2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar ben kontrolden geldim. Kafam allak bullak oldu. Alttan muayene etti, 1cm aciklik varmis. Ultrasonda bakti suyum azalmis. Bebek 2800 gr cikti. Bebek cok kucuk sezeryan cok sikintili olur dedi. Normal dogurman lazim ama suyu az oldugu icin bebek strese girebilir dedi. Senin en gec pztesi sali dogurman lazim dedi. Aciklik 2cm olsa aciklik hani onu tetikleyebiliriz ama su halde 1cmle suni sanci olmaz dedi. Kisacasi ne yapicami bilemiyorum su an. Acikligi tetiklemek icin ne yapabilirim sizce?

oyyy kıyamam ben sana iyiki doğmuşsun ama öyle klişe olsun diye değil gerçekten iyi ki doğmuşsun
sana en güzel hediyeyi oğlun versin inşaallah bugün bitmeden kolayca doğsun :)

Canim seni endiselendirmek istemem ama dogumun basliyor olabilir, 3-4 saatte gelen sancilar bebdede olmustu, ertesi gun siklasmisti, midemde bulaniyordu.. Endiselenme sakin ol, sanci esnasinda burnundan karnina derin nefes alip yavasca agizdan ver rahatlatiyor, ayrica siddetlenirse ilik kuvete gir, uykudan uyanmissin gibi dinclik sagliyor

Eflalim hepimize rehber olabilecek guzel ve ayrıntılı bir yazı yazmissin çok sagol canım hakkini da helal et yordum seni..yine de aklıma yatmiyor içime sinmiyor ne bileyim bu ara kasilmalarim da arttı agirlastim da cabuk sanırım üçüncü doğum olmasının etkisi de var bebek öyle ahım şahım kilolu da değil ama karnın çok büyük gibime geliyor millet de aksine küçük diyor.sanirim bebeğin duruşuyla alakalı karnın iyice öne çıkmış sivrilmiş durumda boyle oldukça acaba doğum baslicak mi diye korkuyorum herhalde dönmemiştir bir günde ben anlayamiyorum neresi kafası neresi poposu.ben bebeğim dondu zannetmistim kaburgalarimdan ittiriyordu ne bileyim hickirdiginda aşağıdan hissediyodum filan ama donmemis ..
Artık sadece hayirlisini diliyorum tanı normal doğum her zaman iyi olacak diye birşey yok tabii sezeryan olup çok rahat geçirenler var hatta ilki normal ikinci sezeryan olup neden ben normal doğumda o kadar sıkıntıyı çektim diyeni de duydum Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah verdiğin bilgiler için çok tesekkur ediyorum tekrardan dediğim gibi bakalim çarşambaya randevumuz var doktorumuz bi daha görünce ne diyecek..

Eftalim yazdiklarin çok aydinlatici oldu allah razi olsun
İnşallah tez zamanda normalmhayatina da donersin
Bende canim 4-5 aydit sutyenlerimi o şekilde kullaniyirum
Daha ne kadar öyle kullanirim.bilmiyorum

Acikligi Dr tetikliyor diye biliyorum canim.
Sen ancak cinsel ilişkiyle tetikleyebilir sin ama şuanda tehlikeli bence

Bende ayni durumdayim
Bebek dondu sandim hickiriklar asagidan geliyor ama donmemis
Pazartesi kontrolün var. Donmemisse sezeryan tarihi alacagiz.

Bende tam anestezi mi yarim mi kararsizim senin gibi. Migrenim var benimde ama senede 3-4 kez tutar.

Dr umla konuşup son karari verecem artik pazartesi

Doktorunuza ne kadar güveniyorsunuz bilmiyorum ama başka bir doktorun daha fikrini almak doğru olabilir. Sizi telaşlandırmaktan strese sokmaktan başka birşey değil ne demek şu güne kadar doğmalı? Bizim elimizde olan birşey mi bu? 1'er kg'lık çoğul bebekler nasıl doğuyor sezeryanla 3 kg' a yaklaşmış olmaz diyor, tabi ayrıntısını bilemiyoruz ama. Açıklığa da yapabilecek birşey olduğunu sanmıyorum o elimizde olsa herkes kendini açar kolayca doğururdu. 1cm-2cm birşey ifade etmiyor doğum için. Doktorum bana gece geleni açıklık var diye yatırıyorlar ben sabah gelip doğum olmaz diye taburcu ediyorum demişti. Hatta ikiz bir gebelikte 3-4 cm açıklıkla 2 hafta beklediler sonra normal doğum gerçekleşti dedi. Bir uzmanın daha fikrini alın. Su gerçekten kritik seviyede mi öyleyse acil doğum mı gerçekleşmeli? Ne kadar daha uzatılabilir? Aklınızdaki diğer soruları da işin uzmanı yanıtlasın. Allah yardımcınız olsun. İnşallah sağlıkla en doğru zamanda dünyaya gelir bebeğiniz.

Kasilman oldukca ikin yada sancilarin falan oluyorsa hissettigin an ikinma yap acillmayi hizlandiriyor panik yapma

Dogum gunun kutlu olsun :) en guzel hediyeyi rabbim bagisladi sana

Bebek küçük olunca sezeryan niye sıkıntılı oluyormuş ki, ilk defa duydum böyle birşey. Son zamanlarda iki arkadaşım sezeryanle doğum yaptı birinin kilosu 2850 diğerinin 2900 dü

Beni de bilgilendirir misin canım.

Bence farklı bi doktorun da görüşünü almalisin canım,ama ben doktoruna güveniyorum diyorsan açıklığı artırmak için cinsel ilişki iyi gelebilir sanki

Doğum günün kutlu olsun:) en güzel doğum günü hediyen karnında:)

Doktor ne demek istemiş anlsmsdım istersen doğurmıyım kalsın demek lazımmış o doktora iki yöntemde sakıncalıysa nasıl doğcak bu bebek kafanın karışması çok normal canım allah onu kararlamıştır kendini sıkıntıya sokma ama bende bebek küçük diye sezeryanın sıkıntılığını ilk defa duyuyorum hakkında hayılısı olsun sağlıkla gelsin bebişin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…