2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Larkin Larkin kusura bakma canım ya üzmek için yazmadım

hem dr daha iyi bilir

her bebeğin kapasitesi farklı

senin bebeğine yetmese zaten açlıktan ağlardı

o miktar hiç emzirmeden sağdığın miktar mı

kızlar ameliyat yerim çok acıyor yanıyor

isyan etti vücudum artık

birde benim bıdık emiyor emiyor doymamış gibi ağlıyor

malum iki gündür emiyor

sağarken miktarı biliyorsağarken miktarı biliyorsağarken miktarı biliyorsağarken

Gecmis olsun canım bendede benzer seyler oldu parca kalmis tam temuzlenmemis tekrara hast. Yattim iki defa temizlediler normal dogum mahfolduk ya islerini guzel yapmiyorlar
ahh cnm ne kadar zor gunler yasamişin tahmin edebiliyorum o dikişlerle yapılan mudahale ne kadar aci verici olmştur kim bilir . Benimde dogumdan sonra çok sancım oldu içerde bi kaç tane parça kalmiş ve çok sanci yaptı dogum sancısı gbi girip çıkıyordu. Ama bişeye gerek kalmadan parçalar çıktı . İlk dogumda boyle olmamişti . Doktoru dogumdan snra karnıma fazla çokturtmemiştim çok acıdıgı için buna baglıyorum ben.

Kizlar dr um korseyi 1 ay sonra tak dedi tahim dedi yerine insin cok tehlikeli dedi sizler ne yaptinuz? Taksniniz varmi?

3 saatte bir emziriyordum geçen haftaya kadar ama ne yazık ki kilo almıyor o şekilde...
O yüzden saatte 1 emzirmeyi deniyoruz şimdi doktor tavsiyesiyle.

Mesajı gönderdikten sonra aklıma geldi sütün az geliyormuş yetmez bebeğe derlerse ne yapacaksın, hazır mısın böyle bir şeye duymaya dedim kendime.
Değilmişim...
Çok uğraşıyorum, aç karnına dere otu litrelerce su, hoşaflar, ayran, süt yapıcı rezeneli kimyonlu anasonlu çaylar. Düzenli kahvaltı, peynirinden yumurtasına, tahin pekmezine. Gün içinde sürüyle tahin helvası, kaç paket bitirdim belli değil...
Ne yapayım daha :KK42::KK42::KK42: Kahroluyorum.. Şimdi yine başladım ağlamaya çok etkileniyorum elimde değil...
Niye sorduysam.. Haftaya doktora giderdim o zaman belli olurdu zaten yetmediği...
Hep sütümün olacağına yürekten inandım...
Fazlası da olacaktı onu kaldıracaktım, o yüzden süt sağma makinesi bile aldım:KK42::KK42:

Sürekli dinleniyorum zaten, uyuyorum uzanıyorum..
Tomrisin emzirme kampı yazısındaki her şeyi yapıyorum...

Yok dayanamıyorum yetememezlik hissine:KK42::KK42:
canım sık sık emdirde uykuda sut yapıyor bebegin uyudukça kendinde uyu . Verdigin miktar banada az gibi geldi . Bozada sutu arttırıyor. Bu arada bebeginde huzursuzluk varmi idrarında filan enfeksiyon gbi bişey varsa onlarda kilo aldrmaz ilk oglumdan biliyorum . İnşllh yoktr bişeyi ama emdirmeye devam et sn .

minione minione canım ben korse takmıycam

zaten dikişlerden çok zor takmak

benim dr takma kasları zayıflatıyor dedi

faydası olsa ben takardım dedi

onun da göbeği var

ayyy canım okurken nasıl panik oldum şükür unutmamışlar, endişende haklısın tabi Allah korumuş

o annenin ellerinden öperim baş tacı böyle anneler, duyuyormusun acaba anne!!!!

canım benimkide solu tutmak istemiyor en iyisi bende sağıyım yoksa bende de sıkıntı olacak

benim miniğin gözüde çapaklı canım, ıslak pamukla siliyorum birde sütümden damlatıyorum, eğer gözünden yaşda akıyorsa kanal tıkanıklığı vardır masajı var onun, benim büyük oğlanda vardı 4 aylıkken geçti

Murselat süresini 7 kere okut canım göze şifadır oğlumun ki ondan sonra geçti, eşimi diyeyimde okusun bizim paşayada

hiç korkma annesi sen varsın aslanlar gibi annesin Rabbim korusun onları

canım hiç korkma inan çok güzel üstesinden geleceksin ben altı ay tek baktım oğluma

iki saatde bir emzir yeterli canım, saat başına gerek yok artık, büyük oğlum malum hep yazdım açlıktan şekeri düşüp havale geçirmişti, onu hep iki saatde bir emzirdim yetti

canım altı saat çok uzun 3 saat olsun gece en azından

sağol canım benim özledim

hiç tereddüt etme emme refleksi var emzik vermesen ellerini emiyorlar cork cork

canım çok sağol özlendin

ben o dediklerini tek başıma yapıyorum iki de çocuk:rolleyes::rolleyes:

inşaallah kilo almıştır kuzun
sagol canım verdim artık emiyor . Bu arada bebeginin memeni tuttuguna sevindim inşllah hep emer bundan sonra . Sende emzirmenin verdigi mutlulugu yasa . Gerçekten emzirmk buyuk nimet . Ben ilk oglumda memeyi çok emdigi için yetmiyor diye gunde akşm bir kez mama veriyodum ama doymadgndan degil emme refleksi için emiyomuş surekli snradan anladım. Bu bebegimdede dogdugundan bu yana hiç mama vermedim . Hastanede sarılık olmasın diye vericktim aslında ama hemşire verditmedi . Mamayı kaldıramaz mideleri yazık dedi verditmedi. Doktorda dun sordu mama vermiyosun demi dedi bnde yok hiç vermedim dedim kesinlikle verme dedi . Allah koymasın ama mecbura kalınca veriliyor .

3 saatte bir emziriyordum geçen haftaya kadar ama ne yazık ki kilo almıyor o şekilde...

Mesajı gönderdikten sonra aklıma geldi sütün az geliyormuş yetmez bebeğe derlerse ne yapacaksın, hazır mısın böyle bir şeye duymaya dedim kendime.
Değilmişim...
Çok uğraşıyorum, aç karnına dere otu litrelerce su, hoşaflar, ayran, süt yapıcı rezeneli kimyonlu anasonlu çaylar. Düzenli kahvaltı, peynirinden yumurtasına, tahin pekmezine. Gün içinde sürüyle tahin helvası, kaç paket bitirdim belli değil...
Ne yapayım daha :KK42::KK42::KK42: Kahroluyorum.. Şimdi yine başladım ağlamaya çok etkileniyorum elimde değil...
Niye sorduysam.. Haftaya doktora giderdim o zaman belli olurdu zaten yetmediği...
Fazlası da olacaktı onu kaldıracaktım, o yüzden süt sağma makinesi bile aldım:KK42::KK42:

Canim bi de maden suyu arttirio
en azindan bende oyle yapti
2 tanesinin gazini kacirip oyle iciyorum
Arpa çimeninin suyu arttiriomus cok
istanbuldayken alisveris merkezlerinde vardi
marastayim burda yok
olsa keske hergun esime getirttirirdim

Değilmişim...

larkincim ayni durumdayiz, yemek icmek bir yere kadar bunye meselesi olduguna inanmaya calisiyorum ama direniyorum pes etmemeye calisiyorum..saat basi emzirdiginde Sutun geliyor demek ki aksi halde oglun memende hircinlasirdi. Bizde 24. Gunumuzdeyiz..son 10 gundur cok asabilesiyordu..ben zaten mama takviyeli gidiyorum:KK43: 2 saatte ortalama 30 cc benden cikan sut..bol bol emzirdim ama ise yaramayinca yaramiyor..kendimi telkin etmeye basladim yoksa sagligimdan olacagim bebegide etkiliyorum..cok hoslanmasamda mama takviyeli bebeklerin buyudugune kendimi anlatmaya calisiyorum..cevremde mama ile bebeklrini buyutenlerle konustum bir tanesi 0 damla verebilmis bebegine onu duyunca sukrediyorum azda olsa verebiliyorum diye..dr dediklerini hatirlatiyorum kendime sık sık bebegine verebilecegin tek sey sutun degil unutma bol bol konus sevgini ver demisti dogru..sonucta sutum var ve ben ondan esirgiyor degilim...kendimi yipratir bana bisey olursa bebegi napar diye telkinlere basladim ama.henuz pes etmedim
.Allaha sigindim artik..Sende saki yipratma kendini sukredelim ki elimizde olani kaybetmeyelim... Belki gelecrk kontrolunde kilo almis olacak oglun uzuldugunle kalacaksin..

Nasılsıniz kızlar? Zar zor zaman bulup yazıyorum bazen okuyabiliyorum.Kızlar bu göğüs uçları nasıl iyileşiyor yaa..Benimkiler biraz düzeliyor derken geri çatlaklar oldu sag yine iyi ama sol taraf çok acıyor her emzirmede yara geri açılıyor çok fena tecrübelerinizi yazarmısınız lütfen

Nasılsıniz kızlar? Zar zor zaman bulup yazıyorum bazen okuyabiliyorum.Kızlar bu göğüs uçları nasıl iyileşiyor yaa..Benimkiler biraz düzeliyor derken geri çatlaklar oldu sag yine iyi ama sol taraf çok acıyor her emzirmede yara geri açılıyor çok fena tecrübelerinizi yazarmısınız lütfen
Doğumdan önce doktora göğüs ucu krem tavsiyesi sormuştum. Lansinoh önerdi, birçoğu bunu kullanıyor. Her sağma işleminden sonra kullanıyorum. Bebek emzirmeden önce yıkamaya gerek yok diye yazıyor üzerinde, ben yine de ıslak bir Peçeteyle öylesine siliyorum. Daha önce forumda okumuştum: ayva çekirdeğini Gül suyunda ıslatıp jel kıvamına gelince göğüs ucuna sürmek iyi geliyormuş. Kremi yaptım ama sadece hamileyken kullandım, şimdi sürünce her seferinde yıkamak zorunda kalacağım diye zor geldi. Kremi deneyebilirsin ama internette de eczanede de bulabilirsin.

Doğumdan önce doktogibi.üs ucu krem tavsiyesi sormuştum. Lansinoh önerdi, birçoğu bunu kullanıyor. Her sağma işleminden sonra kullanıyorum. Bebek emzirmeden önce yıkamaya gerek yok diye yazıyor üzerinde, ben yine de ıslak bir Peçeteyle öylesine siliyorum. Daha önce forumda okumuştum: ayva çekirdeğini Gül suyunda ıslatıp jel kıvamına gelince göğüs ucuna sürmek iyi geliyormuş. Kremi yaptım ama sadece hamileyken kullandım, şimdi sürünce her seferinde yıkamak zorunda kalacağım diye zor geldi. Kremi deneyebilirsin ama internette de eczanede de bulabilirsin.
Canım kremi dogumdan önce aldım kullanıyorum ama pek işe yaramıyor gibi.Çok sagol cevabın için

Ben göğüs uçlarıma zeytinyağı sürüyorum birkaç gündür iyi geliyor sanki en azından ağlamadan emzirebiliyorum artık :p zeytinyağını ısıtıp soğuğunca fırsat buldukça devamlı sürüyorum insallah tamamen geçer lahusalıkta en çok çektiğim hu yaralar

Aynen canım 3 gecedir sabah 6 da yatıyorum malum Gündüzde uyunmuyor ama o uyuyor tabi :) hortlak gibiyim resmen senin kaç gündür böyle gaz sanırım yada gece gündüz karıştı biZde gaz olsa gündüz de sıkıntı olması Lazım değil mi
bizimkide aynı gündüz uyuyor gece uyanık

Lansinoh ustune strech film kapa iki saat sinra ck rahatliyosun

Ya simdi bi tek pinarmi korse takiyor?kafam cok karisti bu arada 89 la doguma gittim bugun 80 kg yum ,gobekte sifir catlak ama korse takma dedi dr um yok efendim rahim yerine inmemis tehlikeli 1 ay sonra deddi ayna ile bakiyorum sanki dikisimin ustune gobek her an duswbilir,takayim mi takmiyim mi kafam karisti

Ya simdi bi tek pinarmi korse takiyor?kafam cok karisti bu arada 89 la doguma gittim bugun 80 kg yum ,gobekte sifir catlak ama korse takma dedi dr um yok efendim rahim yerine inmemis tehlikeli 1 ay sonra deddi ayna ile bakiyorum sanki dikisimin ustune gobek her an duswbilir,takayim mi takmiyim mi kafam karisti
Doktor bana Korse takmanın hiçbir anlamı olmadığını söyledi, psikolojik olarak kendini rahatlatmak istersen taka getirdi konuyu. Göbeğin sebebi gerilen derinin doğumun hemen ardından sıkılaşmasının mümkün olmaması ve alınan kilolara bağlı biriken yağlar. Doktor benim de 2 sezeryanım var hiç korse falan takmadım, spor yaptım dedi. Kadın incecik. Bana da geçen gün kontrole gittiğimde beslenme planı ile birlikte 2 ay sonra başlamak üzere egzersiz hareketleri tablosu verdi. Şu an ameliyatlı olduğumuz için spor için 2 ay beklemek zorundayız. Anlayacağın göbek ancak karın kaslarını çalıştırın sıkılaştırınca gidiyormuş. İnşallah lohusalık bitene kadar çoğu gitmiş olur. Işe bu şekilde başlamak istemiyorum. Gene mi hamile kıyafeti giyeceğim? Bir kadın var iş yerinde göbeği kaldı 5 aylık gibi, herkes yine hamile sanıyordu bir ara. Öyle olacağım diye korkuyorum. Tabi şu an kalori hesabı yapma şansımız da yok aman yeterki süt olsun diyoruz.

X