2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Günaydın anneler..

Dayak yemiş üzerimden tır gecmiş Eşek tepmiş soğukta kalmış gibiyim :)) sizler nasılsınız?

Canim benim kizimi da agzinda kopuk kopuk salya birikiyor, bi problemmi bu simdi?
Canım bazıları erken diş çıkarıyor onun köpürtüsü olabilir bazen de normal doğjm bebeklerde ağzında mukus oluyor. Benimkinde bu var ağzını pompa işe temizliyorum

kizlar bebisleriniz gunde kac kere kaka yapiyor benimki cok mu yapiyo acaba elek gibi ustten ver alttan gidiyor :-)
Canım bizim drumuz birkaç günde bir kala yapması normal ama her gün bol bol yapan bebekleri daha şok severiz biz Demişti sıkıntı değilmiş yani...

Normal dogum yapanlar 35 gunluk olduk doğum sonrasi kontrole ne zaman gittiniz. Gidince attan muayene ettimi bende yarın gidecem alttan bakinca hala aciklikvar sizkn nasıl oldu dikisdikierim düzeldi benim

Ben 40ım çıkmadan bi aylıkken gitmiştim ultrasonla baktı alttan muayene etti 40ın çıkınca geçer dedi. Ama bi daha doğum yaparsam aksilik olmadığı müddetçe kontrole gitmem zaten canım yanıyor bir de alttan parmakladı artık tahammülüm yok :KK43:

simdı ben bunu damlatcam sora nasıl temzlycdn kendmı akcak.ıcındn baska bıse cıkmadı ılacın
Burnuna damlatabilifain burun açılınca yumuşatıkça da pompa ile çekeceksin canım istersen banyo öncesi de yaptırabilirsin. Damlayı sok banyo yaptır sonra temizle gibi.

Ne guzel oyle kaka yapiyomus bebisleriniz nazar degmesin:nazar:bizde gozunun icine bakiyoruz kaka yapsin diye en ufak bi pırt yapsa kaka yapti diye sevincten hemen altini aciyoruz ama bos bi pirtmis deyip yeniden beklemeye geciyoruz:KK12:bu seferde fitille yaptiricam heralde kakasini

Canım bazı bebekler gaz çıkaramaz pırt yapar bazıları da gazla atarmış durumu ikisi de Eşit yani. Senin Bebiş de pırt yapıyorsa o sa güzel bir şey..

Alıntılarınızı okudum kızlar evet bnm koca tam dayaklık sanki tek bnm çocuklarım . Çok ilgisizleşti . Bazn ilgli gbi gozuksede benm zorumla . Bu durumu nasıl duzeltcm bilmiyorum . En basta şu akşam gezmelerini bıraktırmam lazım ama nasıl bilmiyorum . Evde durunca ruhu daralıymş beyfendnin.
Canım erkekler eve sor giriyor bemim kocamda öyle tek fark ben gezebilsem benimle gezmek ister ama şimdi çıkamıyorum o yalvarıyor ben çıkamayınca kendi gidiyor. Evdeyken yazın balkona Çay kuruyemiş meyve hazırladım kışın kumanda onda kalır vs öyle evde tutmaya çalışıyorum diziye alıştır mesela dizi Akşamlar da ses etme evde otursun ya da haftaiçi bir gün puding yap eevde vs öyle kalır belki haftasonu kalması daha zor bir de inatla değil yardım için değil Fe Kolaylıklar Göstererek görev ver alıştır..
O işteyken Bebeğin banyodan sonraki resmini Çek at babamızı bekliyoruz öpücez de büyüğün Şirin hallerini at.. Büyük çok yaramaz dersen şikayet edersen baba onun bakımından Kaçar ama büyükle oynuyoruz çok eğleniyoruz dersen baba da katılır çocuğun dilinden elinde topla resim Çek baba bana snn gb güzel futbol oynamayı öğret maç yapalım Akşama de. Vs hep oyunla tatlılıkla görevlerini anlayana kadar böyle davran.. Allah yardımcın olsun. Çocuklardan şikayet ederek yardım istersen tabiki Kaçar ama oğlumla çok eğlendik köpüklü banyo yaptık vs derse o da zamanla katılır inş..

Canim goz kanali tikanikligi nasıl anlasiliyor? Benim kizimin gozunde 20 gun önce capaklanma ve akma oldu, drumuz bir damla verdi 10 gün kullanmam icin gecer gibi oldu ama duzenli kullanamadim sanırım tekrarladi, bir 10 gun daha duzenli kullan gecmezse cocuk druna gotur dedi, ama şimdi ki capaklanma degil yeşil bişey akiyor gozunden, birde her agladiginda iki gozunden de yas akiyor, tikaniklik olunca akmamasi mi gerekiyor? Cok sey sordum hakkini helal et canim ya
Canım anne sütü damlat pamuğa onunla sil bir de Gözlerini bakalım.. Çok geçmiş olsjn..

@eflalim bizim kizin gozunun acilmayacagi varmis ne yaparsam yapiyim acilmadi senin oglun ne guzel gecirmis eymen beyinde acilir en kisa zamanda ins sen onada masaja devM gorumcene soyle okusun yine ins deva olur bizde yok bu sefer cok korkuyordm birinde yasadk bari bunda olmasn diyr dua ettm
Geçmiş olsun canım inş ameliyata gerek kalmaz bol bol masaj ve de şimdi varken anne sütünü denesen acaba işe yarar mı?

Bebeğim oto koltuğu şeklinde olan ana kucağına fena alıştı, onda hemen uykusu geliyor ama yatağına alınca huysuzlanıyor, içine gömülü gibi durduğundan fazla tutmak istemiyorum ana kucağında, omurgasına falan zararı olur mu acaba? Evde kullanan var mı?
Benim Bebiş yatmıyor ama herkes onun işinde taşıyor Yenidoğanlar için içinr yastık konulup kıllanıyor bebe de kolay taşonıyor. Çocuğun onda duruyorsa hiç elleşme bence :KK66:))

Off bu kizim niye huy değiştirdi ya ne güzel bakiyodum ona.simdi gündüz ne uykusu var nede duruyor bazen mama verirken biberon agzinda ağlamaya basliyo neden olur bu.çok Yoruldum resmen uyusada iki is yapsam diye bakiyorum ama aksi gibi uyumuyo.pazar günü mevlutumuz var ve evi resmen pislik goturuyo durdu durdu huy değiştirecek bu haftayi buldu bu kiz :KK43: :KK43:
Allah kolaylık bersin canım inş kolayca geçer ben de yapmak istiyorum ama gözüm de yemiyor bir türlü
Bebekler aşı sonrası huy değiştirir inş Kalıcı olmas vücutlarına yabancı madde alıyorlar ne de olsa..

Gaz sancısı için ne yapıyorsunuz kızlar? Bizimki omuzda geziyor hep ama ağırlaşmaya başladı çok fazla gezdiremiyorum omzumda. omuzda uyumayı seviyor.
Ah benim de omuzlar bilekler çöktü ne yaparsam yapayım o gaz çıkmıyor ya da sancılı süreçlerim sonunda çıkıyor sen de arada Baba'nın omzuna at o işten gelince dinlenmeue bak.. Madem Orayı seviyor bebeğimiz:)

Kızlar sulu sarı armutun süt yaptığını farkettim bi deneyin derim birde bugün 32 günlüğüz kontrol için doktora gittik oğlumun sol testisi yukarıda aşağı inmemiş 6 aya kadar inebilir ama inmezse de küçük bir operasyon geçirmek zorunda kalıcakmış böyle bir sorunla karşılaşan var mı aranızda
Canım yeğenimde olmuştu sonra sünnetli birlikte yapıyorlar Yeğenim olmuştu inş sıkıntı olmaz.. Çok geçmiş olsun..

Kizlar benim bebegim 5 saattir duzgun uyumadi aksamlari hep boyle 6-7 saat suruyor uyumuyor, hala ayaklarimda salliyorim 5dk daliyor hemen aciyor gozlerini.. Rezene cayi aldom hipp in 1.haftadan itibaren bebekler icin. Bu aksam verdim kasikla agzina doktum cok az 5 kasik filan yutmustur cogubu geri cikardi, ona ragmen 15dk sonra patir patir gaz cikardi ve kakasini yapti.. Kaka ve gaz soruni olanlar icin tavsiye ederim
Ben bebişe anne Sütünden başka bir şey vermemek için direniyorum ama bizi de gaz mahvediyor bakalım ne olacak..

cnm zaten surekli kavga ediyoruz . Buyuk oglumla hiç ilgilenemiyorum. Oda çok arsızlaştı çok uzgunum ama bzn vuruyorum durmuyr diye çok pişman oluyrm bida vurmcm diyorum o anki sinirle yine aynı . Kendime hakim olamıyrm en çokta buyuk ogluma uzuluyorum ... Ayne dedgin gibi oluyr cocuga patlıyırum sinirimi ondan çıkaryrm Allah beni kahretsin...
Canım bebeğine vurdukça o daha çok azacak dayak Çare değil malesef ve sonra o da Kardeşini dövecek vs.. Kendini hırpalama annelik beter bir duygu arada olur öyle pataklamalar yapmışsın bitmiş ama bundan sonra düşünüp üzülme ama bundan sonra yapmamaya çalış ..

Gripli bir günden herkese günaydın, inşallah bebeğime bulaştırmam:KK43:
Geçmiş olsun bol Sıvı ağza maske ile geçir Günlerini Bebeğini süt korur inş..

Ya kızlar benim kızım 3 gündür emdikten sonra kusuyor ya niye olur ki bu :KK43:

Öok emiyor
Üşütmüş
Gazı çıkamıyor
Ya da bebek reflüsü

Dik emzir karnını bastırma sen de üşütme bebeğe Çorap su kesesi
Karnını iç masaj yap açken ememişken
Dik eğimli yatır

Çok geçmiş olsjn

Öok emiyor
Üşütmüş
Gazı çıkamıyor
Ya da bebek reflüsü

Dik eğimli yatır

Çok geçmiş olsjn

Teşekkürler onun üşüttüğünü sanmıyorum çok sıcak tutuyorum çünkü tek secenek Altını alırken Üşüyor çünkü hiç sevmiyor üzerini fln değiştirirken kıyameti koparıyor bazen battaniyeye sarıp kucağıma bile almam gerekiyor yada benden geçiyor bilemiyorum annemlerdeyim fazlasını kusuyor diyor ama çözemedim gaz sorunumuzdan dolayı da olabilir evet bebek reflüsü sanırım fışkırarak kusunca olurmuş bizimki ağzının kenarından sızdırıyor bazen az bazen çok Seçenekleri değerlendirince bu tablo çıktı :)

onemliolan masaj demisti doktor damla enfeksiyon kapmasn diye

Hm anladım canim çayla siliyorum sütümle siliyorum elimden geldiğince temiz tutmaya çalışıyorum

Gaz çıkarırken mi kusuyor canım, benimkinde öyle oluyor, bir de emdikten sonra bir süre dik tutuyorum, doktor mide kapakları henüz gevşek olduğundan kusabilir demişti.

Genelde gaz çıkarırken çıkarıyor bazen uğraşıyorum uykusu kaçmasın diye yatırıyorum sonra bi bakıyorum çıkarmış her yeri batmış

çok uykum var kızlar

ben dişlerimi çok sıkıyorum

benim gibi olan var mı

dr a mı gitmem gerek

emzirmeye alıştırmaya çalışırken sıkmaya başladım

sıktıkça başım ağrıyor
Canım geceleri de sıkıyomusun dişlerini? Muhtemelen sıkıyosundur, ćene ve baş ağrısı yapar ve muhtemelen stresten kaynaklanır. Doktora gidip gece plagi yaptırırsan rahatlarsın. Tabi birde stres konusunda kendini rahatlatman lazım. Genelde stresten kaynaklanir ve onlem almazsan dişlerine zarar verebilirsin. Allah yardımcın olsun canım.

Pinking Tree Pinking Tree saol canimmalesef kizima kucukken anne sutunude denedim zaten iki kere sondalama yapildi mumkun degil su saatten sonra masaj yapmakla acilmasi rahatsz edici boyutta degil artik ama ins acilir ilerde acilmazsa artik yapilacak ben inaniyoum ama acilacak simdilik gunes ve ruzgarda sulaniyor kendide alisi hemen siliyor :KK66:

sıcak havlu koy, sıcak duş yap, biraz sağ ama en iyisi bebeğe o göğsü emzirmek,,, hafifçe masaj yap birde,, ama çok sert hareketlerde bulunma,,,

Herkese çok teşekkür ederim cevapları için allah razı olsun.. Banyo yaptım sütümü sağdım bebişi emzirdim fln ama gram azalmadı sertlik ve acısı, sonra annem okudu ve birden yumuşadı memem, zaten birden serleşmişti.. Başka sebepleri de olabilir ama bizimki nazardandı sanırım 1 gün önce 40 mevlütü okutmuştuk o zaman birinin nazarı değdi heralde.. Benimle beraber bebişim de rahatsızlandı o gün çünkü..

Bebişlerinin testisi inmemiş olanlar varmış aman diyim kızlar çok dikkat edin hiç ihmal etmeyin
Ben çektim sizin gelinleriniz çekmesin :)
Tabi rabbim dermansız dert vermesin bu ne ki
Benim eşimde bebekken aynı problem olmuş
O zamanlar 3 yaşından önce ameliyat yapmıyolarmış, 3 yaşına gelince de zaten hemen ameliyat etmişler yani çok geç bi yaş değil ama yine de çok etkiliyo
Eşimin ameliyatlı testisi diğerinin yarısı hacim ve işlerliğinde
Tedavi gördük kürler uyguladık vitaminler kullandık da ondan sonra rabbim nasip etti Defnemizi bize elhamdulillah
Neyse çok yazdım siz zaten ihmal etmezsiniz ama işte benimki de tecrübe

Slm kızlar az once fark ettimde koltuk altimda küçük nohut kadar bezeler olusmus birinde 2 tane diger koltuk altimda 1 tane sizdede var mi böyle bişey?

Günaydın anneler..

Dayak yemiş üzerimden tır gecmiş Eşek tepmiş soğukta kalmış gibiyim :)) sizler nasılsınız?

Canım bazıları erken diş çıkarıyor onun köpürtüsü olabilir bazen de normal doğjm bebeklerde ağzında mukus oluyor. Benimkinde bu var ağzını pompa işe temizliyorum

Canım bizim drumuz birkaç günde bir kala yapması normal ama her gün bol bol yapan bebekleri daha şok severiz biz Demişti sıkıntı değilmiş yani...

Ben 40ım çıkmadan bi aylıkken gitmiştim ultrasonla baktı alttan muayene etti 40ın çıkınca geçer dedi. Ama bi daha doğum yaparsam aksilik olmadığı müddetçe kontrole gitmem zaten canım yanıyor bir de alttan parmakladı artık tahammülüm yok :KK43:

Burnuna damlatabilifain burun açılınca yumuşatıkça da pompa ile çekeceksin canım istersen banyo öncesi de yaptırabilirsin. Damlayı sok banyo yaptır sonra temizle gibi.

Canım bazı bebekler gaz çıkaramaz pırt yapar bazıları da gazla atarmış durumu ikisi de Eşit yani. Senin Bebiş de pırt yapıyorsa o sa güzel bir şey..

Canım erkekler eve sor giriyor bemim kocamda öyle tek fark ben gezebilsem benimle gezmek ister ama şimdi çıkamıyorum o yalvarıyor ben çıkamayınca kendi gidiyor. Evdeyken yazın balkona Çay kuruyemiş meyve hazırladım kışın kumanda onda kalır vs öyle evde tutmaya çalışıyorum diziye alıştır mesela dizi Akşamlar da ses etme evde otursun ya da haftaiçi bir gün puding yap eevde vs öyle kalır belki haftasonu kalması daha zor bir de inatla değil yardım için değil Fe Kolaylıklar Göstererek görev ver alıştır..
O işteyken Bebeğin banyodan sonraki resmini Çek at babamızı bekliyoruz öpücez de büyüğün Şirin hallerini at.. Büyük çok yaramaz dersen şikayet edersen baba onun bakımından Kaçar ama büyükle oynuyoruz çok eğleniyoruz dersen baba da katılır çocuğun dilinden elinde topla resim Çek baba bana snn gb güzel futbol oynamayı öğret maç yapalım Akşama de. Vs hep oyunla tatlılıkla görevlerini anlayana kadar böyle davran.. Allah yardımcın olsun. Çocuklardan şikayet ederek yardım istersen tabiki Kaçar ama oğlumla çok eğlendik köpüklü banyo yaptık vs derse o da zamanla katılır inş..

Canım anne sütü damlat pamuğa onunla sil bir de Gözlerini bakalım.. Çok geçmiş olsjn..

Geçmiş olsun canım inş ameliyata gerek kalmaz bol bol masaj ve de şimdi varken anne sütünü denesen acaba işe yarar mı?

Benim Bebiş yatmıyor ama herkes onun işinde taşıyor Yenidoğanlar için içinr yastık konulup kıllanıyor bebe de kolay taşonıyor. Çocuğun onda duruyorsa hiç elleşme bence :KK66:))

Allah kolaylık bersin canım inş kolayca geçer ben de yapmak istiyorum ama gözüm de yemiyor bir türlü
Bebekler aşı sonrası huy değiştirir inş Kalıcı olmas vücutlarına yabancı madde alıyorlar ne de olsa..

Ah benim de omuzlar bilekler çöktü ne yaparsam yapayım o gaz çıkmıyor ya da sancılı süreçlerim sonunda çıkıyor sen de arada Baba'nın omzuna at o işten gelince dinlenmeue bak.. Madem Orayı seviyor bebeğimiz:)

Canım yeğenimde olmuştu sonra sünnetli birlikte yapıyorlar Yeğenim olmuştu inş sıkıntı olmaz.. Çok geçmiş olsun..

Ben bebişe anne Sütünden başka bir şey vermemek için direniyorum ama bizi de gaz mahvediyor bakalım ne olacak..

Canım bebeğine vurdukça o daha çok azacak dayak Çare değil malesef ve sonra o da Kardeşini dövecek vs.. Kendini hırpalama annelik beter bir duygu arada olur öyle pataklamalar yapmışsın bitmiş ama bundan sonra düşünüp üzülme ama bundan sonra yapmamaya çalış ..

Geçmiş olsun bol Sıvı ağza maske ile geçir Günlerini Bebeğini süt korur inş..

Öok emiyor
Üşütmüş
Gazı çıkamıyor
Ya da bebek reflüsü

Dik eğimli yatır

Çok geçmiş olsjn
Canim geçti çok şükür dun aksam 10dan sonra sakinleşti agri kesici vermiştim aksam üzeri sanirim asidan oldu olanlar.Gece 6 da bi kalkti o kadar yorulmusum ki iki günde uyumadigi icin karnini doyurduktan sonra yattim assagi eşime dedim al sen uyut diye zor bela uyumuş yavrum artik dayanamadım uyku gözümden akti resmen eski haline döndü bide banyo yaptirdik yavrum resmen uykudan gözünü acamiyo :-) darisi diğer bebislerin basina inşallah bu gece nöbetçiyiz galiba :-) :-) :-)

Arkadaşlar nasılsınız biz 35 gunluk olduk :) bebegimin gozu capaklaniyodu sonra baya artti doktora gttk mikrop kapmış hemen kuveze aldilar bi hafta antibiyotik tedavisi gördü cok zor zamanlardi benm uzuntuden sütüm kesildi.sonra mama icmeye basladi oğlum :KK43: aptamil pronutra.eve geldikten sonra süt yapmaya calistim Hamdolsun geri geldi ama 3 saat bekletmeme rağmen iki gogusten sadece 30 cc çıkıyo bnde bi öğün mama bi öğün anne sütü veriyorum beni gece emmiyo gündüz emiyo bnde sagip biriktirip veriyorum. Tabi mama ve süt karisinca oğlum gazmana döndü. Bütün suruplari denedik hala kivraniyo yavrum.bana tık dye cozum olacak bsy önerin ltfen.sab simplex zinco nurse harveys kimyon zeytinyağı biogaia bunlarda sonuc sıfır başka napabilirim nette gripe water dye bsy buldm siparis verdim bakalm nolcak :KK43:

bizim 5.6 mm mis
Canım yanlış mı söyledim diye kağıda baktım tekrar 47 mm yazıyo, sizinki 56 mm, ya da 5.6 cm mi yazıyo acaba :KK17:
Arkadaşlar nasılsınız biz 35 gunluk olduk :) bebegimin gozu capaklaniyodu sonra baya artti doktora gttk mikrop kapmış hemen kuveze aldilar bi hafta antibiyotik tedavisi gördü cok zor zamanlardi benm uzuntuden sütüm kesildi.sonra mama icmeye basladi oğlum :KK43: aptamil pronutra.eve geldikten sonra süt yapmaya calistim Hamdolsun geri geldi ama 3 saat bekletmeme rağmen iki gogusten sadece 30 cc çıkıyo bnde bi öğün mama bi öğün anne sütü veriyorum beni gece emmiyo gündüz emiyo bnde sagip biriktirip veriyorum. Tabi mama ve süt karisinca oğlum gazmana döndü. Bütün suruplari denedik hala kivraniyo yavrum.bana tık dye cozum olacak bsy önerin ltfen.sab simplex zinco nurse harveys kimyon zeytinyağı biogaia bunlarda sonuc sıfır başka napabilirim nette gripe water dye bsy buldm siparis verdim bakalm nolcak :KK43:
Canım omnivit kullanıyoruz biz dr yazmıştı, istersen onu da dene bi

Kaç gündür grip olmakla olmamak arasında gidip geliyodum, bugün boğaz ağrıma yenik düştüm, ayrıca bana yardımcı olduklarını sanan herkes delirtme aşamasına geldi benii. Oynatmaya az kaldıı
Yalnız olmak fiziksel olarak yorucu, birilerine laf anlatmaya çalışmak da psikolojik olarak çok yorucu. En son kaynanam geldi, ondan sonra yalnızlığın kıymetini anladım, şu an fena gribim kalkacak halim yok ama onun evde olmasına tercih ederim.

X