2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bizde dogdugundan beri hem meme hemde biberon veriyoruz mecbur kaldık cunku göğüs uclarim hep yaraydı en fazla 10 dakika emmeye calisiyor süt gelmiyor aglayip birakiyor onceleri sırıngayla verdik mamayı sonra biberona gectik insallah cok sütümüz gelir de mamaydi biberondu uğrasmayiz

Kızlarr sık sık yemeyip sık sık sut içmessenz sut olmasını beklemeyin. Bnm sutum ogun atlayınca yemegince olmuoyr. Bu arada tatlı sut yapmaz derler ama tatlıyı yiyince acaip susatıyr vucudun suya ihtiyacı oluyr o yuzden çok sut oluyr. Zorla içilen su o kadar olmuyor . Tabi bu bnm goruşum aksini diyenlerde olabilir.

Sık sık yiyince kilo alıyrz o zmn diyeceksnz ama bn sık sık yiyrm kilo almıyrm çunku sute geçiyr ztn harekt halindeyim ustune zayıflıyrm. Ama herkesin bunyesi farklıdr tabi.

Kizlar canlarm cok yazacak sey var ama kizacaksnz ama misafirim geliyor konyadan amcamin kizi eryamandanda halamin kizibi alip grlecek eslerle hepimizin cocuklar kucuk halamin kizi ile bi hafta arayla evlendik hatta bilmeden esyalari bile dogtastan aynisini almisuz birbirmize gidince ev degismis gibi olmuyor, neyse amcamin kizinin 7aylik bi oglus,hala kizinin 2yasinda kizi 1yasinda oglu bidebenimkiler 5cocuk 3emziren inek misali aksama bendeler yemegi saolsun halamin kizi yapti agirladi bende cayin yanina ikramlik yaptm heyecanla bekliyorum oglumu giydirfim ayyy bi takim giydirdim masallah buyumus oglum koca bebek gibi oldu

Cnm ben dayanamadim kontrole kadar zira az kilo alıyosa mamayi artiracaktim sutumu sagmiyorum sanki o zaman stres oluyorum. .benim kiz 24 saat memede olduğu için dolmasina firsat vermiyo bi de..
hımm o zmn sana eve lazımmış tartı. Bebek emerkn memeler sızlıyosa sutun geliyordur . Sık sık emdigi içinde artar zaten ama destek vermk içşn ogun geçirmeden yemeye dikkat et ve bol sıvı tuket . Bnce mamaya gerek yok.

bebegin seni çok emdidginden zayıflamilindr cnm . Bide yemek fazla yemiyorsan dahada çok zayıfltr bu seni ama sutune zararı olur.

Cnm odadan bile cikamiyorum birinin benim onume getirmesi lzm yemem icin.. surekli goguste olmak istiyo bi tek gece bikac saat uyuyo Kilo alimi iyi oldugu icin dr. Aslında mamaya gerek yok dedi ama zor durumda kalirsan verebilirsin dedi..
yemek yiyebilsem daha da artacak ama fırsat vermiyo kizim..

Çok zor bir durum, allah kolaylık versin.
Aklıma çözüm olarak kanguru geliyor. Mesela boba 4g modelini yenidoğanlar kullanabiliyor ve içindeyken emzirebiliyorsun. Evde kullanabilirsin, emzirirken hareketin kısıtlanmamış olur.

Canim kaynar diye bise var aktarlarda satilan acayip sut arttiriyor bizde lohusa serbeti gibi gelenlere ikram edilir lezsetli bise ve kesinlikle humanayida al

sütü çoğaltmak için bebeği bol bol emzir,,,
stresden uzak dur,,,,
çok yorulma,,, öyle büyük ev işlerine girme,,,,
birde utanıp sıkıldığın ortamlar olmasın,,,, ( benim utandığım bir kaç gün old sütüm azaldı),,,
bunun dışında her gün rezene çayı iç, kuru dut ye,, ( siyah olandan ziyade beyaz olan),, bol yeşillik dere otu,, ( yoğurdun içine doğrarsan çok güzel oluyor,,, ) ,, protein, karbonhidrat orantılı tüket,,, balık eğer yemiyorsan omega 3...
bebeğini yanında tut, onun kokusuna doy, sütünü sağarkende onun battaniyesini falan yanına al,,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…