2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Günaydınlar kızlar ben iyi değilim bir süre girmeye bilirim merak etmeyin beni, canım sıkkın ve çok yorgunum her anlamda..

Uykusuzluktan ağlamaktan şişmiş gözler morarmış göz altları...

Çok şey istemiyorum ki anlayışlı merhametli bir eş...

Çok yorgunum çok çok...
Sıkma canını bos ver kimin esi anlayisli ve merhametli ki? Erkeklerin doğasında yok zaten o kelimeler...binde bir vardir oyle anlayisli merhametli dusunceli erkek

çok sagol mrssuperfine bnde korktum anne sutu alan bebeklern kabız olması normal degil diye. Netede baktımda anne sutu alan bbklerde yalancı kabızlık olurmuş kaynayıp ılıtılmış su iyi geliyomuş bi denicm . Bide ben hep rezene içiyodum gaz kabız hiç olmuyodu uç dort gundr içmedm bitmişti kaynanama dedimde alip getrck bugun. Ha bide dort bes kere gunde çok çişli bez degiştryrm . Hemde baya agır oluyr. Bir kilo var hepsini toplasan bnde diyorum bndenmi çıkıyr bu kadar sut çıkarmı gunde diye sasırıyrm.
pınar bızde de kaka problemı oldgunda bezı kaldıramazdım.smdı duzenlı yapınca o kadar cıs olmuyo.bunlar hep bırbırne baglı.kaka yapıncada gaz sorunuda azaldı.tabı bız 3 ayımzı bıtıryoruz duzene grmeye basladık galıba masallah cok sukur

Kızlar bebeğim omzumuzda hep yüzüstü uyuduğu için suratı isilik oldu. Doktora gittik dün doktor bir şey demedi. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?
Haa yuzundeki isilikler ondan mi olurmus bende hep esime kiziyodum sen gizli gizli bebegin yuzunden opuyosun ondan oluyodur diye yasakladimda yuzden opmeyi... gunahini almisim demekki :KK48:

pınar bızde de kaka problemı oldgunda bezı kaldıramazdım.smdı duzenlı yapınca o kadar cıs olmuyo.bunlar hep bırbırne baglı.kaka yapıncada gaz sorunuda azaldı.tabı bız 3 ayımzı bıtıryoruz duzene grmeye basladık galıba masallah cok sukur
Canim siz duzene girene kadar hep fitille mi kaka yaptirdiniz yani arada bir mi boyle kaka sorunu oluyodu yoksa hep mi 4 ya da 5 gunde bir yapiyodu biz 4 gun bekledik fitille yaptirdik akabinde 4 gun gene yapmadi fitille yaptirdik simdi 3.gun hala kaka yapmadi bekliyorum ne zaman yapacak diye

Canim eger kanaman bittiysr 40dan oncr banyo yapman lazim, mesela benim lohusaligim 33.gun bitti banyomu yaptim, esiminde gonlunu yaptim, ama 10 gun sonra adet kanamasi basladi o ayri.. 40.gun banyo kanamasi bitmeyenler icin gecerli max 40gun suruyor lohusalik. İnternettende arastirabilirsiniz dinen boyle..

ah canım stres olmamam mümkün değil haykırsam içim boşalmaz:KK43:

geçmiş olsun canım nasıl oldun?

bilmiyorum dayanabiliyormuyum canım sürekli ağlıyorum hep mutsuzum...

sıkıyorum canım çünkü dediğin gibi çenemde ağrıyor, doğum anında başladım sanırım sıkmaya korkudan stresten kaldı bırakamıyorum farkında bile olmuyorum başım zonklamaya başlayınca dişlerim ağrıyınca sıktığımı farkediyorum

en iyisi gitmek dr a çok ağrıyor başım dişlerim

canım şimdi dr lar bilinçli anne babalar bilinçli hem 6 ay bekleniyor inmezse müdahale ediliyor, haftasonu izledim bu konu fıtıkla ilgili bir program, ordaki dr tek testis çocuk sahibi olmaya engel değil dedi umarım öyledir

canım bende doğumdan hemen sonra oldu kendi kendine geçti, takip et büyürse genel cerraha gitmen lazım, lenf bezleri şişiyormuş jinekoloğum öyle demişti sebebi stres yorgunluk olabilir

canım demiştim aşı huzursuz eder diye gözün aydın:)

geçmiş olsun canım ah ahh bu insanlar

keşke beklese o kadar 2 saati zor ediyor saat başı memede

çok güzelmiş:)

canım benimkide aspiratörle çekerken ağlıyor ama çekiyorum çekmen lazım

olmaz canım dinen olmaz yani araştırabilirsin

benim her günüm öyle

canım karışmak gibi olmasın ama geleneksel değil dini yönden böyle şöyle ki kanaman 20. gün bile bitse ilk doğumunda tekrar kanama başlar mı bilemediğin için 40. günü beklemek zorundasın, ilmihale bakabilirsin netttede hep böyle yazıyor

ama diyelimki ikinci üçüncü doğumun ve sen kanamanın ne zaman bittiğini biliyorsun mesela yine 20. gün diyelim bunu bildiğin emin olduğun için 20. gün lohusalığın bitmiş oluyor anlatabildim mi bilmem:)

Ayy canım iyi ki söylemişsin kaç ay sonra görürdüm yoksa harikasınız:)))

Benim eşim stresten sıkıyor. Huy edinme eflalim. Emzirirken vs Sakız çiğne çeneni anlamazsın uyanıkken Sakız çiğne uykuda da gece plağı yaptırıyor insanlar ama şimdi yaptıramazson tabi gün içinse çeneni kasma bolbol Sakız çiğne pratik tedavisi .. Çok geçmiş olsjn..

Canım Bebeğin banyosu Öncesinde bol bol sol sonra banyo yaptırıp pompa ile Çek oh mis açılır kolayca ...

Ben takıntılı bi başak olduğumdan tam 40 ta aldık zaten bebeği yıkayınca kan ter içinde kalıyorsun hatta Bebeğin temiz suyundan kalanla abdest aldım vs. İçine nasıl siniyorsa öyle yap olmadı bir gün önce ve sonra duş alırsın sen de..

Aksilikler EP üst iste gelir işte çok fermiş olsun iki kuzusuna da inş

Bana da ablam çekmiş yoklamış :) pijama at kuyruğu geç cvp verme ben ama asabiyet yok demiştim ki herkes atladı sen öyle san diyr:))

Ah eflalimm ah çocuklarınla ilgileniyor ya öyle bak olaya üzülmemen için:KK43: erkeklerde merhamet yok olsaydı kanser hasta vs olan karılarını terk etmezlerdi erkekler malesef çok bencil..

KArıcım doğum yaptın iyi misin tebrik ederim teşekkür ederim ne bunları bekle ne çiçek dal yemek hediye... Yaparsa amenna hatta iste yapsın ama içinden bekleme içten bekleme hayal kırıklığına uğrama beklentiye girme
ÇOĞU zaman senin aklına gelen şey onun kafasına uğramıupr bile üzme kendini:KK43:

Poşet ve anahtar seslerine bayılırlar :) ben de deneyeyim bakayım :)

@eflalim canim giremeyebilirim demissin ama dini mesele oldugu icin yazmak istedim yinede, ben bu siteye guveniyorum genellikle dini konulari buraan okurum, cunku hangi ayet hangi hadis yaziyor, delili olmayan seylere pek guvenmiyorum, dini manada hurafeler cok fazla malesef..

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/1310/lohusalik-nifas.html

Canim bak burda asgari suresi yoktur 1 gun bile surebilir diyor, mesela benimki 33 gun surdu yikanip ibadetlerime basladim, ardindan 10gun sonra(40 gunu gecmis oluyor) tekrar kanamam basladi buda yine ayni yerde.okudum adet goruyor sayiliyormusum. Senin ne demek istediginide anladim ben ama ben 40 gune kadar bekleseydim o 7 gun bosuna ibadetlerimi yapmamis olcaktim..
Benim kanamam normalde bitti banyomuda yaptim ondan sonrada gelmedi tam günü hatirlamiyorum ama 10 gün olmuştur adette olmadim zaten fazla kan gelmez mnormaldede.egerki kan bitince lohusalik bitiyosa çoktan bitti benim.mecburen 1 gün önce yapicam çünkü Esim 4 12 yarin beni birakip is cikisi alicak CMT günü sabah gidip gece 12 de gelicek o gün gitme sansim yine yok bebeğimi de tek ben olmadan kimseyle yollamam.temizlik isim var bi gün sonra mevlut.Çünkü annemde bana bi iki gun calabilirsin bisey olmaz dedi tek sayili gün olsun dedi.

Haa yuzundeki isilikler ondan mi olurmus bende hep esime kiziyodum sen gizli gizli bebegin yuzunden opuyosun ondan oluyodur diye yasakladimda yuzden opmeyi... gunahini almisim demekki :KK48:
yazık adam ya :rolleyes: o yanakları görüp nasıl dayansın ben çok öperim hatta öpme dıyenlere ben öpmek ıcın doğurdum baskasının bebegını opemeıyorum kendı çocuğumu öpeyim barı :KK60:

Benim kanamam normalde bitti banyomuda yaptim ondan sonrada gelmedi tam günü hatirlamiyorum ama 10 gün olmuştur adette olmadim zaten fazla kan gelmez mnormaldede.egerki kan bitince lohusalik bitiyosa çoktan bitti benim.mecburen 1 gün önce yapicam çünkü Esim 4 12 yarin beni birakip is cikisi alicak CMT günü sabah gidip gece 12 de gelicek o gün gitme sansim yine yok bebeğimi de tek ben olmadan kimseyle yollamam.temizlik isim var bi gün sonra mevlut.Çünkü annemde bana bi iki gun calabilirsin bisey olmaz dedi tek sayili gün olsun dedi.
Canim eger 40iniz tam cikana kadar kanama olmazsa sen zaten banyonu yapmissin, simdi istedigin zaman yapabilirsin ister 39da yap ister 40da, o tam 40.gun yapma olayi kanamasi bitmeywnler icin gecerli, bende 33.gun banyo yaptim 40a kadar tekrar kanamam olmadi yani lohusaligim 33 gun surdu. 43.gun kanamam oldu o adet kanamasi sayiliyormus.. Eger 40a kadar tekrar kanamam olsaydi bende 40da banyo yapacaktim

yazık adam ya :rolleyes: o yanakları görüp nasıl dayansın ben çok öperim hatta öpme dıyenlere ben öpmek ıcın doğurdum baskasının bebegını opemeıyorum kendı çocuğumu öpeyim barı :KK60:
Canim bende cok opuyorum, kokulu kokulu oh miss :)). Esim yiyor resmen sakaliyla biyigiyla ona bende kiziyorum nazik ol diye :). Baskalarida opuyor arkadaskar filan, bisey demedim hic, birazcik dudaklarini degdirdip opmeleeinden nolcakki :) bebegim sevgi dolu olsun herkese gulsun sevecen olsun istiorum, o yuzden kim istese kucaginada veriyorum opmelerinede izin veriyorum..

Canim siz duzene girene kadar hep fitille mi kaka yaptirdiniz yani arada bir mi boyle kaka sorunu oluyodu yoksa hep mi 4 ya da 5 gunde bir yapiyodu biz 4 gun bekledik fitille yaptirdik akabinde 4 gun gene yapmadi fitille yaptirdik simdi 3.gun hala kaka yapmadi bekliyorum ne zaman yapacak diye
cnım sakın devamlı fitil vermeyin bu seferde fıtılsız yapmaz. alısıyo bagırsaklar tembellesıyo.genelde hep vardı sorun 2 3 4 gunde bı yapardı.bızımkı meger cok yedıgndenmıs.he bıde sut yaglı dıe de kabız olurmus bebısler.devamlı zeytınyagı ver bı cay kasıgı.popodanda ver.bna bunu yogun bakım hemsırelrı dedı.ılk bunu sordular kabız olunca.bıde sey dedıler.kaka yapmadı 5 gundur ddım.gaz cıkartyosa korkma ddı.ne dagınık yazdım ya:) prensesım uyanıyo da

kayınbabamda hastaneye altın almiş getrmiş çıkardı takcm diye kaynanam hemn onune geçti beni gormesn diye fısıl fısıl şimdimi takcn sonra tak koy dedgni duydum. Bna gostermyp snrada taktrmayack amaç o . Ama kayınbaba taktı . Boyle bi zihniyeti bozuk bi kadın işte. Bugun kırkım çıkıyr tel açtım işte kırka ozel ne yapılır diye banyo yaptrcm dedim . Kırka ozel 40 tane taş topla bir avuç bugdayla yıkayacan suya at onla ewe su epele dio bnyo yaprtma ama hastalar diyo mantıga bak ! Kırk gelenegini yp diyo asıl bnyo yapılması gerekyr yaptrma diyor. Normalde o 40 tasla ve bir avuç bugday lı suyla bebege abdest aldırılır snra yıkanr snrada kndn abdest alır yıkanırsın ...
valah canım benim kaynanamda elli tane adet çıkardı başıma ben hiç birini yapmadım oda kudurdu benim kaynanamın amcı benim yanımda kalmaktı 40 gün ben müsade etmedim düşünsene 40 gün onu çekcektim hergün bir adet çıkaracaktı bşıma yok öyle yapma yok böyle yapma allah cadaloz kaynanası olanlara sabır versin

Kırk bitiminde adet olunması normalmiş canım. Bundan sonraki belirsiz bir zamanda olurmuş. Kimisi bir sene olmazmış. Benim tam olarak lekelenmem 50. günde bitti. Adet gibi hiç olmadı. Bir sorun olduğunu sanmıyorum ama yine de danış istersen dr una.
tşkler canım kanamam olmuyordu diye sormuştum ama oldu şükür doktora gerek kalmadı uzun sürerse danışırım doktora

of of bu saat olddu hala hiç biriş yapamadım oğlum kakasını yaptı banyosunu yaptı karnı tok ama uyumuyor e olacak halimiz kokuyorum resmen

Canim bende cok opuyorum, kokulu kokulu oh miss :)). Esim yiyor resmen sakaliyla biyigiyla ona bende kiziyorum nazik ol diye :). Baskalarida opuyor arkadaskar filan, bisey demedim hic, birazcik dudaklarini degdirdip opmeleeinden nolcakki :) bebegim sevgi dolu olsun herkese gulsun sevecen olsun istiorum, o yuzden kim istese kucaginada veriyorum opmelerinede izin veriyorum..
Benim esim cok sigara içiyor ben bile dayanamiyorum o kokuya bi de gelip o kokuyla opmesin bebegimi:KK11:baskalarinin da opmesini istemem cunku herkes dislerini duzenli fircaliyor mu agiz temizligine dikkat ediyor mu bilemeyiz biraz takintiliyim bu konuda:KK20:

cnım sakın devamlı fitil vermeyin bu seferde fıtılsız yapmaz. alısıyo bagırsaklar tembellesıyo.genelde hep vardı sorun 2 3 4 gunde bı yapardı.bızımkı meger cok yedıgndenmıs.he bıde sut yaglı dıe de kabız olurmus bebısler.devamlı zeytınyagı ver bı cay kasıgı.popodanda ver.bna bunu yogun bakım hemsırelrı dedı.ılk bunu sordular kabız olunca.bıde sey dedıler.kaka yapmadı 5 gundur ddım.gaz cıkartyosa korkma ddı.ne dagınık yazdım ya:) prensesım uyanıyo da
Zeytinyagini da deniyorum da ise yaramiyo illa fitil olacak insallah duzene girer de fitil derdinden kurtulurum canim ck sagol cvp yazdigin icin

dişim ağrıyor hafiften bi ay daha sabredeyim zaten değişmesi Lazım kaplamalarım var off çok işi var dişlerimin ya çok korkuyorum:KK17::KK17:
ay canım geçmiş olsun bende hamileyken çok çektim dişimden en sonunda birini çektiler biride kırıldı yani anlayacağın iki dişten oldum ama olsun oğlumun canı sağ olsun bende bu aralar dişçiye gitmeyi düşünüyorum bende korkuyorum kırılan dişimi kesin çekerler

kızlar aranızda hem anne sütü hem mama verenler varmı benim sütüm yetersiz olduğuiçin önce emziriyorum sonra mama veriyorum ama biberona alışıpta mamayı bırakır diye korkuyorum doktorumuz kaşıkla ver dedi ama eziyet gibi zaten mamayı hazırla ver saatlerimi alıyor onun için özel biberonlar var kullanan varmı memnun kaldımı bnde alsammı acaba

kızlar aranızda hem anne sütü hem mama verenler varmı benim sütüm yetersiz olduğuiçin önce emziriyorum sonra mama veriyorum ama biberona alışıpta mamayı bırakır diye korkuyorum doktorumuz kaşıkla ver dedi ama eziyet gibi zaten mamayı hazırla ver saatlerimi alıyor onun için özel biberonlar var kullanan varmı memnun kaldımı bnde alsammı acaba
Cnm ben sık vermiyorum ama verdiğim zaman kasikla veriyorum epey zor oluyor dediğin gibi..

ben kızıma cıhıcco nun anne meme ucu olanından aldım.ucu sılıkon kendı pılastık.tabı bızımkı bendn akıllı memede verdgı savası ondada verdı.ama kendı akmıyo cekınce akıyo meme gbı.mama daha koyu oldugundan akardı ordan bılmem

Medela calma..memeyi birakir gibi olmuStu..bu biberon ise yaradi..tavsiye ederim..

X