2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kızlar merhaba..bende Mart annesiyim..10 Mart'ta dünyaya geldi Denizim... Sizinkiler gibi salyalandı, başını kaldırıyor ve bildiğin tv izliyor, renkli geldiği için sanırım ilgisinin çekiyor. Her gün bi huy değiştiriyor..önceden yatıp kendi kendine duran bebek şimdi resmen beni çağırıyor yanına ve konuşmamı istiyor...ve en hoşuma giden şarkı söyleyince o da şarkı söyler gibi uzun uzun konuşmaya başladı :)) kulağı iyi sanırım...

Aynen canim ya benim oglanda hepsini
Yapiyor en zevkliside ben sarki solerken
Uzun uzun ses cikarmasi sanki oda soluyor
Ama bu tv isini sevmedim ben bildigin
Asmis yuzunu ciddi ciddi dinliyor arkasini
Cevirim dedim sesi aciksa donip bakmak istiyo
Dunden beri tv acmiyom aptal ediyo cocuklari cunku
Simdi ne olcak deriz ileride önunu alamayiz diye
o uyuyunca bakiyom artik aksamda 9.30 ta kesin uyuyor
Hic sasmaz sonra aciyoz tv

Kizlar selamlar
Bizi bugun saglik ocagindan doktorumuz aradi normalde gecen ay karma asi ve verem asisini olduktan sonra bu ay sadece boy kilo kontrolune goturulecekti ama cocuk felci asisi icin getirin bugun bekliyorum dedi ben de panik oldum hani bu ay yoktu birden nerden cikti hic soylemediniz falan dedim herkesi tek tek ariyoruz yapilmasi lazim falan dedi sizde durumlar nasil

Biz 2.ay kontrolümüzde 3 aşı olduk.verem,karma,zatürre.3.ayda da rota virüsünü olacak.

yok canım ya nerdeeeee....

Siz ne zaman doğum yapmıştınız.kızım 10gündür falan baya kalkmaya çalışıyor.biz 40'ına yakın ellerinden tutup hafifçe kaldırmaya çalışıyorduk hep kasları güçlensin diye belki de ondan böyle güçlendi.annem söylemişti eskiden doktorlar kontrolde öyle yaparmış.sizde yapın ara ara dicem ama karışmak da istemem...

Biz 2.ay kontrolümüzde 3 aşı olduk.verem,karma,zatürre.3.ayda da rota virüsünü olacak.

Ayni sekilde bizim de 2. Ayda o asilar oldu ama rota virusunden bahsedilmedi bile.. Saglik bakalnligi sitesinden baktim 59 aya kadar cocuklara yapiliyormus asi olarak degil de agizdan damla ile veriliyomus

Kızlar sizin bebişlerde kendini kaldırmaya çalışıyor mu yastığın üstüne yatırınca?

evet yaa göbişini yukarı kaldırıp kendini ittiriyo sanki kalkcak gibi bide dönmeye de başladı yavaştan. koltukta bırakırken yastık koyuyom yanına düşmesin diye

Bizde de var ya o kadar cok agliyor ki birden nefesi kesilir gibi oluyo benimki sanirim uykusu geldiginde yapiyo bunu

benimki genelde akşam 7 gibi yapıyo bunu nedenini anlamış değilim ama doğduğundan beri akşam ezanına yakın huzursuz oluyo ezandan sonra rahatlıyo

ben perşembe günü gittim ama hiç öyle bişeyden bahsetmediler canım. başka biri yerine yanlışlıkla seni aramış olmasınlar

Son düzenleme:

Aynen ama bende haber felan çıkar etkilenir diye sürekli çizgi film açıyorum ama İnan onu da seçerek açıyorum..ne bileyim kötü şeyler duyup görmesin diye :)))

Ayni sekilde bizim de 2. Ayda o asilar oldu ama rota virusunden bahsedilmedi bile.. Saglik bakalnligi sitesinden baktim 59 aya kadar cocuklara yapiliyormus asi olarak degil de agizdan damla ile veriliyomus

Aslında aşı takviminde 2. Ay başlıyor göstermiş çocuk felcinin ilk dozunu.benimde kafama takıldı şimdi.rota virüsü de 6. Aya kadar yaptırmak lazımmış sonra yapılması önerilmiyormuş yan etkisi için.

çocuk felci riski varmı Suriyeli sığınmacılardan mi ne gelmiş istanbulun 6 ilçesinde yapılıyomuş çocuk felci aşısı bi haber sitesinde okudum

Son düzenleme:

canım ben 28şubatta doğum yaptım. eldivenleri 2.5 aylıktı çıkardım malesef gecikti bebeğimin öğrenmeleri.

çocuk felci riski varmı Suriyeli sığınmacılardan mi ne gelmiş istanbulun 6 ilçesinde yapılıyomuş çocuk felci aşısı bi haber sitesinde okudum

Bende baktım habere şimdi.fatih,sultangazi,Küçükçekmece,esenler,sancaktepe,ümraniye 5-11 Haziran arası yapılacak yazmış.ama benim kafama takılan aşı takviminde 2. Ay yazıp da yapılmaması.çocuk felci 2. Ayda ilk dozu yapılan var mı arkadaşlar?

Merhaba,
Bir günde toplam kaç saat uyuyor bebeğiniz? Benimki 22.30 dan önce uyumuyor. Ilk uyumada ortalama 4 saat uyuyor. Sonra 1-1,5 saatte bir kalkıyor. Gündüz de toplamda 4 saat ancak uyuyor. Bütün günüm onu uyutmaya çalışmakla geçiyor. Çok üzülüyorum az uyuyor diye

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bebeğinizin 1günde kaç saat uyuduğunu hesaplayın.bu aylarda 15 saat uyuyorlarmış.benimki de gece 22.30-23.00 arası yatar 4 saat falan uyur.sonrakilerde değişiyor ama genelde 2 buçuk 3 saat uyur.gündüz de 2 saate yakın.geçen okudum gündüzleri 2şer saat toplam 6 saat uyurlar yazıyor ama bebekten bebeğe değişir bence.ama bebekler artık uyku düzenine geçiş yapıyor ayarı tutturmaya çalışmak lazım rutini bozmadan.

Valla 15 günlükten beri saatli aslında uyku işi..ama mama aldığı için çok düzenli...anne sütü de alıyor gerçi de..gece 11 de uykuya yatıyor sonra sabah 6 gibi kalkıyor, her mamadan sonra bi 45 dakika öğlende 12 den 3 e kadar öğlen uykusu var. Yine 11 e kadar mamalardan sonra uyku var...bu 3 aydır aynı şekilde gidiyor...ama sabah 6 ya kadar yeni uyumaya başladı 10 gün önceye kadar 4,5 du kalkış saati...sordum Dr a çok mu uyuyor diye, kişilik yapısına bağlı dedi..sıkıntı olmazmış sabah 6-7 de kalkıyor şu ara

Benim oglumun gundz uykusu cok duzensiz artik ayaklarim agriyo sallamaktan ama inatla uyumuyo elimden geleni yapsam da

Biz kahramanmaraş yayız. Burada 4 ay önce yapıldı tüm çocuklara 5 yaşadı kadar yapılmış olanlar bidaha oldu hemde.

Ben simdi baktim saglik ocagindan verilen asi takvimine. Cocuk felci asisi iki doz. İlki 6. Ay digeri 18. Ay. Ben Denizlideyim. Asi yapilcak diye bisey soylenmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…