2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Cok.kizarirsa surulcek bi merhem verdi ama ole kizarik olmuo hafif oluo ve biraz pul pul oluo ineksutu alerjisi falan olanlarda bole bisilermi oluo belki gulceksnz amaa bilmiyorum ondan merak ettim

Bide kizlar aylik kontrollere saglik ocagindaki dktorla mi gorusuyorsunuz yoksa hastaneye miggidiyorsunuz

Bide kizlar aylik kontrollere saglik ocagindaki dktorla mi gorusuyorsunuz yoksa hastaneye miggidiyorsunuz

doktora gidiyoruz kontrole saglik ocagina asi olursa gidiyoruz. yarin 4 aylik kontrolumuz var bugun asilarimizi olduk ates falan yapmadi cok sukur

Ya bu ay sanki boya gitti oglumun kilosu. Zaten pek almasini istemiyodum 300-400 gr yeter ama alir insallah 😔 bezlerde çiş kaka var hep ama gunde 1 bez pek kirli olmuyo. 3 ayda 6750 gr di dogum kilosu 3150. Acaba hic kilo almasa ama iyi olsa keyfi yerinde olsa bi sorun olurmu

Hic kilo almasa sutun yetmiyo anlamina gelir ki oyle bisey olsa bebisin keyfi pek yerinde olmaz:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba bende 31 martta doğum yaptım oğlum şu aralar çok tükürük çıkarıyor ve sürekli elleri ağzında emip duruyor acaba dir çıkarıyor olabilir mi ayaklar deseniz sürekli hareket halinde maşallah :) üstünde battaniye tutmuyor bunlari sizde yaşıyor musunuz acaba birde hiç oturttaniniz var mi daha çok erken sanırım değil mi

19 mart dogumlu oglum 2 elini bogazina kadar sokup oguruyo sonra:) Doktor dis degil dedi ellerini kesfediyo sanirim.Bizimki de battaniye tutmuyo ayaklar hareket halinde surekli bi bakiyorum gece yatagin ayak ucuna kadar kaymis:) Ben destekli oturtuyorum basini dik tutabiliyor kafasinin altina yastik bile koysam hemen kaldirmaya calisiyor kendini ellerinden tutuyorum direk oturuyor:)
Ay canim ayni sorun bizzdede var ya nasil gidirecegimi bilemiyorum yarim kollu giydiremiyorum hep uzun kollu ve uzun donlar giyiyoruz:) disarisi cok sicak ama evler oyle aman aman degil[/QUOTE

Evimiz 26 27 derece gunduz kolsuz citcitli atlet sort kisa corap gece tek kisa kol citcitli altina sort kisa corap giydiriyorum. Bi de ben hala kundak yapip uyuttugum icin ekstra battaniye de ortmuyorum bacaklari kollari aciliyor gece bisey de olmadi allaha sukur. Oglum dogdu ilk 3 gun bere taktim bidaha da takmadim istemedi eldiveni 30 gun taktim. Banyodan sonra basini guzel kurutuyorum sonra da tariyorum kupkuru oluyo zaten cok saci da yok:)

Cok.kizarirsa surulcek bi merhem verdi ama ole kizarik olmuo hafif oluo ve biraz pul pul oluo ineksutu alerjisi falan olanlarda bole bisilermi oluo belki gulceksnz amaa bilmiyorum ondan merak ettim

Egzama olabilir canim oglumun kulak arkalari ve yanaginda kucuk para kadar kizariklik vardi ustu pul pul cildiyeye gittik atopik dermatit dedi egzamaymis yani hametan krem ve hipokort krem verdi.

Kızlar benim oglumunda kolunda vardi şimdi boyunu cene agızında kırmızı kırmızı noktalar var egzama olabilirmi

Kizlar bebeigimin kaslarinin ucunda hafif kizarik ve pul pul bisi war sizce doktora godeyimmi

Canim tam olarak ayni seymi bilmiyorum ama benim bebegimdede dogduktan bi iki hafta sonra felan cikti tam iki kasinin ortasinda ve hafif yanlar dogru yayilan pul oul kuruluk oldu bazen kizariyodu genelde renksiz ten renginde duruyodu anne sordum bebeklerin en gec o bolgesinin derisinin soyuldugunu soyledi (dikkat ettiysenin bebegin ilk dogdugu sira sanki derisi soyulur gibi oluyor yeninderi geliyor ya ondan bahsetti) her neyse banyodan sonra hafifce elinle ovala bastirmadan dedi ve gercekten cok sukur gecti tabi yeni yeni gecti

Kizlar tam hatirlamiyorum rota asisi sohbetini burdami yaptik subat anneleriylemi:KK66: neyse ben yinede soruyim bi aranizda rotayi yaptiran varmi

Kizlar bebeigimin kaslarinin ucunda hafif kizarik ve pul pul bisi war sizce doktora godeyimmi

Canim tam olarak ayni seymi bilmiyorum ama benim bebegimdede dogduktan bi iki hafta sonra felan cikti tam iki kasinin ortasinda ve hafif yanlar dogru yayilan pul oul kuruluk oldu bazen kizariyodu genelde renksiz ten renginde duruyodu anne sordum bebeklerin en gec o bolgesinin derisinin soyuldugunu soyledi (dikkat ettiysenin bebegin ilk dogdugu sira sanki derisi soyulur gibi oluyor yeninderi geliyor ya ondan bahsetti) her neyse banyodan sonra hafifce elinle ovala bastirmadan dedi ve gercekten cok sukur gecti tabi yeni yeni gecti

Kizlar tam hatirlamiyorum rota asisi sohbetini burdami yaptik subat anneleriylemi:KK66: neyse ben yinede soruyim bi aranizda rotayi yaptiran varmi

Burda konusuldu bi ara canim. Yaptiran arkadaslar da var yaptirmayan da. Ben yaptirdim ama iyi mi yaptik kotu mu yaptik hala emin degilim. İnternette okuduklarimdan sonra. Ama bi yan etki falan gormedim ates de yapmadi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Deryatoşş nirdesinn:KK22:

Bebişten fırsat bulamadı herhalde :KK55:

geldim şekerler :125: kaynanam gillere gitmiştik 1 günde evimi özlemişim yahu :KK14: ayy bebişsiz kalmiim dün kontrole götürdük esilam a alıntı yapacam değerleri yazacam bi moralim bozuldu anlatamam başıma ağrı girdi dünü öyle baş ağrısıyla geçirdim ağrı kesici attım fayda etmedi. o kadar da besledim büyütttüm keratayı anasına bi 500 gr daha aldığı müjdesini çok gördü.:KK1: en acilinden ek birşeylere başlamam lazım. :KK6: esracık önceki yazını okudum haklısın benim komşunun çocuklarını tek tek köşeye kıstırıp tehdit etmem lazım bu iş anasıyla konuşmayla hallolmaz :KK52:

Kizlar simdi 4.ay asimizi olduk.demir ilaci verdi.bu ay 500 gr almis moralim bozuldu.ama hemsire nornal dedi.7.800 gr oglum.sizin bebisler kac kilo.ve kac kilo aldilar.

esilamcım dün biz de 4. ay aşımızı olduk değerler aynı seninki gibi 7800 çıktı ve bu ay sadece 500 gr almış oğluşum :KK43: benim tontik oğlan artık tontik olmayacak galiba :KK5: hep fazla fazla alırdı en son 1200 gr almıştı bu ay birden 500 aldı bari alıştıra alıştıra düşseydi değerler :KK1: neyse yaa Allah can sağlığı versin bu ay zaten az alırlar normal aslında da birden bire çok düşmesi üzdü beni. ben artık başlayacam meyve suyu yoğurt sebze falan

bu ay bide demir ilacı başlanacak off ya kilo alımı iyice yavaşlar , demir ilacı ağızda pas tadı bırakıyor ve bebeklerde emme isteği azalıyor, zaten güç bela emziriyorum artık etfara ilgisi çok arttı emmek istemiyor

X