2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar saglik ocagindan aradilar topuk kanimizi 5 gunlukken vermistik bugun 15. Gun degeri yuksek cikmis 7.4 normali kactir acaba varmi bilginiz tekrar cagirdilar
cnm bizimde bi hastalık supeli çıkmış karacğgerde kist diye bişeymiş hemşire aradı çok korktuk ama dedi bu hastalıga bir aydır bakılıyor topuk kanından ve genelde hep şupeli çikiyor dedi tekrardan alındı topuk kanı Allahım inşallah hemşirenin dedgi gibidr bişey yoktr inşallah korkyrm

Merhaba kızlar, bol sütlü günler:KK68: Benim oğluş her beslenmeden sonra gaz çıkarmıyor uzun süre uğraşıyoruz yok, o şekilde yatırmak zorunda kalıyorum bişi olur mu?
Cnm benimki de oyle cikarmiyor gazi hemen yatiriyorum mecburen ama uyurken kendi çıkarıyor sonra varsa gazi..

cnm bizimde bi hastalık supeli çıkmış karacğgerde kist diye bişeymiş hemşire aradı çok korktuk ama dedi bu hastalıga bir aydır bakılıyor topuk kanından ve genelde hep şupeli çikiyor dedi tekrardan alındı topuk kanı Allahım inşallah hemşirenin dedgi gibidr bişey yoktr inşallah korkyrm
Topuk kanindan neye bakiliyor cnm ben sarilik saniyodum sadece..

Selam güzel anneler herkese bol sütlü az gazlı günler....
Hihami gaz cıkarmıyorsa zorlama.. Raatsız etmıyosa bebegi ıkıma yoksa hızursuz degilse demekki gazı cok yok...
Bu arada oglumun kaka problemini cözdüm şükürler olsun.. Tam tahmin ettigim gibi poposu acıyormus.. Dr kızıma öerdigi kremleri arastırdım ve miktarını azaltıp uyguladım.. Şüürler olsun.. Rahatca kakamızı yapmaya basladık..
Takviye olarak ayak ve karına masaj cabası..
Kendimi süperanne gibi hissettim.. Eşim benimle grur duydugunu söledi.. Masallah sana nasıl çözümler üretıyosun falan diyince ben havalarda koltuklarım kabardı.. Kızlar kaka deyipte geçmeyin yani oglum 1 haftadır aglamaktan bi ha oldu yawrum..kıvranısları ıkımaları cok zor...
Yarın asımız kontrolumuz ve kalca usgmız var.. Bakalım bi hapır hupur emen oglusa sütümüz yaramısmı..
Kızlar bu arada gün içinde 2 ltden fazla su
Ihlamur
Paptya
Rezene tüketiyorum.. Tawsiye ederim cocuk sakınlesiyo hemde.. Uykusu içinde cok önmli..
Kompostuya dewam bol sıvı bol süt demek..
Ayy şükürlrer olsun rabbime

2 gündür leslie yapıyorum..20 dk
Kendimi cok iyi hissediyorum.. Birde tvden yabancı remix müzkler ayarlamıstım leslie için kızımla bi güzel döktürüyoruz..
Oglusda bize baka baka uyuyo...
Şüküelr olsun rabimize........
Hepinizi öpüyorum.. Siz olöasanız bu zor sürecleri asamazdım.. Hepiniz SÜPPPERANNESİNİZ.....

günaydın mı desem tünaydın mı:)

benim minik hacıyatmaz oldu iyice

gece saat başı uyanıyor

bir saat uyusa tamam sürekli ıııı ııı ıı sürekli beşik sallıyorum

gündüz 10 dk bile uyumuyor

kucak istiyor

ben nasıl kucakta tutayım büyük oğlumda ilgiye muhtaç

akşam sab simplex verdim yok fayda etmedi

şimdi yine zinco verdim

çok yorgunum

üç gündür boğazım ağrıyorüç gündür boğazım ağrıyorüç gündür boğazım ağrıyorüç gündür boğazım ağrıyor birde

günaydın mı desem tünaydın mı:)

benim minik hacıyatmaz oldu iyice

gece saat başı uyanıyor

bir saat uyusa tamam sürekli ıııı ııı ıı sürekli beşik sallıyorum

gündüz 10 dk bile uyumuyor

kucak istiyor

ben nasıl kucakta tutayım büyük oğlumda ilgiye muhtaç

akşam sab simplex verdim yok fayda etmedi

şimdi yine zinco verdim

çok yorgunum

üç gündür boğazım ağrıyorüç gündür boğazım ağrıyorüç gündür boğazım ağrıyorüç gündür boğazım ağrıyor birde
Eflalimm canımmm geccek bugunlerde bacımm.. Üstesinden gelirsin ...
Canım günde iki kupa ıhlamur içiyorum papatya cayıda iyi geliyo sütüme geciyo.. Dene istersen canım eger denemediysen ....

Eflalimm canımmm geccek bugunlerde bacımm.. Üstesinden gelirsin ...
Canım günde iki kupa ıhlamur içiyorum papatya cayıda iyi geliyo sütüme geciyo.. Dene istersen canım eger denemediysen ....
canım şimdi pc açtım rahat okuyup yazıyım diye hemen bunu gördüm, sağol canım benim

bende ayça kayanın hem süt yapan hem gaz giderici çayını yapacaktım, papatya var deniyim sağol rezene de var

geçmişi okuyum görüşelim:) tabi minik uyanmazsa:)

Kizlar benim gogsum sadece gece doluyor, kizim cok sık emiyor ve dolmasina musade etmiyor HiC..
ben Nasil anliycam ne kadar süt geldigini acaba..
canım doymasa emerken sinirlenir ağlar, seni emzik olarak kullanmaya başlamış, doymadığından değil korkma

ben emziremeyip sürekli sağdığım için miktarı biliyordum şimdi bende bilmiyorum

şey yapabilirsin için rahat etmiyorsa emdikten sonra sağ sütün çıkarsa ver ya da mamayla deneyebilirsin emdikten sonra alıyorsa doymuyor olabilir
Nego Nego canim sorunu simdi gordum, yarim yamalak okuma firsatim oluyor hep, bende pompalayinca mi daha iyi sut cikiyo yoksa bebek emincemo diye merak etmistim, ebe bebekler pompadan daha hizli ceker dedi, yani pompayla 50ml 10dkda cikiyorsa bebek onu 5dkda emer :KK66:
canım sağol bende hep öyle okudum ama işte yeni başladı ya emmeye birde göğsümde süt kaldığını sanıyordum emerken o yüzden emin olamamıştım
Selm kızlar..hayırlı pazarlar.. Bizim derdimiz kaka yapamama... Cok ıkınıyo kızarıyo hatta morarıyo bazen..
Kakasını yapması için uyarıyorum popodan yapcak bişim yok cunku
Cok sıkıntılı gecıyo su 4 gun... Napıcamı bilmiyorum..kakada sulu öle katı degıl..
Acaba poposumu acıyo.. Netten bsktım anne sütü alan bebeklerde olurmus 4 5 gun kAka yapmaması normlmiş.. Ama bnm oglan dayansmıyo.. Cok fena aglıyo cocugum cok üzülüyorum gözyasları akıttıkca... Bide öle böle bi aglma degıl bariz belli canı yandıgı.. Ikınıyo peşine feryat figan...:KK43:((( caresızlerın caresı sendın rabbim.. Derdıme bir çate:KK43:(
canım popoda çatlak vardır kuzunun geçmiş olsun
Slm annisler anca girdim forum a 26 sinda sezaryan ile aldık miniğimizi kucağımıza genel anestezi ile çok acı çektim göğüslerim kanadı ağlayarak meme verdim bugün daha iyi gibi sabahlara kadar uyumadik eşimle minik doymuyomus meğer eşim gece nöbetçi eczane den mama aldı sütüm yetmedi yani neyse çok uzun hikaye sizler nasılsınız he bu arada 3650 gr kaç cm doğdu bilmiyorum ama bakcam evraklara :)
hayırlı olsun canım maşaallah kuzuna
Kizlarrrrrr bu bebek hic susmuyor gece gündüz agla agla bi hal oldu gaz sancisi cekiyor ben uyku nedir unuttum 6.günümüz daha bebisde bende perisan haldeyiz
canım kolik bebek olabilir, saç kurutma makinası sesi dinlet kolik müzikleri dinlet bir
Aynıyız canım, zombi gibi dolaşıyorum Allah güç kuvvet versin bize... Bu gaz damlaları ne zamandan itibaren kullanılıyor acaba, yarın doktora sorup yazarım buraya da...
canım bilgim yok hiç ben ne zaman başladım onu bile hatırlamıyorum sanki aylardır bebeğime bakıyorum o kadar yoruyor ki beni
Evet canım döndük eve ck şükür
sabah saglik ocağına gidecez kilo kontrolu yaptiracaz doktora bilgi verecez artısartıks var mi yok mu diye
çok sevindim canım gözün aydın olsun
Ben bir doktorun yazısını okumuştum bebek pompa dan daha fazlasını çekiyormus. Hiçbir pompa bebek kadar çekmezmis. O yüzden bebek emdiğinde süt daha fazla artiyormus. Çünkü sütün boşalma durumuna göre süt üretimi oluyormus hatta bazılarında pompa ile sağınca bebekten yavaş çektiği için süt yeterince bosalmadigindan süt üretimi azalıyor mus. İçin rahat olsun bebeğin kendi emince daha iyi doyuyor :KK39:
sağol canım içim rahatladı
Benim ikinci operasyon da atilan dikisim tutmamis atti gecen gun tamda vajinanin altinda aciklik var. Tekrar o hastaneye gitmek istemiyorum ne yapsam bilemedim kendiliginden kapanirmi acaba
canım benim iki ablamında dikişleri hep oturmaktan atmıştı batikon sürüyorlardı dr a gitmemişlerdi ama git bence sen ihmal etme, başka hastaneye git oraya gitme
Yara olacağı için acıyo canım,2 gündür benim de öyleydi. Bugün yaralar çıkmış meydana. Tahin yağı , bol lansinoh sürdüm hafifledi biraz acısı
ay sağol canım tahinde var hemen süreyim dün ayva jeli sürmeye başladım
Yarin 14 günlük oluyoruz
Hastanede doğum yaptigimda çocuk Dr girmustu sadece.
1 aylikken Dr a gideceğiz.
Yarin saglik ocagina gidip bebegin kilosuna baktirmak istiyordum. Ama Komşum bebegin ilk 10 gün kilo verdiğini bu yüzden gidip hic moralimi bozmamami söyledi.
Sizce ne yapmaliyim ?
yok canım ya veriyorlar ama ilk iki üç günde biz 12 günlükken gitmek zorunda kalmıştık kilo almıştı, ne kadar aldığını yazmıyım kıyaslama yapıp moral bozulması olmasın diye, benim oğlum hastanede ertesi gün tarttıklarında 100 gr vermişti sonrasında ne kadar verdi bilemiyorum
Benim kizim da kabız oluyor bazen canım, dr zeytinyağını onermisti ama mamaya katip katmamayi sormamıştım. Ben sütüm yetmedigi için mama takviyesi yapiyorum, hangi mamayı kullandığını öğrenebilir miyim?
canım bende ilk 10 gün günde 90 ml kadar mama verdim sma kullandım, sma ya da hip tavsiye ederim, aptamil kullanmayın derim
Kızlar bebegim sutu emerken çok zorlanıyor nefes alıp verirken soluk soluga kalıyor tıkanıp memeyi geri çıkartıyr bide nefes alıp verirken ses çıkartyr aca bi sorunmu var Allah korusun nefes darlıgı gbi boyle olan varmı artık korkmaya basladım yarın bi doktra goturcgm.
canım sütün çok gidiyordur ondan oluyordur kokma hiç
Kızlar bebeklerinizi kaç saatte bir ve kaç dakika emziriyorsunuz?
her istediğinde yoksa yaygarayı basıyor gaz sıkıştırınca acıktığını sanıyor aranıyor vermemek için direniyorum daha çok gaz olmasın diye ama susmuyor

iki saatde bir 15-20 dk yeterli

Kızlar portakal ve elma yicem. Gaz sorunu yapmaz de mi? Korkar oldum valla.

portakal gaz yapar elma seni kabız yapabilir çok yersen tabi
Kızlar 23 ocakta normal doğum yaptım doğum sırasında kordon dolanması oldu doktor hemen müdahale etti o anı anlatamam krkunçtu bebeği küveze aldılar hemen oksijen verildi ben elim boş odama gittim o hazırlıklar süsler boşuna yeter ki sağlık olsun ertesi gün bebeğimi getirdiler herhangi bir sorun yokmuş evimize ggeldik sonra yine çocuk doktoruna muayene ettirdik oda sorun yok deyince rahat ettik şimdi bebeğimle geçiyor tüm günüm giremiyorum sayfaya umarım herkes sağlıkla bebeklerine kavuşmuştur herşeyin başı sağlıkmış Rabbim onların yokluklarını hastalıklarını göstermesin bu arada bu dikişler ne zaman geçecek kaç gün daha sürer
hayırlı olsun sağlıkla büyüt bebeğini
Kizlar merhaba.uzun zamandır yazamiyorum.malum bebek olunca gazi şeyler lüks geliyor.sanirim gecmisim ucunu kacirdim ondan.
Yarin 14.günümüze giricez çok şükür.fazla bi sorunumuz yok ama büyük bi sorunumuz var.sutumuz yeterli değil.ilk başlarda ucu yara olmuştu ağlayarak emzirdim doğduktan 4.gün goguslerim tas gibi oldu sut gelmişti yara olduğundan emziremedim doktoruna girmiştim hastanede elektrikli pompayla sagdir dedi demedim bütün suti sagdim her birinden 60 cc cikti o günden beri ayni belirtiler olmadi o kadar sutum yok maalesef sadece bi gün oldu.tabi emziriyorum bakiyorum sut bitmiş mama veriyorum. Sutumuz yok denecek kadar az.yarin kontrolumuz var incir kurunu denicem incir alipta çok faydaliymis.mama veriyorum ama bi yandanda içim ciz ediyor.sütü sagdigim gün o kadar mutlu oldum ki ama gel gör yine kaldik boşa.kizin doymuyor 1 saat emziriyorum yine yok.birde çevreden yok anne sütü söyle anne şutu boyle belirsiz konuşmalarından bi ara gina gelmişti.sanki ben yavrum icin iyiyi istemiyorum.insanlara anlatamiyorim durum yok diyorum sik sik emzir diyorlar emdiriyorum özellikle kalktigindan hemen emziriyorum bakiyorum doymadi mecbur mama veriyorum,anne şutu alacak diye yavrumu aglatamam.bir ara elektrikli pompa almaya bile niyetlendim belki sorun bizdedir pompayla kolay sagarim en azından biberonla veririm sutumu.ama baktım sut falan yeterli değil.sutum kizimi sadece 5-6 saat idare ediyo geri kalanında mecburum mama vermeye.
canım üzülme demekle olmuyor çözüm olarak,incir,tahin, dereotu, humana still tee mutlaka kullan inşaallah bollaşır sütün
Gece mesainiz başladı mı kızlar?
bitmiyor ki:)
Kizlar saglik ocagindan aradilar topuk kanimizi 5 gunlukken vermistik bugun 15. Gun degeri yuksek cikmis 7.4 normali kactir acaba varmi bilginiz tekrar cagirdilar
bilgim yok canım inşaallah önemli değildir
Gunaydinlar sirin bebeklerin guzel annelwri....Dun tam kirkimiz cikti kiz aksam habersiz misafir agirladik Allahtan ikramlik vardi temizlik gunumdu evde temizdi iyi oldu aradan cikti haberli olaydi bi suru hazirlanirdim ...kizlar bu kirkta birsey var hakikaten oglum kirka yaklastikca guuu aguu bilincli sesli konusmalar gulumsemeler adama benzedi yani tosunum :) bende dun tam hic sdepresyna girmedim derken depresyin asamasina geldim agladim falan yaslandm diyoum kilo bile veremiyrm falan Allaha sukur cok guzel bi duygu annelifi yasarken bi yandan ben ne oluyoum sadece anne olarak mi bi vasfim var falan falan....gibi dusunceler derken misafirler gelimce tteyzemin kizi ve kocaai iki cocuu onun sikintilarini dinleyince dedim gamze sacmalama dert arama kendine sen 8ay evdesn sonra bakici isleri falan bi suru derdinbolacak simdi kuzularinla evde olmak isemistin tadini cikar ...boylece depresyona giremwdim :KK54:
ooo darısı başımıza bizede az kaldı:)
Bugün 1 aylık olduk
İnş 1 ay fotosu çekicemm :)) fırsat olursa
bekliyorum:)
Merhaba kızlar, bol sütlü günler:KK68: Benim oğluş her beslenmeden sonra gaz çıkarmıyor uzun süre uğraşıyoruz yok, o şekilde yatırmak zorunda kalıyorum bişi olur mu?
canım her zaman çıkarmıyor
Selam güzel anneler herkese bol sütlü az gazlı günler....
Hihami gaz cıkarmıyorsa zorlama.. Raatsız etmıyosa bebegi ıkıma yoksa hızursuz degilse demekki gazı cok yok...
Bu arada oglumun kaka problemini cözdüm şükürler olsun.. Tam tahmin ettigim gibi poposu acıyormus.. Dr kızıma öerdigi kremleri arastırdım ve miktarını azaltıp uyguladım.. Şüürler olsun.. Rahatca kakamızı yapmaya basladık..
Takviye olarak ayak ve karına masaj cabası..
Kendimi süperanne gibi hissettim.. Eşim benimle grur duydugunu söledi.. Masallah sana nasıl çözümler üretıyosun falan diyince ben havalarda koltuklarım kabardı.. Kızlar kaka deyipte geçmeyin yani oglum 1 haftadır aglamaktan bi ha oldu yawrum..kıvranısları ıkımaları cok zor...
Yarın asımız kontrolumuz ve kalca usgmız var.. Bakalım bi hapır hupur emen oglusa sütümüz yaramısmı..
Kızlar bu arada gün içinde 2 ltden fazla su
Ihlamur
Paptya
Rezene tüketiyorum.. Tawsiye ederim cocuk sakınlesiyo hemde.. Uykusu içinde cok önmli..
Kompostuya dewam bol sıvı bol süt demek..
Ayy şükürlrer olsun rabbime

2 gündür leslie yapıyorum..20 dk
Kendimi cok iyi hissediyorum.. Birde tvden yabancı remix müzkler ayarlamıstım leslie için kızımla bi güzel döktürüyoruz..
Oglusda bize baka baka uyuyo...
Şüküelr olsun rabimize........
Hepinizi öpüyorum.. Siz olöasanız bu zor sürecleri asamazdım.. Hepiniz SÜPPPERANNESİNİZ.....

süper anne bulmuşsun zaten çözümü:)

Hepiniz sağolun tek tek alıntı yapamadım vaktim hiç olmuyo bebiş demek uykusuz günler ddemekmis.yine görüşürüz vakit bulursam tabi :)

Hemen hemen aynı şeyleri yasamisiz, sutum cok gelmedigi icin uzun uzunda emmiyor kızım. Ama ben pompa aldım, emmedigi zamanlarda sagiyorum biberonla veriyorum. Inşallah sutlerimiz biran önce artar canım. Bir anne için çok zor bir durum. Icim sızliyor mama verdikçe, nasipleri kadar alacaklar anne sütünü yavrularımız.
Sanirim bende pompaya geçiş yapicam simdi mama vermemeye ugrasiyorum en son 10 gibj verdim doktordan donuste.ozamandir meme ile idare etmeye calisiyorum ama yok hemen kalkiyo meme ariyo yavrum.uykuya da dalamiyo.ugrasicaz bakalim mama mi galip gelecek biz mi.incir kuru ne basladim bugün inşallah faydasida olurda.biberondan sut güzel geldiği için memede sut olmadogi için pek isine gelmiyor emmek kiziyo az gelince.inşallah hepimizin Bol bol sütü olur.

Gece mesainiz başladı mı kızlar?
Bizim başlamak üzere 2 gecedir gece uyutmakta zorlaniyorum beşiğinde yatmak istemiyor sanirim kucağa alisti.
Dereotu falan yedinmi 1 bağı 3 seferde ye sabah öğle ve akşam human still çayı var eczanede gunde 4 kere iç incir kürü yapabilirsin 3 şu bardağı suyu kaynat 6-7 incir kat 10 dakika daha kaynat soguyunca incirleri, al 2 bardak falan şu kaliyo 1 sabah 1 akşam iç inşallah sütün bol bol olur
Dere otunu denemedim canim ama incire bugün itibariyle basladim.birde aktardan Esim cay almus rezene kimyon vss.biseler varmis anne cayiymis bebeğe gaz falanca yapmiyrmus ayriyettende cayi kullanicam inşallah biri fayda ederde hangisi önemli değil.inciri kaynattim ama Adnan Saracoğlu 500 ml suda 15 dk diyo ama ben fazla kaynattim galiba 2 bardak cikmadi.koyduktan sonra 15 dk mi kaynadiktan sonrami 15 dk acaba..

ayyyyy yok uyumuyor uyumuyor

iki gündür uyumuyor

Kizlar bu humana caydan hergun 1 bardak içiyorum sanki süt yapmiyor en az kac bardak icince işe yarar ki? Bi de incir küründen baska neler sut yapar? Sabah aksam zorla pekmez iciriyorlar bana midem kaldırmıyor artık

Kizlar bu humana caydan hergun 1 bardak içiyorum sanki süt yapmiyor en az kac bardak icince işe yarar ki? Bi de incir küründen baska neler sut yapar? Sabah aksam zorla pekmez iciriyorlar bana midem kaldırmıyor artık
Ben 2 yada 3 bardak humana iciyorum canim taze sogan da yiyorum...

X