2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar oğlumun burun akıntısı var nezle gibi geniz ide tıkalı gibi hor hor ses geliyor ne yapmalıyım doktor xclear diye bir damla verdi ama burnu aciyorumda ileriyi açmıyor varmı tavsiye edeceğiniz biseyler

Gunlerce uyumak istiyorum:KK57:resmen perte cıktım ben:KK67:4 gun boyunca kaka yapamadi oglum en son fitil yardimiyla yapabildi de rahatladi yavrum benim..ben 2.cocuk falan istemiyorum buna zor bakiyorum 2 cocugu olanlara allah yardim etsin guc kuvvet versin
Peki 3 çocuğu olanlar valla sanki hiç çocuk buytmemisim bende pert oldum gaziydi kakasiydi derken birde abiden grip kapti yandım ben

ben masaj yapıyorum, konuşuyorum, şarkı söylüyorum,, doğduğundan beri hep evi gezdirip ona evi tanıtıyorum,,
dikkatini çekicek siyah ve beyaz renkde oyuncaklar var onlarla oynuyorum,, bana baktığı zaman dilimi çıkartıyorum 20 sn kadar oda yavaş yavaş yapmaya çalışıyor,, ( bebekler çok iyi taklitçidir),,,
artık yavaş yavaş a,sesini çıkarmaya başladı bende çıkartıyorum sesin aynısını,,,
birde değişik değişik şarkı dinletin diyorlar,, benimki klasik müzikde sakinleşiyor,,, ama nükhet duru yuda moron 5 de dinletiyorum,,,
birde yüs üstü yatırıyorum,, kafasını kaldırması için teşvik ediyorum oynuyorum,,,
Kaç gunluksunuz bizimki gözünü kapatıp ağlayıp duruyor

Nego Nego kaldirmadm resimleri duruyor
Bende oyin halisi kullandm kizimda hrkese tavsiye ederm el goz koordinasyonu acisndan ben tiny love almstm sonra oyuncklarni cikarip yere serip oynadi kizim bi ay sonra cikaricm:KK66:
Bu arada benim bebis uyanikken onla konusunca oda benimle konusuyr guu aguu gulmeler kalabalikta beni gorunce guluyor takili kaliyor gozler bende muthis bi duygu:-) @praline senin oyun benimde favorim
Sonra dans ediyoruz beraber cingiraklari cikardim ama korkuyo suan :-)
Bebek kaç günlük tanıyorum annesini siz kac gunluksunuz

Senden cesaret alarak az önce bebeği tek başıma yıkadım. Eşimi kaldırsam şimdi tıntın edecek biliyorum. Hem kaka hem kusmuk olunca hızlıca yıkayıverdim, gayet güzel oldu :21:
vayyy süpersin tatlımm seni tebrik ediyorum valla öyle cart curt attım ogün ama :) daha henüz tek yıkayamadım yani :) sap gibide dursa eşim yinede insana kuvvet veriyormui:KK48:

Cnm ben 1.5 aydır bu şekilde yasiyorum tuvalete bile gidemiyorum bazen, onume biri getirirse öyle yiyebiliyodum..Artık kizim huzursuz olmaya basladi gunduz ve aksam uyumayinca..
eve kamera takıp kendımı you tube da paylaşsam tıklanma rekoru kırarım kesin :KK48:
ana kucağını normalde oğlum hiç sevmıyor bız 10 gundur yalnızız artık dedım mınıone başının çaresine bakıcaksın kızım kimseden sana fayda yok,tamm çişim gelirr memeyı emer,napim zor duruyorum çatlıcam anda koşuyoruz wc ye hemen ana kucağına koyuyorum ,n-banyonun kapısında hole koyuyorum kapıyıda yarım aralıyorum pişş piş oğluşum aşlım diye diye tuvaletımı yapıyorum,hele ev süpürmemiz komediıydi,salonu süpürceğim zaman ana kucağıyla onu bıraz ileriye koyuyorum ki tozgelmsein korkmasın diye,normalde onda asla durmayn bebeğim fal taşı gibi gözlerini açıyo komık komık napıyorum diye bakıyor :KK57:
her odayı benle geziyor:KK48:
geçen saçıma maşa yapayım dedim,banyodayım o da yıne holde,sağ tarafı oldu sola geçemeden çıldırdı artık
dedim manyak kadın neyıne lazım senin lüle,topladım tekrar:KK48:

eve kamera takıp kendımı you tube da paylaşsam tıklanma rekoru kırarım kesin :KK48:
ana kucağını normalde oğlum hiç sevmıyor bız 10 gundur yalnızız artık dedım mınıone başının çaresine bakıcaksın kızım kimseden sana fayda yok,tamm çişim gelirr memeyı emer,napim zor duruyorum çatlıcam anda koşuyoruz wc ye hemen ana kucağına koyuyorum ,n-banyonun kapısında hole koyuyorum kapıyıda yarım aralıyorum pişş piş oğluşum aşlım diye diye tuvaletımı yapıyorum,hele ev süpürmemiz komediıydi,salonu süpürceğim zaman ana kucağıyla onu bıraz ileriye koyuyorum ki tozgelmsein korkmasın diye,normalde onda asla durmayn bebeğim fal taşı gibi gözlerini açıyo komık komık napıyorum diye bakıyor :KK57:
geçen saçıma maşa yapayım dedim,banyodayım o da yıne holde,sağ tarafı oldu sola geçemeden çıldırdı artık
Ilk çocukta öyle oluyor benim ilkide oyleydi ama bunu kkucağa alistirmadim arada durmazsa emzik koyuyorum cok sık olmamakla birlikte rahatiniz simdilik

Canım bebeği emzirirken uyku arkadaşı ile birlikte göğsüne al sonra onlar birlikte Babasına ver ya da yatağına bırak.. Doğar doğmaz böyle kullanıyorlar burada hastaneye uyku Arkadaşı ile gelen bile var:)
Ben de okumay başlamak istiyorum ama gede uykusuzluğu bende hal bırakmıyor
..

Benimki de öyle canım o Yüzden alternatif arıyorum ya neyle oyalayabiliriz diye :)) uyanınca kucak meme istiyor:KK43:

Oyun halısını ben de düşüneyim iyi fikir oldu..

Hehe eflalim kırk çıktı ama bizim de canımıZ çıktı demek ki :))
Sağol canım inş kavuşucaz.. Evet büyük kardeşler parçalıyor küçüklerin eşyasını :))
Senin resimlerini göremiyorum ben ;(((
Ayrıca doğum hikayeni okudum çok güzel en çok da iyi ki demene sevindim hastane seçiminde pişmanlığının olmamasına.. Keşkesiz ve sağlıklı bir doğum olmuş ne mutlu size ..

Ben de alıcam sanırım aslında evi doldurmak istemiyorum ama kullanışlı demek ki sen de yatağın üstüne serip kontrollü kullanabilirsin büyük babaannedeyken..

Kesinlikle :))

Ben de Doğduğu ilk günden beri kundakvari uyku tulumlarını kullanıyorum çok kullanışlı :))

Canım nazarı taktıkça daha çok çekiyoruz inan ben de tr de anlı Şanlı Mevlüt yapmak istiyorum ama korkuyorum nazardan :)) düğünüm sonrasında da hep hasta olmuştum vs. En iyisi okuyup Allah a sığınmak :)

Canım 40'a kadar yolumuz var hahaha:))
Bebişi kardeşsiz bırakmak olmaz topluca yeni topicte buluşacağız hehehee

bende aynısının pembesini vve kremini kullanıyorum çok da kullanışlı..
heheh adin paşa nasıl sezincim? :)
canım ya bir sene daha adamla işim olmaz gibi geliyor çok perişan haldeyim ben:KK43:

canım foto işini halledicem kaldırmıştım

inşaallah mevlütünüz sıkıntısız geçer aman nazarlar değmesin ben çok dertliyim takmasamda oluyor olan işte:KK43:
Zar zor uyutulan bir bebek gazi yoksa karni toksa alti kuruysa neden yarim saat bile dolmadan uyanirki yaa :KK43:( off ya bi turlu uyuyamadim
gaz bitmez ki canım çıkarırsın yeni emdiği süt tekrar gaz demek
Kızlar bugün kasığımda sızlama şeklinde ağrı var. Bugün doğumdan sonra ki 23. Günüm. Sizde de oluyor mu arada?
bende de oldu canım 49 günlük olduk ara ara oluyor
Canim rahat ol bende okuyorum bebegime hergun, ama bu kadar korkcak bisey yok, tamam nazar haktir ama koruyan Allah, Allaha emanet yavrular bisey olursada imtihan dememiz lazim, kimse gormesin filan diye dusunme canim, her bebegin farkli guzellikleri var, kimi cok akilli olur , kimi uzun kimi tombul, yani seninkide masallah iyi kilo aliyormus. Hemen nazar degmez insallah korkma sen :KK66:
inşaallah canım ama değdi yine yazıcam:KK43:
Canim bendeki 60cmdi simdi kucultu yenisini bayagi buyuk almayi dusunuyorum 90cm filan buyuk olmasinin zarari yokki yasina kadar giysin :)
ay deniyim dedim yazdığım gün giydirdim eller içerde ayaklar içerde iyi dedim üşümez, deli oldu kollarını rahat hareket ettiremedi geri çıkardım:)
gruba girmeyi birak uykuya hasret kaldm.bebislerim cok yoruyorlar.birde su gaz olayi mahvetti bizi.ikiside kivraniyor sancidan.damlalarda bir ise yaramiyor bizde.su surec bir bitseydi..günde kac defa girip takip ederdim forumu.simdi okumaya firsatim olmuyor malesef
Allah yardımcın olsun canım
Kızlar ya bebeğim gündüz uykuya dalamıyor:KK43:1 saattir ayağımda sallıyorum tam uyudu diyorum açıyor gözlerini.sabah tan akşam 4,5 e kadar böyle sürüyo arada çok kısa uykuları oluyo sanki 5-15 dakika.böyle olunca tüm gün kitleniyorum siz nasıl uyutuyorsunuz?sling aldım ben işimi yaparken göğsümde uyusun diye ama kullanmayı beceremedim
benimkide aynı canım perişanım
Kizlar bebeklerinize humananin kimyonlu rezene cayi var ondan veriyor musunuz?
sen kullandım mı canım faydası varsa bende aldırıyım

Kızlar bu fön makinesi sesi mucizevi bir şey, bugün uykusu gelince açıyorum youtube dan sallamama gerek kalmadan uyuyor, kuzuları uyumayanlar denemediyseniz deneyin.

canım ilk başlarda işe yaramıştı şimdi kanmıyor ona
Selam hanimlar sabah gorumcem kahvaltiya cagirms oraya gttk esim dogum hediyesi pirlanta alayim diyordu hadi gidelim dedi ahmeti emzirip biraktim esim kizim ben ciktik ilk kez biraktm ahmeti cok ozledim :KK43: sonra pirlantalr minicik gozumu doldurmadi alyanla birlesik tektasla telkarili ince bir kelepce aldim ..kizimda topuklu ayakkabi istiyordu araya aay zor bulduk bu mevsimde cok guel oldu bende hava almis oldum 2saat sonunda geldk ahmet akilli durmus 3tane ablasi var halasinin kucaktan kucaga gezmis :-)

Iste dogum hediyelerim

Saol canim daha guzellerin sizin olsun git gez stresini at bebek odasida var cocuk icinde iyi olur fanusta yetiamicek yaa sosyal varliklariz biz hem onun algisida artar benim kiyafetlerim ouyor zyifaym bi bes kilo daha o zaman cikicam kiyafete ilk dogumumda cok skısıktk doumu bile devette yapmstm kocam bunda cektigim sanciyi gorunce galiba kiyamadi saolsun bu kaar kosturdugumu goruyor gonlumu aldi ev islerindeki performansindan dolayi hakettin diyo :-) iki coxukla sabahtan aksam yemegini yapip tertemiz ev ile karsilaynca az cok anlamis bende uzuluyrdum beni hic dusunmuyor die :-)
canım çok güzeller güle güle tak kullan, yanlış anlama sakın moralim bozuldu böyle görünce:KK43: ben altın sevmem takı da sevmem ama odun eşim ne ilkte ne ikincide almadı bir şey, bırak almayı ya güzel bir söz söylemedi, bir çiçek getirmedi hastaneye eve:KK43: o yüzden aklıma geldi moralim çok bozuldu yine:KK43: sabahtan beri keyfim yok:KK43:
Kızlar oğlumun burun akıntısı var nezle gibi geniz ide tıkalı gibi hor hor ses geliyor ne yapmalıyım doktor xclear diye bir damla verdi ama burnu aciyorumda ileriyi açmıyor varmı tavsiye edeceğiniz biseyler
canım nazal burun aspiratörü al bizimkide hep öyle o rahatlatıyor
Bebek kaç günlük tanıyorum annesini siz kac gunluksunuz
bizimki 49 günlük bir aydan önce başladı tanımaya tepki vermeye, ilgilenirsen tepki veriyor canım

:KK70::KK70::KK70::KK70:

Günaydınlar kızlar mutsuzum keyfim yok:KK43: ben eşimin odunluğundan anlayışsızlığından bıktım gerçekten bıktım, ruhum yapayalnız....

Nazar işini yazıcam, o gün dedim ya kaynım işte tosun tosun çok kilo almış dedi eltim de yoook aynı bence dedi hasetliğe bak!! Neyse ertesi gün kızlar yine sağ mememde o sivilcemsi şeylerden çıktı ve cumadan beri yine yanıyor sızlıyor, ilk çıktığında da eltim gelip kilosunu sormuştu maşaallah bile dememişti!!

Gerçekten bu konuda çok sinirliyim gerçekten!

Sabahta kaynım aradı eşimi, bebeklerinin yüzünde kızarıklık vardı perşembe günü görmüştüm, bizde ki kremlerden veriyim dedim eşim götürmedi bir türlü, işte sabah aramış geliyimde bebeğide getiriyim yengem baksın kızarkılığına hem kremleri alıyım demiş, bende koştur koştur ev topluyorum bir yandan kahvaltı hazırlıyorum

Eşimde dedi bana bende zaten sinirliydim patladım ne diye geliyor pazar pazar dedim geçen haftada pazar günü geldiler( aynı binadayız) gördüm zaten bebeğin yüzündekini ben dr muyum ya ne alaka dedim, ,istemiyorum nazar ediyorlar dedim, günahlarını alıyorsan diyor! Ya dedim tesadüf mü iki seferden onlardan sonra göğsüm bu hale geldi delinecek yakında dedim! Çok sinirliydim bir kere benim yanımda ol bir kerede olabilir sen haklı olabilirsin de benden başka herkes değerli haklı dedim!!

Sinirle yatak odasına geçtim oraları toplamaya başladım, kaynım geldi çıkmadım yanına, bebeği getirdi mi bilmiyorum, sormadım da

Abartıyorum belki ama daraldım inanın çok bunaldım, ya eşim sana diyor kahvaltı hazırlıyor diye anlayış olsa pazar pazar çıkmazsın değil mi?

Dün annemlere gittim burnumdan geldi, küçüğü hep ayağımda salladım perişan oldum, büyükte kuzeniyle didişdi durdu benim sinirim harap oldu üstelik kakasını altına yaptı durdu:KK61: ben daha bir yere gitmem

Hamak beşik şart bana ama benim eşim asla almaz asla:KK61:

Kizlat bugun 5. Gun kaka yapmadi kizim zeutin yagi icitdim poposunuazeytin yagi kulak copuyle uyardim ama yok yapmiyor napscam varmi öneriniz

Kızlar sütümü yağlandıran ve artıran tariflerimi yazıyım dedim:) ben geçmişe bakayım hemen:)

Gün kurusu kayısı( çok koymayın gaz yapıyor), hurma, incir, dut hepsinden aynı miktar koyuyorum kaynatıyorum sonra blendırdan geçiriyorum koyu bir kıvamı oluyor, günde 2-3 bardak içiyorum hem tatlı oluyor hem de çok süt yapıyor ve süt daha yağlı oluyor, tecrübe ettim içmediğim günler sütüm daha duru

Tavuk çorbası arapaşı çorbası var ondan bolca yapıp dolaba koyuyorum her gün içiyorum, bu da sütü yağlandırıyor

Bulgur çorbası, tavuk suyu ya da et suyuyla yapıyorum, iki tane orta boy kuru soğanı kavuruyorum bir kaşık salça ekliyorum yine kavuruyorum:) sonra 4 ya da 5 çorba kaşığı ince bulgur koyuyorum, 5 bardak su( et ya da tavuk suyu ) ekliyorum kaynıyor , soğan bulgur malum süt yapıyor, et suyu tavuk suyu da yağlı yapıyor

Soğan yahnisi, bunu da bir kaç soğanı yemeklik doğruyorum, biraz sıvıyap biraz tereyağda kavuruyorum, sonra domates konservesi ya da salça ekliyorum, üstüne yumurta kırıyorum kahvaltıda tüketiyorum, yumurta yerine kıyma da olur, her gün yemiyorum tabi:) güzel süt yapıyor
hic bisey yapmıyorum sutum cok yaglı:)

Kizlat bugun 5. Gun kaka yapmadi kizim zeutin yagi icitdim poposunuazeytin yagi kulak copuyle uyardim ama yok yapmiyor napscam varmi öneriniz
aynı durumu yasadık.doktora goturduk fıtıl verdı.cocuk yaptıda rahatladı.sende ver yazık yavrucga bız 5 gun yapmasak nolur.benım kızm yapmadı 5 gun karnı davul oldu hc durmadı.kıyamam ona ben

Ay cok guldu cok yasa sen: ) benımde tuvaletn kapısı acık duruyo haha :)pis pis yaparken bi gece dalmısım ben hop gıttı kafam

X