2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Şule hastanede demek..Rabbim yardımcısı olsun inşallah...

Son zamanlar ne zor geçiyor değil mi kızlar.ben sizlere bakınca belki gerideyim ama benim 3. Doğumum olduğu için normalden daha erken agirlastim hele bu aralar iyice halsizlestim uyuyakaliyorum isleri dinlene dinlene yapıyorum çok da kilo aldım 70 kg olmuşum dun tartildim 20 kg almıştım..istahim da açık aksi gibi bebeğim de dönmedi eşim de yürüyüş yap deyip duruyor bu soğukta nereye yürüyüm yağmur da yağıyor zaten.. Azıcık yurusem ellerim ayaklarim sisiyor alyansim dar gelmeye basladi ..

Kızlar ben acıdan yandım aman siz yanmayın emzirirken dikkat edin !!! Bebeklerimiz küçük olduğu için memelerde ki sütleri bitiremiyolar. o sütler kalıyor ve ateş yapıyor derken kısa bi süre içinde iltahap'a dönüşüyor. Benim öyle oldu. Ne acılar çekiyorum bi bilseniz her emzirişimde ağlamaktan gözlerim kan çanağa oldu.... Zaten bu gidişle dişlerim kalmıcak hepsi dökülücek, çok sıkıyorum. Tıp'ta bu hastalığın adına Masit diyolar Allah düşmanımın başına vermesin. Yeni doğum yapan anneler ve yapıcaklar ne olur dikkat edin !!!!
eğer 10 gün içinde göğsüm inmezse ameliyat olucam.
cnm aynısı bndede olmuştu ama bn hemn hastaneye gittim antibiyotik tedavisiyle ve surekli iltihaplı sutu sagmayla geçmişti birde sıcak bnyo iyi geliyor . Gercekten çok acı veren bir durum bnm atesim yukselmişti havale geçiriyodum az daha her tarafım tir tir titremişti hmn banyo yapmiştim snrada hastaneye . Dikkat et cnm ateşide çıkartyr.

he ilk hafta emsın ama sonraki hafta bi saat geçmeden verince memyı gaz sancısından uyuyamiyo bu bebeler zaten üstüste verince de mide gazi çıkartamıyor bu sefer kusuyor on dk bir verdiğimde bu sonuçlar ortaya çıktı canım kızımdanda biliyorum yok efendim çabuk çabuk emsın hemen büyüsün diyen eş dostun lafıyla gaz manyağı yaptım kizimi sonra kendi dusuncemle bi saate bi verdim rahatladı çocuk bebekler gaz sancısı oluncada meme istiyor verirsen kısır döngü oluyor

ahh canım kırk cikana kadarda spor egzersiz yok zaten emme olayları hemen zayıflama işine giremezsin yani bide süt geldi gelmedi olayları emzirmek çok atıştıran birşey ama kendimi dengeli beslenerek tutuyorum kırkım çıksın diyetisyene gidicem
çok uyumlu masallah çok güzel canım zumra yegenımın ismi çok severim zaten :)
Tecrübe böyle bişey işte.. :) hastanede seminerde de öyle söylediler. En az 5 dk en fazla 20 dk emzırıp ara vermelisiniz dediler.

Dualarımız seninle kasma kendini ve hareket edebildiğin kadar et ilaç verirler serum yatağa bağlı kalırsın gerçi ama wc ye kalktığında hareket et fitilin vs yoksa
Ve bebeğinle Konuş çağır onu :)

Bitanem gel artık bak benim kızım sa arkadaşlarını bekliyor hadi doğ annen baban Sevinç be mutlulukla seni bekliyor seni çok merak ediyoruz güzel bebeğim benim.. Yumuşacık tenini annen sarıp sarmalamak için can atıyor.. Hadi kolayca gel birtanecik yavrum..

Diyor mrssuperfine teyzesi:) bunları da oku ona :))

Dualarımız seninle..

Şule hastanede demek..Rabbim yardımcısı olsun inşallah...

Son zamanlar ne zor geçiyor değil mi kızlar.ben sizlere bakınca belki gerideyim ama benim 3. Doğumum olduğu için normalden daha erken agirlastim hele bu aralar iyice halsizlestim uyuyakaliyorum isleri dinlene dinlene yapıyorum çok da kilo aldım 70 kg olmuşum dun tartildim 20 kg almıştım..istahim da açık aksi gibi bebeğim de dönmedi eşim de yürüyüş yap deyip duruyor bu soğukta nereye yürüyüm yağmur da yağıyor zaten.. Azıcık yurusem ellerim ayaklarim sisiyor alyansim dar gelmeye basladi ..
Şule doğum yaptı arkadaşlar.. Bebek de kendisi de iyi çok sukur. :) gelince anlatır kendisi de..

Bugun kontrolumuz vardı sabah gittik . Doktr biraz yogundu iki ameliyata girmiş . Benm biraz hastaneye gidince sancım oldu asistana soyleyince beni onden aldı . Nst çekinip geldim çok az sancı çıktı . Açilmaya baktı doktr hiç açilma yokmş . Bebegin durumuda gayet iyi dedi suyu eşi vs. doktor artık dogsun istedgmi bildgi için istersen suni verelim ama senin içşn çok zor olur dedi. Bende siz ne derseniz oyle olsun dedim. O zaman bir hafta daha bekleyelim sancın suyun olursa gel olmassa pazartesi tekrar gel bi bakalım dedi. Yani farklı bişey yok hala beklemedeyiz gunumuzun dolmasınada az kaldı yakında hamilelik takvimimde terkedecek beni . Neyse saglıklı olsunda beklerim biraz daha hayırlısı olsun artık.

Kizlar bende dr gittkm bugun. 39 olduk muayenede kafa olcusune bakarken gecen haftalardada kucuk demisti.yine kucuk dedi 36 hafta gorunuyor dedi diger bolgeleri iyi boyu kilosu 39 40 haftayla uyumlu ama başı kucuk ilk zamanlar cekilen ultradon kzgidi varsz getir haftays dedi bakslim. Dogscam nerdeyse baksski nolacak, sorun olurmu dedim dogumdan sonra bakilir cocukta birsey olup olnadigina .deli olacam habire sorun cikiyor hsyirlisiyla saglikli alsaydim kucagima amile kaldigimdan beri hep bi sorun cikiyor
canım baska bir doktora daha gittinmi hiç. Kafasındaki şekil bozuklugu olur diyemi korkuyorsun yoksa Allah korusun bir anomali olur diyemi? İkili test uçlu test yaptrdın degilmi ?

Dr dan geldim
Bebeğim hala dönmemiş. 2 aydir kafasi yukarıda uyuşuk kişinin
P.tesiye sezeryan günü verdi.
Testleri yaptik.
Genel anestezi olacakmis bebek ters olduğu için.
Hakkimizda hayirliai artik.
Hadi hayırlı olsun canım, en son ben doğurcam diyodun bak ben senden sonraya kalıcam gibi görünüyor:KK48:
Kızlar dun biraz fazla gezmistim bugün hep kasıklarım ağrıdı özellikle ayaga kalkıp yürürken agrıyor böyle orda bisey baskı yapıyor asagıya dogru acaba bebek asagıya mı indi kanala mı yerlesti ki??
Bende de o tarz ağrılar var canım bugün ebe kanala yerleşiyodur başı baskı yapıyodur dedi

D vitamini eksikliği var mı diye tahlil yaptıranınız oldu mu ? Ben osteocare günde 2 tablet içmeme rağmen d vit eksikliği çıktı :KK43: 10 gündür d vit damla kullanıyorum.. Bebişimde vitamin eksikliği yoktur inşallah dimi :KK43:

Hadi hayırlı olsun canım, en son ben doğurcam diyodun bak ben senden sonraya kalıcam gibi görünüyor:KK48:
Bende de o tarz ağrılar var canım bugün ebe kanala yerleşiyodur başı baskı yapıyodur dedi
Evet canim en son ben diyordum :)
Burada kimse kalmadi doğum yapanlar firsat bulamiyor sanirim
Larkin Larkin i çok merak ediyorum
İyidirler insallah

@bestemeste o dediğin kasık ağrıları bendede başladı cnm,ayağs kalktığımda hele cok kötü sanki çok çişim varmış gibi,bir baskı hissi,inş bebiş doğum kanalına yerleşiyordur

benim niye ağrım yok kızlar ağlamak istiyorum :KK70: kendi gelsin sancı filan gelsin hatta önce suyu gelsin istiyorum ama yok hergün 2 kere 5. kata çıkıp iniyorum yok fanfini yapıcam desen prezervatif yok şu dönemde enfeksiyon riski varmış korunarak yapmak gerekirmiş dün kaynar banyoya girdim yok yok da yok

Bebek şekeri koyacağım kavanoz ve magnetimiz geldi :)

Eklentiler

• 20150112_200628.jpg
    20150112_200628.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 107
benim niye ağrım yok kızlar ağlamak istiyorum :KK70: kendi gelsin sancı filan gelsin hatta önce suyu gelsin istiyorum ama yok hergün 2 kere 5. kata çıkıp iniyorum yok fanfini yapıcam desen prezervatif yok şu dönemde enfeksiyon riski varmış korunarak yapmak gerekirmiş dün kaynar banyoya girdim yok yok da yok
Ayy alemsin yaaa çok güldüm :KK54:

Bende de ağrıya dair hiçbir şey yok, her gün magnezyum kullandığım için mi bilmiyorum:KK64:

fairytale0713 fairytale0713 canım kafana hiç takma boy ve kilo normal olduğu için geç döllenme kaynaklı sadece bi hafta kadar sarkıyor benim kızım kafa yapisindan başından beri hep çıkardı ama dogumum 40 hafta doldu 4gün geçince kendi sancımla oldu senınde en fazla bi hafta içinde sağlıkla gelecek kuzun adet tarihi önemli kafa mafa hikaye :)
İnşallah canım bakalim hayırlısı olsun

Kiz patlasak da catlasak da onların geleceği zaman belli boşver :)))))

X