2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kizlar sizler rotavirusu aşısı yaptirdiniz mi bebislerinize ? Herhangi bi yan etki ates falan yapti mi sonrasinda banyo yaptirmakta sakinca olur mu ? Ya internetten yan etkilerini okuyunca moralim bozuldu zaten coook gazli bi oglum var 95 gunluk oldu hic azalma yok daha da kotu olursa diye korkmaya basladim !!!!

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

rotavirus aşısını yaptırmayan bir tek benim galiba :44: herkez yaptırmış şubat annişleri dahil..

canım biz bu eylülde gideceğiz Allah nasip ederse. gerçi bizimki tatil gibi olmayacak. annemler alanya da oturuyor onların yanına gideceğiz hem tatil hem ziyaret. denize sokacam inşallah miniğimi ayy hayali bile güzel :KK16:

Dime yaa hersey onlar icin artik oglumuz olmadsn
Tek bi an bile gecirmrk gelmiyo icimizden
Evlilok yildonumumuzdr bile onu birakmadik
Kimseye ozel gunumuzu basbasa kutlayalim diye
Cunku artik 3 kisiyiz ozlemle askla bekledik
Bu kucuk meyveyi bu saatten sonrada onun
Icin giderim tatile sen sanslisin canim
Hem tatil hem ziyaret olucak ailen delircek
Artik mertle oynarken denize girerken

Oldu sonunda becerdim

Eklentiler

• $20140619_124930-1-1.jpg
    $20140619_124930-1-1.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 52
Biz de haftaya kontrole gidince yapacak doktorumuz rota aşısını,2. Ay kontrolümüzde söylemişti yapılacak diye.normalde 17 şinde 3 aylık oldu kızım ama geçen ay ki kontrole 1 hafta geç gittiğimiz için bu ay da mecburen gecikmeli gidicez aşının üstünden 1 ay geçmesi lazımmış sanırım.eltimin kızı Aralık doğumlu kontrole sağlık Ocağı'na gidiyorlar ona da söylememiş kimse.geçen gün ben sorduğumda haberi bile yok öyle bi aşıdan.şimdi çocuk 6 aylık olacak aşı için geç kalındı.çünkü aşıyı 5. Aydan önce yaptırmak gerekiyor.yaptırmayıp da yaptırmayı düşünenler varsa geç kalmasınlar.

Canim doktorunun verdigi bi asi karti
Yokmu yada takip defteri orda heray asisi
Aciklamalariyla yaziyor gittinde yapmadiysa
Bi ara istersen yaziyor ama niye yapilmadi diye
Canim burda hapatit b, difteri bogmaca tetanoz, bcg, kizamik kizamikcik kabakulak, su cicegi, hepatit a, pnomokok ve diger yaziyor sadece

Ya kizlar bu rotavirus istege baglimi yapiliyo ki
Acaba

Evet canim istege bagli ozel bi asi benim ablam hemsire oda sadece ticari bisey oldugunu soylemisti ama burda herkesin yaptirdigini gorunce tereddut ettim simdi aile hekimimizi aradim isterseniz yaptirin ama biz yuzde yuz yapin demiyoruz dedi hatta yaptiracaksaniz eczaneye siparis verecekseiniz felan dedi

Canim valla banyo yaptirinca uyuyor ama yapsada yapmasada genelde ilk uykumuz uzun suruyor dokuzda yatmissa bire kadar gayet guzel ama sonrasi tam bir facia...acaba erkenmi yatiyor ki ortalama sekiz bucuk dokuz gibi yatiyor ama uc aylik bi bebis icin erken degilki ay valla beynim felan kalmadi ne yapacagimi iyce sasirmis bi haldeyim

Gunduzleri mi cok uyuyo benim oglum 3 aylik gunduzleri 3 4 kez yarim saat 40 dklik uykulari var bi tek ogle uykusu 1 1.5 saat ve 4 ten sonra 7 ye kadar hic uyumuyo sonra aksam uykusuna geciyor sabah 6 ya kadar 2 3 kere kalkar ama uyur durumda emmek icin. Yani 9 da aksam uykusuna gecmesi erken degil bence gunduz uykularina dikkat et bi de 4 ten sonra cok uyutma bence.

Evet canim istege bagli ozel bi asi benim ablam hemsire oda sadece ticari bisey oldugunu soylemisti ama burda herkesin yaptirdigini gorunce tereddut ettim simdi aile hekimimizi aradim isterseniz yaptirin ama biz yuzde yuz yapin demiyoruz dedi hatta yaptiracaksaniz eczaneye siparis verecekseiniz felan dedi

Canim ozaman bi anne olarak sen ver
Kararini bukadar asi yapiliyor tek onu
Yaptirmamazlik yapma bana sorarsan malesef
Bu hastalik ciddi bir ishal cesiti tedbir almakta
Fayda vaar benim dr.sormadi bile
Fikrimizi.bu arada koca koca insanlar
Grip salginina yakalanmamak icin bile asi
Oluyor ki rotavirus hastaligi....

Gunduzleri mi cok uyuyo benim oglum 3 aylik gunduzleri 3 4 kez yarim saat 40 dklik uykulari var bi tek ogle uykusu 1 1.5 saat ve 4 ten sonra 7 ye kadar hic uyumuyo sonra aksam uykusuna geciyor sabah 6 ya kadar 2 3 kere kalkar ama uyur durumda emmek icin. Yani 9 da aksam uykusuna gecmesi erken degil bence gunduz uykularina dikkat et bi de 4 ten sonra cok uyutma bence.

Canim gunduzleri evet uyuyor ama artik aliskanlik haline mi geldi bilmiyorum gunduz uyumasada gece uyumuyor artik kiyamiyorum uykusu gelince baygin baygin bakiyor hemen uyutuyorum ama boyle devam ederse uyutmuycam galiba mahvetti bizi

Canim ozaman bi anne olarak sen ver
Kararini bukadar asi yapiliyor tek onu
Yaptirmamazlik yapma bana sorarsan malesef
Bu hastalik ciddi bir ishal cesiti tedbir almakta
Fayda vaar benim dr.sormadi bile
Fikrimizi.bu arada koca koca insanlar
Grip salginina yakalanmamak icin bile asi
Oluyor ki rotavirus hastaligi....

Evet canim kararimi verdim yaptiricam bebegim icin her turlu onlemi almaliyim

Dime yaa hersey onlar icin artik oglumuz olmadsn
Tek bi an bile gecirmrk gelmiyo icimizden
Evlilok yildonumumuzdr bile onu birakmadik
Kimseye ozel gunumuzu basbasa kutlayalim diye
Cunku artik 3 kisiyiz ozlemle askla bekledik
Bu kucuk meyveyi bu saatten sonrada onun
Icin giderim tatile sen sanslisin canim
Hem tatil hem ziyaret olucak ailen delircek
Artik mertle oynarken denize girerken

evet canım zaten benim oğlan 6 aylık olacak o dönemde tam yenmelik olacak :KK56:

Sen niye yaptirmadin canim 3.ay kontrolunde yapiliyor

canım ben yapılacağını biliyordum hatta bende hemşireyim bir arkadaş yazmış hemşire ablam ticari amaçlı olduğunu söylüyor diye, bende gerekli görmedim. çok gerekli birşey olsaydı sağlık bakanlığı isteğe bağlı yapmazdı bu aşıyı. diğer aşılar gibi zorunlu ve ücretsiz yapardı.. tabi Allah sağlık sıhhat versin miniklerimize ne diyeyim Allaha emanetler..

Son düzenleme:
X