2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar saglik ocagindan aradilar topuk kanimizi 5 gunlukken vermistik bugun 15. Gun degeri yuksek cikmis 7.4 normali kactir acaba varmi bilginiz tekrar cagirdilar
Ay canim önemli birşey yoktur inşallah.
Ben niye alindigini bile bilmiyordum.

Gunaydinlar sirin bebeDun tam kirkimiz cikti kiz
Maşallah canim
İyice topanlanmistir senin tosun

Bugün 1 aylık olduk
İnş 1 ay fotosu çekicemm :)) fırsat olursa
Ay canim benimde aklimda güzel fikirler var her ay ani olarak.fotoğrafla ya vahim
Bekliyoruz fotonu
Buda sana fikir olsun
Screenshot_2014-11-19-16-28-06.png
Screenshot_2014-11-19-16-28-06.png

Dra sormamıstım ama hastaneden çıktığımız gün yıkadık kızımı, tabi hergün bakımını yaptim, 4. Günde göbeģi düştü
canım doymasa emerken sinirlenir ağlar, seni emzik olarak kullanmaya başlamış, doymadığından değil korkma

ben emziremeyip sürekli sağdığım için miktarı biliyordum şimdi bende bilmiyorum

şey yapabilirsin için rahat etmiyorsa emdikten sonra sağ sütün çıkarsa ver ya da mamayla deneyebilirsin emdikten sonra alıyorsa doymuyor olabilir

canım sağol bende hep öyle okudum ama işte yeni başladı ya emmeye birde göğsümde süt kaldığını sanıyordum emerken o yüzden emin olamamıştım

canım popoda çatlak vardır kuzunun geçmiş olsun

hayırlı olsun canım maşaallah kuzuna

canım kolik bebek olabilir, saç kurutma makinası sesi dinlet kolik müzikleri dinlet bir

canım bilgim yok hiç ben ne zaman başladım onu bile hatırlamıyorum sanki aylardır bebeğime bakıyorum o kadar yoruyor ki beni

çok sevindim canım gözün aydın olsun

sağol canım içim rahatladı

canım benim iki ablamında dikişleri hep oturmaktan atmıştı batikon sürüyorlardı dr a gitmemişlerdi ama git bence sen ihmal etme, başka hastaneye git oraya gitme

ay sağol canım tahinde var hemen süreyim dün ayva jeli sürmeye başladım

yok canım ya veriyorlar ama ilk iki üç günde biz 12 günlükken gitmek zorunda kalmıştık kilo almıştı, ne kadar aldığını yazmıyım kıyaslama yapıp moral bozulması olmasın diye, benim oğlum hastanede ertesi gün tarttıklarında 100 gr vermişti sonrasında ne kadar verdi bilemiyorum

canım bende ilk 10 gün günde 90 ml kadar mama verdim sma kullandım, sma ya da hip tavsiye ederim, aptamil kullanmayın derim

canım sütün çok gidiyordur ondan oluyordur kokma hiç

her istediğinde yoksa yaygarayı basıyor gaz sıkıştırınca acıktığını sanıyor aranıyor vermemek için direniyorum daha çok gaz olmasın diye ama susmuyor

iki saatde bir 15-20 dk yeterli

portakal gaz yapar elma seni kabız yapabilir çok yersen tabi

hayırlı olsun sağlıkla büyüt bebeğini

canım üzülme demekle olmuyor çözüm olarak,incir,tahin, dereotu, humana still tee mutlaka kullan inşaallah bollaşır sütün

bitmiyor ki:)

bilgim yok canım inşaallah önemli değildir

ooo darısı başımıza bizede az kaldı:)

bekliyorum:)

canım her zaman çıkarmıyor

süper anne bulmuşsun zaten çözümü:)
Bende sma kullanıyorum canim, mamaya mecbur kalınca çok araştırdım, anne sütü gibi olamaz ama en yakini oymus. Hoppa

Kızlar fazla sutunuzu ne yapıyorsunuz? Göğüs pompası kullanan var mi elektrikli olanlardan memnun musunuz?

Kizlar bu humana caydan hergun 1 bardak içiyorum sanki süt yapmiyor en az kac bardak icince işe yarar ki? Bi de incir küründen baska neler sut yapar? Sabah aksam zorla pekmez iciriyorlar bana midem kaldırmıyor artık
Günde 3 lt su canim
En iyi sutu su yapiyor
Kayisi incir tut hosafi da icebilirsin
Ben anneme şekersiz bol sulu hoşaf yaptiriyorum. Meyvelerin şekeri yetiyor zaten

Kızlar fazla sutunuzu ne yapıyorsunuz? Göğüs pompası kullanan var mi elektrikli olanlardan memnun musunuz?
Canım henüz fazla sütüm olmuyo ama oğlum birini emerken uyuyakalıyo, emmediği göğsü sağıp sütü buzdolabına koyuyorum. Tekrar emdiğinde bazen dolmuş oluyo o göğsüm dolaptaki de yedek kalmış oluyo. Hergün iyi ki almışım şu pompayı diyorum

Ben 2 yada 3 bardak humana iciyorum canim taze sogan da yiyorum...
sogan gaz yapar yeme demislerdi bana
Günde 3 lt su canim
En iyi sutu su yapiyor
Kayisi incir tut hosafi da icebilirsin
Ben anneme şekersiz bol sulu hoşaf yaptiriyorum. Meyvelerin şekeri yetiyor zaten
hosaf işine baslamak lazim o zaman bi kere kayisi hosafi yaptik gaz yapti bende ondan sonra hic hosaf icmedim

Topuk kanindan neye bakiliyor cnm ben sarilik saniyodum sadece..
sarılıgada bakılıyormu bilmiyorumda zeka geriligi varmı yokmu diye troide bakılıyr daha vardı ebe saydıydıda unuttum bi suru sey bide işte son bir aydır karacigerde kist hastalıgına bakılıyomş bizmki o şupeli çıktı

sogan gaz yapar yeme demislerdi bana

hosaf işine baslamak lazim o zaman bi kere kayisi hosafi yaptik gaz yapti bende ondan sonra hic hosaf icmedim
Bende kayisisini az yaptiriyorum canim
Bana da gaz yaptı.
Kizlar bu humana caydan hergun 1 bardak içiyorum sanki süt yapmiyor en az kac bardak icince işe yarar ki? Bi de incir küründen baska neler sut yapar? Sabah aksam zorla pekmez iciriyorlar bana midem kaldırmıyor artık

Biri su topige ocak anneleri aksam ne pişirecek konusuda acabılırmı:))
Sebzeli bulgur pilavi, salata, ayran Mervecim :)

Selam kizlar. 3 gundur gaz sancisi cekiyoruz. 4. Haftadayiz. Gece uykusu hic yok 15 dakika kestirebilirse seviniyorum. Zinco verdi doktor 2 haftadir kullaniyorum pek fayda etmedi sanki. Fon makinasi sesi duyunca rahatliyo biraz. Emzikte rahatlatiuo ama cok caresiz kalmazsam vermiyorum babasi kandiriyosun cocugumu diyo vicdanim sizliyo. Zombi gibiyim. 5 dakikalik banyo vaktim oluyo cok sukur fazlasi yok. Herkes bu iyi gunlerin diyo. Gelecek gunler korkutuyo beni daha ne olacak ki. Allah yavrularimizi korusun

Kızlar elektrikli pompa tavsiyesi olan var mi

Iyi bir şey olsjn istiyorum

Ben de manuel var ama hiç çıkmıyor elektrikli işe yarar belki teşekkürler

Kızlar elektrikli pompa tavsiyesi olan var mi

Iyi bir şey olsjn istiyorum

Ben de manuel var ama hiç çıkmıyor elektrikli işe yarar belki teşekkürler
Canim medela aldim ben daha dogrusu dogumdan sonra kosa kosa esim aldi geldi. Hastanede hastane tipi vardi onu gormus o yuzden medela almis. Cok memnunum ben. Ama digerlerinden pahali biraz ve onlar hakkinda fikrim yok denemefim kullsnan tanidigimda yok ama dedigim gibi medeladan cok memmunum

cnm bizimde bi hastalık supeli çıkmış karacğgerde kist diye bişeymiş hemşire aradı çok korktuk ama dedi bu hastalıga bir aydır bakılıyor topuk kanından ve genelde hep şupeli çikiyor dedi tekrardan alındı topuk kanı Allahım inşallah hemşirenin dedgi gibidr bişey yoktr inşallah korkyrm
Bizdeki troid degeriymis yuksek cikan tekrar verdik inşallah bir şey cikmaz ebede bize oyle dedi bi deger varmis herkeste yuksek cikiyomus sizinkide obdan heralde

Canım henüz fazla sütüm olmuyo ama oğlum birini emerken uyuyakalıyo, emmediği göğsü sağıp sütü buzdolabına koyuyorum. Tekrar emdiğinde bazen dolmuş oluyo o göğsüm dolaptaki de yedek kalmış oluyo. Hergün iyi ki almışım şu pompayı diyorum

Hangi marka kullanıyorsun canım? Doktor elinle sağ dedi bana bugün beni inek sandı herhalde :KK57: elle sağılır mi yaa

Kizlar bende elektrikli pompa almayi düşünüyorum. 2 saatler yakin emdi bugün ama yine yok yine yok tabi aralıklarla emdi.biraktiktan sonra bakiyorum sut var ama benim kiz istemiyor kiziyo sanirim mama hizli şekilde aktigi icin sut isine gelmiyor bende pompa alip sagarak vermeyi düşünüyorum o kadar emzirdim sonunda yine 30 cc mama verdim.ya ben emziremiyorum yada isine gelmiyor :-(

X