor artık ayırt ediyorum şükür. Bir gün severek yediğini öbür gün yemiyor:mad: ne pisirecegimi şaşırdım, sorun şu ki kilo almıyor boyu uzamıyor doktora götürmeye karar verdim normal gelmiyor bu durum :KK43:
Süt ayran meyve suyu kefir vs asla içmiyor , süt içmeyene hayret ederdim eşim anası o aile içmez kısaca sütü :KK67: onlara çekmiş ya :KK43: ben bayılırım abisi bayılır, içmeyen içmiyor sütü ilerde de alışmaz :KK43: evde muzlu Çilekli çikolatalı yaptım yok pipetle bir yudum çekiyor tamam , hazırları da denedim içmiyor :KK43:
Uyku hala aynı bu gece 6 kere kalktı desem son kalkış 5 :işsiz: emzirmiyim diyorum ne mümkün çığlık çığlığa ağlıyor bırakıyım ağlasın diyemem kv kp niye ağlıyor der:duduk: beşiğini abisinin odaya geçirmeye karar verdim birde böyle deniyeyim. Günde iki kere uyuyor onda da ninni açık olacak yoksa uyanıyor

Son düzenleme:
kizlar uyku isiniz nasil yaa gunde 1 mi 2 mi?
biz olurda 7,5 uyanirsak 10 -10 bucuk gibi uyutuyorum 1,5 saat uyuyo bir daha 4-4,5 gibi uyuyo bu sefer o kdr yykusunu aliyor diye gece yarima kdr kuduruyo hic halim olmuyo pesnden kosturmaya,ertesi gunde 8,5-9 kalkinca bu sefer oglen 1 de uyutuyorum 3 de uysniyor bidaha ikinciye yatirmiyorum aksam 21:45 gibi uyuyo bu seferde gece zirt pirt kalkiyor bizim uyku dongumuz tipki anlattigim saat rutiniyle devam ediyor iste bir gun oyle bir gun boyle:KK14:
Canım ben 14 aylukran beri tek uyku uyutuyorum 7-7.30 gb kalkıyor 12 yada 1 gb yatırıyorum.Aslında uyku sinyalini bekliyorum belli ettiği an yatırıyorm 2-2.5 saat uyuyor saat 3 en geç 3.30 da kalkmış oluyor akşamda 8.30 ile 9.30 arasında ni saatte uyuyor
Ben sevdim tek uykuyu
Yani 8.30 da yatsa ben 12-1 den aşağı yatmıyorum 4 saat falan kalıyor o da bana
yetiyor

Canım bizim de saçma sapan bi düzenimiz vardı Dr a sordum akşam 21 de yatırıp sabah 8 de kaldır öğlen 13 de 1 saat öğle uykusu o kadar dedi 4 gündür bunu uygulamaya çalışıyoruz
1 saat az değil mi canım

Kizlar bugun 300 liralik makyaj malzemesi aldim yok yok hersey var icinde ama esimin hala haberi yok sizce hepsini gosterip bu kadar mi aldim diyim ya da hic gostermeyim gordukce ayri zamanlarda tek tek almisim gibi numara mi yapsam:süslü:
Gosterme tek tek mantıklı :)

Kızlar bu bıdıklar ne zaman büyüdü. Ya bugün akşam markete gittik oğlumla normalde her sabah babası ile ekmek almaya giderler bi baktım elimi bıraktı koşa koşa ekmekliğin yanına gisip ekmek almaya çakışıyırdu:))
Ekmeği aldı bıraktı sonrada abur cuburlara saldırdı babası çobuk kraker alır hep ona ondan alışmış galiba:))
yerim onu yaa
Hemen oğreniyor sıpalar

Dafiduck Dafiduck ılahi hem makyaj yapmiyon hem o kadar para verdin oyle mi boşa gitnesin kullan bari:KK70::KK53:
bende dun iki ayakkabi bi canta aldim haberi yok.. var aslinda bi tane ayakkabi aldim saniyo cok da fifi artik:işsiz: kimin parasiyla kime hesap veriyrum ki...3 ayajkabi bi canta 300 lira verdim ikinci urun de etijet yarisiydi..ama epey idare eder beni istedigim gibi bulmusken aldim...sonra abdullahi kv ye birakmis esim. oraya gidince kv a y akkabiyi gordu banada alalim dedi aynisindan gittik aldik:KK57:
y a kv genc takiliyo ya da ben ihtiyr takiliyrum anlam veremedim ( 65 yasinda kv ile ayni giydik):skandal:
Beğendi demek napsın alsın kız boşver :))

@hihami ben de senin takvimini göründe heyecanlananlardanım:)))

@Duha22 kaynana seninle yarışıyordur canım:)) güle güle kullan cicilerini..

Benim eziyetim yüküm anama babamaymış evlebdikten sonra lüks markaları bıraktım, kızım olunca da kendime ip bile alama oldum hep israd günah haram... Dye düşünüp alamıyorum.. İki kışı paltosuz geçirdm mesela hamirllikte almadım eskilere dönerim düşüncesyle, sonra kg aldım giyemedim. İki kışı donarak geçirdim:))
Onlarada al kendine de al kuzum :)
Bende almam almam ama alınca anasını ağlatırım:)

Ben iyiki emzirmeyi bırakmışım diyorum, bebek diyoruz ama koca adamdan akıllılar adam kullanıyorlar eesmen:KK43:(

Uyku düzeni ve yemek konusunda sadece ağlamak istiyorum:)) buraya gözyaşlarımı yazabilirim.
Gündüz 20 dk uyuyorsa şanslıyım kıvranıyor ama açlıktan uyuyamıyor, 15 dklık tek uykumuz var.
Akşam da onubla ilgilebmiyorsam birilye konuşuyorsam dışarıdaysam vs elimden tutar uyut beni der akşam 8 dr beni odaya sokar 11 gibi uykusu gelir ama o zamana dek onunla ilgielnixem sallıcam emirlerini yerine getircem:KK43:((
Gece milyon kez kalkıyor artık önceden de kalkardı ama babası gidnxe beşiğine yatıramaz oldum eğileniyoejm göbekten.. Yanıma alıyorum.. Yarım saatte uyanıyor konuşuyor öpüyor su istiyor binni istiyor sallanmak istiyor konuşmak istiyor:KK43:((

Yemek işine gelince tatlı sütlaç yese tek çeşit yese sevineceğim:KK43:( hiçvir şeyi ağzına sürmüyor dondurma yoğurt tarhana öryvenin her türlüsü.. 9-12 ay bodylerini giyebiliyor, nisandan beri babasının gidişiyle iyice zayıfladı ve hiçbir şey yemez oldu. Gene iki kaşık da olsa yoğrt yerdi karpuz yerdi en azından şekeri düşmez diye sevinirdim. Şimdi resmen afrikalı bebeker gibi..

Kısacaso yemiyor yediremiyoruz. İpad açıyoruö ğarka çıkıyoruz vs vs yapmadığın şey yok. Tek eliyle kaşık itiyor anne no tek eliyle ağzını kapatıyor:KK43:( zaten mama sandalesne bağlasak da kendi çıkaniliyor sağolsun:))

Sonra açlıktan bütün gün kovranıyor.. Çubuk kraker bile yemez mi ya bi bebek:KK43:((
ablamın kızını anlattın sanki :KK43:
Meyve patlamış mısır çerez çocuk alıp ağzına atmaz mı bitane
Yedikleri tarhana yoğurt çorba sabah tek yumurta
Bunlarıda oyle severek falan değil ağlaya ağlaya zehir yer gb
3 yaşında şu anda
Allah yardıöcın olsun
Yakınen şahit olduğum için iyi anlıyorum seni
Kizlar sukurler olsun disimiz cikti
16 aylikken cikmis oldu ilk disimiz
ohhh super haber hayırlı olsun
Kızlar bu aksam misafirim vardı esimin arkadaşları, kizartma yapiyordumki ellerimi yaktım birden yag patladi resmen ya, apar topar acile gittik pansuman yaptılar. Basparmaklarımda dahil olmak üzere tüm elim sargili. Diger parmaklarim acikta sadece. Hastaneden dönünce esim annemlere bıraktı beni, malum kizimi kucağıma almakta çok zorlanıyorum. Bana dua edin ne olur, cok moralim bozuk. 2 krem verdi doktor, yarın tekrar pansuman yapılacak sonra elim acik kalacakmis. Aslında yer yer yandı tamami değil ama cok canım yandi halada ara ara ağrıyor. Inşallah izi kalmaz.

Canm çok geçmiş olsun yanık çok zor
Annemde yanmıştı kızartmadan
Onun eli tavanın içine komple girmişti ameliyat olmuştu
Acil şifalar

Günaydın hanımlar, benim bıdık saymaya taktı, abisine yemek yerken sayıyordum hadi lokmalarını çabuk bitir diye gaza getirmek için :) minik başladı bir iki diyorum uçç demeye :) dokuz diyorum onnnn diyor :) en çok üç ve on favorisi arada aldı dedi de diyor:KK70:
Bu ne diye diye fenalık geçirtiyor bana:rolleyes: artık aa bu ne , bu da ne falan demeye başladı :KK57:

Yeme konusuna gelince her şeyi yemiyor ama çok şükür yediği şeyler var , mama diye ağlıyor onu veriyorum yok bunu veriyorum yok bazen ne istediğini anlamıyorum, su ya cü diyor artık ayırt ediyorum şükür. Bir gün severek yediğini öbür gün yemiyor:mad: ne pisirecegimi şaşırdım, sorun şu ki kilo almıyor boyu uzamıyor doktora götürmeye karar verdim normal gelmiyor bu durum :KK43:
Süt ayran meyve suyu kefir vs asla içmiyor , süt içmeyene hayret ederdim eşim anası o aile içmez kısaca sütü :KK67: onlara çekmiş ya :KK43: ben bayılırım abisi bayılır, içmeyen içmiyor sütü ilerde de alışmaz :KK43: evde muzlu Çilekli çikolatalı yaptım yok pipetle bir yudum çekiyor tamam , hazırları da denedim içmiyor :KK43:
Uyku hala aynı bu gece 6 kere kalktı desem son kalkış 5 :işsiz: emzirmiyim diyorum ne mümkün çığlık çığlığa ağlıyor bırakıyım ağlasın diyemem kv kp niye ağlıyor der:duduk: beşiğini abisinin odaya geçirmeye karar verdim birde böyle deniyeyim. Günde iki kere uyuyor onda da ninni açık olacak yoksa uyanıyor
Bak sen Asaf a maşallah subhanallah
Biz 3 e kadar sayabiliyoruz bi ki üü:)) şeklinde

En kısa zamanda duzene girer inşallah eflalim,aöa gece emzirmesi bitmeden olmaz sanki

Merhaba arkadaşlarım
Yarın olan sunnetimiz arhan ın hastalamasıyla haftaya ertelendi maalesf
Pzt oğleden sonra ateşlenmeye başladı ateş duşuruculere rağmen tekrar tekrar yukseldi
Salı akşam acilde iğne oldu ve bidaha çıkmadı şukur
Acil dru boğazı iltihaplı diye dedi ve direk macrol yazdı
Ama ben boğazla ilgili bişeyi olduğunu hiç duşunmuyorum ve vermedim antibiyotiği
Şu an iyi durumda ama ertledik Sunneti her ihtimale karşı
Bizde durumlar boyle

Canım ben 14 aylukran beri tek uyku uyutuyorum 7-7.30 gb kalkıyor 12 yada 1 gb yatırıyorum.Aslında uyku sinyalini bekliyorum belli ettiği an yatırıyorm 2-2.5 saat uyuyor saat 3 en geç 3.30 da kalkmış oluyor akşamda 8.30 ile 9.30 arasında ni saatte uyuyor
Ben sevdim tek uykuyu
yetiyor

1 saat az değil mi canım

yerim onu yaa
Hemen oğreniyor sıpalar

3 yaşında şu anda
Allah yardıöcın olsun

Acil şifalar

En kısa zamanda duzene girer inşallah eflalim,aöa gece emzirmesi bitmeden olmaz sanki
evet canım gece emmeyi bıraksa düzelecek, emmeye bağımlılığı aştı kendini ,gün içinde sürekli bu ne diye mememi soruyor meme diyorum aç aç ya abarttı artık, ayarsiz diyorum doğunca emmedin şimdi meme manyağı oldun :)
Sayıları ben sayarken söylüyor henüz kendi tek saymıyor :)

Merhaba arkadaşlarım
Pzt oğleden sonra ateşlenmeye başladı ateş duşuruculere rağmen tekrar tekrar yukseldi
Ama ben boğazla ilgili bişeyi olduğunu hiç duşunmuyorum ve vermedim antibiyotiği
Bizde durumlar boyle
çok geçmiş olsun canım vardır bir hayır

offf kimbilir canin ne yanmistir cok gecmis olsun sukurler olsunki ufaklik ayak altinda degildiii en korkrugum sey aman dikkatli olun yag gozlerine sicrayabilir Allah korumus
ablam 7/8 aylik emwkliyormus teyzemede gorucu gelcekteakli bes karis is yapiyormus tavada birsey pisiriyor o yag cossss diye sicra ablwmin gozune gel :KK43:(( aglw aglaa kimse anlamiyo tabi annm ayaginda salliyo sakinlesindce gozynu bi aciyo siyah kismi yok olmus bembeyaz hmn dr a gidiyorlar hmn o yagi cekip cimbizla aliyo eger 5 dk gec kalinsaymis kor olcakmis :KK43:((
Ben sevdim tek uykuyu
yetiyor

1 saat az değil mi canım

yerim onu yaa
Hemen oğreniyor sıpalar

3 yaşında şu anda
Allah yardıöcın olsun

Acil şifalar

ayyy masallah arhana
aslinda olmasi gereken sizin uyku duzeniniz
erkenden yatirdigin icin o kdr uzun yyuyorki nerdeyse 11 saat uyudugu icin uykusunu aliyor ve oglen 1 e kdr guclu oluyordur
bizimki mumkun diil 10 bucuk 11 den evvel yatmiyor hatta yeri geliyo gece 12 de yatsa sabhin koru kalkar5 defa uyanir gecee biktim valla bu durumdan
Merhaba arkadaşlarım
Bizde durumlar boyle
bu arada cok cokk gecmis olsun cnm
yaziminbie kismi yukarda kalmis :)

Merhaba kızlar, ne zamandır yazamadım hiç hatta okuyamadım bile çünkü çok mutsuz hissediyorum kendimi ve yorgun...
Sebebi ne bilmiyorum belki çok sıkıldım aynı şeylerden.
Mesela biraz bir yerlere gitmek istiyorum şehir dışı bir yerlere evleneli 4 sene oldu sadece balayına gitmiştik 4-5 gün o kadar. Bekarken gezerdim yurt içi yurt dışı şimdi özlüyorum onları.Şimdi neden gidemiyorum
1- Eşim. Adamda o kafa yok!!! dur bakalım o geçsin dur bakalım bu geçsin yogun dönemden geçiyoruz bık bık bık 4 senedir aynı terane yok karar verdim adam düşük profilli !!!! Ancak hafta sonu yemeğe gitsin oradan kalksın pasta yemeğe. İyi güzelde bu nedir ya evden max 15km uzaklıkta doğu batı kuzey güney yönlerinde bir yerlere gitmek .arada diyor yap programı gidelim eee bu h.sonu kuşadasına gezi varmış dedim hee hıı hık hık cevap: bu h.sonu çok ters oldu :kızgın:
2- Çocuk. Annem hep ben bakayım siz gidin diyor çocuğuma da kıyamıyorum zaten haftanın 5 günü benden ayrı bide gündüzlü geceli mi bırakayım gideyim. Çocukla gidecek beceride de değilim. Daha doğrusu yapabilirim ama çocuğa endeksli oluyorum gittiğimden gördüğümden anladığım sıfır oluyor.
Annem deseniz evlere şenlik ben bakarım diyor ama benden fırsat bulabilirseniz demeyi atlıyor. Çünkü bu h.sonu eşimin cevabından sonra o karar verdi ve geziye gidiyor.

Bunun dışında ruhen 2. çocuk istiyorum ama sonra kafadan zorun mu var diyorum. Neden böyle diyorum
1- Çalışıyorum hemde özel sektörde işim ağır değil ama 8-5 hafta içi, c.tesi de öğlene kadar yani 6 gün buradayım çocuğuma bakıcı bakıyor. 2. olunca sözde büyük olanı kreşe verip küçüğü bakıcıyla bırakmam gerekecek.
Çalışmayayım deseniz eşim bu konuda bence fobik. Ben çalışmayacağım diye korkuyor. Bir kaç kere bu sebepten kavga ettik o yüzden bunu açıkça dile getirmiyor artık ama çalışmamı istiyor. Aman aman bir para kazandığım yok aslında ama ona göre bu bir güvence.
2- 2. Çocuğu eşim sanırım istemiyor. Bir kaç defa ister misin diye sordum. Cevabı şu oldu '' Allah isterse olur '':110:. Tamam elbette ama bir isterim veya bir istemem demedi veya diyemedi çünkü istemem çünkü 2 çocukla çalışman zor olacak diyemedi de ondan. Neden diyemedi çünkü ileride 2.çocuğu senin yüzünden yapamadım demeyeyim diye uyanık !!! ufff bilmiyorum belki kafamda çok büyüttüm ama anlayışım kuvvetlidir yanılmıyorum böyle.

Son düzenleme:
Bide etrafıma bakıyorum herkes bir rahata ermiş duruyor benimde kamburum çıkmış halde aynı hayatı sürüyorum elime de bir şey geçmiyor. Evlendim evlendiğimi anlamadım, anne oldum anneliğimi anlamadım. günde çocuğumda geçirdiğim vakit çok sınırlı. Gecenin 11 lerine kadar işlerim sürüyor. Üstelik bakıcımız da fırsat buldukça yardım ediyor. Biraz takıntılıyım sanırım hiç bir şeyi boş veremiyorum. geçen c.tesi 5 ay aradan sonra temizliğe kadın geldi tebrik etti ne temiz düzenli evin var diye aman ne mühim şey değil mi? Eşimle özel hayat diye bir şey zaten yok içimden gelmiyor çünkü . Belki onun hareketlerine ve tutumuna olan kızgınlığımdandır.
Akşam geliyor çok yorgunum çok yorgunum bütün gece nerede yatacağını şaşırıyor ben hep ayakta işim bitince çocuğa diyor ki hadi oğlum iyi geceler yani götür yatır diyor alt satırda. Sonra ertesi gün telefonda diyorum ki ay sırtım çok ağrıyor cevap allah allah neden ki??????
Çocuk zaten 10.30 dan aşağı yatmıyor uyuması 11 e geliyor sonra da 1 saat oturup yatıyorum. Benim hayatımda böyle işte :oha:

Merhaba kızlar, ne zamandır yazamadım hiç hatta okuyamadım bile çünkü çok mutsuz hissediyorum kendimi ve yorgun...
Sebebi ne bilmiyorum belki çok sıkıldım aynı şeylerden.
Mesela biraz bir yerlere gitmek istiyorum şehir dışı bir yerlere evleneli 4 sene oldu sadece balayına gitmiştik 4-5 gün o kadar. Bekarken gezerdim yurt içi yurt dışı şimdi özlüyorum onları.Şimdi neden gidemiyorum
1- Eşim. Adamda o kafa yok!!! dur bakalım o geçsin dur bakalım bu geçsin yogun dönemden geçiyoruz bık bık bık 4 senedir aynı terane yok karar verdim adam düşük profilli !!!! Ancak hafta sonu yemeğe gitsin oradan kalksın pasta yemeğe. İyi güzelde bu nedir ya evden max 15km uzaklıkta doğu batı kuzey güney yönlerinde bir yerlere gitmek .arada diyor yap programı gidelim eee bu h.sonu kuşadasına gezi varmış dedim hee hıı hık hık cevap: bu h.sonu çok ters oldu :kızgın:
2- Çocuk. Annem hep ben bakayım siz gidin diyor çocuğuma da kıyamıyorum zaten haftanın 5 günü benden ayrı bide gündüzlü geceli mi bırakayım gideyim. Çocukla gidecek beceride de değilim. Daha doğrusu yapabilirim ama çocuğa endeksli oluyorum gittiğimden gördüğümden anladığım sıfır oluyor.
Annem deseniz evlere şenlik ben bakarım diyor ama benden fırsat bulabilirseniz demeyi atlıyor. Çünkü bu h.sonu eşimin cevabından sonra o karar verdi ve geziye gidiyor.
canım planını yap ve emrivaki yap eşine gidin. Haftasonu yemeğe çıkmanız bile bana göre süper senede bir belki çıkarız :KK43:

Bide etrafıma bakıyorum herkes bir rahata ermiş duruyor benimde kamburum çıkmış halde aynı hayatı sürüyorum elime de bir şey geçmiyor. Evlendim evlendiğimi anlamadım, anne oldum anneliğimi anlamadım. günde çocuğumda geçirdiğim vakit çok sınırlı. Gecenin 11 lerine kadar işlerim sürüyor. Üstelik bakıcımız da fırsat buldukça yardım ediyor. Biraz takıntılıyım sanırım hiç bir şeyi boş veremiyorum. geçen c.tesi 5 ay aradan sonra temizliğe kadın geldi tebrik etti ne temiz düzenli evin var diye aman ne mühim şey değil mi? Eşimle özel hayat diye bir şey zaten yok içimden gelmiyor çünkü . Belki onun hareketlerine ve tutumuna olan kızgınlığımdandır.
Akşam geliyor çok yorgunum çok yorgunum bütün gece nerede yatacağını şaşırıyor ben hep ayakta işim bitince çocuğa diyor ki hadi oğlum iyi geceler yani götür yatır diyor alt satırda. Sonra ertesi gün telefonda diyorum ki ay sırtım çok ağrıyor cevap allah allah neden ki??????
Çocuk zaten 10.30 dan aşağı yatmıyor uyuması 11 e geliyor sonra da 1 saat oturup yatıyorum. Benim hayatımda böyle işte :oha:
niye bütün yükü sırtında taşıyorsun ki eşine sorumluluk vermen lazım, sen yapmışsın o rahata alışmış, yazık canına gerçekten canım.

Bunun dışında ruhen 2. çocuk istiyorum ama sonra kafadan zorun mu var diyorum. Neden böyle diyorum
1- Çalışıyorum hemde özel sektörde işim ağır değil ama 8-5 hafta içi, c.tesi de öğlene kadar yani 6 gün buradayım çocuğuma bakıcı bakıyor. 2. olunca sözde büyük olanı kreşe verip küçüğü bakıcıyla bırakmam gerekecek.
Çalışmayayım deseniz eşim bu konuda bence fobik. Ben çalışmayacağım diye korkuyor. Bir kaç kere bu sebepten kavga ettik o yüzden bunu açıkça dile getirmiyor artık ama çalışmamı istiyor. Aman aman bir para kazandığım yok aslında ama ona göre bu bir güvence.
2- 2. Çocuğu eşim sanırım istemiyor. Bir kaç defa ister misin diye sordum. Cevabı şu oldu '' Allah isterse olur '':110:. Tamam elbette ama bir isterim veya bir istemem demedi veya diyemedi çünkü istemem çünkü 2 çocukla çalışman zor olacak diyemedi de ondan. Neden diyemedi çünkü ileride 2.çocuğu senin yüzünden yapamadım demeyeyim diye uyanık !!! ufff bilmiyorum belki kafamda çok büyüttüm ama anlayışım kuvvetlidir yanılmıyorum böyle.
bende hep zannederdimki ise gidince ruhen daha cok rahatlaticagini sanirdim demekki yanilmisim
ise gitmeyince evdeykende surekli ayni seyleri yap insan yinede bunalima giriyor ama anliyorumki sizin duzeniniz cok monotanlasmis,birde gercrkten bekarlikts cok gezip tozunca evlenince saniyorsunki esimle daha cok seyler yapariz deniliyor ama bir bakiyorsun nerdeeee hepsi flort doneminde kalmis
suan kendime bakiyorum ben bile mutsuz hissediyorum kendimi,oysaki gunde iki defa disari cikiyoruz sabah market ardindan park,aksam yuruyus vs dolasiyoruz ama oglumla
esim zaten gec geliyor,gelincede yorgun argin elinde telefon,Allahtan annm babml surekli s disina tatile gidiyorlsrda saolsunlsr bizde peslerine takiliyoruz ama sonucta esimle ortak paylastigimiz birsey yok ,yine ailemle oluyor hersey
etrafimda goruyorum ufacik bebekleriyle neler yapiyorlar ,nerelere gidiyorlar
birazda insanin icinden gelicek boyle seyler
gecenin yarisi bana gel bogsza kumpir yiyelim de usenmem pijamamla cikar giderim o kdr severim gezmeyi,ama esim dunyaya geldigine bin pisman
iki zit karakteriz nasil sevip asik olup evlenmisim hayret ediyorum kendime demekki diyorum denge bu ,bir giriskrn insana bir pasif kisilik dusuyor deyip avutuyorum kendimi
sen yinede hirslarindan hayallerinden vazgecme
emrivaki yap,hangi sehirde yssiyosunuz bilmiyorum ama kisada olsa minik turlara katilin
izinleriniz varmi peki bari yaz tatiline cikabilcekmisiniz ayni tarihlerde ???
bebek lerle tstil zor gibi gozuksede 17 gunluk guzl keyifli bir tatil gecirmistim ,zor yanlari tabikide oluyor ama cokiyi gelmisti :KK66:

canım planını yap ve emrivaki yap eşine gidin. Haftasonu yemeğe çıkmanız bile bana göre süper senede bir belki çıkarız :KK43:

niye bütün yükü sırtında taşıyorsun ki eşine sorumluluk vermen lazım, sen yapmışsın o rahata alışmış, yazık canına gerçekten canım.
Yaptım işte bu hafta sonu olmaz dedi daha ne yapayım ki ? Asıl beni kıran bir yerlere gitmemek değil onun ne kapasitede olduğunu görmek, bana biçtiği hayatı görmek. Sanki adama senet imzaladım verdim evlenirken.
Sorumlulukları vardı çocuktan önce ev temizliği ona aitti mesela bir türlü poposunu kaldırıp yapamazdı 5 - 6 hafta süpürmedi bile süpürdü paspas yapmadı ne faydası oluyormuş yer silmenin yani bıktırsında yapmasın olay o. Şimdi tek sorumluluğu pazar günü pazardan sebze meyve almak o de binbir şikayetle geçen gün sen perşembeleri pazar var geçerken yapsana pazarı çok iyi olur diyor. İçimden dediğini laftan sayıp cevap bile vermeyecem dedim öyle de yaptım.

bende hep zannederdimki ise gidince ruhen daha cok rahatlaticagini sanirdim demekki yanilmisim
ise gitmeyince evdeykende surekli ayni seyleri yap insan yinede bunalima giriyor ama anliyorumki sizin duzeniniz cok monotanlasmis,birde gercrkten bekarlikts cok gezip tozunca evlenince saniyorsunki esimle daha cok seyler yapariz deniliyor ama bir bakiyorsun nerdeeee hepsi flort doneminde kalmis
suan kendime bakiyorum ben bile mutsuz hissediyorum kendimi,oysaki gunde iki defa disari cikiyoruz sabah market ardindan park,aksam yuruyus vs dolasiyoruz ama oglumla
esim zaten gec geliyor,gelincede yorgun argin elinde telefon,Allahtan annm babml surekli s disina tatile gidiyorlsrda saolsunlsr bizde peslerine takiliyoruz ama sonucta esimle ortak paylastigimiz birsey yok ,yine ailemle oluyor hersey
gecenin yarisi bana gel bogsza kumpir yiyelim de usenmem pijamamla cikar giderim o kdr severim gezmeyi,ama esim dunyaya geldigine bin pisman
iki zit karakteriz nasil sevip asik olup evlenmisim hayret ediyorum kendime demekki diyorum denge bu ,bir giriskrn insana bir pasif kisilik dusuyor deyip avutuyorum kendimi
emrivaki yap,hangi sehirde yssiyosunuz bilmiyorum ama kisada olsa minik turlara katilin
bebek lerle tstil zor gibi gozuksede 17 gunluk guzl keyifli bir tatil gecirmistim ,zor yanlari tabikide oluyor ama cokiyi gelmisti :KK66:[/QUOTEYaz

Yaz tatiline çıkabilecek miyiz ? çok güzel sormuşsun. Sana şöyle açıklayayım ki bu anlattığım bizim iyi günlerimiz şu ramazan çıksın sen bi de o zaman gör adam evde hiç yok. Ne zamana kadar kurban bayramına kadar yoğun bir tempoya giriyorlar ve ne hafta içi ne hafta sonu hiç bir gün ve gece evde yok adam. Sen git çalış, kazan, al, taşı, getir ,pişir ,koy, kaldır, temizle bi de 1.5 yaşında zırıl zırıl kaprisli çocuk yanında düşündükçe deli oluyorum.
Biraz anneme babama takılayım desem babam gezmeyi hiç sevmez annem çok sever. Dolayısıyla annem hep turlara katılır bende otobüslerde çocukla ne yaparım diye hiç yanaşmıyorum. Zaten benim zamandan yana da sıkıntım çok 17 gün tatil diye bir şey mümkün değil benim için 4-5 gün max. ama o da olmuyor ya işte ne diyeyim.

bebek lerle tstil zor gibi gozuksede 17 gunluk guzl keyifli bir tatil gecirmistim ,zor yanlari tabikide oluyor ama cokiyi gelmisti :KK66:
Yaz tatiline çıkabilecek miyiz ? çok güzel sormuşsun. Sana şöyle açıklayayım ki bu anlattığım bizim iyi günlerimiz şu ramazan çıksın sen bi de o zaman gör adam evde hiç yok. Ne zamana kadar kurban bayramına kadar yoğun bir tempoya giriyorlar ve ne hafta içi ne hafta sonu hiç bir gün ve gece evde yok adam. Sen git çalış, kazan, al, taşı, getir ,pişir ,koy, kaldır, temizle bi de 1.5 yaşında zırıl zırıl kaprisli çocuk yanında düşündükçe deli oluyorum.
Biraz anneme babama takılayım desem babam gezmeyi hiç sevmez annem çok sever. Dolayısıyla annem hep turlara katılır bende otobüslerde çocukla ne yaparım diye hiç yanaşmıyorum. Zaten benim zamandan yana da sıkıntım çok 17 gün tatil diye bir şey mümkün değil benim için 4-5 gün max. ama o da olmuyor ya işte ne diyeyim.

Yaptım işte bu hafta sonu olmaz dedi daha ne yapayım ki ? Asıl beni kıran bir yerlere gitmemek değil onun ne kapasitede olduğunu görmek, bana biçtiği hayatı görmek. Sanki adama senet imzaladım verdim evlenirken.
Sorumlulukları vardı çocuktan önce ev temizliği ona aitti mesela bir türlü poposunu kaldırıp yapamazdı 5 - 6 hafta süpürmedi bile süpürdü paspas yapmadı ne faydası oluyormuş yer silmenin yani bıktırsında yapmasın olay o. Şimdi tek sorumluluğu pazar günü pazardan sebze meyve almak o de binbir şikayetle geçen gün sen perşembeleri pazar var geçerken yapsana pazarı çok iyi olur diyor. İçimden dediğini laftan sayıp cevap bile vermeyecem dedim öyle de yaptım.
erkeklerin hepsi boyle demek istemiyorum hayir kabul etmiyorum cok iyi kocalarda var ama onlarinda kabul edemiyecegim ters gelen huylari var
mesala suan gorusmedigim kus oldugum bir arkadasim var daha dogrusu esimin arkadasinin karisi,kadin unv bitirmis ama asla calismam diyor koca calisip para getircek diyen otoritesi vsr,evde oturur,esi harcliginj verir,en son model arabayi aldi,en super siteden gecen yil karisi havuzy olsun diye sitede psrki olsun diye ev aldi,bu adam maasli bir cocuk,cmt 2 de eve gelir usenmez giyinjr karisini kizini alir ist un en uzak noktasina giderlervgezerler,tatillerine cikarlsr,is icin diyelim urfayami gitti alir karisina ucak bileti onlarida getirtir,ev isi yapsr,cam siler bir gun hic unutmam yemege davetliydik gozumle salatayi yaptigini gordum,hee bunlari niye saydim beraber takildikli uzun bir zamn esim gorsun anlasin nasil kocalik oluyomus diye her h sonu beraber ciktik sonuc ne oldu kulp takti yok surat asti nspti ne etti bir kusluk ciksrdi suan 2 yildir gorusmuyoruz ,demrkki gorsede islemiyorsa islemiyor
bnde cok yedim bitirdim kendimi,seninki yine pazara cikiyormus benimki onuda yapmaz,ictigi bardak masada kalir,sifir faydasi yok bana ,surekli arkadaslarim kiziyor sorumluluk ver iyi tmm vereyim,2 hafta oldu camasir kurutmaligim kirildi,3 gun muhlet verdim alcam dedi soz verdi,cocugun atleti kalmadi artik sinirimden az evvel atladim gittim markete koca seyi ciksrdim evede simdi camasir yikaniyor iste nihayet
velasil tatlim bu tip modeller aslaaa degismiyorlar,sorumluluk almiyorlar versende basaramiyorlar cunku iclerinde yok, bu sekilde kabullenip hayattan zevk almaya calisacagiz,ben napiyorum gezmiyormu o eksikligi annmlerle gidermeye calisip mutlu olmaya bakiyorum buda bir cozum degil ama yapcak baska birseyim yok:KK43:((

X