2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Çok ilginç canım. Ben çorapsız gezdiriyorum. Hava çok sıcak çünkü.
Aynen ya çok ilginç ama istisnasız her dışarı çıkmam da bu sözleri duydum hatta Kayınvalidem in komşusu oğlumun üzerinde yarım kollu çıtçıtlı bad vardı üzerini ince bir bezle ört yada bir şey giydir böyle olmaz hava sıcak diye cam aciyor sunuz çocuk da böyle hasta olur dedi şok oldum tamam örter üzerini dedim gecistirdim sonra hadi ört ne bekliyor dedi tshirt ile şort giydirdim sustu kadın gidince hemen çıkardım terleme yavrucak 15-20 dk durdu kadın Kayınvalidem de evde yoktu bir şey de diyemedim farklı anlatır falan diye bana da neye benzemissin nasıl olmuşsun çok kilo almışsın daha da golitmez yerleşir o kilolar dedi kayınValide haber ettim hemen geldi bende oglumu alıp odadan çıktım Kayınvalideme de demişki gelinin kilo alınca çok güzel olmuş eskiden çok kazısı şimdi tam kadın vücudu olmuş. Ne garip insanlar var hastanede sıra beklerken bir kadın geldi sen ne yapıyorsun çocuğa dedi hiç corap siz gezdirilir mi hava ne kadar sıcak olursa olsun ben hiç corapsiz gezdirmedim çocuklarımı dedi.

Düşündüm de böyle şeyler söyleyenler hep orta yaş üzeri bakimsiz ev hanimi kadinlar. Yanlış anlaşılmasın ben de ev hanimiyim. Sanırım kiskaniyorlar bakımlı falan görünce kıyafete makyaj saça bakınca bunları yapmaktan bebekle ilgilenmiyoruz diye düşünüyorlar ya da hem bunları yapıp hem AVM lerde gezip hem bebek bakmamız kiskaniyorlar . Şimdi herseyin kolayı var falan ama şu zamanda anne olmak bence daha zor bulasik makinesi var ama evde dolap dolap tabak bardak var . Eskiden evlerde hali minder tamam şimdi aynalar dolaplar ev de çok ayrıntı var. Bakımlı olmak lazım kuaförü falan var eskiden giyim bakım falan annem derki eskiden sütyen takan baş örtüsünün önünden minicik kahkul çıkaran olursa ay ne bakımlı süslü derdik diyor birde bizim şimdi yaptıklarımı zi düşünün. Hele çocukların bir sürü eşyası oyuncaklari var. Ay herseyi doğru öğretelim diye uğraşıyoruz çok fazla yanlış örnek var televizyon internet sokak tehlikesi cok fazla var. Eskiden çocuklar parkta oynar anneler işlerini yapar yemek hazır olunca çağırırdi. Biz ise çocuğum parkta iken onun yanında durmak zorundayız tek birakamayacagimiz bir dünya da yaşıyoruz sapiklarin en çok çocuk parklarında dolandığini biliyoruz . Çalışmak zorundayız sadece eşin çalışması yeterli değil bu maddi sorunu olan için onun dışında okuyoruz eğitimimiz var çalışmak hakkımız bunun da zorluğu var tabi . Bir de beslenmesine dikkat etmek lazım sağlıklı besin bulmak zor falan daha aklıma gelmeyen bir sürü şey vardır biz bu zoru başarıyor hem böyle bir zamanda bebek bakıyoruz hemde evin ve bebeğin kölesi olmadan kendi Yaşamımıza devam ediyor bakımlı kendine vakit ayıran çocuğuyla beraber gezip eğlenen anneler olabiliyoruz eee haliyle kiskaniliyoruz !!!

Ben Hazirandan beri sadece atlet bodylerden giydiriyorum, hava çok sıcak... Günde iki üç kez yıkıyorum da..

Bu Sıcakta ne Çorap ne ayakkabı.. Bebeği tam takım giydirenlere de şaşırıyorum :)
Ben de sadece body giydirdigim halde sıcaktan isilik egzama oldu ya bakıyorum iyice kızarınca üzülüyorum daha ince penye den birsey giydiriyorum suya sokuyorum rahatlasın diye hele kafası terliyor sırılsıklam canım ya dayanamıyor sicaklara

Yediği bir şeyden ya da Sicaklardan egzama olabilir benim oğlumda da oldu ama yüzünde değil kolunda ve boynunda egzama da kol yüz boyun bacak en çok görülen yerler . Mutlaka cilt doktoruna götür o en uygun kremi verir ben öyle yaptım.

Canim bencede simdi anne olmak cok daha zor. Simdi cocuklar okula bile kendi gitmiyot. Etraf tehlike dolu, tv, telefon hersey tehlike saciyor, cocuklarimizi nasil koruyacagiz bilmiyorum.. Eskiden cocuk yurumeye baslayinca ablasiyla abisiyle hop sokaga, hictr bisey olmazmis, soyle egiteyim boyle ogreteyim derdide yok, saldim cayira mevlam kayira.. Oyle 10 tne bende dogururum :))

@t_ugba canim nasil sevindim ya gercektenn, masalllah hareketli bebise :)

@Mrssuperfine canim bi basla, kilolar gitmeyebaslasin motive olursun diyete, kizinin dogum gununde suslen puslen o laf atanlara kapak olsun :)

I imspecial 10 keremii ayy Allah sabir versin ya, benimki 3 kere uyandi, aralarda bagiriyordu ama geri uykuya daliyordu.. 7bucukda tam kalkis yaptik bizde..

M miss_curious canim hatirlarsan benim kizdada ates olmustu bende dis sanmistim, ama ddgilmis. Hemen her bebekte olan bir durum 3 gun ates, ardindan yuzde kizariklik olusuyor ve hastalik geciyor, 6.hastalik diyorlarmis galiba seninkide o olabilir, ben dr gitmistim ama gerek yokmus cunku dr da ates dusurucu veriyor, istersen sende 3 gun bekle dusmezse gotur, tabi oksurugu yada baska bi durum yoksa, bizdeki tek ates ve halsizlikti. Bolbol emzir ve su icir canim, dus aldir bebisine, ustu kesinlikle ince olsun ve ayaginda corap olsun, ayaklari sicak tutmak lazim, sonra benim yaptigim gibi ates dusurcem diye cocugu usutup kac gun burun tikanikligina sebep olmasin :) gecmis olsun

Meyveli yoğurdu yoğurda meyve ekleyip karıştırarak mi yapıyorsun yoksa meyveli yoğurt mu mayalarak yapıyorsun . Eğer öyleyse nasıl yaptığını söyler misin
yok yoğurda meyve katıyorum hergün değişik bişeyle yapıyorum.meyveli yogurt mayalamak pek sağlıklı olur mu bilemem ilkkez duydum

canım faydalı olan yulaf ezmesi değil tam yulaf unu bir arastır istersen

Benimkide 4kere uyandı bu gece :0
1kere uyanırdı hep
Seninki diş cıkarıyor ondan galibada benimkine noldu ki
Birde cıglık cıglıga aglamalar
ay mahvolduk sabah uyuyamıyor göz kapalı ama ateş düşürücü ıle uyudu keyfî sımdı ıyı yemek yemıuır ama

kesinlikle haklısın

Sevgili anneler...
Bebeğine zeytin yada zeytin ezmesi yediren var mı ?
ben cam rendede rendekrmıstım bı kere ama sındı vermiyorum çok karışık oluyor dıye

kızlar özellikle sevgili hihami bebek büsküvisi tarifini istiyorum çok meşhur olmuş en kısa zamanda yapıciiiimmm :)
Ekliyorum canım dün yine yaptim ben tarifteki tereyağı kısmını değiştirdim tereyağı da pekmez gibi yüksek ısıya maruz kalınca kansorejen oluyomus gibisinden bişiler okumuştum onun yerine zeytinyağı ekledim bilginize

Bu tarifle yaptıgınız bisküviyi kahvaltıda mı kullanıyorsunuz?
Birde ben hiç bir markette tam yulaf unu bulamadım nerden temin ettin acaba?

bunların hepsini yoğurup şekil mi vericez hayatta anlamam pasta börek işinden ayrıntı bilgi verin bide yassı ince mi şekil veriyorsun bide fırında kaç derecede kaç dakika bide yağlı kagıdın üstünde mi pişiriyorsun?
veee şu yulaf ununu nereden ama nereden buluyorsunuz kafayı yicem bu yulaf unuyla, ümidim sizsiniz

Tamam teşekkürler.KV geçer her çocukta olur filan dedi dinlemicem.sizinki doktora gittikten sonra verdiği kremler hemen geçtimi.sıcakta daha fazla oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…