2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Deneyecegim canim cok sagol fikir icin .

Canim bizde erken yaptirmayi dusunuyoruz yaptirdiktan sonra vakit bulursan detaylari yazarmisin nasil oldu falan simdiden allah yardimciniz olsun sorunsuz atlatırsıniz insallah

Canim ben mama ile takviye yapıyorum sutum Az çünkü sutumude genelde sagarak veriyorum çikan miktari gözümle görüyorum çünkü mesela bugumn ara ara emzirdim sonra uzun sure mama verdim durumu sagdim toplam 80 ml olunca verdim ve kizin hepsini bitirdi 25 gunluguz bu arada ya biz mama yediğimiz icin anca yetiyo 80 ml doyuruculuk bakimindan yani anlamadim simdi bende.

Hoşbulduk tatlım.. Sizce verdiğim ml az mı.. Huzursuz değil hıçkırık tutuyo doydugunu hissediyorum ama çok toplanmadı kilo olarak.. Mama vermek istemiyorm sizlerden de fikir almak istedim..

Emmek istiyo ucuyla alakalı problemi var onun için çok huylanırsa sağarak veriyorm bazen.. Kilo alımı çok olmayınca nette de ölçüyü 120- 150 görünce endişelendim. Doymasa huzursuzlanır değil mi..

2 saatte 90.100 ml verıyorum cnım kızım 2 buck aylık premtre dogdu .hosgeldn

Hoşbulduk tatlım.. Sizce verdiğim ml az mı.. Huzursuz değil hıçkırık tutuyo doydugunu hissediyorum ama çok toplanmadı kilo olarak.. Mama vermek istemiyorm sizlerden de fikir almak istedim..

ilk zamanlarda, ben her iki göğüstende emzirdim, çünkü çok sertleşiyordu ve rahatsız hissediyordum,,ve üstünede pompayla boşaltıuprdum,,, şimdi yavaş yavaş her bir emmede tek göğsü veriyorum,, ama her ik göğsüde aynı oranda emmesine dikkat et,, ben geçenlerde hep sağdan emzirmişim solda az süt olmaya başladı,, ama şimdi normale döndüm şükür,,,

benim ki de öğlenleri uyumuyor,,,çünkü gürültüden çok rahatsız olanbir bebek ama eğer kucağımda olursa öyle uyuyor,,, bizde her emzirmeden sonra beraber uyuyoruz,,, (bebeği üstüme yatırıyorum) hatta şimdi eşimle uyuyor,,, geceleri de gündüzün verdiği yorgunlukla uyuyor,,,,
bebekler ilk üç ay anne tenini çok özlermiş,,,,
nazicane tavsiye,,,, :)))

@eflalim her bebegin veya çocugun huyu farklıdır ama bnm nasıl yaptgımı yazıyım. Ben gunduzleri bebegi odasında uyutuyorum . Bakımını herseyini odada yapıyrm uyutuncada oturma odasına oglumun yanına gdyrm yada işim olursa mutfakta duruyrm oglum yanıma geliyr konuşuyr bnmle . Bazen bebek uyyrkn onun sevdgi oyunları oynuyrz . Bazende kuzeni geliyr onla vakit geçiryrlar ( oyun oynuyrlar) sıkılmıyor. Ben bebegn yanında çok kalmadgm içşn yanındada sevmedgm için kısknmyr. Kuçuk oglumda uslu sayılır şimdilik. Buyuk oglumda çok mazlum laftan sozden anlar beni hiç uzmez . Aksi olsaydı halim ne olurdu tek başima ustesnden nasıl gelirdim bilmiyorum. Ama dedgm gbi her çocuk farklıdır.

Bugun bnm oglanda gunduz çok uyudu gece yandım bn. Bide o tek gogusle emzirme ve sut azalması bnm başimada geldi . Gece hep sol gogsumu vermişim farkında olmadan sabah bi kalktım sag gogsum sut dolmş akmiş ustume başima ve sonuç sutum azaldı

siringayla verdim 5.gune kadar sutumu. 5.gun silikon uc alip deneyim dedim. Onu tuttu kizim. 8.gun silikonu biraktik. Sonra da yara oldu memisler. Yeni yeni geciyo bakalim.

Ben de emzordigim icin bilmiyrm ne kadar emdigini ama bi arkadasa doktoru soyle demis. Sen biberonu dolduracaksin o ne kadar istiyosa emecek.

Kizim bugün öğleden son
da hep uyudu
Emdi emdi uyudu. Toplamda 2 saat ancak uyanik kalmistir
Sarilik mi.oldu diye kuskulandim. Gözünün akinda yada başka yerinde bir sarilik belirtisi yok. Çok uyuyor bugün sadece. Sebebi ne olabilir telaslandim ?

Canim endiselenme. Gece az uyumus olabilir. Ya da bu gece az uyur ona karsilik. Karni tok gazi yoktur rahattir. Bebeklerin gunu gununu tutmaz.

her bebek aynı degıl kı aynı ıstahtada olmaz.zaten ac bebek uyumazkı.cıglık cıglıgada aglar.sen anlarsın onu.emen bebegıne sakın keyfı bıberon verme alısır rahata memenı almaz.ben yasadım bılıorum.yogun bakımda bıberona alıstı bak smdı hep sagyorum cok zor.krem kullan gogsune zeytınyag sur.sık sık yıka uclarını emdıkten sora

Canim bende kizima 2. Günden beri neredeyse mama veriyorum tabi emziriyorum o ayri uyurken de olan sütü sagiyorum çikan 20 30 ml o ayri ama benim kizim ne biberon aldi diye memeyi birakti ne de en basinda biberonu memeyi yadirgadi hala iki şekilde besleniyor sut az ara ara emziriyorum yeri geliyor sagiyorum ama dediğim gibi yadirgamadi bence bebekten bebeğe fark var.tutma sorunumuz da olmadi çok şükür.ama ben her zaman diyorum keşke sutum olsa da Yetse ona sagarak versem raziyim.çoğu zaman ben sagarak vermek istiyorum ki cikani goreyim

Kizlar biberon konusunda benim dr.um ozellikle tembihledi verirsen 3-4 aya seni birakir maksimum bi hastam 7 ay emzirdi dedi..
ben bazen mama veriyorum onda da kasikla veriyorum cok zor oluyor ama yine de katlaniyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…