2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Ben simdi baktim saglik ocagindan verilen asi takvimine. Cocuk felci asisi iki doz. İlki 6. Ay digeri 18. Ay. Ben Denizlideyim. Asi yapilcak diye bisey soylenmedi

Bizim bebişlere yapılan karma aşı kaçlı karma aşı acaba.beşli karma aşının içinde çocuk felci var yazıyor ama ismi inaktif polio (IPA) olarak geçmiş.beşli karma aşı da 2. Ay yapılan aşı olarak var takvimde.sağlık bakanlığının aşı takvimine bakarsanız orda var.çocuk felci aşısı 4 doz uygulanıyormuş bebeklik döneminde.sonuncu 18.ay.sonra 4-6 yaş arası demiş.

Merhaba,
Bir günde toplam kaç saat uyuyor bebeğiniz? Benimki 22.30 dan önce uyumuyor. Ilk uyumada ortalama 4 saat uyuyor. Sonra 1-1,5 saatte bir kalkıyor. Gündüz de toplamda 4 saat ancak uyuyor. Bütün günüm onu uyutmaya çalışmakla geçiyor. Çok üzülüyorum az uyuyor diye :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim benim oglan cok duzenli uyuyor
Bundan 15 gun once gece 11 de yatip sabaha karso
Uyaniyodu simdi bi anda 9.30 cekti 10 olmuyo
Yani gozlerini acamiyoo sabahta 7 gibi kalkiyor
:nazar:ama nette yaziyor zaten gece uykulari
Uzucak diye gubduz toplamda 3 saat belki uyuyor

Bizim bebişlere yapılan karma aşı kaçlı karma aşı acaba.beşli karma aşının içinde çocuk felci var yazıyor ama ismi inaktif polio (IPA) olarak geçmiş.beşli karma aşı da 2. Ay yapılan aşı olarak var takvimde.sağlık bakanlığının aşı takvimine bakarsanız orda var.çocuk felci aşısı 4 doz uygulanıyormuş bebeklik döneminde.sonuncu 18.ay.sonra 4-6 yaş arası demiş.

Simdi tekrar baktim ben de. İnaktif polio ikinci ay var karma asinin icinde.o yapildi zaten bizimkilere. Oral verilcek olan 6.ayda

Bi memeyi 5 dakika falan emiyo ama emdigi sure emme araligina bagli 4-5 saat emmezse daha uzun emiyo bosaltmak icin
Sütünüz bol o zaman.benimki 15 dk dan az emmiyor bi seferde.bide 1.5-2 saate acıkıyor.gece daha erken tabi.gece gündüz farkediyor mu acıkma zamanı sizin de.

kızlar yaa pufff :KK43:
bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? ben emzirerek uyutma dışında uyutamıyorum. öğlen 3 de eşim işe gitmeden uyutuyor. 2 saat kadar uyuyor sonra taa gece 12 de eşim işten gelinceye kadar uyanık bir türlü uyutamıyorum. gece 12 de yine eşim uyututor :KK17: çok sıkıntı bir durum yaa insan kendi çocuğunu uyutamaz mı! ben tam 3 aydır böyleyim. ana kucağı var sallasam uyumuyor. kendi ayağımda sallasam bas bas bağırıyor uyumuyor beşiğinde sallıyorum uyumuyor. bu hep böyle mi gidecek aylarca yıllarca ben hiç uyutamayacak mıyım çocuğumu :KK14:

Sütünüz bol o zaman.benimki 15 dk dan az emmiyor bi seferde.bide 1.5-2 saate acıkıyor.gece daha erken tabi.gece gündüz farkediyor mu acıkma zamanı sizin de.

Sutum normal 3-4 saatte sagarsam 100-120 cc cikiyo anca. Gunduzleri 2 saatte emiyodu simdi 3 saate cikti. Gece de 3-5 saatte bi emmek.icin uyaniyo gece daha uzun ac kalabiliyo

bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? ben emzirerek uyutma dışında uyutamıyorum. öğlen 3 de eşim işe gitmeden uyutuyor. 2 saat kadar uyuyor sonra taa gece 12 de eşim işten gelinceye kadar uyanık bir türlü uyutamıyorum. gece 12 de yine eşim uyututor :KK17: çok sıkıntı bir durum yaa insan kendi çocuğunu uyutamaz mı! ben tam 3 aydır böyleyim. ana kucağı var sallasam uyumuyor. kendi ayağımda sallasam bas bas bağırıyor uyumuyor beşiğinde sallıyorum uyumuyor. bu hep böyle mi gidecek aylarca yıllarca ben hiç uyutamayacak mıyım çocuğumu :KK14:

Bnimki gunduz ayakta sallayarak gece emerken uyuyakaliyo

Arkadaslar benim sag gogsumde bi sertlik var bugun. Dokununca agriyo da. Dusta masaj yaptim biraz sonrada sagdim makineyle ama hala gecmedi. Mastit olmaktan korkuyorum. Nasil gecer bu sertlik ve agri bilen varmi. Bide dr gitmek gerekirse ne doktoruna gidiliyo bunun icin biliyormusunuz

Arkadaslar benim sag gogsumde bi sertlik var bugun. Dokununca agriyo da. Dusta masaj yaptim biraz sonrada sagdim makineyle ama hala gecmedi. Mastit olmaktan korkuyorum. Nasil gecer bu sertlik ve agri bilen varmi. Bide dr gitmek gerekirse ne doktoruna gidiliyo bunun icin biliyormusunuz

Eger mastit olduysaniz simdiden gecmis olsun. Persembe gununden beri bu illetle ugrasiyorum. Genel cerrah bakio bu arada aklinizda olsun.dusta masaj en iyisi birde bolll bollll emzirin. Ama kizarma olursa hatta sertlik bence hic beklemeyin ya acile gidin yada muayene olun anca antibiyotikle geciyor cunku brnim daha bugun gecti. Ayrica yuksek ates yapiyor bilginİz olsun...

Eger mastit olduysaniz simdiden gecmis olsun. Persembe gununden beri bu illetle ugrasiyorum. Genel cerrah bakio bu arada aklinizda olsun.dusta masaj en iyisi birde bolll bollll emzirin. Ama kizarma olursa hatta sertlik bence hic beklemeyin ya acile gidin yada muayene olun anca antibiyotikle geciyor cunku brnim daha bugun gecti. Ayrica yuksek ates yapiyor bilginİz olsun...

Cok tesekkur ederim.size de gecmis olsun. Kizariklik ve ates yok. Yarin da devam ederse gitcem doktora. Her emzirmeden sonra sagip bosaltiyim tamamen belki faydasi olur diye dusundum. Gecer insallah

cnm aynıbenim yaşadıklarımı yaşamışsın. bende mastitten şüphelenmiştim doktorra gittim apse olmuş dedi antibşyotik verdi ama ben belki kendiliğinden geçer dedim kullanmadım gerçekten 3 gün içinde geçti. genel cerraha gideceksin cnm. mememin belli bölgesinde sertlik vardı bebeğim emerken de ağrıyordu sağarken de. geçmiş olsun...

Kusmaya basladi 1 aydir neden olabilir acaba 2 meme birden fazla mi geliyo ki

Sizin bebiş 1 aydır başladıysa kusmaya yine iyiymiş benimki 2.5 aydır kusar sürekli.bana da fazla emdiğ içindir gibi geliyor ama durduramıyorum ki krizi tutunca.arayı uzatmak istiyorum en az 2 saat ama durmayınca mecbur...

Bebek müziği denediniz mi hiç?bide annem ayağında sallarken gözüne mendil örtüyodu etrafa bakmasın diye ağzına da emziği tutardı eliyle,benimki emzik tutmadığı için.arada işe yarıyo

X