2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Basina gelmeyen anlamaz mama vermenin nasil bir vicdan meselesi oldugunu, bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasil yapiyor anlamak mumkun degil..
çok haklısın canım başina gelmeyen bilmez . Bende verdim buyuk oglumda mamayı . Her verişimdeki o vijdanımn sesi .. Ama yetmiyordu vermek ZORUNDA kalıyordum . Dedigin gibi bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasıl yapıyorlar ANLAMIYORUM bnde..

Bende yarın götürücem randevu almak için kaç dk sürüyor cnm nerde yaptırdın ben acıbadem bakırköyde düşünüyorum yarın doktorka görüşcrz ama biraz üzülüyorumds çokmu küçük diye...

Bizim arkadaşımız vardı herşeyi o halletti saolaun evrektı kayıttı falan biz sadece bebişimizi bekledik dışarda ist yaşamıyorum o konuda birşey diyemicrm ama hemen iyileşti sanırım herhangi bir huzursuzluğu yada ağlamadı yok ama sünnetten 2 saat sonra hemen hemen yarım saat zorladı dayanabilirsin umarım

Cok gecmis olsun canim cabucak iyilesir insallah siz kac gunluksunuz canim bende cok kararsizim 40 ı cikinca mi yaptirsak ya da hemen mi ya da buyuyunce mi of cok zor ya cok minikler daha...ates falan oldu mu canim sürekli aglama nobetleri falan kac gunde tamamen iyilesir dedi doktor

Kizlar benim oglumda 50 gunluk 28 gunlukken sunnet yaptirdik giki cikmadi kuzumun..kesinlikle yaptirin cok kolay aatlatiyolar hemende iyilesti hic aglamadi eve gelincede 4 gunde falan tamamen iyilesiyor..hareketli bebekler cok agliyordu ne kadar erken okadar iyi..

Nasil uyusturuyor canim o bolgeyi mi sadece

Igne yapiyor canim bikac yerden zaten bi o ignede biraz agliyor bidaha bisey duymuyor bizimki bakindi durdu yazik anlamadi bisey..uyusik gecincede hic aglamadi doktor kucuk oldugu icin aci esigi dusuk anlamaz dedi iyki yaptirmisiz kesinlikle oneririm.. kizlar bu arada su meme ucu catlak ve yaralariniz nasil iyilesti benim 50 gundur gecmedi hala agliyorum emzirirken bi cozumu yokmu bunun

Sagol canin cevapladigin icin benimde gogus ucum hala yara emzirmek mi iskence mi Belli olmuyor aglaya aglaya emzirmeye calisiyorum zaten sut de gelmiyor lansinoh ve garmastan kullaniyorum bi gun iyilesek umuduyla yasiyorum kesin çözümü yok heralde bunun cilt yapisi ile alakalı bisey

canım sağol küçüğü bırakamam ki bu sefer babannesini kıskanır, sabırsızlıkla havaların ısınmasını bekliyorum hemen bahçeye inicem kuzularımla, biraz rahatlarız inşaallah
ohh çok güzel yapmışsın canım böyle devam et sen rahat edersin, canım gece dediğin gibi yapabilirsin dene bence
canım Allah yardımcın olsun sen yazdıkça üzülüyorum gurbettemisin yoksa
canım ne güzel seninki uyuyor o zaman keşek uyusa bende salona koyuyorum çoğu zaman beşiğini, oğlumla oturma odasında durayım diyorum çünkü yatak odam çok soğuk en azından gündüz sıcak yere geçiriyorum beşiği, neyse benimki uyumuyor canım uyutuyorum yatırıyorum yatınca zaten uyanıyor beşiği sallıyorum maksimum 10 dk da bir uyanıyor, yani beşiğin hep yanımda olması lazım ki büyüklede ilgilenebileyim
canım korkma gazı yoktur rahat uyumuştur
Kizlar biberon konusunda benim dr.um ozellikle tembihledi verirsen 3-4 aya seni birakir maksimum bi hastam 7 ay emzirdi dedi..
ben bazen mama veriyorum onda da kasikla veriyorum cok zor oluyor ama yine de katlaniyorum..
canım her bebek bir değil büyük oğlum hem biberon hem emzik kullandı benide emdi
bencede tatlı süt yapıyor ben yiyorum
ayyy canım sen mutlusun somnuçta:) ben bu uykusuzluğun üstüne misafir kabul edemem:)
canım sezinde yazmış sana çözüm kanguru bak benim bir arkadaşım senin gibiydi sonunda midesinden rahatsızlandı güçten düştü, yemen şart çok zor durumun anlıyorum ama yemek yemek için çözüm şart o da kanguru gibi görünüyor
bencede çözüm bu canım katılıyorum sana
Canim kaynar diye bise var aktarlarda satilan acayip sut arttiriyor bizde lohusa serbeti gibi gelenlere ikram edilir lezsetli bise ve kesinlikle humanayida al
neymiş o yeni duydum her yerde adı aynı mı acaba
canım anlıyorum seni 25 gün emmedi benimkide sonunda tuttu şükür, bebek emmezmi ya diyenler var emmiyor işte resmen emmiyor çok iyi anlıyorum seni inşaallah tutar bebeğin
Doktor bana süt icme yogurt yeme bunlar da gaz yapar bebege dedi dogumdan beri tuketmiyorum bunlari
canım ya yesekte yemesekte o gaz oluyor
canım benimkide öyle, zaten öyle olur henüz kontrol edemiyorlar el kaslarını

canım ara ara kontrolüm altında yüzüsüstü yatırıyorum hem gazı rahat çıkıyor, arkasına destek verip sağlı sollu yan yatırıyorum
[/QUOTE]

geçmiş olsun canım, oldu da bitti maşaallah:)

Bende oda ise yaramadi canim hem lansinoh hemde garmastan denedim gecmedi baska krem bilen var mi onu da deneyeyim bari
canım ablamınki çok kötüymüş ben görmemiştim, annem ona kemiğin iliği var ya onu çırpıp krem gibi yapıp sürmüş, o şifa olmuş dene istersen

lansinoh krem sürüp göğüs kalkanı taktım canım, 1 gün boyunca da emzirmeyip sağarak verdim. Göğüs kalkanı kesinlikle çok etkili

kızlar selam giremedim okudum ara ara

benimde sıkıntım meme ucu ama benimki farklı, sağ mememi emerken çok acıyordu solda acıyordu ama sağ daha çoktu, hatta size sormuştum yara mı olacak diye

yara olmadı ama üç gün önce sağda sivilce gibi bir şey çıktı ucu beyaz, tabi oğlum emdikçe iyice aklım çıkmaya başladı, cuma günü patlattım onu, yeri oyuldu yara gibi oldu, öyle çok büyük değil ama her emzirmede çıldırıyorum

nereye gitmem lazım cildiye bakar değil mi, genel cerrahiye gidemem hep erkek dr,mememi açamam utanırım ben ya tabi mecbur kalırsam gidicem

meme ucunuz sizinde böyle minik minik sivilcemsi şeyler var mı ama dediğim gibi içi iltihaplı değil sanki su toplamış gibi, beninkinin uçları öyle normal mi bu durum anlamadım onlar acıyor zaten elimi bile süremiyorum

o beyaz sivilce gibi olan göğsümü emdikten sonra bir saat zonkluyor memem

geçmiş olsun canım, oldu da bitti maşaallah:)[/QUOTE]
Cnm bnce heryerfe adi aunidir

canim ben uyanikken masajyapiyorum yuz ustu kucagimda omzumda uyuyakalnca hep kontrol ederek yuzustu yatryrm banyodan sonra zeytinyag ile masaj yaparken yuz ustu cok yavas el parmaklarini ayak parmaklarina zit sag el parmagi sol ayaga degdiriyorum

gecmis olsun cnm darisi biz olmayanlara ben nisan gibi dusunuyirdum 4ayluk gec mi olur o aydaki cocuklar cok mu agliyordu

Evet eflalim benim gogus ucumdada aynen boyle beyaz kabarciklar var cok aciyor..etrafida catlak..nasil gececek ki bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…