2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
biz samsundayız ama tokatlıyız 5 yıldır burdayız artık evımıze gıtmek ıstıyoruzz :)))) inşallahhh giderız memleket özlemı bambaşka samsuna canım ne zaman ısterse gelırım buralı değiliz anamız babamız burda diiil çok özluyorum onları

canım inşallah memeleketine dönersin.ama ben inanıyorum ki bebeğinin şansına döneceksin.benim kızkardesim aynen senin gibi hamileyken tayin istedi ve bebeğin şansına olmasını istediği okula tayini çıktı.senin de bebeğin sana uğur getirecektir.

Gunaydin kizlar
Birdahaki dr kontrolune 12. Haftada gidecegim ben 6 hafta gecmis olacak ve kocaman kipir kipir karsilayacak ins bebisim :)
Dr ozaman ikili taramada yapariz dedi. Ben kararsizim ysptirmayacak olabn varmi?
Ultrasinda ense olcumu yapilacak zaten .
Dusuncelerinizi alayim???

ben yaptırmaalım desem bile benim pimpirikli eşim garanti yaptırır:KK9: ben de kaçış yok anlayacağın:KK1:

Kızlar bana yardımcı olun lütfen. 5 haftalık hamileyim çok akıntım var. çamaşırım su gibi ıslanıyor normal mi bu ?

normal canım benim hala öyle:KK19:

kizlar gunaydin

Moralim biraz kotu bugun :KK43:
bu sabaha karsi tuvalet icin kalktigimda peteceye silince acik kahce akinti geldi...
simdi yine geldigini gordum. normal oldugunu biliyorum aslinda ama yinede doktorumu aradim...
onemli bisey degildir ama gel takip edelim dedi :KK43:

aaa inşallah önemli bir şey değildir, hayırlı haberlerle bekliyoruz

Günaydıınn asabiyet geldii:)

sana da günaydın bayan asabiyet:KK9::KK9: ben de asabyim sanırım, eşim de oruçlu, saçma şeylerden kavga edip duruyoruz:KK9::KK9:

Hayatımda gördüğüm en uyuz doktora gitmişim, odasından çıktığımdan beri saydırıyorum adama:KK47: adam bir kelime etmez mi ya, yat dedi yattım 2 saniye bile sürmedi bebeğe baktı, iyi dedi kapattı, ne kilomu aldı, ne son adet tarihimi sordu, ne bebeğin hakkında bilgi verdi, progestan yazar mısınız dedim boşver boşver gerek yok dedi, sekreteri ilaçları yazdı, eczaneye gittim, bir de ne göreyim 5 koca kutu ilaç:KK53: bu ne dedim yaaaaaa, bana bu adam bir şey demedi, bir açıklama yapmadı neymiş bu 5kutu ilaç dedim, kramp gidericiymiş bir tanesi, kan ilacıymış tüp çeklinde olanından, ben hayatta kullanamam kardeşim çıkar sen şunları dedim:KK19:, sadece eleviti ve kalsiyumu aldım geldim. elevit için de erken değil mi yaa, kullanmyacağım 12. haftadan sonra kullanırım. çok sinir oldum, hçi bir şey söylemeden bir açıklama yapmadan ilaç manyağı yapmış beni:KK47:

en iyi bildiğin doktor kendidoktorunmuş kardeş ben bunu bilirim bunu söylerim, hiç değilse nazın geçiyor

aman sakın gitme bir daha ,özelemi gidiyorsun ,devletemi gittin.özelde genelde ilgilenirler.eleviti kullan bence ama kilo yapıyor ben 4.ayda doktoruma dedim ve içmedim iştah açıyor sanki ,kanın düşükmü verdiki acepbenim 10 du kanım yinede kan hapı 4.ayda balıyacaz dedi ,alacan bölesi doktorlar :KK47:

canım inşallah memeleketine dönersin.ama ben inanıyorum ki bebeğinin şansına döneceksin.benim kızkardesim aynen senin gibi hamileyken tayin istedi ve bebeğin şansına olmasını istediği okula tayini çıktı.senin de bebeğin sana uğur getirecektir.

kesinlikle ben de bebeklerin şansına ya da şöyle diyeyim bereketine inanıyorum, özellikle kız bebekleri eve bereket getirirmiş, oğlan anneleri alınmasın sakın haaaa:KK3: halk ağzında bu böyle söyleniyor:KK9: benim kızım doğduktan sonra aynı yıl içerisinde hiç hesabımızda olmayan bir araba satın aldık, ve yine aynı yıl içinde ev alma niyetimiz yokken bir baktık ev almışız:KK53::KK53: kesinlikle kızımın uğuru olduğunu düşünüyoruz:KK9:

Hayatımda gördüğüm en uyuz doktora gitmişim, odasından çıktığımdan beri saydırıyorum adama:KK47: adam bir kelime etmez mi ya, yat dedi yattım 2 saniye bile sürmedi bebeğe baktı, iyi dedi kapattı, ne kilomu aldı, ne son adet tarihimi sordu, ne bebeğin hakkında bilgi verdi, progestan yazar mısınız dedim boşver boşver gerek yok dedi, sekreteri ilaçları yazdı, eczaneye gittim, bir de ne göreyim 5 koca kutu ilaç:KK53: bu ne dedim yaaaaaa, bana bu adam bir şey demedi, bir açıklama yapmadı neymiş bu 5kutu ilaç dedim, kramp gidericiymiş bir tanesi, kan ilacıymış tüp çeklinde olanından, ben hayatta kullanamam kardeşim çıkar sen şunları dedim:KK19:, sadece eleviti ve kalsiyumu aldım geldim. elevit için de erken değil mi yaa, kullanmyacağım 12. haftadan sonra kullanırım. çok sinir oldum, hçi bir şey söylemeden bir açıklama yapmadan ilaç manyağı yapmış beni:KK47:

en iyi bildiğin doktor kendidoktorunmuş kardeş ben bunu bilirim bunu söylerim, hiç değilse nazın geçiyor

cnm sen niye bilmedgin doktora gidersinki... ii yapmissin kan testi fln yaptirmismiydiki sana oyle ilac vermis... ezbere ilac...
isin ilginc tarafi ne biliyormusunuz bazen bize ters gelen doktorlar baska hastalariyla bambaska.. artik elektriklerimi tutuyor yoksa bazilari eski hastalari diyemi oyle bilemicem.. sen baska anlatirsin o doktor icin oteki baska anlatir sasirip kalirsin :KK70:
cnm oyuzden sende git bildigin seni taniyan eski hastasi olsuguna en rahati. nazinda niyazinda gecer sorucagini rahat rahat sorarsin

merhaba kızlar nasılsınız?
bebişlerde sizlerde iyisinizdir inşallah
bende aşırı bi ekşi isteği var
geçen gün hamile bir bayanla konuştum 5 aylık hamile ve oğlu olacakmış
ben ekşi yiyorum herhalde kız geliyo dedim kadın bende aşırı ekşi yiyorum limon yiyip duruyorum ama cinsiyeti erkek birinci bebeğimde de sürekli ekşi yedim oğlum oldu dedim demek bu geleneksel yöntemler işe yaramıyo:KK9:

ben ilk gebeliğim olduğu için kızım yada oğlum olsun diyemiyorum ama cinsiyetini çok merak ediyorum,burda bir doktor 11 haftalıkken görebiliyormuş bi ay sonra ona gitcem :KK52:

bende de asırı eksı ıstegı var eksı lma eksı erık tursu hep oyle seyler yemek ıstıyorum ve aserıyorum. ıkı gun once eksı yesıl erıgı tuza bandırıp yemek ıstedı cnm esım cıktı dolastı hıcbıryerde bulamadı en son aserıyorum.netten sıparıs ettık ama onlar meyvelerı şoklamıs olarak saklıyorlar erımeye yakın tuketmen gerekıyor bıraz buzluydu anlayacagınız ama yıne de ıdare ettı benı:)))))))

aman sakın gitme bir daha ,özelemi gidiyorsun ,devletemi gittin.özelde genelde ilgilenirler.eleviti kullan bence ama kilo yapıyor ben 4.ayda doktoruma dedim ve içmedim iştah açıyor sanki ,kanın düşükmü verdiki acepbenim 10 du kanım yinede kan hapı 4.ayda balıyacaz dedi ,alacan bölesi doktorlar :KK47:

yaa evet bir daha tövbee dedim zaten, normalde kendi dokyorum özelde ama benim evim devlet hastanesinin dibinde olunca dur dedim sadece progestan ilaç yazdıracağım nasıl olsa bu kez devlete gideyim dedim,bin pişman oldum uyuz:KK19: kan değerimin düşük olduğunu bilmesi için doktorun da değil sekreterin müneccim olması gerek:KK9: ilaçları sekreteri yazdı:KK37: baştan savma her hamileye öylesine yazılan ilaçlar yani

elevit multivitamin yahuu, zaten iştahıma mani olacağım diye bütün gün nefsimle mücadele halindeyim, aman yeme kızım aman kiloları düşün kızım diye diye zor tutuyorum kendimi, en azından 4. aya kadar kilo almamayı hedefliyorum, elevit biliyorum kabaran iştajımı daha da kabartacak, içmesemmi acaba? mide bulantım olmadığı için zaten hergün meyvemi sebzemi etimi doyasıya yiyorum.

cnm sen niye bilmedgin doktora gidersinki... ii yapmissin kan testi fln yaptirmismiydiki sana oyle ilac vermis... ezbere ilac...
isin ilginc tarafi ne biliyormusunuz bazen bize ters gelen doktorlar baska hastalariyla bambaska.. artik elektriklerimi tutuyor yoksa bazilari eski hastalari diyemi oyle bilemicem.. sen baska anlatirsin o doktor icin oteki baska anlatir sasirip kalirsin :KK70:
cnm oyuzden sende git bildigin seni taniyan eski hastasi olsuguna en rahati. nazinda niyazinda gecer sorucagini rahat rahat sorarsin

ucuz etin yahnisi misali oldu benimkin güzelim:KK9::KK9: progestan yazdırmak için gittim, evimin dibinde devlet hastanesi, hem yol masrafı yapmamış olurum hem de özel muaene ücretinden yırtarım dedim:KK53: cimri aybik :KK60: eczaneye ilacı sordum 30 TL dedi, ben de devlete yazdırayım bari dedim:KK9:

bende de asırı eksı ıstegı var eksı lma eksı erık tursu hep oyle seyler yemek ıstıyorum ve aserıyorum. ıkı gun once eksı yesıl erıgı tuza bandırıp yemek ıstedı cnm esım cıktı dolastı hıcbıryerde bulamadı en son aserıyorum.netten sıparıs ettık ama onlar meyvelerı şoklamıs olarak saklıyorlar erımeye yakın tuketmen gerekıyor bıraz buzluydu anlayacagınız ama yıne de ıdare ettı benı:)))))))

ben de yumurtaya aşeriyorum:KK53::KK53: var mı böyle bir aşerme kardeşimmmm, durup durup yumurta yiyesim geliyorrr:KK9:

ben de yumurtaya aşeriyorum:KK53::KK53: var mı böyle bir aşerme kardeşimmmm, durup durup yumurta yiyesim geliyorrr:KK9:

allah allah ılgınctır bende eskıye gore daha cok arıyorum yumurtayı :)) bızım bebeklerın cınsıyetı aynı olacak galıba genelde aynı seylerı yıyoruz :))))

allah allah ılgınctır bende eskıye gore daha cok arıyorum yumurtayı :)) bızım bebeklerın cınsıyetı aynı olacak galıba genelde aynı seylerı yıyoruz :))))

bilmem ki:KK9: benim kızım keltoş doğdu, o kadar güzel bir bebekti ki sarışın tombiş tursit çocuğu gibi birşey, gören erkek mi diyordu:KK9: meğerse hamileyken yumurtayı çok yiyenlerin bebeği saçsız doğarmış bizim neneler öyle dedi, alakası var mı bilmiyorum, kızımın saçı 3 yıl sonunda kendine geldi, bir daha hamile olursam kesinlikle yumurtayı ağzıma sürmeyeceğim dedim, büyük konuşmuşum galiba, şimdi sabah akşam canım yumurta istiyor:KK9:

Evet canım :) Hamilelikle alakalı hiç birşeyim yok ama Hamileliğimi öğrenmeme vesile olan ayak ağrım var :KK1:

Topuğumun üstüne basamıyorum hiç bir şekilde. Dün zaten topuğum ağrıyo diye gitmiştim öylece öğrendim. Ama ayağıma hiç birşey yapılmadı ve çok kötü :KK25:
anaaa aramızda doğumlarımızın arasında 1gün olacak:KK52::KK52:

ayy ben teşekkür ederim canım benim :KK16:

hadi yaa bak şimdi hayal kırıklığına uğradım çünkü bana eczacı bi yerli bi yabancı ürün gösterdi ben yerli olanı aldım 1000 mg olduğu için.neyse olmazsa içmem napiiim...teşekkür ederim canım :KK16:

bende henüz saçlarımda bi değişiklik yok ama ben keratin sütü,argan yağı,bitkisel şampuan Allah ne verdiyse kullanıyorum:KK1:

kesinlikle dengeyi kurmak lazım bol da su :KK16:
ay bana bugün sağlık ocağı 3lt su iç dedi nasıl içerim onu bennnnn lavabodan çıkamicam herhalde:KK1::KK1:
günaydın arkadaşlarrrrrr güzel haberlerle dolu bi gün olması dileğiyleeeeee :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
canım benimmmmmmmm ya okuduğuma göre sende pıhtılaşma sorunu için iğne vuruluyormuşsun ben daha pıhtılaşma testi yapamadan hamiş oldum ya dr. ne olur ne olmaz gün aşırı iğne verdi yapıyorum ama endişe de ediyorum açıkçası:18:
saol canımmmmmm valla bi ohhh çektim rahatladım :KK1:
ama 1 ay nasıl geçecek şimdi onu düşünmeye başladım :KK1:
inş her kontrolde daha güzel haberler alırız sağlıcakla sonuna kadar devam eder hamileliğimiz :KK16:
ooo senin bebiş iyice büyümüş olacak annesi inş duyacaksın pıt pıtları :KK16:

canım hoşgeldinnnnnnnnnnnn :KK70:
bende nezaman geliceksin diye bekliyordum inş sonuna kadar gider canım öpüyorum seni :KK54:

canımmmmm çok sevindim görmüşsün keseyi gözün aydın :KK9:
allah mutluluğunu daim etsin :KK16:
hoşbulduk canım benimmm aminnnn kucağımıza alırız inşallah hayırla sağlıkla:KK16::KK16::KK54:
bugün kan verdim tekrar 2780çıktı çok şükür herşey yolunda gidiyorrrr:KK52::KK52::KK52:
canım ilk defa duydum bende bunu...
benim daha önce tüp bebek tedavisi gördüğüm drumda, şimdiki drumda folbiol önerdi...
bi sıkıntı olsa bukadar dr önermezdi bence...
onun için düşünme sen bunları :KK34:
e bende folbiol kullanıyorummmmm:KK53:

Amin canım cümlemizin :KK1: Evet erken evlendim ben ama neye göre kime göre erken orası tartışılır :KK1: Bana göre tam vaktiydi :KK16:

evliliğin mutluluğun daim olsun, ben 22 yaşımda evlendim, çevremdekiler erken biraz daha bekle paranı ye,iç ,gez ,toz derken ben tam zamanı diye düşünüyordum, herkese kulaklarımı kapadım ,kimseyi dinlemedim ve evlendim, evliğimde çok şükür aradığım her şeyi buldum, çok mutluyum, her istediğime sahibim amaa yine de benim gibi 7 seneyi devirince ve geçmişe dönünce yine de erken evlenmişim diyorum. evlilik bir mücadele ne de olsa, büyük sorumluluk, bir yıl daha özgür olabilir mişim aslında:KK9: sevgililik gibisi yok çünkü

X