2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Ben de 3 gün sonra doğum yapıcqm ve eşim sağolsun dün sabah a kadar ağladım onun yüzünden. Bugün de çorba iki bardak da sütle duruyorum. Üzülünce mideme vuruyor benim.
Bir şey olmaz dimi bebeğime öylece boş boş yatıyorum.

Ben de 3 gün sonra doğum yapıcqm ve eşim sağolsun dün sabah a kadar ağladım onun yüzünden. Bugün de çorba iki bardak da sütle duruyorum. Üzülünce mideme vuruyor benim.

Tebrik ederim, Allah analı babalı sağlıkla büyütmek nasip etsin.
Takvim Şubat iken sizi bekletmemiş ne güzel, bizde ne takvim kaldı ne bişey ama henüz teşrif eden olmadı :) minione minione
ne güzel yazmışsın :))
arayanlardan soranlardan bıktım valla :) ne zmn aa gelmedimi aaaa neden böyle aaa son adet tarihinimi acaba hatırlamıosun :) deli deli sorular :mad:
tabi güzl yorumlarda var dün 2 kişi doğum yaptığımı görmüş rüyalarında,hadi bakalım :)))

ne güzel yazmışsın :))
arayanlardan soranlardan bıktım valla :) ne zmn aa gelmedimi aaaa neden böyle aaa son adet tarihinimi acaba hatırlamıosun :) deli deli sorular :mad:
tabi güzl yorumlarda var dün 2 kişi doğum yaptığımı görmüş rüyalarında,hadi bakalım :)))
Beni de arıyorlar canım. Beni de bebekle görmüşler rüyalarında. Hayrolsun bakalım. :KK66:

Canım toparla kendini. Eşler bizim kadar duygusal değiller ve şu durumda bizi anlamaları zor.bebişin için bişeyler yemelisin canım. Her şey düzelecektir.

ohh maşallah birdaha hiç bırakmaz umarım,böyle devam etsin,peki hemşire geldiğinde yöntemi ne oldu ki ?tarif edebilme şansın varmı ?
Amin canim. Hemsire oncelikle bebegin gobegini gobegime yapistirdi. Kafasini gogus hizama getirdi. Gogsumun kahverengi bolumunu sikarak bebegin agzinin yanlarina degdirdi bebek agzini actiginda ensesinden tuttugu eliyle kafasini gogsume dogru ittirdi. Bir iki kere kapamadi bebisim memeyi. Tekrar tekrar denedi. Zaten kaptiginda anliyorsun sutun cekildigini. Benim hatam bebegi yatay tutmak ve kafasina destek saglamamak olmus. Yardima ihtiyaci varmis megerse kuzumun. :) Emme sirasinda memeyi c seklinde tutarak cenesine parmakla uyari vermek gerekiyor. Cabuk yoruldugu icin durabiliyor. Yani aslinda hep soylenen seyler ama insan uygulamali gorunce ne yapacagini daha iyi anliyor. :KK66:

Kızlar az once uyurken birden nişanim geldi ve hemn ardından suyum geldi . Ben hastaneye gidiyorum .
pınarrrr hayırlı olsun canım darısı başıma . dün 2 cm açıklığım vardı bekliyorum . umarım kolay bir doğum olmuştur. ne kadar sürdü sancın ...

Canımmmm çok sağ ol ne güzel yazmışsın. Doktorum sezeryan dese de ben önümüzdeki hafta ortasını beklemek isterim. Yarın belli olacak bakalım kısmetimize ne çıkacak???
Senin ve bebegin icin hayirlisi neyse o olsun canim. Ben normali gonulden istiyordum. Nasip oldu cok sukur. Niyeyse sezeryan hep gozumu korkuttu. Senin bebisinin kilo durumu nedir? Benim 3240 dogdu. (Son ultrasonda 2980 cikmisti) Daha buyuk olsa doguramazdim heralde :KK70:
Saglikla kucagina al insallah kuzunu.

Senin ve bebegin icin hayirlisi neyse o olsun canim. Ben normali gonulden istiyordum. Nasip oldu cok sukur. Niyeyse sezeryan hep gozumu korkuttu. Senin bebisinin kilo durumu nedir? Benim 3240 dogdu. (Son ultrasonda 2980 cikmisti) Daha buyuk olsa doguramazdim heralde :KK70:
Saglikla kucagina al insallah kuzunu.
Güle güle büyüt canım bebişini. Hayırlı evlat olsun inşallah. İyi dileklerin için de çok teşekkür ederim. Bizimki 3.450 çıktı pazartesi günü. Ama hiç açılma sancı yok. Kanala bile girmemiş dedi doktor:KK43: yarın ne yapacağımıza karar verelim dedi duruma göre.

pınarrrr hayırlı olsun canım darısı başıma . dün 2 cm açıklığım vardı bekliyorum . umarım kolay bir doğum olmuştur. ne kadar sürdü sancın ...
sagol canım benim. Darısı başina . Aslında sanci kısmı çok iyiydi gule oynaya sanci çektim 8 santim olana kadar açikligim . Kendi sancim tuttugu için biraz sanslıydım . Ama o son iki santim beni biraz yordu . Son bir saatimde zorlandım . Açilma tamamlanıncada doguma alındım bebegin kilolu olmasıda biraz zorladı beni ama şukur atlattım kurtuldum . Bak iki santim olmuş açikligin seninde dogum yaklaşmiş . Hayırlarınan bir avazda kurtulursun inşallah sende canim.

Ay herkescikler dogurdu cok az kisi kaldik en son kim doguracak diye hep merak icerisindeydim bu gidisle kesin ben olcam gerci gunum var daha benim:anneadayı:@hera^^ bugun sezaryeni vardi napti acaba haber var mi?

Güle güle büyüt canım bebişini. Hayırlı evlat olsun inşallah. İyi dileklerin için de çok teşekkür ederim. Bizimki 3.450 çıktı pazartesi günü. Ama hiç açılma sancı yok. Kanala bile girmemiş dedi doktor:KK43: yarın ne yapacağımıza karar verelim dedi duruma göre.
Benimki de girmemisti kanala. Dr um bu kriter degil bizim icin dedi. Nst sonucum ve suyumun yeterliligini goz onunde bulundurarak bekleme karari aldi. 40+5 te dogurdum ben. Dr 41+2 ye kadar bekleyecekti. Ama bu durumlar kisiden kisiye degisebiliyor. Dr dan dr a da... Yani biraz dr un yonlendirmesine mahkum kaliyoruz :)

Benimki de girmemisti kanala. Dr um bu kriter degil bizim icin dedi. Nst sonucum ve suyumun yeterliligini goz onunde bulundurarak bekleme karari aldi. 40+5 te dogurdum ben. Dr 41+2 ye kadar bekleyecekti. Ama bu durumlar kisiden kisiye degisebiliyor. Dr dan dr a da... Yani biraz dr un yonlendirmesine mahkum kaliyoruz :)
gercekten dr dan dr a değişebiliyor,bende 40+2 oldum,dr uma göre girmemiş bebek kanala,ama dr um için önemli bir kriterdi,nedense hiç ineceğe benzemıyor dıyor hep,ama yınede 41+2 ye kdr bekleme kararı aldık

Kizlar yarin dogumum olacak benim
Bugün son kez nst yaptı ultrason
muayene de yumusama var ama açıklık hala yok dedi bebek kanala yerlesmis..
bu yumusama açıklıgi yapabilir sabaha kadar dedi
Sabah ac karnina gidecem açılmaya tekrar bakacak yoksa direkt sezeryana alacak 1.gun daha bekleyelim dedi kızıma sans verdi bugün için de sürekli dua ediyorum açılma olsun diye

X