2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar ben bebeğime su vermeye başladım, aslında sadece anne sütü veriyorum gerek yoktu ama son 1 haftadır sıcaklardan oğluşum bi uyanıyor bakıyorum yastığı sırılsıklam olmuş, çok su kaybediyor bende vereyim dedim. ama biberona alıştıramadım yaa ağzına alıyor bi evirip çeviriyor çiğniyor emmek aklına gelmiyor sıpanın

kızlar birşey soracağım benim oğlum 3 buçuk aylık ne kadar uyuması gerek yani günde kaç saat sizinkiler kaç saat uyuyor?:emir_bebek::nazar:

canım günde ortalama 12 saat uyumaları lazım, ilk doğduklarında 16 saatti ama artık büyüyorlar bizzimle vakit geçirmek istiyorlar. benim oğlum ortalama 9 saat falan gece uykusu uyuyor, gündüz de toplamda 2 saat falan uyuyor yetiiyor kendisine

Arkadaşlar bebeğim çok iştahsız meme emmek istemiyor, biberon almıyor, mama veriyorum yemiyor. sütümü sağıp kaşıkla vermeye çalışıyorum. kan ter içinde kalıyorum birşeyler yediricem diye. salyası akıyor ve eli ağzında sürekli. dün benim bilel kemiğimi yakaladı nasıl ıssırarak dişini kaşıdı anlatamam. ağzının içine bakıyorum yan dişinde beyazlık çok fazla sertlik de var. önce önlerin çıkması gerekmezmi yoksa bu diş değilmi.sizinkilerin diş durumları ne kızlar?

sağolun kızlar valla inşallah yine başa sarmayız şu 4 ay bana zehir oldu, sözde bebeğimiz doğdu birbirimize daha çok bağlanmamız gerekirken gün geçtikçe uzaklaştık. anladığım kadarıyla erkekler çocukları doğduktan sonra bi değişme evresi yaşıyorlar, hepsi değil tabiki de geneli.

valla seni anlıyorum canım sanırım bu erkeklerde oluşan doğum sonrası sendromu :KK53:

Arkadaşlar bebeğim çok iştahsız meme emmek istemiyor, biberon almıyor, mama veriyorum yemiyor. sütümü sağıp kaşıkla vermeye çalışıyorum. kan ter içinde kalıyorum birşeyler yediricem diye. salyası akıyor ve eli ağzında sürekli. dün benim bilel kemiğimi yakaladı nasıl ıssırarak dişini kaşıdı anlatamam. ağzının içine bakıyorum yan dişinde beyazlık çok fazla sertlik de var. önce önlerin çıkması gerekmezmi yoksa bu diş değilmi.sizinkilerin diş durumları ne kızlar?

aynı anlattıkların bizde de var cnm. üst yan diş kökleri beryazlamış durumda, bazı bebeklerde ilk olaraküst yanlar çıkıyor vampir gibi oluyolar :KK53::KK53: bende bekliyorum bakalım belirtiler diş gibi

canım benimki baştan beri gündüz uyumayan bi bebek toplasan 10-12 saat anca uyuyo o da her zaman değil ne yazıkki :KK43:

Benim bebeğimde de gündüz uykusu yok ne yazık ki. Doktorumuz uyku konusunda master yapmış sayılı kişilerden biri o da normal dedi. Şimdi ki bebeklerde bu durumla çok karşılaşıyoruz 4-6 ay sırasında bir düzene oturur dedi. Uyku saatleri ile ilgili aşağıda ki linkten bilgi edinebilirsiniz.
http://www.uykusuzanneler.com/cocugunuz-gunde-toplam-kac-saat-uyumali/

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Teşekkür ederim.ürünü kullandınız mı hiç.işe yarıyor mu?

Evet hemen denedim. Gerçi evdeyim ama ısıtıp su koydum sıcaklığını çok kaybetmedi. (Sıcaklık ölçen kaşıkla denedim.)

Evet hemen denedim. Gerçi evdeyim ama ısıtıp su koydum sıcaklığını çok kaybetmedi. (Sıcaklık ölçen kaşıkla denedim.)

Saol.bende dün aldım inşallah memnun kalırım.beğenmezseniz getirin dediler gerçi :nazar:

:nazar:kızlar bebekten pek yazamıyorum ancak arada birikenleri okuyabiliyorum kızım bu ayın dokuzunda 4 ayını doldurdu bir haftadır tam dönüp emeklemeye başladı doğduğundan beridir çok hareketli kendisi bu sabah mutfakta hani bu açılınca çift kişilik yatak olan kanepeler varya evi süpüreceğim diye açıp ona yatırdım su içmek için tezgaha gittim güp diye bi ses kafamı çevirdim kızım yerde allahtan halının üstüne düşmüş baya bi ağladı şükür bi şeyi yok nasıl korktum anlatamam herkes çok dikkatli olsun artık bu yaramazların üstüne tehlikeli madde yazmak gerekiyor galiba :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

:nazar:kızlar bebekten pek yazamıyorum ancak arada birikenleri okuyabiliyorum kızım bu ayın dokuzunda 4 ayını doldurdu bir haftadır tam dönüp emeklemeye başladı doğduğundan beridir çok hareketli kendisi bu sabah mutfakta hani bu açılınca çift kişilik yatak olan kanepeler varya evi süpüreceğim diye açıp ona yatırdım su içmek için tezgaha gittim güp diye bi ses kafamı çevirdim kızım yerde allahtan halının üstüne düşmüş baya bi ağladı şükür bi şeyi yok nasıl korktum anlatamam herkes çok dikkatli olsun artık bu yaramazların üstüne tehlikeli madde yazmak gerekiyor galiba :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Geçmiş olsun.benimkinde emekleme yok ama nereye koysam hooop dönüyor.dün yatağın üstündeydi bende 2 adımlık yere uzanıyım dedim arkamı dönmemle bi baktım yere yuvarlanıverdi çocuğum top gibi :KK55: uçta bile değilidi nasıl oldu anlamadık eşimle.gülesim de geldi valla:KK9: Allahtan yumuşak düştü de azcık ağladı sustu.

Geçmiş olsun.benimkinde emekleme yok ama nereye koysam hooop dönüyor.dün yatağın üstündeydi bende 2 adımlık yere uzanıyım dedim arkamı dönmemle bi baktım yere yuvarlanıverdi çocuğum top gibi :KK55: uçta bile değilidi nasıl oldu anlamadık eşimle.gülesim de geldi valla:KK9: Allahtan yumuşak düştü de azcık ağladı sustu.
bizimkide canı acıdığı için değil korktuğu için ağladı baya size de geçmiş olsun. Bu bana bi ders olsun anne kız nazardan öleceğiz dün komşularım geldi hepsi söyledi yok erkenmiş yok bilmem neymiş doğumdan sonra bana mı bi şey oldu insanlara mı her şeye alınır kızar oldum göz yaşlarım sanki hazırda bekliyor bi köşede...:KK17::KK43::KK43:

bizimkide canı acıdığı için değil korktuğu için ağladı baya size de geçmiş olsun. Bu bana bi ders olsun anne kız nazardan öleceğiz dün komşularım geldi hepsi söyledi yok erkenmiş yok bilmem neymiş doğumdan sonra bana mı bi şey oldu insanlara mı her şeye alınır kızar oldum göz yaşlarım sanki hazırda bekliyor bi köşede...:KK17::KK43::KK43:

Emeklemesine mi erken dedi? Baya emekliyor mu ? Bol bol okuyun ozaman nazar için

Kizlar bayadir yazadim ohh dunya varmis geldim simdi:) ya birileri bebeklerinin emeklemesinden bahsetmis masallah bayagi bildigimiz emeklememi bu masallah:) su kocalar meselesindem bende muzdaribim benmi degistim omu bilmiuorum ama cok mutsuzum bi sorumsuz haller bi sorumsuz haller anlatamam...hergun bi kavga dort aydir anamdan emdigim sut burnumdan geldi bebegi bendem cok isteyen adam sanki simdi beni sanki bebisimle yalniz birakti

Kizlar bayadir yazadim ohh dunya varmis geldim simdi:) ya birileri bebeklerinin emeklemesinden bahsetmis masallah bayagi bildigimiz emeklememi bu masallah:) su kocalar meselesindem bende muzdaribim benmi degistim omu bilmiuorum ama cok mutsuzum bi sorumsuz haller bi sorumsuz haller anlatamam...hergun bi kavga dort aydir anamdan emdigim sut burnumdan geldi bebegi bendem cok isteyen adam sanki simdi beni sanki bebisimle yalniz birakti

ay valla aynı bende öyleyim, ben hatta biraz daha geç olsun bebeğimiz dedim tatillere falan çıkalım hayatımızı yaşayalım dedim yok olmazmış hayat bebekle yaşanırmış illa olsun illa olsun , hatta doğum yapacağım güne kadar ne kadar heyecanlıydı içi kıpır kıpırdı yarın doğum yapacaksın evin içinde bebek sesi mi olacak ne kadar güzel der dururdu. şimdi dediğin gibi bebeğimle yalnız bıraktı beni sanki o hiç istememiş gibi..

ay valla aynı bende öyleyim, ben hatta biraz daha geç olsun bebeğimiz dedim tatillere falan çıkalım hayatımızı yaşayalım dedim yok olmazmış hayat bebekle yaşanırmış illa olsun illa olsun , hatta doğum yapacağım güne kadar ne kadar heyecanlıydı içi kıpır kıpırdı yarın doğum yapacaksın evin içinde bebek sesi mi olacak ne kadar güzel der dururdu. şimdi dediğin gibi bebeğimle yalnız bıraktı beni sanki o hiç istememiş gibi..

Baloncuk canim valla aynen ya bennderdim daha erken oda derdi yok bi an once olsun her gordugu cocugi salya sumuk demeden operdi o kadar cocuk severdi simdi neymisde islerinde sorunlari varmis cok sikintiliymis falan banane ya benim bi tanecik coxugum var onunla sabahtan aksama aksamdan sabaha yirtiyorum kendimi buda bama ciddi sikinti veriyor ama ben onu yalniz birakmiyorum

valla maşallah ne çabuk emeklemeye başlamış çabucacık yürür de seninki bol bol oku çocuğunu bencede. geçmiş olsun bu arada..

seninki gene iyiymiş benimki hamilelikteki kontrollerime 1 kere geldi 4. ayında mı ne bir daha gelmedi.iş nedeniyle gelemediğini söyledi hep hala çocuğun kontrollerine ben tek başına veya kardeşimle gidiyorum.

bu arada kızlar sizin bebekleriniz televizyon izlemeyi seviyor mu
aranızda dizleri beli ağrıyan var mı yada nasıl ağrılarınız oluyor doğum sonrası. benim son ayımda çok kaşıntım olmuştu ama göbek felan değil ayaklarım kollarım parmaklarım gibi öyle bi kaşıntı ki her yerim şimdi iz iz oldu bu durumda başka biri var mı bu izleri yok etmeyi bilen var mı :18::KK17::KK15:

X