2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bu ara da üst dişlerimiz patlamış karşılikta iyi oldu :KK66: kaynanam ahmet te şargada diyor yaramaz demekmis heryerde ahmet ordan burdan emeklemeden yuruyen cocuklara hayranim yerde surunmuyorlar en azindan:-) tek dusuncem tatilde nasıl duracak emeklemeden bi kaç çarşaf görür cem odaya sermeyeo_O

arkadaşlar uzun zamandır girmiyorum ama size bir şey söyleyeceğim. HAMİLEYİM!!!!!!!!!!!!!!!1 bebeğim şu an yedi aylık. REGLİM düzenli değildi, bir kez korunmasız ilişkiye girdik onda da içime boşallmadı ama belki gelmiştir diye bir de hemen gidip on iki saat bile geçmeden ertesi gün hapı ella içtim, üstelik adet de oldum .. ve tüm bunların üstüne içime bir kurt düştü test yapıyım dedim ve şu an şoktayım ve allahın gücüne gitmesin cok üzgünüm.. evet ikinci isterdim ama asla şimdi değil. nasıl bir ruh halinde olduğumu anlatamam. sizce bu kaderim mi? emziriyordum reglim düzensizdi ertesi gün hapını da kullandım daha ne yapabilirdim ki... of of of nolur bi yorum yapın ya valla cok bunalımdayım. lanet hap işe yaramadı inanamıyorum.

1 ay sonra gideceğiz inşallah şimdiden düşünüyorum canım ne götürsem ne yapsam diye bırak tatili öğleden sonraları dışarı çıkarken bile düşünüyorum daha çok evdeyim ben de :KK64:Çok abartmamak lazım aslında ama öğrenme sürecinde olduğumuz için de böyle oluyor sanırım
Ayni anda cikicagiz demekki
Gerci bu bnm ilk drgil ama ek gidaya gecis doneminde ki ilk tatillm olsacak
Olmszsa olmax oncelik +50 gunes koruyucu sebamed losuonumuz,havuz bezimiz ve swimtrainer yuzme simidimiz ve mayomuz oluyor genellikle
Gidecegimiz otelin bebek mutfagi varmis ne kdr organik seyler olur bilemem
Kahvaltida otelin yumurta sarisindan peynirinden verebiliriz,tereyagindan,mutlaka bebe biskuvileri brbek ekmegi oluyo olmadi yanimiza alip verebiliriz
Sutis buyumix sade yogurylarindan mutlaka alabiliriz yanimiza ve cam remdemizi,meyva rendeleyip buyumix yoguryla katistirabiliriz,mutlaka corba cikar tuzludur tabi sebze ve corba isini nasil cozeriz dicem belki bebek mutfaginda tuzsuz corbacikabilir simdilik bunlari dusunuyorum
Asil denizden ve havuzdan sonra sezlongda nasil vakit gecicek tsm emekledigi yurume ataklarinin oldugu bir zamanda oturarak vakit gecirebilcekmiyiz
Kafamda deli sorular
Amasuan icin onceligim 5 kg versem keske superrr olurrr

Be
arkadaşlar uzun zamandır girmiyorum ama size bir şey söyleyeceğim. HAMİLEYİM!!!!!!!!!!!!!!!1 bebeğim şu an yedi aylık. REGLİM düzenli değildi, bir kez korunmasız ilişkiye girdik onda da içime boşallmadı ama belki gelmiştir diye bir de hemen gidip on iki saat bile geçmeden ertesi gün hapı ella içtim, üstelik adet de oldum .. ve tüm bunların üstüne içime bir kurt düştü test yapıyım dedim ve şu an şoktayım ve allahın gücüne gitmesin cok üzgünüm.. evet ikinci isterdim ama asla şimdi değil. nasıl bir ruh halinde olduğumu anlatamam. sizce bu kaderim mi? emziriyordum reglim düzensizdi ertesi gün hapını da kullandım daha ne yapabilirdim ki... of of of nolur bi yorum yapın ya valla cok bunalımdayım. lanet hap işe yaramadı inanamıyorum.
belki degilsindir hemen uzulme
Mutlaka kan trsti yap
Bazen yanlis sonuc cikabiliyor
Ahhh cnmyaa senin adins bende uzuldumm

Bu ara da üst dişlerimiz patlamış karşılikta iyi oldu :KK66: kaynanam ahmet te şargada diyor yaramaz demekmis heryerde ahmet ordan burdan emeklemeden yuruyen cocuklara hayranim yerde surunmuyorlar en azindan:-) tek dusuncem tatilde nasıl duracak emeklemeden bi kaç çarşaf görür cem odaya sermeyeo_O
Hic yuk etme tatlim
Fazla fazla iste
Bende oyle yapicam
Katgorevlilerjnr temizlik yapsn bayanlara birazcik bahsis verdinmi hmn 2-3 yedek carsaf verirler

Ayrica hayirki olsun ust disleriniz cok zor oldu bizim ama suan ust 4 ve alt 4 toplam 8 oldukk:KK66:))

Be

belki degilsindir hemen uzulme
Mutlaka kan trsti yap
Bazen yanlis sonuc cikabiliyor
Ahhh cnmyaa senin adins bende uzuldumm
yok canım ya üç kere idrar testi yaptım sağlık ocağında inanamıyorum hala ama hamileyim iki gündür ağlıyorum .:S:SS:S:S:SS allahın gucune gitmesin ama benim icin daha cokk erkendi yaa!!!!!!!!!!!!1

Aynen ogleden sonra gezmem hic yok zaten... oglan besikte sallanarak uyuyor gittigim yerde besigi nasil bulucam...bi otele denize gitsek diyorum meyve rendelemesi her gun degisik bi sebze puresi corbasi gunluk yogurdu nasil hazirlicam diyorum uyumadigi zamanlarda hep kucak istiyor tatildede kucagimdan inmez babası da ben gezdireyim kucagimda demez falan filan bunlari düşündükçe tatilden soguyorum resmen:KK34:
Hatirlarsan bisefer daha benzwtmistim
Bu kdrmi kocLarimkz benzer yaaaa

Canim belki degilsindir, ama olsan bile uzulme, onu kucagina aldigin an uzuldugun icin bin pisman olursun cunku.. Hayirli olsun simdiden, icini ferah tut, bebek bereketiyle gelir..

yok canım ya üç kere idrar testi yaptım sağlık ocağında inanamıyorum hala ama hamileyim iki gündür ağlıyorum .:S:SS:S:S:SS allahın gucune gitmesin ama benim icin daha cokk erkendi yaa!!!!!!!!!!!!1
Offfff :S ne diyebilirimki
Rabbim nasip etmis kismet etmis
Cok haklisin cok zor olcak
Allah yardimcin olsun canim

Canim belki degilsindir, ama olsan bile uzulme, onu kucagina aldigin an uzuldugun icin bin pisman olursun cunku.. Hayirli olsun simdiden, icini ferah tut, bebek bereketiyle gelir..

Offfff :S ne diyebilirimki
Rabbim nasip etmis kismet etmis
Cok haklisin cok zor olcak
Allah yardimcin olsun canim
cok saolun şu an kendimi ilk bebeğime ihanet etmiş gibi hissediyorum ama ne diyim allah böyle istedi bi hikmeti vardır diyipp sabretmeye çalısıyorum sizde banaa dua edin nolur

Senin banyoda pratikmiş ama biz küvette birazda sefa yapıyoruz:)
Ben yaklasik 3 aylikti bu ne be dedim salona carsaf ser kuveti tasi kovayi ne gerek ya deyip o gunbugun banyonun kuvetinr bebegin kuvetini koyup dus fiskiyesiyle suyu ayarlwyip yikiyorumcok kolay oluyo ama egildigim icin bel fitigi oldum sanirim

cok saolun şu an kendimi ilk bebeğime ihanet etmiş gibi hissediyorum ama ne diyim allah böyle istedi bi hikmeti vardır diyipp sabretmeye çalısıyorum sizde banaa dua edin nolur
Bu arada kac yasindaydin cnm
Sen
Ayrica annen yakinindami
İlk bebeginde seninle kalan yardim eden olmysmuydu

Bu arada kac yasindaydin cnm
Sen
Ayrica annen yakinindami
İlk bebeginde seninle kalan yardim eden olmysmuydu
26 yasındayım tatil bölgesinde yasıyorum cevremde bırakın aileyi bir arkadas bile yok dört katlı bir evde yasıyorumm temizliğini düşünün, hiç bakacak kimse de yok annem gecen sefer gelirim demişti ama arada kaynadı fakat bu sefer mecbur gelecek gibi gözüküyor. bakmayı dert etmiyorum da o sezeryan dikiş acıları üstelik her gün kan sulandırıcı kullanmam gerekecek allahım sen sabır ver ya. bu nasıl bir sans anlamadım.

26 yasındayım tatil bölgesinde yasıyorum cevremde bırakın aileyi bir arkadas bile yok dört katlı bir evde yasıyorumm temizliğini düşünün, hiç bakacak kimse de yok annem gecen sefer gelirim demişti ama arada kaynadı fakat bu sefer mecbur gelecek gibi gözüküyor. bakmayı dert etmiyorum da o sezeryan dikiş acıları üstelik her gün kan sulandırıcı kullanmam gerekecek allahım sen sabır ver ya. bu nasıl bir sans anlamadım.
Canim Allah vermis muhakkak bir kolayliginida verir.. Bebegibe ihanet etmis gibi hissetme, yas farkinin az olmasinin bir suru avantajlari var, ikizlerin olmus gibi dusun.. Birlikte buyurler, bikac senen cocukla gecer sonra kres vs ikisinide postalarsin :). Bende nasip olursa istiyorum ikinciyi, en fazla 2 yas fark olsun diyorum ama nasip tabi..

Cnm moralini bozma gerçekten hamile isen bu senin kaderin bence çünkü sen alınması gereken tum önlemleri almissin..Rabbim hamile isen kesinlikle yardım eder, emin.ol ikinci bebisin uslu bi bebis olur. .Zaten dogana kadar bebisin de 1.5 yaşında olacak..

Sende haklidin tabi:)
ohh sefaniz olsun:) et le yogurt beraber verilmiyor etdeki demirin emilimini azaltiyor mesela ispanakla yogurtta ayni mantik, pekmezde oyle olmali ama benal buyukgediz diye bir dr var covuk beslenmedi konusunda uzman ondan duymustum pekmezde sanildigi kadar demir yok kalsiyum avisindan daha zenhin yani yogurtla sutle verilebilir, icerigine bak gercekten oyle
Cnm ben de pekmez yogurt ile verilmez diye duymustum once ama geçen tvde cocuk doktoru verin diyodu. .
Eti hamile iken dikkat etmiştim yogurt ile tuketmemeye..Bebisimde de dikkat edicem.oysaki doner ile ayran, iskender ile yogurt ne kadar guzel gidiyo..:kk77:
Gece gece karnim mi acikti ne..:KK48:

Ben bugun kayinvalideme gittim sabahtan..
Yedim ictim.uyudum..Nil hanima ne yediricem derdim de olmadi bildiğimiz tarhana corbasini mideye indirdi cadim yagli, tuzlu..:KK48:
20 gun kaldı sonrasinda tamamen normal yedirir kayinvalidem.:KK51:Hayatta bizim gibi pisirmez..
Bana birak diyip duruyo, bahanesi ile kafa dagitirim..
Iyi gclr herkese..

Angels ım sakın Sıkma Can'ını... Hamile olmama ya da devam etmeme durumu da olabilir hap ALINAN durumlarda. Sonra istememiştim diyr üzülme diye böyle densizlik yapıyorum kusura bakma...
Bence sana kalsa cesaret edemezsin ama ikisini birlikte büyütmek ve bebeğine hediye KARDEŞ vermek en Güzeli. Ikisnr ek gıda vs aynı şeyleri aynı dönem hazırlayacaksjn birbirine oyun Arkadaşı olacak sonra yolla anaokuluna:)) sen özgür olduğunda biz ancak ikincileri düşünüyor yapıyor KARDEŞ kıskançlığı çekiyor olucaz...

Hamile isen tebrik ediyorum Allahım sana bebişine karnındaki bebeğe ve ailene sağlık huzur mutluluk versin. Güç kuvvet kolaylık versin inş her şey dilediğince olsun..

Ablam da öyle aralarında 7 ay hatta 6 ay var ve şimdi tatilde iki KARDEŞ oynuyor anne öok rahat.. Diğeri oğlunun peşinden koşturuyor herkesle tanışıyor arkadaşdız kalmasın diye vs..

Neyse... Hayırlısı olsun:) bizi de şaşırttın:)) gelişmeleri bekliyoruz bizi haberdar et

Ayni anda cikicagiz demekki
Gerci bu bnm ilk drgil ama ek gidaya gecis doneminde ki ilk tatillm olsacak
Olmszsa olmax oncelik +50 gunes koruyucu sebamed losuonumuz,havuz bezimiz ve swimtrainer yuzme simidimiz ve mayomuz oluyor genellikle
Gidecegimiz otelin bebek mutfagi varmis ne kdr organik seyler olur bilemem
Kahvaltida otelin yumurta sarisindan peynirinden verebiliriz,tereyagindan,mutlaka bebe biskuvileri brbek ekmegi oluyo olmadi yanimiza alip verebiliriz
Sutis buyumix sade yogurylarindan mutlaka alabiliriz yanimiza ve cam remdemizi,meyva rendeleyip buyumix yoguryla katistirabiliriz,mutlaka corba cikar tuzludur tabi sebze ve corba isini nasil cozeriz dicem belki bebek mutfaginda tuzsuz corbacikabilir simdilik bunlari dusunuyorum
Asil denizden ve havuzdan sonra sezlongda nasil vakit gecicek tsm emekledigi yurume ataklarinin oldugu bir zamanda oturarak vakit gecirebilcekmiyiz
Kafamda deli sorular
Amasuan icin onceligim 5 kg versem keske superrr olurrr
Biz de ufak 1-2 haftasonu kaçamağı yapmıştık canım spa tatili olarak aynen el gıda yoktu ben tatilde daha rahat ettim çünkü babamız yanimizdaydi tüm gün evde tek baktıktan sonra eşimle birlikte bakımını paylaşmak rahatlatıyor beni bu tatilde de el gıda konusu çok kafamı karistiyor onun dışında emekleme filan onları hiç düşünmedim çünkü daha emeklemiyoruz 1 aya noluruz bilemem bizim otelde bebek dostuymus blender filan oluyo belki bebek büfesi de vardır dediğin gibi ama hep hazır gıda okursa içime sinmez. Arkadaşım da diyet büfesi hatırlattı o da bi seçenek olabilir belki haslanmis sebzeler pirinç filan blendirlanirsa belki olabilir ama ben takıntılıyım organik vermeye çalışıyorum ya pirincler gdoluysa filan sonra diyorum hepi topu 5 gün kendine zehir etme. Bebe bisküvisi alırım yanıma bi de tarhana alırım yemek termoslari termos çantalar var olmadı onlara da bişi hazırlar koyarım 2 gün onlardan yer diğer günlerde tarhanayi filan veririm. Yazdıklarımdan da gördüğün üzere kafam çok karışık bu arada bebek büfesi filan dedin ya aynı otele mi gidiyoruz açana diye geçti aklımdan :KK48:
Angels ım sakın Sıkma Can'ını... Hamile olmama ya da devam etmeme durumu da olabilir hap ALINAN durumlarda. Sonra istememiştim diyr üzülme diye böyle densizlik yapıyorum kusura bakma...
Bence sana kalsa cesaret edemezsin ama ikisini birlikte büyütmek ve bebeğine hediye KARDEŞ vermek en Güzeli. Ikisnr ek gıda vs aynı şeyleri aynı dönem hazırlayacaksjn birbirine oyun Arkadaşı olacak sonra yolla anaokuluna:)) sen özgür olduğunda biz ancak ikincileri düşünüyor yapıyor KARDEŞ kıskançlığı çekiyor olucaz...

Hamile isen tebrik ediyorum Allahım sana bebişine karnındaki bebeğe ve ailene sağlık huzur mutluluk versin. Güç kuvvet kolaylık versin inş her şey dilediğince olsun..

Ablam da öyle aralarında 7 ay hatta 6 ay var ve şimdi tatilde iki KARDEŞ oynuyor anne öok rahat.. Diğeri oğlunun peşinden koşturuyor herkesle tanışıyor arkadaşdız kalmasın diye vs..

Neyse... Hayırlısı olsun:) bizi de şaşırttın:)) gelişmeleri bekliyoruz bizi haberdar et
Canim çok alakasız ama aralarında nasıl 6 ay var merak ettim

angelsturkey angelsturkey Canım hamile kalman neredeyse imkansız koşullarda kalmışsın o yüzden mutlaka vardır bi hayır diye düşün ki zannettiğin kadar kötü bi durum değil bence cesaret edebilsem ben de isterim hamile gördükçe özenir oldum şimdiden nasip olursa ben de arayı çok açmak istemiyorum ben tek çocuğum kardeş kesinlikle şart diyorum aralarının az olması hem onlar açısından hem de senin açından güzel bir anda büyütüp rahat edeceksin bilgilerin taze olacak şunu nasıl yapmıştım acaba diye düşünmeyeceksin avantaj bence

X