2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Canım o kadar küçük farkları takma kafana. Ultrason 3 aşağı 5 yukarı değerler veriyor. 2 Günden bir şey olmaz.
Ben ilk bebeğim de doğuma girmeden önce 3800 gr çıkıyordu bebek. Doğuma girdim 3520 gr çıktı :KK1::KK1:

rahatlattın beni sağol canım :KK70:

sizde de aşırı tiksinti var mı? evin içi,sokaklar,otobüs,her yer bana lağım kokuyor gibi geliyor.evin dışında burnumda peçeteyle gezinmeye başladım :KK37: cumartesi günü eşime beni dışarı çıkar.nefes alamıyorum gibi geliyor.şöyle ağacın bol olduğu yere gidelim dedim.nereye gitmek istiyorsun dedi Belgrad Ormanına dedim.halbuki hiç gitmemiştim :KK9: adamcağız akşam iftara davetli saat 15.00 gibi çıktık yola.Allah'tan yol açıktı yarım saatte vardık.yokdaki ağaçların birbirine değdiği manzara harikaydı.ama arabaların egzoz kokuları artı arabanın kokusu biraz baydı :KK37: inince yürüyüş yaptım.4 km yürümüşüz :KK37: tabi ben burada bunalttı.şöyle dağ havası olacaktıki dedim sonra.bizim oralarda kuş şakımaları içinde buz gibi dağ havasında yollarda gitmenin lezzeti bir başkadır.gerçekten sıcaklık ve nem insanı bunaltıyor,geriyor.ama yine de değdi gittiğimize.az buçuk nefes aldım.çok acıkmıştım.baktık büfede bir şey yok.organik ürünler satan bir yer vardı.yarım kg gelmez tartsan küçük küçük tatlı armutlardan aldık 7 tl :KK53: sonra böğürtlen baktık.ona da 10 tl dedi :KK53: böğürtlen almadık ama aklımda kaldı.yolda sadece 4 tane armut yedim.daha da hiç yemedim :KK24: böğürtleni de bizim evin yakınındaki manavdan almıştım.daha yeni bugün birazcık yedim :KK24: sırf midemi bastırsın diye arayışlar içindeydim.aşerme değil kızlar.cuma günü canım ev yapımı suböreği çekti :KK53: eşim börekçilere bakmış.ya kapalı ya yok.zaten dışardan alınan börekler çok yağlı oluyor.birisinin yapması lazım.ama bulamadık.ertesi gün ormandan gelince memleketten gelen halamın kızına gittim.baktım halam su böreği yapmış.halamın kızının henüz hamile olduğumdan haberi yok.3 tane börek yedim çok iyi geldi :KK9: hayırdır yemek yemedin börek yiyorsun aşeriyor olmayasın dedi :KK51: yok yaw dedim :KK1: dün de eşim iş yerime gelip eve götürmek için sürpriz yaptı.yine canım börek istedi.ama dışardaki börekçiden aldığımız böreği iğrene iğrene yedim :KK25: yufka alıp sana yapayım dedi.:KK9: cıks el yapımı olacak diyorum:KK9: yoksa ben aşeriyor muyum? aşermeye ne zaman başlanıor bilgisi olan var mı?

kıyamam canım benım ya evde olsan yıne bir nebze doktora gıdıp serum aldım 3 şişe biraz daha iyiyim mıdem bulanıyor ama eskısi gibi değil tavsiye ederim kızlar birde fazla bulantın olunca zofer diye bir ilaç verdi yutarsın dıye eee cennet anaların ayakları altında dıye boşa dememişler:KK49:

dimi dimi onlar sağlıklı olsunlar da biz katlanırız bulantılara da zaten zor kavuştuk Rabbim kucağımıza alıp kokusunu duymayı da naasip etsin inşallahhh:KK16::KK16:
sabah geç geldim biraz ama şu an keşke gelmeseydim diyorum yani evde uzanır yatardım en azından:KK16::KK16:
daha şiddeti artarsa bende gideyim olmazsa dr.a canım iyi fikir ya bi de bişey sorcam bende afedersin istifra durumu yok gelio gelio geri gidio ve midem allak bullak senin nasıl normal mi bu yoksa daha yeni mi başlıyoruz diyor bana:KK53:

doktordan ciktim.kalp atisini duyduk:) 7+5 misim. lekelenme icin endiselenme dusuk tehlikesi yok rahim duvari da incepmemis dedi ama gene de sporu ve iliskiyi yasaklayarak progestan verdi gunde 2 kere kullanmam icin
bi de 11 mm olmus:)

Son düzenleme:
sizde de aşırı tiksinti var mı? evin içi,sokaklar,otobüs,her yer bana lağım kokuyor gibi geliyor.evin dışında burnumda peçeteyle gezinmeye başladım :KK37: cumartesi günü eşime beni dışarı çıkar.nefes alamıyorum gibi geliyor.şöyle ağacın bol olduğu yere gidelim dedim.nereye gitmek istiyorsun dedi Belgrad Ormanına dedim.halbuki hiç gitmemiştim :KK9: adamcağız akşam iftara davetli saat 15.00 gibi çıktık yola.Allah'tan yol açıktı yarım saatte vardık.yokdaki ağaçların birbirine değdiği manzara harikaydı.ama arabaların egzoz kokuları artı arabanın kokusu biraz baydı :KK37: inince yürüyüş yaptım.4 km yürümüşüz :KK37: tabi ben burada bunalttı.şöyle dağ havası olacaktıki dedim sonra.bizim oralarda kuş şakımaları içinde buz gibi dağ havasında yollarda gitmenin lezzeti bir başkadır.gerçekten sıcaklık ve nem insanı bunaltıyor,geriyor.ama yine de değdi gittiğimize.az buçuk nefes aldım.çok acıkmıştım.baktık büfede bir şey yok.organik ürünler satan bir yer vardı.yarım kg gelmez tartsan küçük küçük tatlı armutlardan aldık 7 tl :KK53: sonra böğürtlen baktık.ona da 10 tl dedi :KK53: böğürtlen almadık ama aklımda kaldı.yolda sadece 4 tane armut yedim.daha da hiç yemedim :KK24: böğürtleni de bizim evin yakınındaki manavdan almıştım.daha yeni bugün birazcık yedim :KK24: sırf midemi bastırsın diye arayışlar içindeydim.aşerme değil kızlar.cuma günü canım ev yapımı suböreği çekti :KK53: eşim börekçilere bakmış.ya kapalı ya yok.zaten dışardan alınan börekler çok yağlı oluyor.birisinin yapması lazım.ama bulamadık.ertesi gün ormandan gelince memleketten gelen halamın kızına gittim.baktım halam su böreği yapmış.halamın kızının henüz hamile olduğumdan haberi yok.3 tane börek yedim çok iyi geldi :KK9: hayırdır yemek yemedin börek yiyorsun aşeriyor olmayasın dedi :KK51: yok yaw dedim :KK1: dün de eşim iş yerime gelip eve götürmek için sürpriz yaptı.yine canım börek istedi.ama dışardaki börekçiden aldığımız böreği iğrene iğrene yedim :KK25: yufka alıp sana yapayım dedi.:KK9: cıks el yapımı olacak diyorum:KK9: yoksa ben aşeriyor muyum? aşermeye ne zaman başlanıor bilgisi olan var mı?

aşermemi bilmiyorum ama benim de canım istiyor bazen benim de geçen içli köfte çekti ama ev yapımı:KK1: eşim alıyım nerden istersen dedi ama yok istemedim sonra birlikte oturduk yaptık çok iyi olmadı ama olsun:KK1:ama şimdi aklıma gelince midem bulandı bak:KK14:

selam güzel anneler :) özlemişim valla 1 haftadır giremedim hiç yeni yeni anne adayları katılmış aramıza ne güzel... doktor bulantılara moral iyi gelir git memleketine demişti ben de koşa koşa anneciğime geldim bursaya. kendi evimde ne kendime ne eşime bakabiliyordum şimdi canım annem bana prensesler gibi bakıyo. su içmeyi hep unutan biriyim bunu da en iyi annem biliyo yazık kadın saat başı su getiriyo bana. hamile olunca daha bi anladım annemi :KK43: neyse duygusallaşmayalım :) bulantılara faydası oldu mu derseniz inanılmaz toparladım kendimi. 4 gündür 1 kere kustum o da kendim kaşındım sabah yüzümü yıkarken dişlerimi fırçalıyım dedim kahvaltı yapmadan hooooopppp sonuç hüsran :KK70:

buarada yazdıklarınıza biraz göz atayım dedim baktım sanki stres mi yapıyoz ne? aman diyelim kendimize dikkat edelim gerisini allaha emanet edelim :)

oh annenin kollarına atmışşsın kendini ne ka güzel ne ka güzel :KK16::KK16::KK16:

... canım iyi fikir ya bi de bişey sorcam bende afedersin istifra durumu yok gelio gelio geri gidio ve midem allak bullak senin nasıl normal mi bu yoksa daha yeni mi başlıyoruz diyor bana:KK53:

bana sormamışsın ama yine de cevaplamak istedim :KK8: 6.haftadaymışsın.4.haftadan 6.haftaya kadar mide bulantım vardı.sanki boğazımda bir şey tıkanıyordu ayrıca.6.haftadan sonra artık ben de çıkarmaya başladım :KK37: bulantıyla kalmayacağını sanmıyorum ama belli de olmaz :KK31:

doktordan ciktim.kalp atisini duyduk:) 7+5 misim. lekelenme icin endiselenme dusuk tehlikesi yok rahim duvari da incepmemis dedi ama gene de sporu ve iliskiyi yasaklayarak progestan verdi gunde 2 kere kullanmam icin
bi de 11 mm olmus:)

tebrikler maşallah fındığa :KK16::nazar: haftamız hemen hemen aynı gibi :)

bana sormamışsın ama yine de cevaplamak istedim :KK8: 6.haftadaymışsın.4.haftadan 6.haftaya kadar mide bulantım vardı.sanki boğazımda bir şey tıkanıyordu ayrıca.6.haftadan sonra artık ben de çıkarmaya başladım :KK37: bulantıyla kalmayacağını sanmıyorum ama belli de olmaz :KK31:

ben de gittikçe daha kötü olmaya başladım şu anda kusma yok çok şükür ama sanırım olur inş olmaz diye dua ediyorum inş olmayan annelerin olmasın olan annişlerinde hemencecik geçsin Allahımmm.
güzel anneler benim bulantım artmaya başladı bakamicam daha fazlaaaa hepinizee güzel sohbetlerrr görüşürüüüzz:KK16::KK16::KK16:

aşermemi bilmiyorum ama benim de canım istiyor bazen benim de geçen içli köfte çekti ama ev yapımı:KK1: eşim alıyım nerden istersen dedi ama yok istemedim sonra birlikte oturduk yaptık çok iyi olmadı ama olsun:KK1:ama şimdi aklıma gelince midem bulandı bak:KK14:

canım özellikle soğanlı,karışık baharatlı yiyeceklerden,yemeklerden uzak dur.onlar daha kötü yapıyor insanı.hatta evde kimse de yemesin.evde soğanlı bir şey yapamıyorum zaten.eşim de iftarlarda yiyip geliyor.sonra yanıma oturunca git git iğrenç kokuyorsun dokunma bana diyorum :KK25::KK25: hatta eşim yanıma yaklaşınca burnumu tıkıyorum :KK53: çok aromalı şeylerden uzak durmalısın :KK34:

cnm o kesenin boyu bak keseyi işaretlemiş doktor ben ekleyemedim resmi bebişi seçince onun boyu oluyor sen de 6 haftalıksın daha 1 cm olmaz heralde annesi:KK34:

evet onun kese boyu olduğunu biliyorum zaten daha bebek gözükmezki bu haftalarda..ne zamn gözükeceğinide bilmiyorum gerçi heralde 9.-10. haftada falan:44:

ben haftasonu bir kavanoz turşuyu bitirdim tatlımm ve daha 5haftalığız:KK52::KK52:

Benim niye hiç midem bulanmıyo :KK43: mide bulantısı sağlıklı bi gebelik demekmiş. hoff :KK59: öküz gibi önüme geçeni yiyorum

canım özellikle soğanlı,karışık baharatlı yiyeceklerden,yemeklerden uzak dur.onlar daha kötü yapıyor insanı.hatta evde kimse de yemesin.evde soğanlı bir şey yapamıyorum zaten.eşim de iftarlarda yiyip geliyor.sonra yanıma oturunca git git iğrenç kokuyorsun dokunma bana diyorum :KK25::KK25: hatta eşim yanıma yaklaşınca burnumu tıkıyorum :KK53: çok aromalı şeylerden uzak durmalısın :KK34:

:KK1::KK1:benimkide kokuyor bazen bana ama alınmasın diye bir şey söylemiyorum:KK1:geçen hafta yiyebiliodum ama şu an aklıma bile getirince kötü oluyorum baharatlı soganlı falan böykkk:KK25::KK25::KK25:

evet onun kese boyu olduğunu biliyorum zaten daha bebek gözükmezki bu haftalarda..ne zamn gözükeceğinide bilmiyorum gerçi heralde 9.-10. haftada falan:44:

gözüküyor cnm çok küçük ben yolk kesesini görebildim böle beyaz benimki 5+4 sen de görürsün bi kaç gün sonra bebişi işaretleyince boyu yazıyo ona göre haftasını belirliyor cihaz benim mesela normalde bugun 6+5 diyordum son adet tarihine göre ama 5+4 müş öle çıktı:KK16:

Benim niye hiç midem bulanmıyo :KK43: mide bulantısı sağlıklı bi gebelik demekmiş. hoff :KK59: öküz gibi önüme geçeni yiyorum

bence öyle düşünüpte üzme kendini cnm her bünye bir değil herkesin hamilelik süreci farklı ilerliyor böyle düşünmelisin bence ohh ne güzel işte bulantın yok (maşaAllah):nazar: güzelce ye depoları doldur:KK1: ben bugun ne yumurta ne sut ne yogurt agzıma koymadım bir şey böyle oluncada kötü bak:KK34::KK34:

ay canım rahatlık mı battı sana da.ne güzel işte bulantın yokmuş.çevremde bulantısı olmadan hamilelik geçirenler de oldu top gibi taptaplı bebişleri oldu :KK16: bulantı olunca yemek yemekle yemek yememek arasında kalıyorsun.yersem daha çok bulanacak gibi geliyor.yemezsem bebek gelişmeyecek diye üzülüyorsun.bu da stres yapıyor insana.bulantıdan dolayı insan hayattan kopuyor gibi oluyor.ne güzel gözünün önü açıktır,az buçuk işlerini de yaparsın.inan bana bulantım var ve namazların sadece farzlarını zor kılıyorum.eğilip doğrulurken.fetva aldım.çok şükür bir farzları kılmak namaz için yeterli demişler.sünneti kılmazsanız günahı yok,kılarsanız da sevabı var demişler.bizimki keyfi bir durum değil sonuçta.
çok az kişinin bulantısı olmazmış.ne güzel sen bunların arasındasın :KK16:

X