2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kızlar oglum 2 mart dogumlu dün armut verdim yemeklerin suyundan veryorum 1 çay kaşıgı dün ama armutu 5 6 kaşık verdim emziriyorumda

Canim senin bebegin nekadarlikki
5.6 kasik cok fazla dr.kontrolundemi veriyon
Bu arada kendi yedigin yemegin suyuysa amannn
Butun yagi tuzu suyunda yemegin

Kizlar bu yazdiklarim benim bebegim icin
Ve dr.dedikleri sadece merak ettiniz doye paylastim
Kendi dr.dedikleri dogrultusunta baslayin tadimliklara

Kizlar bu yazdiklarim benim bebegim icin
Ve dr.dedikleri sadece merak ettiniz doye paylastim
Kendi dr.dedikleri dogrultusunta baslayin tadimliklara

zaten dr gidelim tam bi 4 ayi doldursun cnm doktora gore hareket edicez tabi ama paylasinca burda iyi oluyo

Bizde Pazartesi gitcez benim doktorumun önerilerinide paylaşırım sizinle mama ile besleniyor benim bebişim onun içn mecbur yedirmiş içircem çarem yok anne sütü alanlar altı aya kadar süreyi uzatabilir

Bende vermek istiyorum ama daha vermedim. Bugün doktora gideceğiz, sorucam. Haber veririm sizlere

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Şimdi geldik doktordan emzirdikten sonra 2-3 kaşık verebilirsin dedi su için. Silikon kaşıkla ve içme suyunu kaynatıp soğuttuktan sonra.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım benim doktorum sütüm yetmiyor diye hergün balık yağı hapı ve malt hapı kullanmamı söyledi. hem kalitesini hem miktarını arttırır dedi. bir hafta kullan eğer miktarda artma olmazsa bi ilaç yazıcam dedi. aslında bulantı ilacıymış ama yan etki olarak süt hormonlarını fazla çalıştırıp süt yapıyomuş. benim balık yağı ve malt hapıyla iyi oldu sanırım. bikaç gün oldu göğüslerim daha dolu. sağıp bakıcam bi de yarın. bence mamaya geçmeden bunları da dene. işe yaramazsa ilacı da sorup söylerim. olmazsa mama tabii ki. malt hapı olarak gnc ya da solgar demişti doktor, ben solgar buldum, gnc'de yoktu.

Balik yagi kullaniyorum arada. Bende basliyim olmazsa malt hapina ama herkes kullanabilir mi acaba bi zarari varmidir ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Bebekler bazen sık emmek isteyebiliyor ozellikle bu zamanlarda. kilo alimina gore anlarsin sutunun yetmedigini bi de ne kadar cis yapiyo bezini kirletiyo gerci yazin da cok fazla cis yapmazmis bebekler. Goguslerin yumusak olmasi sut olmadigi anlamina gelmezki benim hep yumusakti gogsum ilk ay geceleri sert olurdu bitek simdi gece gunduz yumusak ama oglum hep guzel kilo aldi 3780 dogdu 3. Ay 7330du. Gogsunu sıkınca sut geliyo mu ona bak.

Ya bu ay sanki boya gitti oglumun kilosu. Zaten pek almasini istemiyodum 300-400 gr yeter ama alir insallah 😔 bezlerde çiş kaka var hep ama gunde 1 bez pek kirli olmuyo. 3 ayda 6750 gr di dogum kilosu 3150. Acaba hic kilo almasa ama iyi olsa keyfi yerinde olsa bi sorun olurmu

Ayy masallah kizlar ek gidalara gecme zamaniniz gelmis bana daha cook zaman varmis gibi geliyo😨😨 ben bebek yemekleri konusunda kitap almayi dusunuyorum bide bi yemek kanalinda bebek yemekleri yapan program var onu izliyorum. Simdiden ordan cok ipucu ogrendim. İlerde tarifleri de uygularim. Haa birde ben ogluma tavuk vermeyi pek dusunmuyorum cunku suanki tavuklarin durumu vahim sagliksizlar. 1 yasindan sonra arada zorda kalirsam vericem onun yerine et balik yesin.

Son düzenleme:
Balik yagi kullaniyorum arada. Bende basliyim olmazsa malt hapina ama herkes kullanabilir mi acaba bi zarari varmidir ?

canım emin olmak istersen doktoruna sor tabii de bir zararı yok, yabancı sitelerden de araştırdım. sütünü arttırmak için emziren anneler hep kullanıyorlar. bunun dışında da çok faydalı zaten. b vitamini kaynağı, ayrıca saç ve cilde çok iyi geliyormuş. ben de zamanla görücem artık. yani özel bir alerjin vs yoksa zararı olacak bişey değil, doğal besin takviyesi sonuçta.

Kızlar aynı durum bende vartı humaaptamil içtim ve 72 saat sonra süt oluo fışkırıo ben bide sevmem öle seyleri ama tatı çok güzel doktorum süt hormonu gece salgılanır dedi bol bol gece emzir dedi ve bir haftada mahşallah sütüm geldi mercimek çorbası bulgur pilavı ve maydonoz dere otu ye dedi simdi gerçektn mahşallah pedlerle dolaşıyorum bol bolda dinlen dedi yarum nerdeyse mama yiyecek durumdaydı bunları yaptım oldu

Almana gerek yok kitap herşey netde yazıo cnm bemde köy tavugu alcm 3 saat zor pişiyo kötü kokuyo biraz ama ogluma deger

Ya bu ay sanki boya gitti oglumun kilosu. Zaten pek almasini istemiyodum 300-400 gr yeter ama alir insallah 😔 bezlerde çiş kaka var hep ama gunde 1 bez pek kirli olmuyo. 3 ayda 6750 gr di dogum kilosu 3150. Acaba hic kilo almasa ama iyi olsa keyfi yerinde olsa bi sorun olurmu

Kardeş sen bence sevin benim bebiş 2750 gr dogdu 36 haftalıkken şimdi 6000 kilo ama çok çok hareketli normalmi sizinkilerde bu kadar hareketli mi

Kardeş sen bence sevin benim bebiş 2750 gr dogdu 36 haftalıkken şimdi 6000 kilo ama çok çok hareketli normalmi sizinkilerde bu kadar hareketli mi

benim bebek de fena ayaklari elleri hic durmuyo ben o kadar hareket etsem yorulurum. Ayaklarini bir vuruyor ana kucaginda yatarken acitcak diye korkuyorum

merhaba bende 31 martta doğum yaptım oğlum şu aralar çok tükürük çıkarıyor ve sürekli elleri ağzında emip duruyor acaba dir çıkarıyor olabilir mi ayaklar deseniz sürekli hareket halinde maşallah :) üstünde battaniye tutmuyor bunlari sizde yaşıyor musunuz acaba birde hiç oturttaniniz var mi daha çok erken sanırım değil mi

Son düzenleme:

Masallah canim yavruna ne guzel toparlamis cok iyi kilosu. Ya benimki cok hareketli şöyle anlatayim; bizim tiny love ana kucagimiz var onda yatiyo oglum sabah uyaniyo ki kafa ortada ayaklar yan taraflarina dayanmis keyif yapiyo😝😝 yani tekmeleye tekmeleye 30-40 cm asagiya itiyo kendini😄😄

merhaba bende 31 martta doğum yaptım oğlum şu aralar çok tükürük çıkarıyor ve sürekli elleri ağzında emip duruyor acaba dir çıkarıyor olabilir mi ayaklar deseniz sürekli hareket halinde maşallah :) üstünde battaniye tutmuyor bunlari sizde yaşıyor musunuz acaba birde hiç oturttaniniz var mi daha çok erken sanırım değil mi

Merhaba canim hepimizin bebegi ayni durumda benimkinin tukurugu bazen kucagimdayken yere damliyo okadar ki fazla... İgrencsin oglum bu ne hal diyorum ama cok şapşal oluyo o halleri 😄 daha hic oturtmadim cok erken 5-6 ayda oturtmaya baslanabilir bence daha kemikleri cok zayif.

Arkadaşlar alıntı yapamıyorum doktorum tükürük için normal dedi bu ay böle olması o bşy mi 40 günlükdü düştü ediz beram o derece hareketliydi

Oturtgunda başını dik tutabiliyosa oturabilir ben arada sırada oturuyorum bu tek bizde var görüyom yabancı ülkedekileri bebekleri hep otuturmşlar

Ayy masallah kizlar ek gidalara gecme zamaniniz gelmis bana daha cook zaman varmis gibi geliyo😨😨 ben bebek yemekleri konusunda kitap almayi dusunuyorum bide bi yemek kanalinda bebek yemekleri yapan program var onu izliyorum. Simdiden ordan cok ipucu ogrendim. İlerde tarifleri de uygularim. Haa birde ben ogluma tavuk vermeyi pek dusunmuyorum cunku suanki tavuklarin durumu vahim sagliksizlar. 1 yasindan sonra arada zorda kalirsam vericem onun yerine et balik yesin.
Canim hangi kanal ve hamgi kitaptan faydalandigini soylermisin

benim bebek de fena ayaklari elleri hic durmuyo ben o kadar hareket etsem yorulurum. Ayaklarini bir vuruyor ana kucaginda yatarken acitcak diye korkuyorum

Ooo canim valla biz babamizla birlikte hayretler icinde izliyoruz maratona hazirlaniyoruz diye inanirmisin bazem acaba biyerlerimi agriyo felan diyorum kendini boylemi ifade ediyor diyorum

X