2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
selam kızlar, burayı başından beri taip ediyorum ama ilk kez yazıcam, sonunda üşenmekten vazgeçtim. çünkü bazen cevap vermek istediklerim bazen de sormak istediklerim oluyor :) 18 Mart'ta 51 cm 3450 gr doğdu kızım. ilk ay çok güzel kilo aldı 1500 gr, ikinci ay 1000 gr aldı, bu ayki ki kontrolümüzde 500 gr çıkınca doktor sütün azalmış aç kalmış dedi çok üzüldüm. bayağı ağladım. iki gün üzüntüden sütüm gelmedi resmen. halbuki önceden sağınca çok da az değildi ama kalitesi düşmüş olabilir ya da yetmiyor bebeğine dedi. neyse ki mama önermedi, hergün balık yağı hapı içiyorum. malt hapı verdi, ona başladım. bir de beslenmemi azaltmıştım açıkçası. öğle yemeklerini atlıyordum. söylemesi ayıp 25 kilo aldım hamilelikte. bir buçuk ayda 15 kg gitti geriye 10 kalınca yavaş yavaş veririm demiştim. ama şimdi tekrar kalorili beslenmeye geçtim. sanırım bir süre daha kilo vermeyi unutmam lazım. doktor bi de, emzirdikten sonra sağıp ver kalanı dedi. ben makineyle uzun sürer diye elimle bir fincana sağıp kaşıkla veriyorum. emmeyi erken bıraktığından daha bi sürü süt geliyor. tabii çok yorucu oluyor elle de alıştım. hepsini içmese de baya içirmiş oluyorum. umarım bu ay kilo alır. bu arada ben hala kızımı alıp dışarı çıkamıyorum bir iki kez yalnız çıktım, ağladı apar topar eve geldim. eşimle çıkıyoruz haftasonları. haftaya da yazlığa gitcez. umarım biraz alışır dışarıda durmaya.

Mrb hoş geldin.kızlarımızın doğumu yakınmış benimki de 17 Mart doğumlu.bu ay 500 Gr aldı kızım demişsiniz. Benimki de 440 gr almış baya canım sıkıldı benim de .ama benim kızım çok kusuyor ilaca başladık.sizinkinde öyle bir problem var mı ? Birde baş çevreniz benimkine göre büyükmüş bizimki 39 çıktı. Küçük mü acaba diye kafama takıldı ama nette araştırdım eğriye göre normal gösteriyor.doktorumuz bişi demedi gerçi ama.

kızım 18 Mart doğumlu, 3450 gr doğdu. kilosu son ölçümde 6500 gr'dı. baş çevresini hiç sormadım ama kendim ölçmüştüm, doğru yerden mi emin değilim 41 cm çıkmıştı.

Bu arada baş çevresi ölçümü kafanın arka kısmındaki şiş yerden önde kaşlara doğru yapılıyor.yani en geniş alanı başın.

canım geçmiş olsun.. ee doktor ne dedi ameliyata gerek varmıymış?

Allah razı olsun yok şu an da yapacakları bişey yokmuş canım ..ileride çok büyük ihtimal olacak eşimin baba tarafının hepsinde var genetik çeke çeke onlara çekti :KK43: genler işte napalımAllah dermansız dert vermesin

:26:

canım iki tür hurma satılıyor evet. Medine hurması ince uzun olan. bir de daha tombul etli bir hurma satılıyor. ben onu alıyorum. hatta tarifi vereyim, ben bir tür pasta yapıp yiyorum. herkes de bayılıyor. yoksa sade hurma fazla yiyemiyorum.
yaklaşık 2 su bardağı cevizi rondoda çekiyorum. 1-2 yemek kaşığı kakao koyup biraz daha karıştırıyorum. sonra çekirdeklerini çıkardığım hurmaları içine atıp çektiriyorum. bir tür ezme oluyor. bunu elimle bi tepsiye serip, zamanım varsa top top yapıp, üstüne hindistancevizi döküyorum. kızlar, inanın herkes çikolatalı bi tatlı sanıyor. hurma tadı gidiyor ve harika oluyor. tabii dolapta iyice soğuması lazım.
bunu yiyorum canım ben. dün yine yaptım yemeye başladım :)

Tesekkurler cnm.bende yapicam

Merhaba kızlar nasıl sinir bizde bebekle büyüyor uz ama emzirdigim için mi bilmiyorum saclarim felaket dökülüyor bide diz ağrıları başladı oturup kalkarken dizlerim çok ağrıyor yaşlı nineler gibi oldum varmı benim gibi olan

Merhaba kızlar nasıl sinir bizde bebekle büyüyor uz ama emzirdigim için mi bilmiyorum saclarim felaket dökülüyor bide diz ağrıları başladı oturup kalkarken dizlerim çok ağrıyor yaşlı nineler gibi oldum varmı benim gibi olan

aynen benimde saçlar hamileliğimin sonundan bu zamana kadar tarardım hiç dökülmezdi ama şimdi lavabonun içi taradıkça doluyor ...dizde yok bişey şükür arada bebeği beşiğe korken ters bi harekette bulunursam acıyo öyle emiyo ya bebişler o yüzden kalsiyum eksikliğinden olabilir

Geçen gün bende sormuştum emzirme döneminde bacak vb. Ağrı çeken var mı diye cevap gelmedi kimseden.benim doğumdan sonra başladı diz ağrısı daha doğrusu önceden nadir ağrırdı az bi ağrı kesiciyle geçerdi.araştırıldı bişey çıkmamıştı.ama doğumdan sonra her hafta ağrır oldu ve geçen araştırdım kalsiyum ya da d vitamini eksikliğinden olabiliyormuş diye ve Pazartesi dahililiyeye gittim kan,folik asit,d vitamini,kalsiyum baktırdım.sonucumu dün aldım ve d vitaminim yok denecek kadar az çıktı.doktor damla verdi 1.5 ay sonra tekrar gidicem. Allah'a şükür ötekiler normal ama emzirdiğim için ferro sanol kullanıyordum devam edicem 6. Aya kadar. Saçlarım benim de dökülüyor ve yanaklarım kuruyor doğumdan beri.kansızlıkla alakası olmadığı anlaşıldı zaten.saç olayını anlamış değilim bende.cilt için cildiyeciler çinko gibi bazı şeylere bakabiliyorlarmış ona da baktırıcam bi ara.sizinde baktırmanızda fayda var.

ben de cok fena bel agrisi var kucagimizda falan tasiyoruz ya ee agirlastilar da ondan oluyo sanirim. sacim da cok dokuluyo sanirim demirim dustu kan tahlili yaptrcam bakalmm

ben de cok fena bel agrisi var kucagimizda falan tasiyoruz ya ee agirlastilar da ondan oluyo sanirim. sacim da cok dokuluyo sanirim demirim dustu kan tahlili yaptrcam bakalmm

Saç dökülmesi bende de hadsafhada. Bol bol kırmızı et yemek lazım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Saç dökülmesi bende de hadsafhada. Bol bol kırmızı et yemek lazım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

onu da haslama tuketmek gerekiyo biz genelde kizartma ya da yemeklerde tuketiyoruz belki ondan yetersiz geliyo

Merhaba arkadaşlar ben de 26 martta doğum yaptım yani üç ayımızı bitirdik tam gaz sancılarımız bitti derken şu son bir haftadır sürekli huysuz ağlayarak geçti dün bide baktım ki diş çıkarıyor kızım şok oldum tabiki altta iki diş patlamış bile iki gün önce doktor kontrolümüz vardı doktor anlamadı sanırım bakmadı herhalde oğlumun da 6 aylıkken çıkmıştı ilk dişleri ama 3 ay çok erken diil mi biraz araştırdım netten besinlere daha erken maruz kalacağı için erken düşermiş tek olumsuz tarafı buymuş..varmı böyle bir tecrübesi olan arkadaşlar bu arada kızım gelişimi gayet güzel sadece anne sütü alıyor kilosu 7.025 gr boyu 67 cm

Merhaba arkadaşlar ben de 26 martta doğum yaptım yani üç ayımızı bitirdik tam gaz sancılarımız bitti derken şu son bir haftadır sürekli huysuz ağlayarak geçti dün bide baktım ki diş çıkarıyor kızım şok oldum tabiki altta iki diş patlamış bile iki gün önce doktor kontrolümüz vardı doktor anlamadı sanırım bakmadı herhalde oğlumun da 6 aylıkken çıkmıştı ilk dişleri ama 3 ay çok erken diil mi biraz araştırdım netten besinlere daha erken maruz kalacağı için erken düşermiş tek olumsuz tarafı buymuş..varmı böyle bir tecrübesi olan arkadaşlar bu arada kızım gelişimi gayet güzel sadece anne sütü alıyor kilosu 7.025 gr boyu 67 cm
benim kız kardeşimini bebeği 4 aylıkken çıkarmıştı, 3 aylık çıkaranı yeni duydmum maşallah :) geç çıkan diş daha iyi olur derler ama sonuçta dökülen dişlerin yerine yenileri gelecek, öenmli olan o dişlere iyi bakmak dikkat edin çürümesinler benim 3 yaşındaki oğlumun dişleri tüm çürük :KK43:

bilmiyorum ki canım bakalım aşısı var o zaman ne diyecek doktorlar....

maşallah, çok iyi tüm ölçümler. neden öyle diyorlar ki anlamadım.

kızlar bvel ve diz ağrısından resmen canım çıkıyor yani tek değilsiniz...saç kalmadı zaten tutam tutam gidiyor....

Geçen gün bende sormuştum emzirme döneminde bacak vb. Ağrı çeken var mı diye cevap gelmedi kimseden.benim doğumdan sonra başladı diz ağrısı daha doğrusu önceden nadir ağrırdı az bi ağrı kesiciyle geçerdi.araştırıldı bişey çıkmamıştı.ama doğumdan sonra her hafta ağrır oldu ve geçen araştırdım kalsiyum ya da d vitamini eksikliğinden olabiliyormuş diye ve Pazartesi dahililiyeye gittim kan,folik asit,d vitamini,kalsiyum baktırdım.sonucumu dün aldım ve d vitaminim yok denecek kadar az çıktı.doktor damla verdi 1.5 ay sonra tekrar gidicem. Allah'a şükür ötekiler normal ama emzirdiğim için ferro sanol kullanıyordum devam edicem 6. Aya kadar. Saçlarım benim de dökülüyor ve yanaklarım kuruyor doğumdan beri.kansızlıkla alakası olmadığı anlaşıldı zaten.saç olayını anlamış değilim bende.cilt için cildiyeciler çinko gibi bazı şeylere bakabiliyorlarmış ona da baktırıcam bi ara.sizinde baktırmanızda fayda var.

benimki haftaya 4 aylık olcak, alttaki 2 diş kabarmıs, yerleri belli, yakında patlayacak. oglumu cok huzuruz ediyor bu dilş cıkarma, uykuları iyice bozuldu.

3 aylıktan itibaren bebekler diş cıkarabiliyor canım,erken diş cıkarma olayı genetikmiş.

Emziren anneler oruç tutanınız oldu mu? Süt durumunuz ne alemde.ben deniyim dedim ama baya farketti kızım doymadı bugün.

Son düzenleme:
Ben cesaret edemedim tutmaya zaten tansiyonum dusuk bi de emzirirken zor olur normalde bile emzirince icim bayiliyo susuyorum kazasini yaparim artik

Benimde tansiyonum düşüktür hep bünyem alışkın olduğu için zorlanmıyorum Allah'a şükür ama sütü gerçekten sıvı etkiliyormuş bence yemekten ziyade.açlığa dayanırım normalde de aşırı yemem ama suyu farkettim ben.zorlanıyorsan tutma tabi bu durumda .sonuçta dinimizde kolaylık var emziren anneler için.bende tutmıcam artık mecburen zaten kilo az aldı kızım bu ay.

Emziren anneler oruç tutanınız oldu mu? Süt durumunuz ne alemde.ben deniyim dedim ama baya farketti kızım doymadı bugün.

ben tutmuyorum canım, daha çok küçük kuzum ve sadece emiyor sütüm azalır diye korktum kazasını yaparım inşallah...

X