2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
@bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyacaktım @bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyaca@bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyacaktım @bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyaca@bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyacaktım @bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyaca@bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyacaktım @bestemeste , minione evet kızlar oğlum görünüyor mu foto beceremedim sandım albüme koyacaktım

Canım çooook tatlı yaa maşallah

Kızlar bende gittim doktora bugün kararını bildir demişti. Beklemek istediğimi söyledim. Beni rahatsız eden konunun ebeleri hiç tanımamak doğum esnasında kiminle, nasıl bir tavır ve tecrübeyle karşılamak olduğumu bilmemek olduğunu söyledim. Böyle deyince beni doğumhaneye yönlendirdi oranın sorumlu ebesiyle tanış dedi. Gittim 30 yıllık ebeymiş ve doğuma dair çok rahatlatıcı konuştu tüm doğumlarda kendisi yer alıyormuş, artık içim rahatladı bekleme moduna geçtim bende

Doktora gittim sancı yok 36+6 kafası 2 hafta küçük ama sorun değilmiş kafa tipi imiş sorun etmeyin bunu. 38+6 26 ocak dogumumuz .kilosu biraz düşük mü sizce 2660gr ne kadar dogal acaba? Birincim epidural .şimdibel ağrılarında korkuyorum öyle ddiyen çok duydum doktor aaaa sen epidural yaptırmışsın yine bişey olmaz diye ikna çalışıyor bu konuda ne düşünüyosunuz

Bu doktorlar neden böyle anlayamıyorum. Şu an yapılacak zaten birşey yok anne karnında sorun olsa bile müdahale şansı yok, doğmak üzere olan bir bebeğin annesine neden böyle bir psikoloji yaşatıyorlar? Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ben de sıkıntılı bir hamilelik süreci geçirdim. Şunu anladım ki doktorlar kendilerini garantiye almak için risk oranı milyonda bir bile olsa dan diye suratına söylüyorlar ki sonradan biz demiştik desinler. Ayrıntılı ultrasonda karın duvarında açıklık görüldü ve dawn sendromu riski olduğu söylendi. Kendimizi rahatlatalım diye çapadan bir profesöre gittik, risk oranımıza %30-40 dedi. Dünya bi kez daha başıma yıkıldı, benim gibi her 2-3 gebelikten biri dawn sendromluydu yani. Hiç istemeyerek amniyosenteze ikna edildim. Kabus gibi 3 hafta sonuç bekledik. Allah'a çok şükür sonucumuz temiz çıktı. Ama sonucu bize açıklayan çapa genetik bölümü uzmanı bize haberi hiç de iyi bir haber gibi vermedi. Tamam kromozomlar temiz olabilir ama hala başka riskler olabilir, gelişim geriliği olabilir, bilmem ne sendromu olabilir. O anda anladım kimseyi dinlememem gerektiğini. Bahsettiği riskler herkeste aynı oranda olabilir daha niye bizi sıkıntıya sokuyorsunuz ki. Amaç ne artık tüm organları oluşmuş bir cana kıymamız mı? Sonrasında özel bir hastanede çocuk cerrahı ile görüştüğümüzde rahatladık. Sorununuz çok ufak. Bebek Doğunca bakacağız, belki ufak bir operasyon gerektirebilir dediler. Şimdi aklıma bile getirmiyorum kötü seçenekleri. Allah dermansız hastalık vermesin. Lütfen siz de tam doğum öncesi moralinizi bozmayın. Amaç son zamanlarınızı da onun için sağlıkla geçirmeniz. Tabi bol bol dua etmeliyiz. Herşey Rabbimizin elinde, onun ol demesiyle olmuyor mı herşey? Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah bebeğinizi.
Bu arada foruma üye olmamalı tek sebep bu yaşadıklarımdı. Omfalosel teşhisi konunca deli gibi araştırmaya başladık. Bende acaba birilerine yaşadıklarımız rehber olur diye foruma üye olup yaşadıklarımızı anlattım.

Aynı belirtiler ve aynı Dr tepkileri Çatal'a çıkmadan önce bu Çarşamba falan açılma varsa doğum olabilir Demişti baktı hiç açılma yok pazartesiyi bekleyelim dedi bekliyoruz bakalım küçük beyimizin keyfini

aynen canım beklicez artık ama beklemekte çok sıkıntılı geçiyr bnm için sanki bekledgm hergun bebegi riske atmiş gbi hissediyorum gunune uç gun var daha ama ya pazartesne kdr sancım tutmassa bu seferde bebekte bi sorun oluşursa ve sezeryanlık bir durum olursa diye endişe ediyorum . İlk dogumum norml olunca ikincide oyle olsun istiyr insan. Ne bilşyim belki paranoya yaptım ama boyle bir an once sancım tutsada dogursam istiyorum ama bakalım hayırlısı bebekler saglıkla dogsunlarda.

Çok doğru tespit etmişsin

kilosu haftasına gore gayet iyi bnce canım.

Arkadaşlar rahim ağzı olgunlaşmadan suni verildiğinde sezeryana gitme olasılığı çok yükseliyor çektiğin normalden yüksek düzey sancı da cabası
bunu bilmiyordum sagol bilgilendirmen için . Doktorumda açilma olmadan suni sancinin çok olacagını soyluyr o yuzden bekletyr beni ama bnde bu seferde baska sorunlar çıkarsa sezeryana gdersm diye korkuyrm haftam dolmak uzere .

Annemlerden yeni geldik sancim falan yok su an için bakalım ne olacak beklemedeyiz sancim olursa anneme gidecem. Orda bekleyecem ne olursa

Cnm ben dayanamadım gittim Dr uma. Elle muayenede bişey yok rahim açılmamış dedi.nts gönderdi. Nts de çok sancı çıktı.samcıyla birlikte ağrı da vardı hafif eve yolladı.kuvete sıcak su doldurup içine girmemi söyledi.acayip bel ağrısı ve sancı var bakalım bu gün yarın misafir geliyo galiba..inş hayırlısıyla atlatırız. .

Oy maşallah yerim ben onu yaaa

Benimde gecen hafta 2600
9 gün sonra gittim ultrason da tam.bakmadan o civar yine dedi.
-+400 olabilir de dedi.
Ama.pazartesi kesin sezeryana alacaz 2 kilo bile olsa dedi.
Saglikli olsun da.

Uzulme canim benimde ayin 8i son gujn demisti doktorum 7 si sabah 4 te geldi sancim. Gunde 2 defa banyo yaptim 2 sefer 5 kat inip ciktim bide ayin 6 sinda son bi gayret tum evi temizledim. Supurge vileda toz alns. Bide yuruyus olabildigince hizli tempolu. Ama kendime hep dedimki hersey olacagina varir herseyin hayirlisi. Sezaryeni de kabullendim yani. Ama normal dogumu teyiklemek icin iliski disinda herseyi denedim ve oldu cok sukur. Insallah seninde olur. Ama tum bunlari ysparken bebegin hareketlerini kontrol etmek lazim

tam kaç haftalık canım

Benimde gecen hafta 2600
9 gün sonra gittim ultrason da tam.bakmadan o civar yine dedi.
-+400 olabilir de dedi.
Ama.pazartesi kesin sezeryana alacaz 2 kilo bile olsa dedi.
Saglikli olsun da.
Bu pazartesi mi 26sına mı bu pazartesi ise çok erken değil mi neden böyle bir lüzum gördü ? Hayırlı çı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…