2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .

3 gundur kullaniyoRum

Kizlar sut sitmasi olmusum atesler ocinde yaniyorum sut sagiyorum bebk uyurken dediM,titreme nobeti tutuyo atesim 38 derece nasil duser?
Ben de acile gitmistim goguslerim tas gibi oldu diye. Atesim yoktu ama. Dr sagip bosaltacaksin oyle rahatlayacaksin. Atesin cikarsa parol kullanacaksin. Baska yapilacak bisey yok demisti. Benim atesim cikmadi sukur. Parol ic istersen. Hemen antibiyotige baslama bence. Allah sifa versin canim.

Kizlar bebegim surekli mememi istiyor emzirmesigim zamanlarda yalanci meme versem emmeyi birakir mi? Bi de cok gazli rezene, kimyon veriyorum yinede gazli baska ne verebilirim
Seni guzel emiyorsa birakmaz. Verebilirsin gonul rahatligiyla. Bizim sipa almiyor yalanci memeyi artik. İlk baslarda ememiyordu beni. Kasikla besliyorduk. O donemde cork cork kapmisti emzigi. Zor almistik agzindan. Ona alisirsa mememi tutmaz diye... Ama mememi tutmayi ogrenince emzigi istemedi. Keske emse, rahatlik valla :)

Canim benim Allah kolayliklar versin. Çok zor bir süreç. İnsallah kapar en kisa zamanda. Bizimki de on gunden sonra basladi. Sagip vermek ayrica eziyet. Pompada vakit gecir, kaplarini dezenfekte et, cocugu doke saca yedir, ustunu temizle.... Dualarim seninle :*

Amin cnm parolda ictim emzirenlerin kullanabilcegi bir antibiyotikte aldim cunku sag menem kiPkirmizu olmus ,bmm askinda tas gibi degil yimusak ama denekki yinede bir rahatsizlik var

Selam kızlar... Nasılsınız... Ben iyi diyeyim iyi olayım... Oglumun ıkınma sesinden kafayı yiyecek kadar kötüyüm aslında.. İncir ve üzüm kompostısu yaptım onu içtiğimden beri oglum sanki daha zorlanıyo ... Bndr aynı şekılde kabızlık yasadım... İncir kabız yaparmı ya...
Allhım su 3 ayı bi bitirsek.......

Canim anne sutu onemli evet de senin ve bebisinin sagligi daha onemli. Olduğu kadar, olmadığı kader demişler. Milletin de sorularina hastayim. Ne kadar merakli bir toplumuz. Hic karsidakini dusunmeden lank lunk konusmak adet olmus bizde. Sen hic uzulme canim. Bebisin doyuyor mu doyuyor. Benim arkadasim da mama takviyeli buyuttu kuzusunu ne hastalik ne bisey gecirdi hamdolsun. Cin gibi de bir cocuk. Pozitif ol, insallah artar sutun de.

MİNİONE canım geçmiş olsun...ilk defa duydum süt sıtmasını...banyo yapsan ates olunca belkş fayda eder...

EFLALİM canım cok sevindim inş hep tutar memişi....hadi gözün aydın

PINAR45 kompostu yapıcagın meyveyi biraz suda beklet.. Güzelce yıkar.. Tencereye koy ve üstünü geçicek sekılde su biraz fazla olsun.. Damak tadına göre şeker at..sonra kuru meyveler yumusayıncaya kadar kaynat.. Bu kadar.. Tek bi kuru meyvesen yapıcaksan kaynadıktan sonra blendra cekebilirsin.. Eger karısık kompostu yapıcaksan suyunu baya koy.. Kaynadıkca azalıyo zaten sonra blendardan cekersen asure gibi olmasın...
O yüzden bol su koy .. İlla cekmek zorunda degilsin..öle tanelide yiyebilirsin .. Bn sadece suyunu içiyorum o başka...

Adacayi yagini ayak tabanlarina surme yontemini denedin mi canim ?

Kizlar sut sahma makinasinin temizligini nasil yapiyorsinu tum paralari herseferinde yiksyip her sahmada kaynatakmiyiz ben bi deterjan aldim bezim ayri onu kullaniyorum ama her yikanadan sinra kauynatayimmi

sagol cnm cevap için . Sute faydası oluyormu arttırıyormu . Bugun yapıyım bi deneym.

günaydın herkese

emme maceramız akşam ve gece zor geçti

gazı çok olunca memeyle savaştı

biraz sağdım biraz emzirdim derken sabahı ettik

başka odada yattım miniğimle

hem gece abisi uyanacak diye stres olmadım

hem kocamın horultusundan kurtuldum

saol mervecimm,ayy duş al beslen yawrunu besle,giydir sıçtır yıkat kurut yıne emzir yıne sıçsın temızle kurut
ayyy çok değil 1 ay önce birde yok efendım bebek arabasını beğenmemişimde ne çirkinmişte avm ye gidemem onlada güzl değilde,ne avm si be tuvalete gitmeye zamanım yok,tuvalete gitsem totomu anca yıkıyorum
ne manyak bir kadınmışım şimdi bunu daha ii anladım

bu arada evimin her yeri küflenmiş

moralim o kadar bozuk ki

her gün süpürüp silmeye alışık olan evim

hamilelik boyunca harabe oldu malum

birde ben her gün evimin bütün odalarını

yarım saat havalandırırdım

bebek doğunca iki hafta evde olan pimpirikli kocam

iki üç günde bir beş dk zor açtırdı camları

o arada kombi de tam gaz çalışınca

içerden sıcak dışardan soğuk

yalıtımsız ev iki haftada gitti:)

yaza kadar boyayı nasıl bekliycem

o gazla evi süpürüp silmeye başladım

hem ağladım hem sildim

odun adam!!!

çamaşır suyuyla sildiğim küflü yerler daha beter küflenmiş

neyse geçmişe bakayım ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…