2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Heee buldum @Pinking Tree mrssuperfineymis ilahi hepimiz değiştik orjinal kalan olmadı :KK70::KK70::KK70: yalniz dikkat ettim benim gibi çok konuşan kendini desire edenler genelde değişti nickini :KK73:
Yok canım ya eflal kurak yer demek diye değiştim sanki gerçek adımda kişiliğimi etkileyecek :KK70: eflale geri dönücem alıştım ona:confused:

I imspecial valla şu bdv beni de paranoyak yaptı. Somurtup gelse senin derdin var diyorum gülse derdi var diyorum, her şeyden nem kapar oldum. Mrsajda kocaman baş harflermiz var ama tam da bdv den konu okurken gelince:))) ahan daa ranza oldu benim gözler:))
aynen bu bdv adamı hasta eder:skandal:her konu aynen biyke:skandal: iyi yapmış in güzel bi nick:rapci:

Yok canım ya eflal kurak yer demek diye değiştim sanki gerçek adımda kişiliğimi etkileyecek :KK70: eflale geri dönücem alıştım ona:confused:
niye döndün bi saat dayanamadn yeni nickle:sus:

I imspecial valla şu bdv beni de paranoyak yaptı. Somurtup gelse senin derdin var diyorum gülse derdi var diyorum, her şeyden nem kapar oldum. Mrsajda kocaman baş harflermiz var ama tam da bdv den konu okurken gelince:))) ahan daa ranza oldu benim gözler:))
Hamilelikte etkiliyor ben düşünüyorumda eşime neler wtmişim hamileyken:KK70:

Bugün üst komşuyla çocukları parka çıkardık şükür kızı kilo aldıda oğluma kilolu demiyor artı:KK70:
yolda dönerken marketin önünde durduk benim bıdık bi baktım elini uzatmış sahtecikten ağlıyor bilin bakalım ne istiyor bulana ödül vereceğim:)

bizde tatlim konusmuyoruz ama surekli agzinda laflar var bir cozebilsem bazen susmadan anlatiyoda anlatiyo amw iste anliyabilcegimiz kelime yok iste,eflalimin dedigi gibi her coxugungelisimi farkli ben inaniyorumki oglununda cok basarili oldugu konular mutlqka vardir :KK66:

canim hayirli olsun sunnetinizz kolaycacik ilessin arhan pasa, oyle hastaliktan cektimki simdi gozumde buyuyor sunnet isi
Benimkide oyle canim anlamsiz sesler cikariyor ama cok degil ara sira
Bu kohuşma olayı gerçekten de değişken.. Tek yeğenim özürlü mü acaba diye ağlardık bi büyük ablamla biz küçükken:)
Kulak doktoruna da götürebilirain çevresine karşı ilgisizse.. Kulağını da kontrol ettir..
Ve bir sürü şey bekleme, neyi seviyorsa ordan yol al köpel kpvalamak mı suyla oynamak mı.. Bunlar en basiti.. Bir dee bebeğinin abladığı bir rutini yok mu? Dabahları mama sandalyesine oyurmak babayı yolcu etmek uykusu gelince uastığını getirmek gibi mesela??
Kulak doktoruna hic goturmedim ama bi ses duydugunda irkiliyor heralde duyuyordur diye dusundum ayakkabisini gorunce ayagini uzatiyor canim bi de annem leğende banyo yapmaya alıştırdi legeni gorunce hemen ters cevirip icine oturuveriyor surekli yaptigi bunlar bi de kv dem eşimden icin diyorki babasida cok vurdumduymazdi cagirirdim duymamazliga vururdu diyor bende diyorumki ogluda babaya cekti belki önemsemiyordur bizi:)))

Bugün üst komşuyla çocukları parka çıkardık şükür kızı kilo aldıda oğluma kilolu demiyor artı:KK70:
yolda dönerken marketin önünde durduk benim bıdık bi baktım elini uzatmış sahtecikten ağlıyor bilin bakalım ne istiyor bulana ödül vereceğim:)
Manav reyonu dışardaysa karpuz olabilir:KK66:

Dafiduck Dafiduck canım üzülme lütfen arkadaşlarında dedigi gibi her bebeğin meziyetleri farklı. Benim kızımda konuşmuyor henuz neredeyse 1,5 yasinda artık ve bir tek babayi harika cilveli nazli söylüyor o kadar :) bana hala anne diyemiyor bazen aga diyor bana ne diyecegimi şaşırıyorum :) bazende asla ne dedigini anlamadigim sekilde bidi bidi biseyler anlatıyorda anlatiyor merak ediyorum başka cocuklarda bunu yapiyorlar mi diye.
Arkadasimin kızı 6 yaşında bicir bicir konuşuyor maşallah sonradan öğrendim ki 3,5 yaşında konusmaya başlamış. Sanirim benimkide geç konuşacak. Aklina takilan baska seyler varsa eger lütfen erteleme bir uzmana götür için rahat etsin. En ufak birsey varsada şimdi daha küçükken egitimle ara kapanabilir.

kiraz diyecektim ama domates mis benim bua ara hep kiraz çekiyorda:dondurma:

Kulak doktoruna hic goturmedim ama bi ses duydugunda irkiliyor heralde duyuyordur diye dusundum ayakkabisini gorunce ayagini uzatiyor canim bi de annem leğende banyo yapmaya alıştırdi legeni gorunce hemen ters cevirip icine oturuveriyor surekli yaptigi bunlar bi de kv dem eşimden icin diyorki babasida cok vurdumduymazdi cagirirdim duymamazliga vururdu diyor bende diyorumki ogluda babaya cekti belki önemsemiyordur bizi:)))
babası kılıklı deme :KK70::KK70:bu konusmanin genetiği çok fazla zaten belirleyici genetik dil değil zekasini tavrını sen anlarsın canım boş boş mu bakıyor göz teması iyi mi biliyorsun iste bisey yoktur sen belkide büyütüyorsun canım

Günaydın canlarrrr acım düzeliyor inşallah herşey güzel olacak zamanla :KK68:zaman bazı şeyleri kapatır düzeltir unutturur geçmişibsildirir deyip geçmişe sünger cekiyorum ağustosta erzuruma taşınınca yeni şehirde yeni başlangıç tabyalarayım hayatıma dair kısmet olursa sizinde hep yeni günle yeni güzel hayatlariniz olsun:rapci::rapci:

kaynimin biri öyle canım işine gelmiyor cevap vermek :) anlattıklarına göre üzüleceğin bir durum yok ki gayet iyi , ablamın kızı iki yaşından sonra konuşmaya başladı anne diyordu mama falan . Şimdi hiç susmuyor :))) abisi de benimkiler gibi erken konuşmuştu. Kişilikleri farklı işte

Günaydın canlarrrr acım düzeliyor inşallah herşey güzel olacak zamanla :KK68:zaman bazı şeyleri kapatır düzeltir unutturur geçmişibsildirir deyip geçmişe sünger cekiyorum ağustosta erzuruma taşınınca yeni şehirde yeni başlangıç tabyalarayım hayatıma dair kısmet olursa sizinde hep yeni günle yeni güzel hayatlariniz olsun:rapci::rapci:
tabi canım yenilik değişim iyidir hem küçük yer ankaradan sonra tabi :) daha iyi olur maddi anlamda da mânevî anlamda da :)

gunaydin fistiklar ,biz cok mizmizumiz ,hiy hiy hiyt ayni tempodabir ses deli ediyor beni :KK70: elimi tutuyor oda oda gezdiriyor amacsiz ,sanki kedide kuyrugu kapiya skismiscasins aglamada noluyo bilmiyorum,tamuyku duzeldi diyorum hopppp yeniden kabus geceler basliyor ,yine gece en az 4 defa kalkiyoruz skiysa meme verme zaten hastaljktan yeni cikti diyorum bitik zayifladibirde gece gece onumu aglatayim hali yok deyip dayiyorum memeyi :KK43: biz bu memeyibirakamayiz gece felan ben bunu anladim cunku cocuk bir tek memede relax oluyor enmutly ani meme emerken :işsiz: istahimizda acilmadi iyiki biri su mihlamayi bulmusta onun sayesinde cocuk peyniri bolca yiyebiliyor valla,kahvaltimiz ya omlet ya mihlama ikisinindisina cikamiyoruz yemiyorrrr,bir komsumuz vardi 50 yasinda kadin hiccc donates yememisti icimden ne mnyak diyordum olurmu oyle sey demekki bnm oglan gibi ufakliktan kadin alismayip yememissekadinin ne sucy var,bnm ufaklikta boyle gidersw ne domates ne salatalik ne zeytini omrunce yiyemicek galiba:işsiz: boyle tak tak takk yarin obur gun seni aramasin alsin karisini bogaza nazir lokantalarda ana yemek oncesi saf z yagina ekmek banip ardindan zeytin ezmesi surdukleri lokmalari karsilikli birbirlerine yedirip guluxuk atsinlarr ayyyy parcalarim o masayiiii dagitirimmm :kızgın:

kizlar uyku isiniz nasil yaa gunde 1 mi 2 mi?
biz olurda 7,5 uyanirsak 10 -10 bucuk gibi uyutuyorum 1,5 saat uyuyo bir daha 4-4,5 gibi uyuyo bu sefer o kdr yykusunu aliyor diye gece yarima kdr kuduruyo hic halim olmuyo pesnden kosturmaya,ertesi gunde 8,5-9 kalkinca bu sefer oglen 1 de uyutuyorum 3 de uysniyor bidaha ikinciye yatirmiyorum aksam 21:45 gibi uyuyo bu seferde gece zirt pirt kalkiyor bizim uyku dongumuz tipki anlattigim saat rutiniyle devam ediyor iste bir gun oyle bir gun boyle:KK14:

biz olurda 7,5 uyanirsak 10 -10 bucuk gibi uyutuyorum 1,5 saat uyuyo bir daha 4-4,5 gibi uyuyo bu sefer o kdr yykusunu aliyor diye gece yarima kdr kuduruyo hic halim olmuyo pesnden kosturmaya,ertesi gunde 8,5-9 kalkinca bu sefer oglen 1 de uyutuyorum 3 de uysniyor bidaha ikinciye yatirmiyorum aksam 21:45 gibi uyuyo bu seferde gece zirt pirt kalkiyor bizim uyku dongumuz tipki anlattigim saat rutiniyle devam ediyor iste bir gun oyle bir gun boyle:KK14:
Bizim rutinimizde boyle aynen bende arkadaslarin yorumlarini takipteyim:KK51:

Bilemedin:)))
yaklaştın ama bikemedin:))

Milettin çocuğu dondurma büskivi ister benimki domates istiyor:KK70: ne avayip çocuk yaa kime çekti bilmiyorum:))
Aslinda domateste aklima geldi karpuzu top zannedip istemis olabilir dedim
Dafiduck Dafiduck canım üzülme lütfen arkadaşlarında dedigi gibi her bebeğin meziyetleri farklı. Benim kızımda konuşmuyor henuz neredeyse 1,5 yasinda artık ve bir tek babayi harika cilveli nazli söylüyor o kadar :) bana hala anne diyemiyor bazen aga diyor bana ne diyecegimi şaşırıyorum :) bazende asla ne dedigini anlamadigim sekilde bidi bidi biseyler anlatıyorda anlatiyor merak ediyorum başka cocuklarda bunu yapiyorlar mi diye.
Arkadasimin kızı 6 yaşında bicir bicir konuşuyor maşallah sonradan öğrendim ki 3,5 yaşında konusmaya başlamış. Sanirim benimkide geç konuşacak. Aklina takilan baska seyler varsa eger lütfen erteleme bir uzmana götür için rahat etsin. En ufak birsey varsada şimdi daha küçükken egitimle ara kapanabilir.
Yok canim milletin hep konusmuyor mu oynamiyor mu sunu yapmiyor mi bunu yapmiyor mu demesi beni geriyor
kiraz diyecektim ama domates mis benim bua ara hep kiraz çekiyorda:dondurma:

babası kılıklı deme :KK70::KK70:bu konusmanin genetiği çok fazla zaten belirleyici genetik dil değil zekasini tavrını sen anlarsın canım boş boş mu bakıyor göz teması iyi mi biliyorsun iste bisey yoktur sen belkide büyütüyorsun canım
Gelisim psikolojisi derslerini hatirlarsin canim böyle bir cok etken vardir gelisimle ilgili bana göre cok anormal degil normal ama yavas yavas ilerleyen bir bebek ama iste teyzeler neneler yok mu herseyi bilen beni de geriyorlar anlatiyorum yok yok konusmasi lazim falan filan diyorlar burdada gecen konusulunca bebeklerin yaptiklari yoksa bu teyzeler dogru mu soyluyor diye panik oldum biran:KK57:

kaynimin biri öyle canım işine gelmiyor cevap vermek :) anlattıklarına göre üzüleceğin bir durum yok ki gayet iyi , ablamın kızı iki yaşından sonra konuşmaya başladı anne diyordu mama falan . Şimdi hiç susmuyor :))) abisi de benimkiler gibi erken konuşmuştu. Kişilikleri farklı işte
canim gec konusan cocuklarda sonradan hic susmuyorlarmis birkac tane oyle tanidik var

Valla biraktim ben bir uyku duzeni olusturmayi bazen 1 bazen 2 kere uyuyor gündüz ... nasilsa her iki durumdada gece uyaniyor mizmizlaniyor

Canım bizim de saçma sapan bi düzenimiz vardı Dr a sordum akşam 21 de yatırıp sabah 8 de kaldır öğlen 13 de 1 saat öğle uykusu o kadar dedi 4 gündür bunu uygulamaya çalışıyoruz

X