2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
doktordan ciktim..aglamaktan gozlerim aciyo..cuma gunu son bi kez bakicak ama kurtaj icin randewu werdi..(( Allah size saglikla kcaginiza.almayi nasip etsin..

çok üzüldüm geçmiş olsun
bi şikayetin yoktu sanırım..Allah hayırlısını versin

doktordan ciktim..aglamaktan gozlerim aciyo..cuma gunu son bi kez bakicak ama kurtaj icin randewu werdi..(( Allah size saglikla kcaginiza.almayi nasip etsin..

Allah Alllaaahhh, nasıl oldu bu? üzülme nolur hayırlısı böyleymiş de, cuma günüe kadar belki de bir umut düzelir durum.

spor işi ilk 3 ayda riskli bence. ben cesaret edemem, ben kızıma hamileyken 10 kilo ile tamamladım ama öyle spor falan yapmadım sadece günlük yürüyüşlerimi aksatmadım, yürüyüşlerimi biraz abartmış olacağım ki erken doğum yaptım

keciorende otryorm cnm orda bilgi tip var ozel 2kere oraya gittimde artk kapsamli hartaneye gderm aklmda 3yer var kecioren egtm arastrma, zekai tahr yada gazi tip fakltesi arastryorm bkalm nere olck. sen nereye gdiyosun cnm

tatlım ben ilk defa dün gittimondada yenimahalle devlet hastanesine gittim hatice hanıma memnun kaldım ama hala bakıyorum bilemiyorumm

akıntı bende hala devam ediyor, bugün su şeklinde nerdeyse bir avuç geldi, şok oldum, hamileliğim ilerlemiş olsa suyum geldidiyecektim o boyuttaydı, sonra o akıntı koyu sarı renge dönüyor, önemli bir durum değildir bence, hormonların etkisidir.

beni korkutan tek durum hala midemin bulanmaması, kokulara karşı duyarlılığım da kalmadı nerdeyse, ama göğüs sancım devam ediyor, ve birazcık ateşim var.

bir de ben bebeğimi hissediyorum kızlar, siz de hissediyor musunuz? bit kadar şeyi nasıl hissediyorum bilmiyorum ama hissediyorum işte.

son 1 saatimi bekliyorum.yoruldum valla çalış çalış saatte geçmiyorki.uykum geldi ayaklarım şişti yaaaa...valla yatasım var masaya esnemekten bi hal oldum..Allahtan miğde bulantılarım tiksinmelerim yok.Şuana kadar gayet güzel çalıştım ama artık evime gitmek istiyorum ayaklarımı uzatım pijamalarımı giyip rahat rahat uzanmak istiyorum...offffffffffff

rodimood;6+5 den önce nasıldın canım hiç şikayetin varmıydı.yeni mi oldu tiksinmelerin miğde bulantıların.İnş uzun sürmez geçer bulantılarınız..

ıkı gun onceye kadar hıc bırseyım yoktu bulantı ve kusmaya dair. arada sırada hafıf kasık agrısı goguslerde hafıf sızı ve genıtal bolgede normale oranla %20-% 30 daha fazla ıslaklık ve adet tarıhıme 1 hafta kala baslayan ıstah artması olarak seyretmıstı erken gebelık belırtılerı bende.
boyle gıderse duba gıbı olurum dıyordum cunku 2 haftada 2 kılo almıstım 4. ve 5. haftalarda yanı...
6. hafta o ıstah artısı gıttı zaten 2 gunde de aldıgım 2 kılonun 1 ını gerı vermısım bugun tartıldım. sonuc olarak ıstah artması onune gelene saldırma hıssı de guzel bı durum degıl sureklı kusma mıde bulantısı halıde 6+0 ile 6+5 arası donemden cok memnundum keske hep oyle kalsaydım

canım akıntıyı kafana takma bı sonrakı kontrolunde doktoruna anlat ama aynı burda oldugu gıbı bırsey oldugunu sanmıyorum:)
bbegı hıssetme konusuna gelınce kendı kendıme aman be sacmalama nasıl hıssedeceksın dedıgım konuya degındın. ben yatarken yuz ustu yastıga sarılı tek bacak karna cekılı pozısyonda yatmaya bayılırım bı kac gundur oyle yatınca sankı pıt pıt bırsey aıyor karnımda gıbı gelıyor mıde bulantılarımla bırlıkte basladı bu hıs. tabı ben kendı kalbımın atısını hıssedıyoruma yoruyordum ama sen oyle yazınca dırek aklıma o anlar geldı :) sen nasıl hıssedıyorsun pekı :)

bej akıntı derken koyu sarı tarzında bir akıntıysa bende de oluyor ama kramp beni düşündürdü işin açığı, kasılma durumu normal ama kramp kafamda soru işareti yarattı, bence bir kez daha görün doktoruna

o bulantı hapları işe yarıyo mu acaba yaa kullanan var mı aranızda? ben bugün hiç bişey yiyemedm zorla yediklerim de çıktı hep

yavrum ne oldu sanaa
nerden cıktı bu kurtaj işi bi şikayetın mı vardı nasıl gelıstı anlatsana

aynen bahsettiğin gibi pıt pıt atmalar hissediyorum sağ tarafımda günde 4-5 kez duyuorum o pıt pıtları, bir de bazen sağıma bir yumurta koymuşlar gibi bir ağırlık hissediyorum

hepinize tesekkurler..bgun 8 haftam bitti..ilk gidisimdi, hem keseyi hem kalp atislarini gorurum diye...ama bomboş bi keseden baska bisiy yoktu( cok bakti uzun uzun, alttan da bakti..ama yok..kesenin yaninda bisiy war ama bebek olduunu sanmiyorum dedi..3 gun daha bekliyelim bi daha bakariz ama kurtaj yapariz dedi..oyle iste..(

o bulantı hapları işe yarıyo mu acaba yaa kullanan var mı aranızda? ben bugün hiç bişey yiyemedm zorla yediklerim de çıktı hep

bulantı hapı kullanmayın doktorunuza danışmadan :111: sabret, dayanamayacak gibiysen doktoruna git, mide bulantısı nedeniyle 2 arkadaşım bu yüzden hastaneye yatıp serumla kendilerine geldiler, doktorun yönlendirmesi dışında başka bir şey yapmayın.

aynen bahsettiğin gibi pıt pıt atmalar hissediyorum sağ tarafımda günde 4-5 kez duyuorum o pıt pıtları, bir de bazen sağıma bir yumurta koymuşlar gibi bir ağırlık hissediyorum

ay sımdı cok heyecanlandım annesı kurban olsun onaaa :))) ben yıne de kımseye solemıcem etraftan ama mıllet salak mı bu daha 7 haftalık cocuk hıssedılır mı der bana :)) ama yalnız olmadıgıma cok sevındım zaten esım dalga gecıyor benımle daha dogmadan bu kadar ılgılenırsen bebekle dogunca bızı kapı dısarı edersın dıye bıde bunu dersem kıskanır ıyıce
gercı bız duymak ıstıyoruz dıye oyle hıssedıyoruzdur belkı bılmıyorum bırsey dıyemıyorum :)))))))))))

midenin bulanmamasıve kokulara duyarlı olmama konusunda korkma arkadaşım.çünkü benım ilk hamileliğimde hiç midem bulanmadı,kokulara hassasiyetimde olmadı,aşermedim de öyle.ne ağrı ne sızı hiçbişey yoktu yani.herkeste olması gerekmiyor.
bebeğini hissetme konusunda ise sanki sağ yada solunda kıpırtı gibi ani hareketler ve bişeyler varmış gibi mi hissediyorsun?çünkü bende böyle oluyo ama yok canım daha çok erken diyorum kendime.sağ tarafımda kasılmalar ve sanki bazen kıpraşmalar hissediyorum.

sakın uc gun sonra gormuyor doktor dıye kurtaja gırme benım bı tanıdıgımda aynı senın gbı olmustu 9. haftası baska bı doktorda gordu bebegını. umıdını yıtırme bol bol dua et Rabbım yoktan var edendır sımdı olmasa bıle demekkı bı sorun yok vucudun gebelıge musaıt bı dahakıne olur ınsallah. bılıyorum demesı kolay dıyorsun ıcınden ama burada hepımız aynı anda aynı seylerı yasıyor vehıssedıyoruz emın ol senın kadar uzulduk gecmıs olsun canım...:44:

ben de söylemiyorum zateni delirmiş demesinler diye ilk size söyledim, eşim bile inanmıyor ki saçmalama olur mu öyle şey diyor ama ben hissediyorum işte :)))

ya burda 4-5 sene önce bir doktordan duymuştum, miden bulanmıyorsa sağlıklı hamilelik değildir o diye ama annemin de hiç midesi bulanmazmış aşermezmiş, bilmiyorum işte, korkuyorum yine de, ilk hamileliğimde 8. hafta ile 10. hafta arası ölmüştüm mide bulantısından bunda henüz daha başlamadı,

evet aynen öyle benimki de, böyle sadece sağımda oluyor, rahmim seyiriyor sanki, belki de rahim büyüdüğü için rahim hareketini hissediyoruzdur, kızımı hiç hissetmezdim, hiç kıpırdamazdı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…