2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
çok tatlı :) afiyet olsun bebişine. sen yumurta sarısını sulandırıyo musun biraz? bize doktor az suyla ezin boğazına yapışabilir demişti. ama sen öyle verdiysen ve alıştıysa daha iyi tabii
Canimm ilk verdim minik minik tabi biraz ogurdu biraz evirdi cevirdi bakalim zamanla alisicak ins.az oncede annemle konustum oda ekmegi ihlamurla islat dedi oda bi fikir oldu daha cok acemiyiz pratik olucak bikac gun sonra

öncelikle herkese merhaba :)))
Kahvaltimiz haydi bismillahh
afiyet olsun yarasın şifa olsun miniğe
görünce dayanamadım bizim kahvaltımızda böyle :)

çok tatlı :) afiyet olsun bebişine. sen yumurta sarısını sulandırıyo musun biraz? bize doktor az suyla ezin boğazına yapışabilir demişti. ama sen öyle verdiysen ve alıştıysa daha iyi tabii
yukarıdaki gibi yanında herhangi bir bitki çayı varsa yumurtadan sonra bir kaşık veriyorum öyle çok daha güzel yutuyor bizimkisi

Kizzz zeynep nasil dumduz yaptin o karnini suyun icinde bomba cikmis pancarada bayildimm ben daha yeniyim inst.ogrenicem daha detayli kullanmayi

Slm haticecan demir ilacini ben sabah uyanir uyanmaz veriyom hem ac karna olmasi gerektigi icin hemde uyanir uyanmaz beslenmek istemedigi icin cunku hemen ardindan sut icerse ilacin emilimini azaltiyomus ben hic bir huysuzlugunu gormedim sadece gecen hafta kabiz oldu bikac gun ara verdim bide puresine z.yag koydum bolca duzeldi ama atlama bence duzenli ver depolasin bize 8.ayda kan sayimi yapicaz dedi goz muayenesi var bide
Cano size kan tahlili yapmadan mı vermişti ilacı? Yani şundan soruyorum bize yeni yapıldı bi daha 8. Ayda yapılmaz heralde dimi fena bişi çünkü ya:KK43:

ya hanımlar, içinizde adet görenlere sorum olacak; benim 5. adetim oluyor şimdi, ama hala aşırı yoğun kanamam var. haftaya gideceğim doktora bu yüzden, ama sizde de böyle mi? yani ilk 2 gün özellikle çok fazla oluyor. geceleri sürekli tuvalete kalkıyorum. doktor normal derse buna ben sırf bu yüzden kardeş fikrinden vazgeçebilirim. sinirim bozuldu resmen ya :KK43:
yani hamilelik öncesi döneme göre bariz şekilde fazla oluyorum.
Benim ilk 2 ay düzensizdi miktarı ama şimdi eskiden olduğu gibi sanki canım

Onların hepsini yiyo mu kııı esroş
Yok be yavrum ilk gun ve taneli verdigin icin zor oldu yedirmesi zaten alerji yaparmi diye endise ettigimden az verdim ama 1-2 gune kalmaz supurur benim bos bogaz.demir icin bize test yapmadan vermisti gunde 4 damla testi 8.aysa yapucak simdi depoluyoz az miktarda

Yok be yavrum ilk gun ve taneli verdigin icin zor oldu yedirmesi zaten alerji yaparmi diye endise ettigimden az verdim ama 1-2 gune kalmaz supurur benim bos bogaz.demir icin bize test yapmadan vermisti gunde 4 damla testi 8.aysa yapucak simdi depoluyoz az miktarda
Tamam cano saol.afiyet olsun koç'a :emir_bebek:

Aşı yerleriniz kızardı mı sizinde? Bizim 2 aşımızın etrafı kızardı bide hafif şiş. Ötekilerde böyle olmamıştı. Bi de dünden bu sabaha kadar ateşi vardı ama ilaç vermedim savaşsın vücut diye düşürmeye çalıştım hep ama Allahtan yükselmedi düşmese de. Dr bu aşılar ateş yapabilir biraz ağır ötekilerden demişti öyle de oldu.ateşliyken insan stres oluyo gerçekten hiç yaşamamıştım daha önce

Aşı yerleriniz kızardı mı sizinde? Bizim 2 aşımızın etrafı kızardı bide hafif şiş. Ötekilerde böyle olmamıştı. Bi de dünden bu sabaha kadar ateşi vardı ama ilaç vermedim savaşsın vücut diye düşürmeye çalıştım hep ama Allahtan yükselmedi düşmese de. Dr bu aşılar ateş yapabilir biraz ağır ötekilerden demişti öyle de oldu.ateşliyken insan stres oluyo gerçekten hiç yaşamamıştım daha önce
Canim bizde kizariklik olmadi o gece ateste olmadi dogdugundan beri ilk defa gece uyuyamadi cok fazla huzursuzlandi sabaha karsi mecbur kaldim fitil attim sonra kesintisiz uyudu

Uykusuz anneler allah yardimciniz olsun asi yuzunden butun gece uyuyamadi yavrum ve biz 1 gecede pert olduk sizi dusunemiyorum bile

Oturtuyon mu bebişi artık.dr artık oturtun dedi. Öne devriliyo ikibüklüm oluyo zararı var mı dedim öyle başlıyolar zaten dedi

Kizlar eger yogurdunuz tutmadiysa kaynar suya benbari usulu koyun 2 saat sonra katilasiyor sonra buzdolabina.dun aksam mayaladim zamanini kacirmisim herhalde sabah bi baktim sulu hala kaynar suya oturttum katilasti

Calisan anneler bebisleriniz duruyormu siz yokken.ben ogretmenim.ucretsz izne ayrilacaktm fakat sut izninin dogum izni bittikten sonraki 6ay 3saat oldugunu ogrendim.diger 6ay da1.5saatmis.yani araliga kadar gunde 3saat hakkim var.3saat okulda kaliyorum.12-3arasi calisiyorum.2 saatte yol var.toplamda bebegmden 5 saat ayri kaliyorum.1.5 saatte uyuyor ben calisiyorken.kayinvalidem bakiyor alt katta oturuyor.napsam calismasammi sizce.bebegmden ayri kalnak istemiyorm.ama eninde sonunda caliscam.en fazla 3ay ayrilabilirim

Ben sınıf öğretmeni olduğum için sıkıntı oldu saatler o yüzden ücretsiz izne ayrıldım ama ayrılan arkadaşlarım işk başlarda sıkıntı yaşadılar sora alıştılar birde ben bakacak kişi bulamadım senin çok iyiymiş kolaygelsin

Bide kan ilacı kullanan anneler nasıl veriyorsunuz? Yani günde kaç kez kaç damla.bize bugün tahlilde hafif kansızlık var dedi sabah akşam 10 damla dedi.bende azdan çoğa doğru mu vericez yoksa hepsini bir mi dedim hepsini dedi.zaten hiç veresim yok yaa:KK64:

Doktoru ilerde şişe şişe içeceğine şimdi damla damla içsindedi biraz kabızlık yapıyor onu da zeytinyağı ve rezene ile hallettik çok şükür birde birden vermedim kademe kademe arttırdım daha. Kolay oldu adapte olması

4, ay aşısında kızarmıştı ıslak bez koydum Rahatlamıştı önceki 2 aşıda da ateşlendi 6, ay aşısından korkuyorum valla hem daha ağırmış :KK43:

Uykusuz anneler allah yardimciniz olsun asi yuzunden butun gece uyuyamadi yavrum ve biz 1 gecede pert olduk sizi dusunemiyorum bile
Sorma esra ya bugün 6. Gün geberiyorum uykusuzluktan uyumuyor bir türlü gece yarısı çığlıkla uyanmalar mızıldanmalsr ....
Kizlar eger yogurdunuz tutmadiysa kaynar suya benbari usulu koyun 2 saat sonra katilasiyor sonra buzdolabina.dun aksam mayaladim zamanini kacirmisim herhalde sabah bi baktim sulu hala kaynar suya oturttum katilasti

Mantıklı deneyim bakalım ne olacak bunarada kahvaltınız afiyet şeker olsun :)

Mayan hazır yoğurttanmıydı? Ben mecbur öyle denicem yapacağım zaman

X