2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar benim bebegim 5 saattir duzgun uyumadi aksamlari hep boyle 6-7 saat suruyor uyumuyor, hala ayaklarimda salliyorim 5dk daliyor hemen aciyor gozlerini.. Rezene cayi aldom hipp in 1.haftadan itibaren bebekler icin. Bu aksam verdim kasikla agzina doktum cok az 5 kasik filan yutmustur cogubu geri cikardi, ona ragmen 15dk sonra patir patir gaz cikardi ve kakasini yapti.. Kaka ve gaz soruni olanlar icin tavsiye ederim

@hihami goz yasi kanali tikaniklifi cocuklarn cogunda oluyor kizimda var 3yasinda malwsef gecmedi iki kwre genel anestezi ile sondalama yapildu yavruma ama gecmedui ins ilerde gecer diyoruz ama pek umut yok kucuk bi amelitatka oraya yapay kanal konulacak ben iki haftalikken farkettm masaja doktragtmeden baslamstm doktorda damlave masaji tavsiye etmisti bizde sadece akma vardi capak yoktubiri massjla acildi digeri acilmadi sag gozu hafif ruzgar guneste hemen sulanyr dikkatli ol masaji ihmal etme ama acilmaynca acilmiyor baska bi arkadasn sondalama ile acildi bizimki biraz inatci cikti

Belki sacma bulursunuz bilemem ama benim kuzenimin kizinda da ayni sorun vardi. Bir kac ay sonra karpuz suyu ile kompres yapmaya basladilar. Hatta bir aksam ben ciktim karpuz aradim. Cok sukur hic bir mudahaleye gerek kalmadan iyilesti.

Canim esin böyle gelmiş böyle gider sen zorla nereye kadar vaz geçirebilirsin ki.bi gün gitmez iki gün gitmez ama 3. Gider şayet içinde varsa zaten sürekli gitmezdi sanirim konuda öyle kabulleniceksin.bize konuşmak kolay tabi seni geçtim en azından cocuklarinla yeterince ilgilenebilir yeni doğmuş bebeği var gitmeyebilir.ama diyom ya biz kendi koicalarimiza gore konuşuyoruz benim esimde asla bi yere gitmez bensiz bebekten öncede evden gitmezdi kesinlikle kahve nedir bilmez arkadaşlarıyla gezme tozma huyuda yoktur bi gorumcemlere gideriz bide esimin kuzenime beraber onlarda kocalari var.yani adamlarin kişilik meselesi ayni şekilde benim eşimin dayisi var isten gelir yer yemeği hemen kahveye çocuk dersiymis problemiymis onu bağlamaz.buda böyle gelmiş böyle gidiyor.ama ben asla istemem kocam yaninda olsun benimle otursun hic bi yere gitmesin.oda ayni şekilde o yüzden annemlerin yanina zor yolluyo beni bensiz duramadigi icin :-)
malesef oyle cnm evlendgmizden beri fışarda arkadaslarıyla gezmede tozmada hep. Kendine ait dukkanı var akşam arkadaslarıyla orda toplanıp oturuyolarmış. Biraz bendende var bastan kısıtlamadım hep serbest bıraktım . Bide biz ailesiyle beraber otırduk uç sene . Sorumluluk almadı hiç . Şimdi bile şu saat oldu gelmedi bide mesaj atmış canı puding istemişte yap diye. Bende dedim tuvalete bile gdemiyorum sen puding diyon dedim bide trip atıyr tmm yapma diye . Bekar gbi gezp tozuyor anca hiç bşy umrunda degil.

malesef oyle cnm evlendgmizden beri fışarda arkadaslarıyla gezmede tozmada hep. Kendine ait dukkanı var akşam arkadaslarıyla orda toplanıp oturuyolarmış. Biraz bendende var bastan kısıtlamadım hep serbest bıraktım . Bide biz ailesiyle beraber otırduk uç sene . Sorumluluk almadı hiç . Şimdi bile şu saat oldu gelmedi bide mesaj atmış canı puding istemişte yap diye. Bende dedim tuvalete bile gdemiyorum sen puding diyon dedim bide trip atıyr tmm yapma diye . Bekar gbi gezp tozuyor anca hiç bşy umrunda degil.
Canim.seni doldurup dahada uzmek esinle tartismana sebep olmak istemem.. Ama bence bi evlilik danismanina gitmelisiniz, esininki cidden sorumsuzluk, cok bencilce, gercekten sinir oldum evli barkli adamin aksam vakti disarda ne isi var, ustelik yeni dogum yapmissin, nasil yardim etmeliyim diye dusunmeli, buyukle ilgilenmeliki sende biraz rahatlayasin.. Bende tek cocuk inan aksam esim gelsede alsa biraz diye bakiyorum, azicik kafam bosaliyor rahatliyorum, insan dusa bile giremiyor yahu bebekten.. Hem senin cocuklarina karai sabirli olabilmen icinde desaj olman lazim, yoksa iyi annelik yapamazsin, sabrin kalmaz cocuklariba patlarsin.. Otur karsina al konus, tartismadan konus, orta yolu bulun haftada birkac gun evde dursun, bencilsin deme ama bencilce davrandigini hissettir..

Arkadaşlar sağ göğsümde irice bi kitle oluştu, elime semsert geliyo :KK43: dün geceden beri daha sık emzirmeye başladım bebeğimi ama acıyo da :KK43: internette araştırdım süt birikirmiş, kimisi sıcak kompres demiş kimisi soğuk ! Pompayla da sağayım diyorum bi tek bebişle geçmez bu sertlik, gerçi sağarak fln geçer mi onu da bilmiyorum :KK43: çok korkuyorum
sıcak havlu koy, sıcak duş yap, biraz sağ ama en iyisi bebeğe o göğsü emzirmek,,, hafifçe masaj yap birde,, ama çok sert hareketlerde bulunma,,,

Ne guzel oyle kaka yapiyomus bebisleriniz nazar degmesin:nazar:bizde gozunun icine bakiyoruz kaka yapsin diye en ufak bi pırt yapsa kaka yapti diye sevincten hemen altini aciyoruz ama bos bi pirtmis deyip yeniden beklemeye geciyoruz:KK12:bu seferde fitille yaptiricam heralde kakasini
ben zeytinyağı sürüyorum biraz, daha sonra altını açıp bekliyorum,, tabi örtüyorum üstünü biraz,, kazalar olmasın dşye :KK66:))

Canim.seni doldurup dahada uzmek esinle tartismana sebep olmak istemem.. Ama bence bi evlilik danismanina gitmelisiniz, esininki cidden sorumsuzluk, cok bencilce, gercekten sinir oldum evli barkli adamin aksam vakti disarda ne isi var, ustelik yeni dogum yapmissin, nasil yardim etmeliyim diye dusunmeli, buyukle ilgilenmeliki sende biraz rahatlayasin.. Bende tek cocuk inan aksam esim gelsede alsa biraz diye bakiyorum, azicik kafam bosaliyor rahatliyorum, insan dusa bile giremiyor yahu bebekten.. Hem senin cocuklarina karai sabirli olabilmen icinde desaj olman lazim, yoksa iyi annelik yapamazsin, sabrin kalmaz cocuklariba patlarsin.. Otur karsina al konus, tartismadan konus, orta yolu bulun haftada birkac gun evde dursun, bencilsin deme ama bencilce davrandigini hissettir..
cnm zaten surekli kavga ediyoruz . Buyuk oglumla hiç ilgilenemiyorum. Oda çok arsızlaştı çok uzgunum ama bzn vuruyorum durmuyr diye çok pişman oluyrm bida vurmcm diyorum o anki sinirle yine aynı . Kendime hakim olamıyrm en çokta buyuk ogluma uzuluyorum ... Ayne dedgin gibi oluyr cocuga patlıyırum sinirimi ondan çıkaryrm Allah beni kahretsin...

cnm zaten surekli kavga ediyoruz . Buyuk oglumla hiç ilgilenemiyorum. Oda çok arsızlaştı çok uzgunum ama bzn vuruyorum durmuyr diye çok pişman oluyrm bida vurmcm diyorum o anki sinirle yine aynı . Kendime hakim olamıyrm en çokta buyuk ogluma uzuluyorum ... Ayne dedgin gibi oluyr cocuga patlıyırum sinirimi ondan çıkaryrm Allah beni kahretsin...
Canim oyle soyleme, bak esin sizin icin biseyler yapmak zorunda yoksa sende cocuklarinda mutsuz olursunuz, vicdan azabi duyuyorsun, uzuluyorsun, vurma etme dicem ama biliyorum o an bilincli davranamiyorsun, o reddeye gelmeden, o kadar dolmadan biseyler yapman lazim.. Esin cocukla ilgilensin, ilgi azaldikca cocuk arsizlasir zaten, ve vurmak hic cozum degil.. Esini eve baglamaya calis, tartisma tut kendini alttan al, biliyorum zor sabahtan aksama kadar cocukla ugrasip bide aksam kocayi idare etmekle ugrasmak zor, ama belki bikac gun idare edersen esinde aksamlari disari kacmaz.. Belki evde huzur bulmadigi icin gidiyordur. Mesela ben cay hazirliyim sen cocuklarla ilgilen de, onun icin bisey yaptigin icin cocuklarla ilgilenir boyle boyle alistirabilirsinde.. Esini en iyi sen tanirsjn neleri sever, nelerden hoslanmaz.. Bu sekilde olmaz ama sorunlar buyumeden yok etmek en guzeli :KK66:

Canim oyle soyleme, bak esin sizin icin biseyler yapmak zorunda yoksa sende cocuklarinda mutsuz olursunuz, vicdan azabi duyuyorsun, uzuluyorsun, vurma etme dicem ama biliyorum o an bilincli davranamiyorsun, o reddeye gelmeden, o kadar dolmadan biseyler yapman lazim.. Esin cocukla ilgilensin, ilgi azaldikca cocuk arsizlasir zaten, ve vurmak hic cozum degil.. Esini eve baglamaya calis, tartisma tut kendini alttan al, biliyorum zor sabahtan aksama kadar cocukla ugrasip bide aksam kocayi idare etmekle ugrasmak zor, ama belki bikac gun idare edersen esinde aksamlari disari kacmaz.. Belki evde huzur bulmadigi icin gidiyordur. Mesela ben cay hazirliyim sen cocuklarla ilgilen de, onun icin bisey yaptigin icin cocuklarla ilgilenir boyle boyle alistirabilirsinde.. Esini en iyi sen tanirsjn neleri sever, nelerden hoslanmaz.. Bu sekilde olmaz ama sorunlar buyumeden yok etmek en guzeli :KK66:
çok sagol canım çokk guzel anlatmişsin . Bizim evin içinde bizle yasar gbi biliyosun cnm çozmuşsun olayı . Dediklerini yapıcam çok rahatlattın beni . İnşallah işe yararda huzur buluruz artık bizde.

Gaz sancısı için ne yapıyorsunuz kızlar? Bizimki omuzda geziyor hep ama ağırlaşmaya başladı çok fazla gezdiremiyorum omzumda. omuzda uyumayı seviyor.
mrb canım öncelikle allah sabır versin bende aynı dertten muzdaribim kullanmadığım ilaç kalmadı ama geçmedi ben de omuzumda saatlerce gezdiriyorum ama dün doktora gittim bana biogaia diye bir ilaç yazdı kullandığım ilaçlarn içinden tek bundan memnun kaldım daha yeni kullanıyorum ama bebeğimi rahatlatıyor ve uyuyor

kızlar sizebir sorum olacak benim kırkım çıktıktan sonra temizlenip yıkandım tekrar lekelenmem oldu ve bir hafta snra adet oldum doktora gidecemde dedim merak ettim aranızda böyle olan varmı acaba

Arkadaşlar tüp bebekle hamile kalan varmı aranızda benim transferin yapıldı ama 10. Günüm henüz belirti yok
mrb canım öncelikle hayırlı olsun inşallah tutar bende tüp bebek yaptım şuanda bebeim kucağımda bir buçuk aylık oldu rabbim sanada nasip etsin canım öyle çok belirti bekleyip stres yapma kendine bendede belirti yoktu sadece adet belirtileri vardı ama herkeste farklı oloyur hep pozitif düşün zaten insan olur olmaz strese giriyor ama bol bol dua et ben çok ettim ve rabbim kabul etti elhamdulillah hakkında hayırlısı olsun.

Yine uykusuz bir gece. Bu saate kadar hâlâ kızım tam olarak uykuya dalamadı. Inşallah şimdi uyurda bende uyuyabilirim, çok yorgunumm ama kızımı uykudan daha cok seviyorumm. :KK60: :KK68:Allah yardımcımız olsun:KK23:
mrb canım bende şuan oğlumla uğraşıyorum ve sıklıyordum ama bu mesajı gördükten sonra hepsi geçti insan yanlız olmadığını anlıyor allah yardımcımız olsun

Eflalim meme ucun iyilestimi..bana antibiyotikli krem verdi doktor 3 gundur suruyorum hic faydasi olmadi..:KK43:aciyla kendimi cekiyorum galiba yavrumda hissediyor..bi gogsumu tutamamaya basladi ustune birde..sutum azaliyor sanki cok uzuluyorum..her emzirmede hem acidan hem uzuntuden agliyorum..ne yapcagimi sasirdim..denemedigim sey kalmadi....cok moralim bozuk:KK43:
mrb canım öncelikle geçmş olsun benimde göğüs ucum hep yaraydı süreklli göğüs için keremlerden sürüyordum daha kötü oldu bende kremleri bıraktım yaralar kabuk bağladı zorlandım ama bir hafta sürmedi göğüslerim iyileşti sende dene istersen çok zorlanırsan günde bir kere krem sür ben öyle yaptım inşallah iyileşr çok zor allah yardımcın olsun

Çok kötüyüm uykusuz kızım gece memeyi emerker ağlamaya başlıyor ve enemeyince açlıktan da uyuyamıyor saat 6 da yatıyor gündüz bugün aynı şey oldu nedeni ne sizce lütfen yanıtlayın ne yapabilirim emmeyince çok huzursuz oluyoru .bir de kakasını bazen ben bacaklarını iytirerek yaptırıyorum Si de durumlar nasıl bunu yanlışmı yapıyorum Allah herkese kolaylıklar versin
canım gaz sancısı olabilir kendini sıkıp bacaklarını yukarıya doğru çekiyorsa gaz sancısıdır allah yardımcın olsun

mrb canım bende şuan oğlumla uğraşıyorum ve sıklıyordum ama bu mesajı gördükten sonra hepsi geçti insan yanlız olmadığını anlıyor allah yardımcımız olsun
Bende gece sayfaya girdigimde yazan arkadaşlar moral oluyor, tek degilim diye düşünmek önemli:KK68:
Uykusuzluk ve yorgunluga ragmen iyiki varlar.. :)

Son düzenleme:
X