2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
minione bende 92 ile doğuma gittim 21 gün oldu 81 kiloyum benim göbeğim hala balon gibi puff ama ilk hafta sardım ben çok sıkı olmayacak şekilde ama doktor söylüyorsa doğrudur rahmimiz hala eskisi gibi değil 6 haftada normale dönüyormuş.

kızlar göğüs ucu yarası çok zor bende çok sızlandım bebeğimi her emzireceğim zaman besmele ile bildiğim duaları okuyup sabır çekiyordum sizde dayanmaya çalışın sonuçta geçicek yaralar 1 aya kalmadan yeterki bebişiniz emsin bol bol sütünüz olsun inşallah ben ilk doğumumda sağ göğsü almadı diye ısrarda etmedim tek göğüsle büyüttüm kızımı oğlumda özellikle sağı tutturmaya çalıştımki ona daha çok alışsın diye hala ağzından kayıyo desteklemezsem ama şükürler olsunki alıyo

Selam herkese bebek dogdu giremiyorum artik leptopu acmk luks oldu boyle yazmak da zor oluyor ama aklimdasiniz
Her anim bebegimin oldu aksamlari gaz sancilari cekiyor cok 4-5 saat uyumuyor ayaktayim hep aglama krizlerine giriyor ne yapsam durmuyor
Rabbim herkese herkesin bebegine sifa versin ins

Benim kanamam fazla olduğu için heralde fazla bastirmadilar bir hafta devam ettikanama wc de parca gormeseydim allah korusun daha kötü bir şey olabilir di

Slm kizlar bigun girmedim sayfalar ucmus cok sevindim :) ayy bugun bi gezmeye gidelim dedik yarn kirkimiz cikiyor gidegide hurdacilar sitesine ostime gittik park etme sorunu yuxunden biri silecegi kirmis esim onu bulalim gezerz dedi sonra vakit kayvbedince canm sikildioglum kizim arabada hapsoldukgeri donelim dedm yine kurkcu dukkanina geldk canim skkn 3gundr yediklerime dikkat edemyrm kilo almyrm ama vermyrm da kendimi aynada gorunce yasli gibi hissedyrm pazartesi baslyrm burdan aldgm emziren anne icin beslnme listesine bakalm nolcak bu 10kiloyu vermwzsem hayatm boyunca mutsz olucm bu arada ben hic sagip bakmadm ne kadar sut var diye aklima getrysunZ baksammi acabz oglumun kio alimi guzeldi gecen ay ihtiyac duymadm meraktan bakcm yarn kuafore gidicm o ara kullanr esim ...
minione badina gelenler cok yipratici Allah yardm etmis iyiki korkulan olmams
Larkin ins sutun yeter cnm mustafani cok op ozendm valla ic is yapmafan bi hayat ben her dk is yapiyorm her buldugum yeri topluyrm ustune bi suru borek corek yapip esimw kizima kendim yememwye calisip sonunda yenik dusuyorum kendime
@Mrssuperfine hayran olma ben takildim 79a veremyrm hicbiseyde yapmyrm jac gundr
cemreank hatrladm seni Allah yardim etsn tez zamamda kuzuna kavus sende
Daha cok kisiye biseylwr yzcktm ma kafam karisik gidiym kitap okuyum opuyorum hepinizi

Eflalim yetiyordur yetmese bile emdikce bwbwgin artar sutun
yetmiyo diye uzulup Vermwmezlik yapma surekli ver bnim sut bebk emdikce artti

Mione nasil dr mus ebeymis onlar tobe tobe o mutlu anini zehir etmisler neyseki icind kalmamis aukurler olsun

Larkin rabbim bebeginin rizkini verir merak etme canm ins hersey yoluna girer kilosuda hayirlisiyla

Benim kanamam fazla olduğu için heralde fazla bastirmadilar bir hafta devam ettikanama wc de parca gormeseydim allah korusun daha kötü bir şey olabilir di
ya bende wc de gordum ama doktora soylemedim acaba bendede parça kalmiş olabilirmiki nasıl bilinirki agrı sancı yapıyormuki.

ahh cnm bu yazını gorunce uzuldum ya yukarda bnde bebege mama hiç mama vermedgmi doktorun mamayla ilgili dediklerini yazdım duşunemedim kusura bkma . Bazen olmayınca olmuyor ama sen yinede pes etme emdir bebegini inşllah artar sutun . Mamayla buyuyen bir suru çocuk biliyrm hepside saglıklı . Sonuçta dedgn gbi varda esirgemiyorsun sen elinden gelenin fazlasını yapıyrsn .

Ben şuan 5 aylık duruyorum normalmi yani

Bende hep seni merak edıyordum cnm hoşgeldin

Gaz sancılarımz basladı iki saattir oglum bagırıyor gazda çıkartıyor surekli ama kuru fasulye yemiştim o yapmış olmalı yoksa hiç olmamişti boyle . Doktora gecen dedim gaz damlası alıyım içiry diye kesinlikle içirme dedi bilinen bi faydası yokmş guya anlmadımki bu doktoruda herseye karşi .

Canim tebrik ederim saat Basi emzirmek büyük sabir
1 saatte sutun geliyorsa demekki şutun var
Ama doğduğu kiloda kalması normal değil tabi
Bende doğduktan sonra hic tartilmadi. 2850 doğdu. Bugün 13 günlük. P.tesi sağlık ocagina gidip tarticagiz. Bakalik almis mi.
Birçok kişiye gore maşallah sanslisin.
Benimde annem yanimda hic is yapmiyorum. Ama babam vr kardeşim için üzülüyorum. 1 hafta 10 güne kadar göndermek istiyorum. Ablamin bebek sorunluydu 52 gün.kaldi yaninda. Zalim gurbet ablam da annem de bende farklı sehirlerdeyiz.
Ablan bebek bakimindan korkmasin. Mustafa pasa size tecrübe oldu. Ablaninkinde ustalasirsiniz :)

Canım kremi dogumdan önce aldım kullanıyorum ama pek işe yaramıyor gibi.Çok sagol cevabın için
Canim kremi sürdükten sonra üstüne göğüs kalkani koyarsan camasir emmez kremi göğüs usun daha iyi ceker.

Benim kizim ilk 3 gün.kakasini koyu yapti.
Sonra acil renk yapmaya başladı ve çok sivil yapıyor. Gunde 4-5 kez yapiyor.

İlk Dr kontrolumuz 1 aylikken. Simdi 12 günlük. Normal.mi.bu durum ?

Gogus yarası için doktor bna bi krem adı vermişti garmastan pomad diye çok işe yaramişti hastaneden çıkmadan yara olmuştu gogsum ama o kremden surunce iyileşti iki gunde. Kremi once sag gogsume surdum bebege sol memeyi verdim krem biraz memede dursunda fayda etsin diye sonra bebek emecegi zamanda kremi sıcak suyla mememi yıkadım mikrobu kırılsın diye . Sonra aynı şekilde sol memeye uyguladım ve iki gunde iyileşti.

cnm bebegin bunyesine gore degişiyr durum bagırsakları hızlı çalişiyr olabilir birde senin yediklerininde etkisi olabilir. Benim ilk oglum gunde on kere sıvı kaka yapardı emdşrdigimde pek yaramazdı metabolizması hızlı çaliştgndanmiş doktr demişti. Şimdiki ogluş gunde en fazla dort sefer koyu kaka yapıyr kilo alımıda iyi ve yedkleriminde etksi oldgunu duşunuyorum.

Cnm koyu yapti derken siyah renk diyorsan o mekonyum yani bebegin anne karnındaki kakasi diye biliyorum sonra altin sarisi Renk oluyor Ici puturcuklu..
benim bebeğim de genelde 4 kez yapiyor bazen sayisi artıyor biz 30 gunluk Olduk pztsi aylik kontrolumuz ve asimiz var..

taslik kqlmadi sukur ya artik eskisi kadar cok acimiyor elimle sagiyorum gunde iki kez . sukur bir sorunumuz kalmadi . annelik mukkemmel birsrymis melegimin kokusu herseyi atlatmama yardimci oluyor Allah herkese bu hissi versin . saglikla bebislerimizi buyutelim insallah :)

Kimyon ver canim benimkide bu gece uyuyamiyor emziriyom yataga koyuyorum tekrar bsliyor bende sarma yemistim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…