2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
bende anlatayım.bizde 23mayıs 2010da evlendik hemen bebiş istemedik hani evliligin tadını çıkaralım diye birbuçuk yıl hep borclardan sıkıntıdan eşim istemedi sonra işe girdim birbucuk yılda evde oturdugum surenin borclarını odedik cunku kredi kart magduru olduk yani tek kişinin maası zor aslında dugunden kalma borclardı kredi cekmişti eşim dugun yapalım diye sukur oyle boyle kapandı.ama 3yıl gecmişti nisanda yapalım artık dedik ve babalargununde kasık agrısıyla ve idrarımda yanmayla hastaneye gittik ogun idrarla gebelik testi yaptırdı şikayetlerim ikisinide gosteriyodu emin olmak iste doktor.ve sonuç pozitif dedi:KK1: o an pozitif hangisiydi diye dusunuyorum şok oldum eşimde öyle doktora bakıyo saf saf,çok kucuk 1haftalık falan dedi bizde hala bi sevinç gibi bişey yok hani daha çok ufak ve insan korkuyo sevinmeye allah korusun bişey olmasın ufak ya nebilim garip bi duygu daha hamileyim diyemiyorum kiseye yeni diye nazar degmesin insallah diye

yaa kızlar ben halıları yıkamaya gönderdimm yerler çıplakk
kızım yere su dökmüş bende görmedim kaydım ve fena düştüm yereee
ağrım sızım yok kanama flnda yok ama bilmiyorum olmaz herhalde bişi dimi ???

bende ilk gün 1 haftalık bebemi olur diyip durdum.bukadar erken öğrenmek garip geldi bana.şu anda da güzel duygular var ama bi okadarda korku var..bişey olcak die korkuyrm

ben de 2 gün önce düştüm, köyde ayağım kaydı yere serildim, ama elimi koyunca popomun altına tüm darbeyi elime aldım, bir şeyim yok çok şükür, bence bir şey olmamıştır, ama yine de takip et, benim yerler de çıplak aslında önlem almak lazım, sereyim bari, çok geçmiş olsun

Gecmis olsun canim insallah bisi olmaz korkma
Agri sizi olursa gidersin dr a
Bende 12 haftalikken kizima mutfak tezgahinin ustunden geriye sogru dusmustum oturup aglamistim sukur bisi olmadi

evet atsında duyuralım herkese.çatlıyorum resmen.gerçi ağzım durmadı benim..yaklaşık 10 kişi biliyor.Daha var söylemek istediklerim:KK31:

biz de kimseye söylemeyelim düşük riskimiz var dedik ama gördüğümüze söyledik :KK60: :KK60:

hamilelik diyeti
merhaba arkadaşlar hamilelik süresince bebeğiniz sağlıklı gelişirken çok fazla kilo almak istemiyorsanız işte size doktorumun verdiği hamilelik diyeti...Tuz hiç kullanmayacaksınız.Yemekler tuzsuz olacak.Gazlı içecekler,çay ve kahve kesinlikle yok.Bu tür içecekler bebeğinize giden demiri emiyor.Hamur işi ve yağdan uzak duracaksınız.Canınız çok isterse çok az miktarda tüketin.Aşırıya kaçmadan.Sebze ve meyve hergün yemelisiniz.Akşamları kendinize bir meyve tabağı hazırlayın.Sabah ve akşam mutlaka süt için.Peynir yumurta mutlaka yemelisiniz.Az az sık sık yemek yemeğe dikkat edin.Yeşil ve kırmızı mercimek süt yapar.2-3 günde bir yemelisiniz.Pekmez çok faydalı içinde demir var.Canınız tatlı çektiğinde pekmez yiyebilirsiniz.Ağdalı tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih edin.Sigara içmeyin içenlerin yanında durmayın.asla 1-2 taneden bişe olmaz demeyin ve unutmayın çay ,tuz asla yok.Ben 9 ay boyunca bunları yaptım.bana parmak çocuk doğuracaksın dediler.ama öle olmadı çok sağlıklı bi oğlum oldu.sadece 10 kilo aldım.oğlum şimdi 9 yaşında bende 29 yaşındayım.53 kiloyum.dediklerimi yaparsanız hiç öle fazla kilo almazsınız.sonrasında rahat edersiniz.ama biraz istikrarlı olmak lazım.doğumdan sonra korse giymeyi sakın unutmayın.karnınız dümdüz oluyor.he unutmadan hamileyken 1. aydan sonra karnınıza mutlaka yağ sürün.çatlamasını engeller.hepinizi öpüyorum.......

:KK1::KK1::KK1::KK1:
Bende catliyorum ama tutuyorum
Annemin yanina geldim iki gundur ona bile soylemedim hem utaniyorum hemde icimde bu coskuyu biraz daha yasamak istiyorum

ben ilk annemlere söyledim, onlar 2. torun için çıldırıyorlardı zaten, çok istiyorlardı, şimdi dünyalar onların oldu, kayınvalidemlere söylemeyecektik aslında ama oraya gittiğimizde ben sürekli yatınca onlar iş yapınca ben utandım söylemek zorunda kaldık, derken görümceler in her biri bir arkadaşına söyleyince baktık bizim haber çığ gibi büyüyor, önüne geçeemdik artık :KK60: :KK60:

Merhaba kizlar ben 2012 mayis annesiyim bi kizim var dün test yaptm yine hamileym beklemiyoduj sürpriz oldu

ben de 2 gün önce düştüm, köyde ayağım kaydı yere serildim, ama elimi koyunca popomun altına tüm darbeyi elime aldım, bir şeyim yok çok şükür, bence bir şey olmamıştır, ama yine de takip et, benim yerler de çıplak aslında önlem almak lazım, sereyim bari, çok geçmiş olsun

Gecmis olsun canim insallah bisi olmaz korkma
Agri sizi olursa gidersin dr a
Bende 12 haftalikken kizima mutfak tezgahinin ustunden geriye sogru dusmustum oturup aglamistim sukur bisi olmadi

saolun kızlarr ama bişi olmadı sanırım olsa kanama olurdu ağrı sızı da yok çok şükür

bide ben geçtiğimiz çarşamba hamile olduğumu bilmiyodum ve planlı bi hamilelik olmadığından dolayı

temizlik yaptım cam sildim perde astım ve perde asmak için çıktığım yerlerden yere hep atladım allahımm

koltukları çektim ittim orta sehpayı kucakladım halıları kaldırdım taşıdım kapıya kadar

çok şükürr bişi olmadı demekki gebeliğim devam ediyo ama bilmeyince de dikkat etmio insan iştee :18::18::18:

Slam kizlar bende daha once mart annesiolucam diye buraya yazmistim satim 27mayisti adetlerim duzensiz 1yildir istiyorduk o yuzden surekli doktor kontrolundeydim yumurta kontrolum progesteron testim yapiliyordu hep 25mayista kahverengi lekelenmem oldu cok az ve test yaptim degerim 809cikti leke carsamba gunde oldu sonra kesildi iki gun sonra yani 27haziranda degerim 2001olmustu ama kese yoktu doktor ikiz olabilir dedi 29haziran gunu yani adetimin 34.gunu tekrar gittim degerim 5800fakat yine kese yok doktor mol gebelik olabilecegini istersem hemen o gun kurtaj yapabilecegini soyledi yada biraz daha bekleyip tekrar bi ultrason kontrolune gore hareket edebilecegimizi soyledi tabik beklemeyi tercih ettim benim gibi degeri yuksek olup goremeyen varmi aranizda dualarinizi bekliyorum suan yurtdisindayim pazartesi donunce ilk is farkli bi doktora gitmek olcak

Son düzenleme:
Herkese merhaba, topik açıldığından beri takipteyim. Hepinizin bebekleri hayırlı uğurlu olsun inş.
Şubat ayındaki adetimin 2.günü sabahı çok şiddetli bir ağrıyla uyandım, hemen acile gittik . Tahlillerde sağ overimde çikolata kisti olduğu çıktı. Doktor kistin büyümesini önleyebilmek için ya doğum kontrol ilacı kullanacaksın ya da hamile kalacaksın dedi. Bizimde hiç çocuğumuz olmadığı için hamileliğe karar verdik. Mart, nisan, mayıs olmadı, bu ay bekleyişteyim.
Bat'a 11 gün var, bi test aldım üzerinde gebeliği ilişkiden 5 gün sonraya kadar tespit eder yazıyor.
Sizce bu testi bat'a kaç gün kala uygulamalıyım,
Siz kaç gün kala öğrendiniz,
Kaçıncı ayda hamile kaldınız?
yardımcı olursanız çok mutlu olurum.:KK16:

arkadaşlar bir hafta önce kanda beta değerim 416 idi bugün 11492 sizce nasıl 2 günde ikiye katlasa bu değer fazla değil mi bana mı öyle geliyor umarım herşey yolundadır çarşamba günü randevum var kalp atışını da duyabilir miyim dersiniz:KK16::KK16::KK16:

arkadaşlar bir hafta önce kanda beta değerim 416 idi bugün 11492 sizce nasıl 2 günde ikiye katlasa bu değer fazla değil mi bana mı öyle geliyor umarım herşey yolundadır çarşamba günü randevum var kalp atışını da duyabilir miyim dersiniz:KK16::KK16::KK16:

6000den sonra kalp atisi duyuluyor diye biliyorum. İnsallah duyarsin. benim beta 555 idi doktorumla konustum bugun yarin ya da carsamba gel keseye bakalim dedim. İnsallah gorebiliriz keseyi....

canım ben kızımda şükran kopal vardı genesis hast. ona gittim çok da memnundum.. ama izmir'e gitti...

uğur değeri düşünmüyorum çünkü senin söylediklerini arkadaşlarımdan da duydum hatta o kadar yoğunki bazen hast. karıştırıyormuş.. ben memorailde aydın ılgın'ın çok methiniduydum ona gitmeyi düşünüyorum. bakalım p. tesiye randevu almayı düşünüyorum. hast. sayfasından da bakabilirsin hastaların yorumları hakkında...

ya ne biliym beni hiç tatmin etmedi adam folik asit kullan bile demedi düşün yani bende aydın beye geçeyim bundan sonra çok sağol cnm,belki karşılaşırız :))

tablo için

kaçıncı bebiş: ilk
sat: 24 mayıs
deneme: ikinci

Herkese merhaba, topik açıldığından beri takipteyim. Hepinizin bebekleri hayırlı uğurlu olsun inş.
Şubat ayındaki adetimin 2.günü sabahı çok şiddetli bir ağrıyla uyandım, hemen acile gittik . Tahlillerde sağ overimde çikolata kisti olduğu çıktı. Doktor kistin büyümesini önleyebilmek için ya doğum kontrol ilacı kullanacaksın ya da hamile kalacaksın dedi. Bizimde hiç çocuğumuz olmadığı için hamileliğe karar verdik. Mart, nisan, mayıs olmadı, bu ay bekleyişteyim.
Bat'a 11 gün var, bi test aldım üzerinde gebeliği ilişkiden 5 gün sonraya kadar tespit eder yazıyor.
Sizce bu testi bat'a kaç gün kala uygulamalıyım,
Siz kaç gün kala öğrendiniz,
Kaçıncı ayda hamile kaldınız?
yardımcı olursanız çok mutlu olurum.:KK16:

cnm beklediğim adet günümden yani battan önce yaptm çok silik çıktı benden başkası da göremezdi sonra bat da yaptım çıktı yani bat günü de çıkabilyo. son adet tarihine göre günü geçmesini beklemedm ben.biz düşündüğümz ay hamile kaldım ama düşük oldu,düşükten 6 ay sonra yine hamileyim

bişe olmaz inş cnm geçmiş olsun

X