2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizim 2850 dogdu
İki gogsunun arasında parmak ucu kadar çukur var
Nefes alimimda vs bir sorun yok.
Zayifliktan mi acaba ?
Cnm yok zayifliktan değil o. Benim babamda ve halamda var o çukurdan. Sen söyleyince anladım hemen ne demek istediğini. :) hiç bi zararı yok onun. Sikinti yapmaz bebegine. Gayet sağlıklı merak etme. Bi hastalık değil yani. Doğuştan olan bişi. Önemsiz.

Cnm yok zayifliktan değil o. Benim babamda ve halamda var o çukurdan. Sen söyleyince anladım hemen ne demek istediğini. :) hiç bi zararı yok onun. Sikinti yapmaz bebegine. Gayet sağlıklı merak etme. Bi hastalık değil yani. Doğuştan olan bişi. Önemsiz.
Çok tesekkur ederim cvp için. İçim rahatladi

Kızlar bu arada yarın sabah bende doğuma giriyorum nihayet. Herkes 9 ay hamilelik yaşıyo ben 10 ay mübarek. :) 42. haftamdayim.. :)
Spinal sezaryen olucam inş. Bizim icin dua edebilirseniz çok memnun olurum..
Uyumam lazım ama uyku tutmuyo.. çok heyecanliyim.. :)
Ocak annesinin sonuncusu ben olurum diyordum ama sezeryan olduğu için 19 ocakta doğum yaptim
Saglicakla eve donun insallah

ilk 2 hafta bebeklerde daha gaz sancısı olmazmış,,, fakat annenin yedikleri veya annenin üşütmesi bebeklerede sıkıntı yaratırmış,,, misal bende bilmiyordum, sucuklu yumurta yemmiştim( hamilelikden sonra ilk isteğimdi) sucuğun içindeki baharatlar bebeği çok rahatsız etti,, birde mercimek çorbasını biraz fazla kaçırdım, bebekde gene sıkıntı yarattı,,,
Doğrudur canım şimdi dikkat ediyorum yedîğime. 2 saatte olsa gene de oluyor sancısı . Ama şükür o günkü gibi olmadı bi daha.

Canım bebeğim sarılık olmasın diye gogsumu sıktım sıktım bebegime yine de icirdim,ama is sagmaya gelince o şekilde yapamam diye düşünüyorum. Normalde göğüslerim çok küçüktür su anki büyüklüğüne pek bakmiyorum ama böyle sıkarsam hem çok acır hem de sarkar..işkence gibi okur resmen. E bebekte avent 205 lira olmazsa aliyim ben de :KK66:
205 iyiymiş canım indirimdeyse kaçırma ama modeline dikkat et hiç o fiyata görmedim ben. http://mobil.e-bebek.com/philips-avent-natural-gogus-pompasi-elektronik_PAV-9430128 benim kullandığım model bu genelde 269 tl ye oluyo

Gunaydın kızlar tek tek alıntılymdm guzel dilekleriniz için çok sagolun . Bir gun suren ışın tedavisi ile sarılıgımız 19 dan 13 e duşmuş oglene dogru taburcu oluyoruzz inşllh. İki gun sonra tekrar bakılcakmış sarılıgına artmışmı artmamışmı diye inşllh çıkmz bida bişey . Topuk kanımızın sonucuda bi gelseydi hayırlarınan . Su bir haftadr yasadıgım stres uzuntu .Allah kimseyi evlatlarının saglıgı ile sınamasın çok zor .

Merhaba kızlar, bol sütlü günler:KK68: Benim oğluş her beslenmeden sonra gaz çıkarmıyor uzun süre uğraşıyoruz yok, o şekilde yatırmak zorunda kalıyorum bişi olur mu?
Canım demek ki gazı olmuyor olsa ya rahatsız olur ıkınır vs bacaklarını çeker Ağlar ya da yediğini çıkarırdı..

Maşallah canım ya darısı başımıza
İnş canım:) zaman çabuk geçiyor..

Selam kizlar. 3 gundur gaz sancisi cekiyoruz. 4. Haftadayiz. Gece uykusu hic yok 15 dakika kestirebilirse seviniyorum. Zinco verdi doktor 2 haftadir kullaniyorum pek fayda etmedi sanki. Fon makinasi sesi duyunca rahatliyo biraz. Emzikte rahatlatiuo ama cok caresiz kalmazsam vermiyorum babasi kandiriyosun cocugumu diyo vicdanim sizliyo. Zombi gibiyim. 5 dakikalik banyo vaktim oluyo cok sukur fazlasi yok. Herkes bu iyi gunlerin diyo. Gelecek gunler korkutuyo beni daha ne olacak ki. Allah yavrularimizi korusun
Canım bebek süt istese vermesen kandırıyorsun da bebeklerde emme refleksi var onu karşılamak için alıyorsa ver emziği benim doktorum her fırsatta tık Ağzına dedi ama almıyor emziği akıllı bıdığım:KK43:( bana da Çocupu olmayan bile bu daha iyi günlerin diyor ama boşver, korkmadıkça da korkutmaya çalışıyorlar. Sağsalim Kavuştuk ya geris boş.. Her şeyin üstesinden bir şekilde gelicez inş..

Canim medela aldim ben daha dogrusu dogumdan sonra kosa kosa esim aldi geldi. Hastanede hastane tipi vardi onu gormus o yuzden medela almis. Cok memnunum ben. Ama digerlerinden pahali biraz ve onlar hakkinda fikrim yok denemefim kullsnan tanidigimda yok ama dedigim gibi medeladan cok memmunum
Medela nın bir Siri modeli var lifestyle swing vs hangisi açana seninki

Canım philips avent aldim bende ve cok memnunum. Cok guzel sagiyor. Hoppa
Sağol canım ona da bakayım..

Canim bende avent manuel pompa var, fazla sutu onunla sagip buzluga atiyorum, ama beni rahatsiz ederse sagiyorum sutu
Bende de manuel var, seninle aynıyım Buzluk için ama Manuel'den bileklerim kopuyor beceremiyorum:KK43:(

Hangi marka kullanıyorsun canım? Doktor elinle sağ dedi bana bugün beni inek sandı herhalde :KK57: elle sağılır mi yaa
Canım duş sonrası ılık masajla elle ya da tarak arkası ile ittirmek de çok kolay sağılmasını sağlıyor

İyi geceler kızlar çk uzgnm oglumn sarılıgı artmış 19 a çıkmış suan hastanedeyiz yatış verdi doktor kuvezde yatıyr suanda oglum
Canım çok geçmiş olsun ama her bebek hemen hemen oluyor daha kötü bir şey değil diyip teselli et kendini sütüne bir şey Olmasın.. Bebeğine ne olsa anne için çaresizlik küçüğü büyüğü yok ama güçlü ol.. Çok geçmiş olsun..

emmede sıkıntı yok emiyo ama boşa gibi geliyo bana bugün en son sabah 10 gibi mama verdim eve geldik 8e kadar idare ettim ama tabi 2 saat arayla uyuyo.en son 5,30 gibi başladım emzirmeye ara ara yatırdım uyudu kaldı peşine kalktı tabi çünkü aç en son dayanamadım artık 30 cc mama yaptım 2 saate yakın emdi ve hala aç benim diğer türlü memeden hiç ayırmamam lazım bazen ememiyo boğuşuyoruz beraber o kızıyo ben kızıyom kendime inan ne yapacağımı bilmiyorum.

geçmiş olsun.inşallah toparlar bir an önce

bugünde doktor verme dedi zeytinyağını ben anlamıyorum bu doktorları ya.gaz damlasını bile resmen zorla yazdı kadın.mamasının içine katıyorum günde 1 kez ne zararı var ki.zorlanmasından iyidir.dün vermştim en son ama vereyim yapamazsa eğer sonraso daha kötü olmasın.biz hastaneden geldiğimizden beri mama ile besleniyoruz süt yokluğu gögüs ucunun yara olması vss.tabi yine verdim bunları bahane yapmadım ağlayarak emzirdiğin geceleri biliyorum.şuanda canım yanıyo ama yinede emziriyorum çok şükür memeyi alıyo emiyoda ya benim kanallarda sorun var ya bizim kıza yetmiyo :mad::mad:
ebrucum faz damlası beneğin işimi kolaylaştırıyor iyi ki var ama doktorlarım bazıları bebrk Alışmasın kendi öğrensin diye vermiyor çünkü her emzirmeden sonra vermek gerekiyor.. Göğüs ıcı Yarası mutlaka Garmastan dene faydasını göreceksin. Çık inanıyorum en etkilisi bu.
Emzirmek zahmetli ve Acılı malesef yaralar uykusuz zamanlar bebeği taşımak vs. Emziren herkesn problemi ama zamanla oturacak, sana özel sanıp dert etme ve emzirmem istiyorsan da pes etme mamaya hiç bulaşma. Kontrolde bebek kilosu bormal ise mamayı verme.
Mama tok tutar sanılır geç hazmedilmiş için oysa.. Anne sütü ile hemen acıkıyor yanılgısı ondan.. Ayrıca saatlerce memende durmak istemesi tam ayıracakken emmes vs hepsi normal Bebeğin açlığından değil emmek istemesinden.. Güvenli bağı o şekilde kuruyor şu an. Emzik şansın varsa onu tep Ağzına. Madem emen bir bebek annecim meme diyor sen de ver memeni emzir. Oymuş buymuş dert etme çok..

Kizim 2850 dogdu
İki gogsunun arasında parmak ucu kadar çukur var
Nefes alimimda vs bir sorun yok.
Zayifliktan mi acaba ?
Canım bormal kimilerinde de kalçada vs oluyor genetik sanırım belki aile büyüklerinde vardır, sağlık problemi olmaz korkma..

Kızlar bu arada yarın sabah bende doğuma giriyorum nihayet. Herkes 9 ay hamilelik yaşıyo ben 10 ay mübarek. :) 42. haftamdayim.. :)
Spinal sezaryen olucam inş. Bizim icin dua edebilirseniz çok memnun olurum..
Uyumam lazım ama uyku tutmuyo.. çok heyecanliyim.. :)
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, şimdiden tebrik ediyorum. Dualarımız seninle :) son bebişimiz de gelsn bakalım :)

Anneler,

Benim minik bızdığım Pamukçuk olmuş.

Ilaç kullanmak istemitorum. Karbonatlı suyu da her doktor tavsiye etmiyor , ne yapmak Lazım? Tavsiyes olan var mı?

Yine sabahladik Allahim guc ver dayanamiyorum
Allah kolaylik versin cnm hepimize .
Hemen hemen ayni seyleri yaşıyoruz hepimiz..
Gunaydın kızlar tek tek alıntılymdm guzel dilekleriniz için çok sagolun . Bir gun suren ışın tedavisi ile sarılıgımız 19 dan 13 e duşmuş oglene dogru taburcu oluyoruzz inşllh. İki gun sonra tekrar bakılcakmış sarılıgına artmışmı artmamışmı diye inşllh çıkmz bida bişey . Topuk kanımızın sonucuda bi gelseydi hayırlarınan . Su bir haftadr yasadıgım stres uzuntu .Allah kimseyi evlatlarının saglıgı ile sınamasın çok zor .
sevindim cnm guzel haberlere..

Canım demek ki gazı olmuyor olsa ya rahatsız olur ıkınır vs bacaklarını çeker Ağlar ya da yediğini çıkarırdı..

İnş canım:) zaman çabuk geçiyor..

Canım bebek süt istese vermesen kandırıyorsun da bebeklerde emme refleksi var onu karşılamak için alıyorsa ver emziği benim doktorum her fırsatta tık Ağzına dedi ama almıyor emziği akıllı bıdığım:KK43:( bana da Çocupu olmayan bile bu daha iyi günlerin diyor ama boşver, korkmadıkça da korkutmaya çalışıyorlar. Sağsalim Kavuştuk ya geris boş.. Her şeyin üstesinden bir şekilde gelicez inş..

Medela nın bir Siri modeli var lifestyle swing vs hangisi açana seninki

Sağol canım ona da bakayım..

Bende de manuel var, seninle aynıyım Buzluk için ama Manuel'den bileklerim kopuyor beceremiyorum:KK43:(

Canım duş sonrası ılık masajla elle ya da tarak arkası ile ittirmek de çok kolay sağılmasını sağlıyor

Canım çok geçmiş olsun ama her bebek hemen hemen oluyor daha kötü bir şey değil diyip teselli et kendini sütüne bir şey Olmasın.. Bebeğine ne olsa anne için çaresizlik küçüğü büyüğü yok ama güçlü ol.. Çok geçmiş olsun..

ebrucum faz damlası beneğin işimi kolaylaştırıyor iyi ki var ama doktorlarım bazıları bebrk Alışmasın kendi öğrensin diye vermiyor çünkü her emzirmeden sonra vermek gerekiyor.. Göğüs ıcı Yarası mutlaka Garmastan dene faydasını göreceksin. Çık inanıyorum en etkilisi bu.
Emzirmek zahmetli ve Acılı malesef yaralar uykusuz zamanlar bebeği taşımak vs. Emziren herkesn problemi ama zamanla oturacak, sana özel sanıp dert etme ve emzirmem istiyorsan da pes etme mamaya hiç bulaşma. Kontrolde bebek kilosu bormal ise mamayı verme.
Mama tok tutar sanılır geç hazmedilmiş için oysa.. Anne sütü ile hemen acıkıyor yanılgısı ondan.. Ayrıca saatlerce memende durmak istemesi tam ayıracakken emmes vs hepsi normal Bebeğin açlığından değil emmek istemesinden.. Güvenli bağı o şekilde kuruyor şu an. Emzik şansın varsa onu tep Ağzına. Madem emen bir bebek annecim meme diyor sen de ver memeni emzir. Oymuş buymuş dert etme çok..

Canım bormal kimilerinde de kalçada vs oluyor genetik sanırım belki aile büyüklerinde vardır, sağlık problemi olmaz korkma..

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, şimdiden tebrik ediyorum. Dualarımız seninle :) son bebişimiz de gelsn bakalım :)
çok sagol cnm gececk inşllh hepsi. Pamukçuk için bn ilk oglumda kendi saçimla silmiştim agzının içini ve geçmişti ama sssen yaparmısın bilmem çok saglıklı bişey degil pamukçuk için ozel agız damlası var adını hatırlymadım onlarda geçiriyr kısa surede.

Anneler,

Benim minik bızdığım Pamukçuk olmuş.

Ilaç kullanmak istemitorum. Karbonatlı suyu da her doktor tavsiye etmiyor , ne yapmak Lazım? Tavsiyes olan var mı?

Benim oğlum olmuştu eczaneden halk arasında mürekkep deniliyormuş bu ilaç var onu bu kere surdum geçmişti hemen ama ilaçsız Nasil olur hic bilmiyorum tatlım.

çok sagol cnm gececk inşllh hepsi. Pamukçuk için bn ilk oglumda kendi saçimla silmiştim agzının içini ve geçmişti ama sssen yaparmısın bilmem çok saglıklı bişey degil pamukçuk için ozel agız damlası var adını hatırlymadım onlarda geçiriyr kısa surede.

Pinarcim daha yeni alıntılarla gördüm yazılarını.geçmiş olsun canım iyi olmanıza sevindim.bebis emmiyor muydu sarılığı o kadar arttı?

Evet cannim cok zor bir sey evlatla sinanmak allah sifa versin bol bol emzir duser insalah

image.jpg
Gunaydin gzl sabahlarrrrr

ebrubirol ebrubirol canım senin bebeğin aç olduğu için değil

gazı olduğu için aranıyor bence

benin oğlum aynen dediğin gibi

sütümün yetmemesi mümkün değil

sağdığım miktarı biliyorum

ama aç gibi emmek istiyor

beşiğe koyunca aranıyor kızarıyor

emerken sinirleniyorsa kızarıyorsa

birden çığlık atıyorsa gazdan

X