2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Yarin kontrolumuz var umarim kizim Kilo almıştir..Insanlarin olur olmaz yorum yapmalari canımı sıkıyor. .
kizimin istahi var cok sukur ama sutum yetiyor mu onun endisesi var..
Kayinvalidem de doktora bi sor yer yemez kaka yapıyor yedikleri yaramiyor mu diyor..
umarım yarin hayirli haberlerle donerim..

Kizlar bende elektrikli pompa almayi düşünüyorum. 2 saatler yakin emdi bugün ama yine yok yine yok tabi aralıklarla emdi.biraktiktan sonra bakiyorum sut var ama benim kiz istemiyor kiziyo sanirim mama hizli şekilde aktigi icin sut isine gelmiyor bende pompa alip sagarak vermeyi düşünüyorum o kadar emzirdim sonunda yine 30 cc mama verdim.ya ben emziremiyorum yada isine gelmiyor :-(
Canim mamayi biberonla mi veriyorsun. .
Eger oyle ise kasikla vermeyi denesen belki emme istegi artar..

Yarin kontrolumuz var umarim kizim Kilo almıştir..Insanlarin olur olmaz yorum yapmalari canımı sıkıyor. .
Kayinvalidem de doktora bi sor yer yemez kaka yapıyor yedikleri yaramiyor mu diyor..

Canim mamayi biberonla mi veriyorsun. .
Eger oyle ise kasikla vermeyi denesen belki emme istegi artar..
evet canım biberonla veriyorum.aslında çekiyo memeyi yoruluyo duruyo ama yinede çekiyo ben anlamadım bu işi.sırf bu yüzden pompa almayı düşünüyorum mamaya para vereceğime onu alırım netcede amaç anne sütü alması değilmi ha biberonla ha memeden.
yediğini çıkarma konusunda 4 gün öncesine kadar bizde öyleydik bende şikayet ediyodum hemen çıkarıyo diye ama şimdide tam tersi resmen yapsın diye 4 gözle bekliyorum :KK43:en son dün akşam yapmıştı mama kabız yapıyo yavrumu sanırım doktor zeytinyagıda verme dedi..bence boşver çıkarsın hemen kabız olmasından iyidir :KK70::KK70:

Canım bebek emerken yapar daha normal için rahat olsun

evet canım biberonla veriyorum.aslında çekiyo memeyi yoruluyo duruyo ama yinede çekiyo ben anlamadım bu işi.sırf bu yüzden pompa almayı düşünüyorum mamaya para vereceğime onu alırım netcede amaç anne sütü alması değilmi ha biberonla ha memeden.
yediğini çıkarma konusunda 4 gün öncesine kadar bizde öyleydik bende şikayet ediyodum hemen çıkarıyo diye ama şimdide tam tersi resmen yapsın diye 4 gözle bekliyorum :KK43:en son dün akşam yapmıştı mama kabız yapıyo yavrumu sanırım doktor zeytinyagıda verme dedi..bence boşver çıkarsın hemen kabız olmasından iyidir :KK70::KK70:
Canım memeden besleme farklı biberon gibi Ahmetsiz değil. Bebişin emiyorsa hiç Ayırma memeden.. Saparak biberon verince sonu şu oluyor meme iyi edilmediği için bebekten süt kesiliyor be anne mamaya yöneliyor mecbur
Ama en iyisini sen karar getirsin

Avent kullanıyorum canım memnun kaldım. Elle sağma yöntemini gebe okulunda göstermişlerdi bize geçen aklıma denedim sonuç hiç bişi gelmedi :KK48:

Canım bebeğim sarılık olmasın diye gogsumu sıktım sıktım bebegime yine de icirdim,ama is sagmaya gelince o şekilde yapamam diye düşünüyorum. Normalde göğüslerim çok küçüktür su anki büyüklüğüne pek bakmiyorum ama böyle sıkarsam hem çok acır hem de sarkar..işkence gibi okur resmen. E bebekte avent 205 lira olmazsa aliyim ben de :KK66:

Cnm mamasinin içine cok az zeytinyagi damlatabilirsin cocuk doktoru söylemişti..
Ben de Mama veriyorum yalniz dr. Seni birakir dediği icin israrla doke saca Kasikla veriyorum..

İyi geceler kızlar çk uzgnm oglumn sarılıgı artmış 19 a çıkmış suan hastanedeyiz yatış verdi doktor kuvezde yatıyr suanda oglum

Canım memeden besleme farklı biberon gibi Ahmetsiz değil. Bebişin emiyorsa hiç Ayırma memeden.. Saparak biberon verince sonu şu oluyor meme iyi edilmediği için bebekten süt kesiliyor be anne mamaya yöneliyor mecbur
Ama en iyisini sen karar getirsin
emmede sıkıntı yok emiyo ama boşa gibi geliyo bana bugün en son sabah 10 gibi mama verdim eve geldik 8e kadar idare ettim ama tabi 2 saat arayla uyuyo.en son 5,30 gibi başladım emzirmeye ara ara yatırdım uyudu kaldı peşine kalktı tabi çünkü aç en son dayanamadım artık 30 cc mama yaptım 2 saate yakın emdi ve hala aç benim diğer türlü memeden hiç ayırmamam lazım bazen ememiyo boğuşuyoruz beraber o kızıyo ben kızıyom kendime inan ne yapacağımı bilmiyorum.

İyi geceler kızlar çk uzgnm oglumn sarılıgı artmış 19 a çıkmış suan hastanedeyiz yatış verdi doktor kuvezde yatıyr suanda oglum
geçmiş olsun.inşallah toparlar bir an önce

Cnm mamasinin içine cok az zeytinyagi damlatabilirsin cocuk doktoru söylemişti..
Ben de Mama veriyorum yalniz dr. Seni birakir dediği icin israrla doke saca Kasikla veriyorum..
bugünde doktor verme dedi zeytinyağını ben anlamıyorum bu doktorları ya.gaz damlasını bile resmen zorla yazdı kadın.mamasının içine katıyorum günde 1 kez ne zararı var ki.zorlanmasından iyidir.dün vermştim en son ama vereyim yapamazsa eğer sonraso daha kötü olmasın.biz hastaneden geldiğimizden beri mama ile besleniyoruz süt yokluğu gögüs ucunun yara olması vss.tabi yine verdim bunları bahane yapmadım ağlayarak emzirdiğin geceleri biliyorum.şuanda canım yanıyo ama yinede emziriyorum çok şükür memeyi alıyo emiyoda ya benim kanallarda sorun var ya bizim kıza yetmiyo :mad::mad:

Aliyordur canim ya yiyorsa aglamiyorsa yetiyordur gecen benimde oyle oldu bir gun kiz hic durmadoi hemen basladilar yetmiyor az geliyor mama ver diyee sacmlamayaaaa

Hayırlı uğurlu olsun canım. Ben de 28 inde kavuştum miniğime. Sabaha kadar uyumadım gaz problemi oldu miniğin. Şimdi uyuyor yorgun düştü. Sabahı sabah ettik.
ilk 2 hafta bebeklerde daha gaz sancısı olmazmış,,, fakat annenin yedikleri veya annenin üşütmesi bebeklerede sıkıntı yaratırmış,,, misal bende bilmiyordum, sucuklu yumurta yemmiştim( hamilelikden sonra ilk isteğimdi) sucuğun içindeki baharatlar bebeği çok rahatsız etti,, birde mercimek çorbasını biraz fazla kaçırdım, bebekde gene sıkıntı yarattı,,,

Geçmiş olsun pınar..Acil şifalar dilerim eabbimizden..
Sende üzülme bebek cıkınca sütün olsun .. Üzülürsenn azalır sütün.. Tedaviden sonra daha ıyı olcak ...
Tekrar gecmiş olsun

Kizlarrrrrr bu bebek hic susmuyor gece gündüz agla agla bi hal oldu gaz sancisi cekiyor ben uyku nedir unuttum 6.günümüz daha bebisde bende perisan haldeyiz
yediklerine dikkat et, üşütme ve canını sıkma hiç bir şeye ,,,
benim bir iki huzursuz günüm oldu bebek o kadar huysuz oldu ki,,,,
birde bebek tenine değsin,,, kanguru pozisyonunda yatır göğsüne,,,,

X