2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
doktordan ciktim.kalp atisini duyduk:) 7+5 misim. lekelenme icin endiselenme dusuk tehlikesi yok rahim duvari da incepmemis dedi ama gene de sporu ve iliskiyi yasaklayarak progestan verdi gunde 2 kere kullanmam icin
bi de 11 mm olmus:)
maaşallah subhanallah canım ama sen yine de dikkat et ne olur ne olmaz
Rabbim sağlıkla hayırla kucağına almayı nasip etsin inşallahhhh
iyi ki de cevapladın tşk ederim canım benim de geçen hafta başladı ama bu hafta daha bir farklı sanki artış gösteriyor her hafta haftaya başka bir şekilde kendini ortaya çıkaracağını düşünüyorum açıkçası
bugün sata göre 5+2yiz ama dr. amca ölçmedi daha bakalım haftaya kalp atışları için gel dedi o zaman haftamızı da söyler herhalde biz çok erken başlamışız yaa 12.haftaya kadar sürüyormuş bulantı desene önümde bir 6hafta daha var
bulantı için sürekli bişeyler ağza atmak gerekiyor sanırımmm
çubuk krakeri kemirip duruyorum sabahtan beri yerken problem yok 3dk geçince ben burdayım bana kraker yolla deyip duruyor midem
Benim niye hiç midem bulanmıyo mide bulantısı sağlıklı bi gebelik demekmiş. hoff öküz gibi önüme geçeni yiyorum
bizimki biraz erken başladı canım 8.haftadan sonra başlar bulantı diyorlar
ama naçizane tavsiyem hamur işlerinden uzak dur ilk 3ayda dr. bana 2kiloyu aşmayacaksın döverim dedi

Benim niye hiç midem bulanmıyo mide bulantısı sağlıklı bi gebelik demekmiş. hoff öküz gibi önüme geçeni yiyorum

sakın şikayet etme acaip şanslısın hatta söyleme nazar değmesin:)))) bizim topikte de var midesi bulanmayanlar yani hiç bulanmamışlar rejim yapıyorlar hatta kilo aldıkları için:))) keşke benim de mide bulantılarım geçse de kebapçılara atsam kendimi çok yemek istiyorum çooookkkkk özledim resmen yemeyi......

yok rahatlık batmadı da ne biliyim hepinizin bulanıyo baksanıza. bi bende bişi yok.

doktordan ciktim.kalp atisini duyduk:) 7+5 misim. lekelenme icin endiselenme dusuk tehlikesi yok rahim duvari da incepmemis dedi ama gene de sporu ve iliskiyi yasaklayarak progestan verdi gunde 2 kere kullanmam icin

Super bir haber masallah diyelim dikkat et kendine canim

bulantı için sürekli bişeyler ağza atmak gerekiyor sanırımmm

loveli seni hatırlıyorum ama nerden :))
ateş ölçme topiğinden olabiirmi? uzun zamandır foruma girmiyordumda şimdi seni görünce tanıdık geldin ama hangi topic?? :26:

Hem güldüm okurken hem üzülüourum halımize banada herşey kokuyor canım kocacım bile kokuyor yani burnuma. kayınvalide evden atacak birgün bizi sankı işten kaytarıyormuşum gibi muamele yapıor ama canım burnumda haberi yok Allahım geçsin bu günler lütfen

benimkide kokuyor bazen bana ama alınmasın diye bir şey söylemiyorumgeçen hafta yiyebiliodum ama şu an aklıma bile getirince kötü oluyorum baharatlı soganlı falan böykkk

ilk zamanlar ben de canım eşim üzülmesin diye onunla konuşurken çaktırmadan tutabildiğim kadar nefesimi tutarak konuşuyordum onunla ya da başka bir şeyle ilgileniyormuş gibi başka tarafa dönerek. peki şimdi gerilmeye başladım açık açık söylüyorum tabi o da biraz surat asıyor.sonra da üzülüp özürdilerim ama gerçekten şuan içinde bulunduğum bu durumdan dolayı böyle oluyorum falan diyorum onun da hoşuna gidiyor beni sinirlendirmek.duygusallık,gerginlik durumları hafiften başladı sanki

gözünaydın canımm, bol bol dinleniyorsun artık dimi :)

ya bendede bulanmadan ziyade acayip yanma var yaaaaa..midem çok yanıyor. benden başka kimsedede duymadım bu şikayeti

bizimki biraz erken başladı canım 8.haftadan sonra başlar bulantı diyorlar
ama naçizane tavsiyem hamur işlerinden uzak dur ilk 3ayda dr. bana 2kiloyu aşmayacaksın döverim dedi

ya işte bilemedim ki hiç canım. kalp atışını aldık testlerimiz yapıldı hafif bi kansızlık dışında herşey normal ama meyve ye fındık fıstık ye derken 2 kilo aldım bile bende şimdiden. bi de hani benden başka kimse çıkıp da demedi benim de midem bulanmıyo diye. o yüzden kötü hissettim acaba bi sorun mu var diye.

inşallah dediğin gibi sadece şanstandır canım. sizinki de geçsin hemen. zordur tahminimce

ay onu bırak 2 yaşındaki oğlumun bile nefesi kokuyo geliyor bana

yok rahatlık batmadı da ne biliyim hepinizin bulanıyo baksanıza. bi bende bişi yok.

Benim de midem bulanmıyor, biraz karbonhidratlı gıdalar istiyorum , bu da iyi değil kilo yapıyor.ama ben de sinirlilik hâli var.hiç birşey yokken geriliyorum.yarın kalp atışı için gideceğim.karından baktıracağım.vajınal bakalım derse istemeyeceğim.sizce hata mı yaparım beklesem? 6 haftalık şu an, duyulmazsa vajınal baktırmak istemiyorum.

evet onun kese boyu olduğunu biliyorum zaten daha bebek gözükmezki bu haftalarda..ne zamn gözükeceğinide bilmiyorum gerçi heralde 9.-10. haftada falan:44:

yok canım 9dan önce gözüküyo. ben 6+4 te gittiğimde gözüküyodu 7 mm di bebeğim. hatta paylaşmıştım bu topicte ama gerilerde kalmıştır. şimdi ağustosun 1inde gitcem 8+4 olcam bakalım ne kadar olcak?

korkma canım benim lekelenme vs olmadıktan sonra sorun yok şükür kalp atışlarını da duymuşsun
çok meyve yeme şu dönemde bol bol kalsiyum al canım meyve hamilelikte şekeri yükseltiyormuş pilavda önermiyor dr.lar çok çok az yersende ben günde 3-4 porsiyon süt ürünleri tüketiyorum bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şey kalsiyum ve demirmiş

Bulantı sağlıklı bir gebeliği garanti etmez canım. Benimde hiç midem bulanmıyor. İlk bebeğimde de bulanmamıştı. Gebelikte mide bulantısının bilimsel bir nedeni yok. Hatta doktorların çoğu psikolojik olduğunu söylüyor.
Bulantısız, kusma çilesi olmayan hamilelikler diliyorum herkese

aha! masalın da midesi bulanmıyomuş. yaşasın :)))) :13: ben 6. haftada duymuştum kalp atışını ama vajinal. neden baktırmak istemiyosun özel değilse öğrenebilir miyiz

bencede Allah nazardan korusun.insan önceden yediği hiç bir şeyi yiyemiyor ya çok zoruna gidiyor.acaba tekrar et yiyebilecek miyimn diye düşünüyorum hatta.ne güzel eşinin bulantısı olan bir eşi yok.adamı aç bırakıyorum gibi geliyor bana.hatta Ramazan da herkes eşimi iftara çağırsın ben gidemiyorum bari adamcağız gitsin de aç kalmasın istiyorum kendimi suçluyorum.sonra da adamı iftara çağırdıklarında da gideceği zaman hiç akşam geçiremez olduk diyorum ne yani benimle kalsın da çubuk kraker,zeytin ekmek mi yesin.birlikte dondurma,meyve her bir şeyi yerdik.adamcağız şimdi hepsini tek başına yiyor.ağzıma meyve verecek yok yok midem bulanıyor diyorum.birlikte yürümenin dışında bir şey yapamaz olduk.hatta bulaşık makinesine bulaşıkları kendisi dizip,yıkandığında da toplar oldu.bunlar hoşuma giden şeyler değil.artık şu bulantılardan kurtulup eşimle eskiden olduğu gibi herşeyi birlikte yaptığımız günlere dönmeyi dört gözle bekliyorum.
gerçekten de erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diyorlardı ya.bence insanın hayatına,kalbine giden yol midesinden geçiyor.midesi normalse her şey güzelmiş.tat almak büyük nimetmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…