2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar bugün doktora gittim önce ultrasonla baktı bebeğin başı büyük dedi anormal değilm yanlış anlamayın iri toplu bir bebek başı da o oranda büyük bir hafta ileri bu doğumu zorlaştırabilir dedi bir de alttan muayene edelim ona göre doğumu konuşalim dedi alttan muayeneden sonra kemik yapımın normal doguma musait olmadığını söyledi çok darmış biraz daha geniş olsa bebek de biraz daha ufak olsa riskleri söyler sana seçme şansı verirdim ama çok zor bu durumda tek Şansın sezeryan normal asla olmaz bebeğin başı çıksa omzuna kesin zarar görür dedi offf çok üzüldüm kendimi normal a öyle çok hazırlamıştım ki
Sezeryan tarihimiz 15 Ocak 2015 perşembe. Sezeryan olan arkadaşlar tecrübelerini zi paylaşır misiniz ? nasıl oluyor korkuyorum da
kaç pijama koyayım ya da gecelik mi hangisi daha iyi ?? Sanirim 2 gece yatış olacak fiyatın içinde 2 gece yatış ücreti de var demişler.
bebek için ne kadar bez ve kıyafet koyayım?
duş alınıyor mu hastanede havlu falan koyayım mi ?
olmazsa olmaz mutlaka yanında götür dediginiz neler var ?

Bunlari bende merak ediyorum

Benim de merak ettiğim bir sey var. Yediklerimiz ne zaman geciyor bebege? Yarin kontrole gidicem de biraz hareketli olsun istiyorum :) erken kahvalti edim diorum. Normalde 10 dk once cikolata yiyorum ama bana misin demio ufaklik belki 1 saat once mi yememi istio

Kizlar merhaba. Biraz okumaya calistim gecmisi ama bitiremedim. Carsamba gunu kucagima aldim yavrumu. Dualariniz icin cok tesekkur ederim.bende sizlere dua ediyorum o kadar guzel bi duygu ki hepiniz bi an once yasayin insallah hayirlisiyla. Dogum oncesi kendi korkularimdan yola cikarak sizleri biraz rahatlatmak istiyorum. Oncelikle su catala cikma, muayene ve utanma duygusu. Derin bir nefes alip gozlerinizi kapatin hemen bitiyor hic acimiyor. Dogum aninda da bebek bian once gelsin diye dusunmekten utanma filan kayboluyor bi suru giren cikan lldu anestezist, pediatrist umrumda bile degildi. Suyumun geldigini tam olarak anladi diyemem oyle saril saril gelmedi ardindan sancim olmasa cok ustu de durmazdim heralde her zamanki akintidan azcik daha coktu. Benim nisanim suyumdan sonra geldi hafif pembe ama o kadar yogun degildi. Sancim sudan sonra 7 dk da bir gelmeye basladi onceleri hafifti ve gaz sancisi gibiydi. Sanci gelince kalktim yurudum derin nefes alip verdim. Gecince yattim dinlendim. Hastaneye vardigimda 6 cm acilmam olmustu bile. Ilk sancilarim gaz sancisi gibiydi belim hic agrimadi ve hafifyi. Hastaneye varinca 3 dk da bir gelmeye basladi ve siddetlendi ama ne yazik ki onlari tarif edemiyorum cunku sadece sancilari atlatmaya ve nst ye bagli olmadigim zamanlarda yurumeye calistim. Sanci sirasinda mutlaka yuruyun ve derin nefes alip vrin. Hem sanci kolay geciyor hem acilma hizlaniyor. Acikcasi bebegin basi cikana kadar isiniz biraz zor ama sonrasinda yapilan hicbirsey acimiyor. Ben anestezi almadim o konuda bi yorum yapamicam. Epizyo ne acilirken ne dikilirken acimiyor. Neysecumarim biraz faydam olmustur sizlere Allah hepinize hayirli kolay dogumlar saglikli bebisler nasip etsin. Firsat buldukca girmeye caliscam.opuyorum

Gözünüz aydın, Allah analı babalı sağlıkla büyütmenizi nasip etsin. Verdiğin faydalı bilgiler için de teşekkürler. Tecrübe başla bişey biz hala neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Darısı hepimizin başına sağlıkla...

Tebrik ederim canım cok tatlisiniz maşallah hele su ilk poz varya bende istiyorum onu :)))))

İyi geceler anneler.. Duygusallıgım üzerimde. Bebişim saglıklı sıhhatli yanımda ama karakuzum yanımda degil maalesef Grip olmuş büyük kızım ben hastanedeyken.. Kv de kalıyor o şimdi. Evde bebek var diye onu getiremiyoruz. Kardesini çok sevdi kuzum. Ama geldgmden beri ona doya doya sarılıp öpemedim.. Çok özledim o hasta oralarda ama ben yanında dgilim kuzumun. 2 gündür aglaya aglaya gözlerim şişti. Arıyorum sesini dinliyorum telefondan. Ses veremiyorumda beni istiyor yoksa aglıyor.. Sürekli tel elimde videolarını izliyorum fotograflarına bakıyorum. İçim eriyor pff...

Tarihiniz hayırlı olsun. Artık geri gün sayabilirsin. Belirsiz beklemekten daha iyi bence:)

Bende tık yok.aynı durumda olan var mı ilk doğum pazar gunumuzu tamamlıyoz.doktor bir hafta daha bekleriz dedi..bebek 3.500 civarıymış..çok stresliyim daha fazla kilo almadan doğsa diye dua ediyorum..birden sancıyla olur mu.kimi iki üç gün sancı çektik diyolar ben günde bitti.devlet hastanesine gidiyorum burda başka hastane yok.doktor çok iyi ama sebebsiz sezeryanada almıyo.her akşam sabah sancıyla uyanacam diye yatıyom hiç bişey yok☹

Çok fazla beklemezsin inş. Bi hafta daha maksimum bekletirler fazla da bekletmezler. Az kaldı rahat olmaya çalış.

Hayırlı uğurlu olsun canım cok sancilar cekmissin Allahnim.g unahlarini affetmistir inşallah....Bebegin içinde. Acil aifalar versin inşallah

Arkadaşlar acil bi cvp versin . 38.hafta dayım .3 saatten beri karnımda düzenli sertleşip yumuşama oluyo ardından bel ağrısı yarım saatte bir acaba doğum mu başlıyo.sancı olmadığı için şüphedeyim.ağrı olmadan da kasılmayla başlar mı sizce???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…